414520-2026 - Състезателна процедура
България – Софтуерни пакети и информационни системи – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие„Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Описание1. Предмет на обществената поръчка: „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ със следните обособени позиции: Обособена позиция №1 – Софтуер за инспекция; Обособена позиция №2 – САМ-софтуер; Обособена позиция №3 – Софтуер за симулационен анализ. 2. Описание на предмета на обществената поръчка: Настоящата обществена поръчка е свързана с изпълнението на Административен договор BG16FFPR003-2.006-0090-С01 с бенефициент Индустриален технологичен парк - Свищов ЕООД, за изпълнение на проектно предложение BG16FFPR003-2.002-0030 „Изграждане на инфраструктура, подпомагаща бизнеса“, Дейност 6 „Изграждане на помещения на научноизследователска (иновативна) инфраструктура за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“, Поддейност 6.3. „Доставка на оборудване и внедряване на софтуер.“ Предметът на обособена позиция №1 включва доставка на лицензиран софтуер за инспекция предназначен за анализ, измерване и контрол на качеството чрез създаване на протоколи, с изображения, таблици, диаграми, текстове и графики и неговото инсталиране, въвеждане в експлоатация и базисно обучение. Предметът на обособена позиция №2 включва доставка на лицензиран софтуер за програмиране, управление на металорежещи машини чрез създаване, редактиране и оптимизация на програми за обработване на детайли и инженерно проектиране, неговото инсталиране, въвеждане в експлоатация и базисно обучение. Предметът на обособена позиция №3 включва доставка на лицензиран софтуер за симулационен и инженерен анализ, предназначен за извършване на числени симулации, анализи и изследвания на различни инженерни процеси и конструкции, неговото инсталиране и въвеждане в експлоатация. Участник може да подаде оферта за една, за няколко или за всички обособени позиции. Всяка обособена позиция е предмет на отделен договор за възлагане на обществена поръчка. Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Вътрешен идентификатор584843
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 48000000 Софтуерни пакети и информационни системи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеСофтуер за инспекция
ОписаниеПредметът на обособена позиция №1 включва доставка на лицензиран софтуер за инспекция предназначен за анализ, измерване и контрол на качеството чрез създаване на протоколи, с изображения, таблици, диаграми, текстове и графики и неговото инсталиране, въвеждане в експлоатация и базисно обучение. ​​​​​​​Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Вътрешен идентификатор584851
Основна класификация (cpv): 48900000 Други софтуерни пакети и операционни системи
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеСАМ-софтуер
ОписаниеПредметът на обособена позиция №2 включва доставка на лицензиран софтуер за програмиране, управление на металорежещи машини чрез създаване, редактиране и оптимизация на програми за обработване на детайли и инженерно проектиране, неговото инсталиране, въвеждане в експлоатация и базисно обучение. ​​​​​​​ ​​​​​​​Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Вътрешен идентификатор584857
Основна класификация (cpv): 48321000 Софтуерни пакети за автоматизирано проектиране с компютър (CAD)
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеСофтуер за симулационен анализ
ОписаниеПредметът на обособена позиция №3 включва доставка на лицензиран софтуер за симулационен и инженерен анализ, предназначен за извършване на числени симулации, анализи и изследвания на различни инженерни процеси и конструкции, неговото инсталиране и въвеждане в експлоатация.​​​​​​​ ​​​​​​​Подробните изисквания за изпълнение са съгласно Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.
Вътрешен идентификатор584860
Основна класификация (cpv): 48461000 Аналитични или научноизследователски софтуерни пакети
414520-2026 - Konkurrencevilkår
Bulgarien – Programpakker og informationssystemer – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID584843
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 48000000 Programpakker og informationssystemer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelСофтуер за инспекция
Intern ID584851
Primær klassifikation (cpv): 48900000 Diverse programpakker og computersystemer
DelkontraktLOT-0002
TitelСАМ-софтуер
Intern ID584857
Primær klassifikation (cpv): 48321000 Programpakke til computer aided design (cad)
DelkontraktLOT-0003
TitelСофтуер за симулационен анализ
Intern ID584860
Primær klassifikation (cpv): 48461000 Programpakke til analyse- eller forskningsformål
414520-2026 - Wettbewerb
Bulgarien – Softwarepaket und Informationssysteme – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung584843
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung584851
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
LosLOT-0002
Interne Kennung584857
Haupteinstufung (cpv): 48321000 Softwarepaket für den rechnergestützten Entwurf (CAD)
LosLOT-0003
Interne Kennung584860
Haupteinstufung (cpv): 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket
414520-2026 - Διαγωνισμός
Βουλγαρία – Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό584843
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςСофтуер за инспекция
Εσωτερικό αναγνωριστικό584851
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48900000 Διάφορα πακέτα λογισμικού και συστήματα ηλεκτρονικών υπολογιστών
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςСАМ-софтуер
Εσωτερικό αναγνωριστικό584857
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48321000 Πακέτα λογισμικού σχεδίασης με τη βοήθεια ηλεκτρονικού υπολογιστή (CAD)
ΠαρτίδαLOT-0003
ΤίτλοςСофтуер за симулационен анализ
Εσωτερικό αναγνωριστικό584860
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48461000 Πακέτα αναλυτικού λογισμικού ή λογισμικού προβλέψεων
414520-2026 - Competition
Bulgaria – Software package and information systems – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
Internal identifier584843
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
LotLOT-0001
TitleСофтуер за инспекция
Internal identifier584851
Main classification (cpv): 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
LotLOT-0002
TitleСАМ-софтуер
Internal identifier584857
Main classification (cpv): 48321000 Computer-aided design (CAD) software package
LotLOT-0003
TitleСофтуер за симулационен анализ
Internal identifier584860
Main classification (cpv): 48461000 Analytical or scientific software package
414520-2026 - Licitación
Bulgaria – Paquetes de software y sistemas de información – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno584843
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 48000000 Paquetes de software y sistemas de información
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloСофтуер за инспекция
Identificador interno584851
Clasificación principal (cpv): 48900000 Paquetes de software y sistemas informáticos diversos
LoteLOT-0002
TítuloСАМ-софтуер
Identificador interno584857
Clasificación principal (cpv): 48321000 Paquetes de software de diseño asistido por ordenador (DAO)
LoteLOT-0003
TítuloСофтуер за симулационен анализ
Identificador interno584860
Clasificación principal (cpv): 48461000 Paquetes de software analítico o científico
414520-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus584843
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriСофтуер за инспекция
Sisemine tunnus584851
Peamine liigitus (cpv): 48900000 Mitmesugused tarkvarapaketid ja arvutisüsteemid
OsaLOT-0002
PealkiriСАМ-софтуер
Sisemine tunnus584857
Peamine liigitus (cpv): 48321000 Arvutigraafika (CAD) tarkvarapakett
OsaLOT-0003
PealkiriСофтуер за симулационен анализ
Sisemine tunnus584860
Peamine liigitus (cpv): 48461000 Analüüsi- või teadustöötarkvara pakett
414520-2026 - Mise en concurrence
Bulgarie – Logiciels et systèmes d'information – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne584843
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information
TitreСофтуер за инспекция
Identifiant interne584851
Nomenclature principale (cpv): 48900000 Logiciels et systèmes informatiques divers
TitreСАМ-софтуер
Identifiant interne584857
Nomenclature principale (cpv): 48321000 Logiciels de CAO
TitreСофтуер за симулационен анализ
Identifiant interne584860
Nomenclature principale (cpv): 48461000 Logiciels analytiques ou scientifiques
414520-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach584843
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
TeidealСофтуер за инспекция
Aitheantóir inmheánach584851
LuchtógLOT-0002
TeidealСАМ-софтуер
Aitheantóir inmheánach584857
LuchtógLOT-0003
TeidealСофтуер за симулационен анализ
Aitheantóir inmheánach584860
414520-2026 - Verseny
Bulgária – Szoftvercsomag és információs rendszerek – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító584843
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 48000000 Szoftvercsomag és információs rendszerek
5. Rész
RészLOT-0001
CímСофтуер за инспекция
Belső azonosító584851
Fő osztályozás (cpv): 48900000 Különféle szoftvercsomagok és számítógépes rendszerek
RészLOT-0002
CímСАМ-софтуер
Belső azonosító584857
Fő osztályozás (cpv): 48321000 Szoftvercsomag számítógéppel segített tervezéshez (CAD)
RészLOT-0003
CímСофтуер за симулационен анализ
Belső azonosító584860
Fő osztályozás (cpv): 48461000 Analitikai vagy tudományos szoftvercsomag
414520-2026 - Gara
Bulgaria – Pacchetti software e sistemi di informazione – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno584843
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 48000000 Pacchetti software e sistemi di informazione
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloСофтуер за инспекция
Identificativo interno584851
Classificazione principale (cpv): 48900000 Pacchetti software e sistemi informatici vari
LottoLOT-0002
TitoloСАМ-софтуер
Identificativo interno584857
Classificazione principale (cpv): 48321000 Pacchetti software per disegno assistito dal calcolatore (CAD)
LottoLOT-0003
TitoloСофтуер за симулационен анализ
Identificativo interno584860
Classificazione principale (cpv): 48461000 Pacchetti software analitici o scientifici
414520-2026 - Konkursas
Bulgarija – Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius584843
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48000000 Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasСофтуер за инспекция
Vidaus identifikatorius584851
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48900000 Įvairūs programinės įrangos paketai ir kompiuterių sistemos
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasСАМ-софтуер
Vidaus identifikatorius584857
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48321000 Automatizuotojo projektavimo sistemų (CAD) programinės įrangos paketai
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasСофтуер за симулационен анализ
Vidaus identifikatorius584860
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48461000 Analitinės arba mokslinės programinės įrangos paketai
414520-2026 - Procedură concurențială
Bulgaria – Pachete software şi sisteme informatice – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern584843
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 48000000 Pachete software şi sisteme informatice
TitluСофтуер за инспекция
Identificator intern584851
Clasificarea principală (cpv): 48900000 Diverse pachete software şi sisteme informatice
TitluСАМ-софтуер
Identificator intern584857
Clasificarea principală (cpv): 48321000 Pachete software de proiectare asistată de calculator (CAD)
TitluСофтуер за симулационен анализ
Identificator intern584860
Clasificarea principală (cpv): 48461000 Pachete software analitice sau ştiinţifice
414520-2026 - Súťaž
Bulharsko – Softvérové balíky a informačné systémy – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor584843
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 48000000 Softvérové balíky a informačné systémy
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovСофтуер за инспекция
Interný identifikátor584851
Hlavná klasifikácia (cpv): 48900000 Rôzne softvérové balíky a počítačové systémy
ČasťLOT-0002
NázovСАМ-софтуер
Interný identifikátor584857
Hlavná klasifikácia (cpv): 48321000 Softvérový balík na navrhovanie pomocou počítača (CAD)
ČasťLOT-0003
NázovСофтуер за симулационен анализ
Interný identifikátor584860
Hlavná klasifikácia (cpv): 48461000 Analytický alebo vedecký softvérový balík
414520-2026 - Javni razpis
Bolgarija – Programski paketi in informacijski sistemi – „Доставка, инсталиране и въвеждане в експлоатация на софтуерни продукти за осъществяване на научноизследователска и развойна дейност“ по обособени позиции
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator584843
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48000000 Programski paketi in informacijski sistemi
5. Sklop
SklopLOT-0001
NaslovСофтуер за инспекция
Notranji identifikator584851
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48900000 Razni programski paketi in računalniški sistemi
SklopLOT-0002
NaslovСАМ-софтуер
Notranji identifikator584857
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48321000 Programski paket za računalniško podprto načrtovanje (CAD)
SklopLOT-0003
NaslovСофтуер за симулационен анализ
Notranji identifikator584860
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48461000 Analitični ali znanstveni programski paket
414520-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare584843
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare584851
Huvudklassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare584857
Huvudklassificering (cpv): 48321000 Programvara för datorstödd konstruktion (CAD)
Del (anbudsområde)LOT-0003
Intern identifierare584860
Huvudklassificering (cpv): 48461000 Programvara för analys eller forskning