414539-2026 - Състезателна процедура
Унгapия – Строителни и монтажни работи на инсталации – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеIngatlan felújítás, korszerűsítés 2026
ОписаниеKivitelezési keretszerződés a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok – különösen intézmények, szolgáltató létesítmények, lakóépületek (és ezek kertjeinek és udvarainak) – elsősorban építészeti, épületgépészeti és épületvillamos – karbantartása, felújítása, bővítése, bontása, továbbá korszerűsítése – az energetikai korszerűsítést is ideértve. Kivitelező feladatát képezi továbbá – eseti jelleggel – az egyes beruházási munkákra tervek készítése, esetleges átdolgozása, engedélyeztetése, és az elkészült munkák használatba vételi engedélyének megszerzésében való közreműködés is.
Вътрешен идентификаторEKR000457332026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаA Kbt. szerint.
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45300000 Строителни и монтажни работи на инсталации
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеKivitelezési keretszerződés a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok – különösen intézmények, szolgáltató létesítmények, lakóépületek (és ezek kertjeinek és udvarainak) – elsősorban építészeti, épületgépészeti és épületvillamos – karbantartása, felújítása, bővítése, bontása, továbbá korszerűsítése – az energetikai korszerűsítést is ideértve. Kivitelező feladatát képezi továbbá – eseti jelleggel – az egyes beruházási munkákra tervek készítése, esetleges átdolgozása, engedélyeztetése, és az elkészült munkák használatba vételi engedélyének megszerzésében való közreműködés is. A keretszerződés határozott időre, a hatályba lépésétől számított minimum 12 hónapra, de legfeljebb 36 hónapra kerül megkötésre, a II.2.7. pont szerint. A keretszerződés keretösszege: 1.500.000.000 Ft (12 hónapra) meghosszabbítások esetén, alkalmanként a 1.500.000.000 Ft-tal növekszik. Ajánlatkérő a mindenkori keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő kifejezetten felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy a karbantartási-felújítási munkákat jelentős részben működő (azaz a munkák ideje alatt is üzemelő) intézményekben kell elvégezni. A teljesítés várható menyisége szempontjából releváns adatok (megelőző időszak mennyiségei; hasznos alapterület): - 2025. évben 41 db ingatlanban végzett munkák, összesen 38917 m2-en (a bérházakban és a részben kezelt ingatlanokban végzett beruházások nélkül). - A fentiek közül 2025-ben a működő (azaz a munkák ideje alatt is üzemelő) intézményekben végzett munkák mennyisége: 37 db, a működő intézményben végzett munkák összesen 29563 m2-en. Az ingatlanok aktuális listája a szerződés mellékletét képezi. (A teljesítésbe bevont ingatlanok listája tájékoztató jellegű, ezt az Ajánlatkérő egyoldalú bejelentéssel módosíthatja, bővítheti, mely a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontja szeirnti módosításnak minősül.) Ajánlatkérő az egyes konkrét munkák elvégzésére a keretszerződés alapján egyedi megállapodást köt nyeretes ajánlattevővel. Az egyedi megállapodásokban 10 % tartalékkeret kerülhet kikötésre a keretszerződésben szabályozott módon. Tételes feladatjegyzéket (továbbiakban: Egységár-gyűjtemény), valamint a rezsióradíj-táblázatot a dokumentáció melléklete tartalmazza. Ajánlatkérő jogosult megrendelni a szerződés teljesítési időszakában szükségessé váló, a szerződés tárgyával összefüggő és a keretösszegből még finanszírozható olyan fenntartási jellegű munkákat is, amelyet az Egységár-gyűjtemény tételesen nem tartalmaz. Ajánlatkérő az Egységár-gyűjtemény egyes tételei tekintetében az ott hivatkozott meghatározott gyártmányú vagy eredetű dolog, illetve konkrét eljárás, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, védjegy, szabadalom, tevékenység, személy, típus vagy adott származásra vagy gyártási folyamat esetében, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne, az azokkal egyenértékű megajánlásokat is elfogadja, mivel a szerződés tárgya kellően pontos és érthető leírása ezek nélkül nem lett volna lehetséges. Az egyenértékűség tényét az ajánlattevőnek igazolnia kell. Ajánlatkérő műszaki egyenértékűség alatt a következőket érti: létesítmény, termék vagy szolgáltatás olyan meghatározó műszaki paramétere, amely mérhető, és amelynek előírt mérőszámát több létesítmény, termék vagy szolgáltatás is teljesítheti. Ajánlatkérő a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 13. § (1) bek. g) pontja alapján fenntartja, hogy a munkák során keletkező bontott anyagra igényt tartson, melyet a nyertes ajánlattevőnek térítésmentesen kell biztosítani (külön kezelési vagy más jogcímen érvényesített költség nélkül). Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy egyes kivitelezési (beruházási) feladatokra külön közbeszerzési eljárást folytasson.
Вътрешен идентификаторEKR000457332026/1
Допълнителна класификация (cpv): 45400000 Довършителни строителни работи, 45211300 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на къщи, 45212000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на други сгради, 45214000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на учебни сгради и сгради за научни изследвания, 45215000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради на здравеопазването и социалните грижи, крематориуми и обществени тоалетни, 71200000 Архитектурни и свързани с тях услуги, 45262690 Саниране на рушащи се сгради, 45453000 Строителни работи по възстановяване и възобновяване
Варианти
Описание на опциитеA keretszerződés keretösszege: 1.500.000.000 Ft (12 hónapra) meghosszabbítások esetén, alkalmanként a 1.500.000.000 Ft-tal növekszik.
414539-2026 - Licitación
Hungría – Trabajos de instalación en edificios – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoEKR000457332026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Principales características del procedimientoA Kbt. szerint.
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45300000 Trabajos de instalación en edificios
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoEKR000457332026/1
Clasificación adicional (cpv): 45400000 Acabado de edificios, 45211300 Trabajos de construcción de viviendas, 45212000 Trabajos de construcción de edificios relacionados con el ocio, los deportes, la cultura y el alojamiento y restaurantes, 45214000 Trabajos de construcción de edificios relacionados con la enseñanza y la investigación, 45215000 Trabajos de construcción de edificios relacionados con la salud y los servicios sociales, de crematorios y aseos públicos, 71200000 Servicios de arquitectura y servicios conexos, 45262690 Remozamiento de edificios degradados, 45453000 Trabajos de revisión y reacondicionamiento
Opciones
414539-2026 - Mise en concurrence
Hongrie – Travaux d'équipement du bâtiment – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Travaux
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneEKR000457332026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureA Kbt. szerint.
Objet
Nature principale du marchéTravaux
Nomenclature principale (cpv): 45300000 Travaux d'équipement du bâtiment
5. Lot
LotLOT-0001
Identifiant interneEKR000457332026/1
Nomenclature complémentaire (cpv): 45400000 Travaux de parachèvement de bâtiment, 45211300 Travaux de construction complète de maisons, 45212000 Travaux de construction de bâtiments destinés aux loisirs, aux sports, à la culture, à l'hébergement et de restaurants, 45214000 Travaux de construction d'établissements d'enseignement et de centres de recherche, 45215000 Travaux de construction de bâtiments liés à la santé et aux services sociaux, de crématoriums et de toilettes publiques, 71200000 Services d'architecture, 45262690 Remise en état de bâtiments dégradés, 45453000 Travaux de remise en état et de remise à neuf
Options
414539-2026 - Gara
Ungheria – Lavori di installazione di impianti in edifici – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoEKR000457332026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Caratteristiche principali della proceduraA Kbt. szerint.
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45300000 Lavori di installazione di impianti in edifici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo internoEKR000457332026/1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45400000 Lavori di completamento degli edifici, 45211300 Lavori di costruzione di case, 45212000 Lavori di costruzione di centri ricreativi, sportivi, culturali, alberghi e ristoranti, 45214000 Lavori di costruzione di edifici per l'istruzione e la ricerca, 45215000 Lavori di costruzione di edifici per servizi sociali e sanitari, crematori e gabinetti pubblici, 71200000 Servizi architettonici e servizi affini, 45262690 Ristrutturazione di edifici in rovina, 45453000 Lavori di riparazione e ripristino
Opzioni
414539-2026 - Concurso
Hungria – Instalações em edifícios – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Principais características do processoA Kbt. szerint.
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45300000 Instalações em edifícios
Classificação adicional (cpv): 45400000 Obras de acabamento de edifícios, 45211300 Construção de moradias, 45212000 Obras de construção de edifícios relacionados com recreio, desporto, cultura, alojamento e restauração, 45214000 Construção de edifícios destinados à educação ou à investigação, 45215000 Obras de construção de edifícios relacionados com serviços de saúde ou sociais, crematórios e instalações sanitárias públicas, 71200000 Serviços de arquitectura e afins, 45262690 Restauração de edifícios degradados, 45453000 Obras de revisão e recuperação
Opções
414539-2026 - Konkurrensutsättning
Ungern – Byggnadsinstallationsarbeten – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareEKR000457332026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenA Kbt. szerint.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEKR000457332026/1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45211300 Byggnation av bostäder, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter, 71200000 Arkitekttjänster, 45262690 Renovering av byggnader, 45453000 Reparation och renovering
Optioner