415093-2026 - Състезателна процедура
България – Мобилни радиотелефонни услуги – Предоставяне на електронни съобщителни услуги с национално покритие за нуждите на Национална агенция за приходите и други свързани услуги
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеПредоставяне на електронни съобщителни услуги с национално покритие за нуждите на Национална агенция за приходите и други свързани услуги
ОписаниеЗа нуждите на Национална агенция за приходите и нейните структури (ЦУ, ТД на НАП, офиси за обслужване, УЦ/УБ на НАП) с оглед обезпечаване необходимостта от предоставяне на електронни съобщителни услуги с национално покритие е необходимо да бъде възложена обществена поръчка с предмет „Предоставяне на електронни съобщителни услуги с национално покритие за нуждите на Национална агенция за приходите и други свързани услуги“ в две обособени позиции както следва: - обособена позиция №1 – Предоставяне на фиксирана телефонна услуга; - обособена позиция №2 – Предоставяне на мобилна телефонна услуга. В обхвата на Обособена позиция №1 се включват всички географски и негеографски номера на НАП предоставени чрез POTS, ISDN BRI, ISDN PRI. Освен посочените, НАП ползва една цифрова наета линия със скорост на предаване 2 Mbps/Е1 от точка А: ул. „Г. С. Раковски“ №102 София до точка Б: ул. „Аксаков“ №21 София за връзка между телефонни централи Siemens HiPath 4000 на Министерство на финансите и на ТД на НАП София, услугата „персонален номер“ с код за достъп „700“, предоставена чрез номер 070018700 и услугата Fix SIP Trunk. Местонахождението, броят и видовете фиксирани линии и услуги, които ползва НАП, са подробно описани в „Спецификация на ползваната от НАП фиксирана телефонна услуга” - Приложение №1 към Техническата спецификация на поръчката по Обособена позиция №1. В обхвата на Обособена позиция №2 се включват 3254 бр. SIM карти, които се ползват общо за всички структури на НАП, от които 2071 бр. са voice (гласови) SIM карти, а останалите 1183 бр. са data (SIM карти за предаване на данни през USB модем за мобилен интернет) SIM карти. Разпределението на броя и видовете SIM карти по структури на НАП са описани в „Спецификация на ползваната от НАП мобилна телефонна услуга” – Приложение №1 към Техническата спецификация на поръчката по Обособена позиция №2.
Вътрешен идентификатор574885
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаОбщата прогнозна стойност на всички поръчки със сходен предмет, предвидени за възлагане в системата на Национална агенция за приходите през настоящата година в размер на 1 534 000,00 евро без ДДС, надвишава стойността по чл. 20, ал. 1, т. 1, б. "б" от ЗОП и следва да бъде проведена открита процедура за възлагане на обществена поръчка по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 64212000 Мобилни радиотелефонни услуги
Допълнителна класификация (cpv): 64211000 Обществени телефонни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеПредоставяне на фиксирана телефонна услуга
ОписаниеВ обхвата на Обособена позиция №1 се включват всички географски и негеографски номера на НАП предоставени чрез POTS, ISDN BRI, ISDN PRI. Освен посочените, НАП ползва една цифрова наета линия със скорост на предаване 2 Mbps/Е1 от точка А: ул. „Г. С. Раковски“ №102 София до точка Б: ул. „Аксаков“ №21 София за връзка между телефонни централи Siemens HiPath 4000 на Министерство на финансите и на ТД на НАП София, услугата „персонален номер“ с код за достъп „700“, предоставена чрез номер 070018700 и услугата Fix SIP Trunk. Местонахождението, броят и видовете фиксирани линии и услуги, които ползва НАП, са подробно описани в „Спецификация на ползваната от НАП фиксирана телефонна услуга” - Приложение №1 към Техническата спецификация на поръчката по Обособена позиция №1. ​​​​​​​Чрез посочените интерфейси се осъществява комуникацията на около 7000 телефонни поста от учрежденските централи на възложителя. Географските номера на телефонните линии ще бъдат предоставени на определения за изпълнител към момента на подписването на договора за възлагане на обществената поръчка, в случай че той е различен от този, чиито услуги ползва към момента възложителя. ​​​​​​​
Вътрешен идентификатор574909
Основна класификация (cpv): 64211000 Обществени телефонни услуги
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеПредоставяне на мобилна телефонна услуга
ОписаниеВ обхвата на Обособена позиция №2 се включват 3254 бр. SIM карти, които се ползват общо за всички структури на НАП, от които 2071 бр. са voice (гласови) SIM карти, а останалите 1183 бр. са data (SIM карти за предаване на данни през USB модем за мобилен интернет) SIM карти. Разпределението на броя и видовете SIM карти по структури на НАП са описани в „Спецификация на ползваната от НАП мобилна телефонна услуга” – Приложение №1 към Техническата спецификация на поръчката по Обособена позиция №2. В обхвата на обществената поръчка се включва предоставяне на обществена телефонна услуга и всички услуги включени в стандарта GSM и/или UMTS с национално покритие и допълнителни услуги, свързани с тази дейност като: - Стандартни гласови услуги (гласова поща; изчакване и задържане на повикването; пренасочване на повикването; ограничаване/забрана на повикванията; конферентна връзка и др.); - Услуги за изпращане и получаване на кратки текстови съобщения (SMS) и мултимедийни съобщения (MMS); - Услуги за осъществяване на международни електронни съобщителни услуги, включително и провеждане на разговори в роуминг в страни от и извън Европейския съюз; - Уведомяване за пропуснато повикване; - Услуги по пренос на данни чрез осигуряване на високоскоростен мобилен интернет достъп чрез всички технологии/стандарти/протоколи, осигурявани от мрежата на оператора като GPRS, WAP, UMTS, HSDPA/HSUPA, LTE, LTE+, 5G и др. - Справочни услуги, отнасящи се до абонатните номера, кодове за автоматично вътрешно и международно избиране, цени и друга подобна информация, свързана с далекосъобщителните услуги на оператора и др.
Вътрешен идентификатор574912
415093-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID574885
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 64212000 Mobiltelefontjeneste
Supplerende klassifikation (cpv): 64211000 Offentlig telefontjeneste
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID574909
Primær klassifikation (cpv): 64211000 Offentlig telefontjeneste
DelkontraktLOT-0002
Intern ID574912
415093-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung574885
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64212000 Mobiltelefondienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64211000 Öffentliche Fernsprechdienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung574909
Haupteinstufung (cpv): 64211000 Öffentliche Fernsprechdienste
LosLOT-0002
Interne Kennung574912
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 574885
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 64212000 Υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 64211000 Υπηρεσίες δημόσιας τηλεφωνίας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Περιγραφή: В обхвата на Обособена позиция №1 се включват всички географски и негеографски номера на НАП предоставени чрез POTS, ISDN BRI, ISDN PRI. Освен посочените, НАП ползва една цифрова наета линия със скорост на предаване 2 Mbps/Е1 от точка А: ул. „Г. С. Раковски“ №102 София до точка Б: ул. „Аксаков“ №21 София за връзка между телефонни централи Siemens HiPath 4000 на Министерство на финансите и на ТД на НАП София, услугата „персонален номер“ с код за достъп „700“, предоставена чрез номер 070018700 и услугата Fix SIP Trunk. Местонахождението, броят и видовете фиксирани линии и услуги, които ползва НАП, са подробно описани в „Спецификация на ползваната от НАП фиксирана телефонна услуга” - Приложение №1 към Техническата спецификация на поръчката по Обособена позиция №1. Чрез посочените интерфейси се осъществява комуникацията на около 7000 телефонни поста от учрежденските централи на възложителя. Географските номера на телефонните линии ще бъдат предоставени на определения за изпълнител към момента на подписването на договора за възлагане на обществената поръчка, в случай че той е различен от този, чиито услуги ползва към момента възложителя.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 574909
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 64211000 Υπηρεσίες δημόσιας τηλεφωνίας
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 574912
415093-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
Internal identifier574885
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 64212000 Mobile-telephone services
Additional classification (cpv): 64211000 Public-telephone services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier574909
Main classification (cpv): 64211000 Public-telephone services
LotLOT-0002
Internal identifier574912
415093-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno574885
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 64212000 Servicios de telefonía móvil
Clasificación adicional (cpv): 64211000 Servicios de teléfonos públicos
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno574909
Clasificación principal (cpv): 64211000 Servicios de teléfonos públicos
LoteLOT-0002
Identificador interno574912
415093-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne574885
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureОбщата прогнозна стойност на всички поръчки със сходен предмет, предвидени за възлагане в системата на Национална агенция за приходите през настоящата година в размер на 1 534 000,00 евро без ДДС, надвишава стойността по чл. 20, ал. 1, т. 1, б. "б" от ЗОП и следва да бъде проведена открита процедура за възлагане на обществена поръчка по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП.
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 64212000 Services de téléphonie mobile
Nomenclature complémentaire (cpv): 64211000 Services de cabines téléphoniques publiques
Identifiant interne574909
Nomenclature principale (cpv): 64211000 Services de cabines téléphoniques publiques
Identifiant interne574912
415093-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach574885
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach574909
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach574912
415093-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka574885
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 64212000 Usluge mobilne telefonije
Dodatna klasifikacija (cpv): 64211000 Usluge javne telefonije
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka574909
Glavna klasifikacija (cpv): 64211000 Usluge javne telefonije
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka574912
415093-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító574885
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 64212000 Mobiltávbeszélő-szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 64211000 Közcélú távbeszélő-szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító574909
Fő osztályozás (cpv): 64211000 Közcélú távbeszélő-szolgáltatások
RészLOT-0002
Belső azonosító574912
415093-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno574885
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 64212000 Servizi di telefonia mobili
Classificazione aggiuntiva (cpv): 64211000 Servizi telefonici pubblici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno574909
Classificazione principale (cpv): 64211000 Servizi telefonici pubblici
LottoLOT-0002
Identificativo interno574912
415093-2026 - Konkursas
Bulgarija – Viešojo judriojo telefono ryšio paslaugos – Предоставяне на електронни съобщителни услуги с национално покритие за нуждите на Национална агенция за приходите и други свързани услуги
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius574885
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 64212000 Viešojo judriojo telefono ryšio paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 64211000 Viešojo telefono ryšio paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius574909
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 64211000 Viešojo telefono ryšio paslaugos
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius574912
415093-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Usługi
Wewnętrzny identyfikator574885
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 64212000 Usługi telefonii komórkowej
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 64211000 Publiczne usługi telefoniczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator574909
Główna klasyfikacja (cpv): 64211000 Publiczne usługi telefoniczne
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator574912
415093-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 64212000 Serviços de telefonia móvel
Classificação adicional (cpv): 64211000 Serviços relacionados com telefones públicos
Classificação principal (cpv): 64211000 Serviços relacionados com telefones públicos
415093-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern574885
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 64212000 Servicii de telefonie mobilă
Clasificare suplimentară (cpv): 64211000 Servicii de telefonie publică
Identificator intern574909
Clasificarea principală (cpv): 64211000 Servicii de telefonie publică
Identificator intern574912
415093-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor574885
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 64212000 Mobilné telefónne služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 64211000 Verejné telefónne služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor574909
Hlavná klasifikácia (cpv): 64211000 Verejné telefónne služby
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor574912
415093-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator574885
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 64212000 Storitve mobilne telefonije
Dodatna klasifikacija (cpv): 64211000 Storitve javne telefonije
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator574909
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 64211000 Storitve javne telefonije
SklopLOT-0002
Notranji identifikator574912
415093-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare574885
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64212000 Mobiltelefontjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64211000 Tjänster för offentliga telefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare574909
Huvudklassificering (cpv): 64211000 Tjänster för offentliga telefoner
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare574912