2. Процедура
Процедура
Заглавие: Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Описание: Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi Nógrád Vármegye térségben található ingatlanokon ingatlanokon illegálisan elhelyezett, különböző hulladék azonosítóval rendelkező hulladékok kezelés céljából történő összegyűjtése, szükség szerint szállítható méretűre történő darabolása, elszállítása, kezelése, az elszállított hulladéknak a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény (a továbbiakban: Ht.), valamint végrehajtási rendeletei vonatkozó paragrafusai szerinti dokumentálásával vállalkozási keretszerződés formájában. A keretszerződés nettó összege : 96.600.000 HUF. A keretszerződést a Felek a hatályba lépés napjától 2026. december 10. napjáig szóló határozott időtartamra kötik. Amennyiben a keretösszeg ezt az időpontot megelőzően kimerül, a szerződés megszűnik. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-áig vállal megrendelési kötelezettséget. Ajánlatkérő a végrehajtási döntésekben meghatározott, szakértő bevonása nélküli műszaki becsléssel megállapított becsült hulladék mennyiségre bocsát ki megrendelést helyrajzi számonként. (helyrajzi szám hiányában címenként) A megrendelést teljesíteni azonban az adott helyrajzi számon (helyrajzi szám hiányában címenként) hátrahagyott hulladék teljes mennyiségére vonatkozóan kell, függetlenül attól, hogy az eltér a fent említett becsült mennyiségtől. A begyűjteni és szállítani kívánt hulladékok azonosító kód szerinti besorolása: Azonosító kód Hulladék megnevezése 17 01 01 beton 17 01 03 cserép és kerámia 17 01 07 beton, tégla, cserép és kerámia frakció vagy azok keveréke, amely különbözik a 17 01 06-tól 17 02 02 üveg 17 06 05* azbesztet tartalmazó építőanyag 17 09 04 kevert építési-bontási hulladék, amely különbözik a 17 09 01-től, a 17 09 02-től és a 17 09 03-tól 16 01 03 Hulladékká vált gumiabroncsok 20 02 kertekből és parkokból származó hulladék (a temetői hulladékot is beleértve) 20 03 01 egyéb települési hulladék, ideértve a vegyes települési hulladékot is 20 03 07 lomhulladék 20 01 10 ruha A Nyertes ajánlattevő (vállalkozó) feladatai és kötelezettségei A munkavégzés menete - A vállalkozó a munka megkezdése előtt felméri, ellenőrzi a helyszínt, és meghatározza a szükséges technológiát. Amennyiben a vállalkozó az általa végzett helyszíni felmérés során megállapítja, hogy a vártnál lényegesen nagyobb mennyiségű hulladék van a helyszínen, úgy haladéktalanul értesíti az Ajánlatkérőt. A többletmennyiség elszállítása csak az arra kiterjedő írásos megrendelést követően történik meg. A teljesítés határideje ily módon az írásos megrendelés keltezésétől értendő. - Amennyiben az illegális hulladék elhelyezkedése olyan területen van, amely nem megközelíthető, adott esetben sem gépi sem kézi erőkkel nem hozzáférhető úgy a vállalkozó a munkafelmérése során végzett első bejárást követően haladéktalanul jelzi az Ajánlatkérő felé az akadályoztatás tényét, ebben az esetben a vállalkozó jogosult a teljesítéstől elállni, és arról ajánlatkérőt írásban tájékoztatni. - A vállalkozó vagy alvállalkozója üzemeltetésében lévő szállítójárművekkel ideiglenesen nem megközelíthető (pl. időjárás függő út- és terepviszonyok) helyszínek esetén – a vállalkozó mind az akadályoztatás tényét, mind annak megszűnését soron kívül jelzi az ajánlatkérőnek – a teljesítési határidőt a megközelíthetőség helyreállásának időpontjától kell számítani. - A hulladékok gépi és/vagy szükség esetén kézi rakodása, szükség szerinti darabolása, szelektálása, szállítása és a hulladékazonosító kód szerint engedéllyel rendelkező kezelőnek történő átadása, ártalmatlanítása, valamint a szerződésben meghatározott feladatok dokumentálása a hatályos Ht. vonatkozó előírásai szerint. - A vállalkozó felelős a hulladék rendeltetési helyére történő biztonságos eljutásáért. - A vállalkozó a hulladékkal kapcsolatos nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségekről szóló 309/2014. (XII.11.) Korm. rendelet szerinti nyilvántartást vezet a hivatkozott jogszabályban meghatározott módon és tartalommal. - A hulladék elszállítását követően hulladékmentes felszín kialakítása és az ahhoz szükséges tereprendezés. - Fotódokumentáció készítése a munkálatok megkezdése előtt a hulladékkal borított területről, a munkavégzés alatt, a köztes állapotok dokumentálásával és a munkálatok befejeztével a megtisztított területről. - Teljesítés során benyújtandó dokumentumok: Hulladék kezelőnek történő átadását igazoló hiteles kiállított bizonylat (különösen, de nem kizárólagosan: mérlegjegy, szállítólevél, számla, befogadó nyilatkozat, valamint veszélyes hulladék eseten „SZ” kiserőjegy) A teljesítést Ajánlatkérő ellenőrizheti és jogosult az ellenőrzés során ellenőrző mérlegelést kérni. A szerződéskötés feltétele, hogy nyertes ajánlattevőnek vagy alvállalkozójának, vagy kapacitást nyújtó szervezetének a szerződéskötés időpontjára rendelkeznie kell a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-vel kötött, a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységre vonatkozó koncesszori alvállalkozói érvényes szerződéssel azon hulladékok esetében, amelyek a Koncesszió hatálya alá tartoznak.
Вътрешен идентификатор: EKR000861632026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90600000 Услуги по почистване и възстановяване и подобни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi Nógrád Vármegye térségben található ingatlanokon illegálisan elhelyezett, különböző hulladék azonosítóval rendelkező hulladékok kezelés céljából történő összegyűjtése, szükség szerint szállítható méretűre történő darabolása, elszállítása, kezelése, az elszállított hulladéknak a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény (a továbbiakban: Ht.), valamint végrehajtási rendeletei vonatkozó paragrafusai szerinti dokumentálásával vállalkozási keretszerződés formájában. A keretszerződés nettó összege : 96.600.000 Ft A keretszerződést a Felek a hatályba lépés napjától 2026. december 10. napjáig szóló határozott időtartamra kötik. Amennyiben a keretösszeg ezt az időpontot megelőzően kimerül, a szerződés megszűnik. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-áig vállal megrendelési kötelezettséget. Ajánlatkérő a végrehajtási döntésekben meghatározott, szakértő bevonása nélküli műszaki becsléssel megállapított becsült hulladék mennyiségre bocsát ki megrendelést helyrajzi számonként. (helyrajzi szám hiányában címenként) A megrendelést teljesíteni azonban az adott helyrajzi számon (helyrajzi szám hiányában címenként) hátrahagyott hulladék teljes mennyiségére vonatkozóan kell, függetlenül attól, hogy az eltér a fent említett becsült mennyiségtől. A begyűjteni és szállítani kívánt hulladékok azonosító kód szerinti besorolása: Azonosító kód Hulladék megnevezése 17 01 01 beton 17 01 03 cserép és kerámia 17 01 07 beton, tégla, cserép és kerámia frakció vagy azok keveréke, amely különbözik a 17 01 06-tól 17 02 02 üveg 17 06 05* azbesztet tartalmazó építőanyag 17 09 04 kevert építési-bontási hulladék, amely különbözik a 17 09 01-től, a 17 09 02-től és a 17 09 03-tól 16 01 03 Hulladékká vált gumiabroncsok 20 02 kertekből és parkokból származó hulladék (a temetői hulladékot is beleértve) 20 03 01 egyéb települési hulladék, ideértve a vegyes települési hulladékot is 20 03 07 lomhulladék 20 01 10 ruha A hulladék elszállításnak mennyisége (tervezett mennyiség): 16 01 03 Hulladékká vált gumiabroncsok 0,592 t 17 Építési-bontási hulladék (beleértve a szennyezett területekről kitermelt földet is) 2995,7 t 20 Települési hulladék (háztartási hulladék és a háztartási hulladékhoz hasonló kereskedelmi, ipari és intézményi hulladék), ideértve az elkülönítetten gyűjtött frakciót is 103,65 t 20 02 kertekből és parkokból származó hulladék (a temetői hulladékot is beleértve) 9,7 t A Nyertes AT (vállalkozó) feladatai és kötelezettségei A munkavégzés menete - A vállalkozó a munka megkezdése előtt felméri, ellenőrzi a helyszínt, és meghatározza a szükséges technológiát. Amennyiben a vállalkozó az általa végzett helyszíni felmérés során megállapítja, hogy a vártnál lényegesen nagyobb mennyiségű hulladék van a helyszínen, úgy haladéktalanul értesíti az Ajánlatkérőt. A többletmennyiség elszállítása csak az arra kiterjedő írásos megrendelést követően történik meg. A teljesítés határideje ily módon az írásos megrendelés keltezésétől értendő. - Amennyiben az illegális hulladék elhelyezkedése olyan területen van, amely nem megközelíthető, adott esetben sem gépi sem kézi erőkkel nem hozzáférhető úgy a vállalkozó a munkafelmérése során végzett első bejárást követően haladéktalanul jelzi az Ajánlatkérő felé az akadályoztatás tényét, ebben az esetben a vállalkozó jogosult a teljesítéstől elállni, és arról ajánlatkérőt írásban tájékoztatni. - A vállalkozó vagy alvállalkozója üzemeltetésében lévő szállítójárművekkel ideiglenesen nem megközelíthető (pl. időjárás függő út- és terepviszonyok) helyszínek esetén a vállalkozó mind az akadályoztatás tényét, mind annak megszűnését soron kívül jelzi az ajánlatkérőnek – a teljesítési határidőt a megközelíthetőség helyreállásának időpontjától kell számítani. - A hulladékok gépi és/vagy szükség esetén kézi rakodása, szükség szerinti darabolása, szelektálása, szállítása és a hulladékazonosító kód szerint engedéllyel rendelkező kezelőnek történő átadása, ártalmatlanítása, valamint a szerződésben meghatározott feladatok dokumentálása a hatályos Ht. vonatkozó előírásai szerint. - A vállalkozó felelős a hulladék rendeltetési helyére történő biztonságos eljutásáért. - A vállalkozó a hulladékkal kapcsolatos nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségekről szóló 309/2014. (XII.11.) Korm. rend.szerinti nyilvántartást vezet a hivatkozott jogszabályban meghatározott módon és tartalommal. - A hulladék elszállítását követően hulladékmentes felszín kialakítása és az ahhoz szükséges tereprendezés. - Fotódokumentáció készítése a munkálatok megkezdése előtt a hulladékkal borított területről, a munkavégzés alatt, a köztes állapotok dokumentálásával és a munkálatok befejeztével a megtisztított területről. - Teljesítés során benyújt. dok.: műszaki leírás szerint.
Вътрешен идентификатор: EKR000861632026/1
Основна класификация (cpv): 90512000 Услуги по събиране на хартия
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: EKR000861632026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90600000 Čistící a hygienické služby v městských a venkovských oblastech a související služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: EKR000861632026/1
Hlavní klasifikace (cpv): 90512000 Odvoz odpadu
415106-2026 - Konkurrencevilkår
Ungarn – Virksomhed i forbindelse med rydning og hygiejne i by- og landområder og lignende tjenester – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDEKR000861632026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90600000 Virksomhed i forbindelse med rydning og hygiejne i by- og landområder og lignende tjenester
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern IDEKR000861632026/1
Primær klassifikation (cpv): 90512000 Transport af affald
415106-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungEKR000861632026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungEKR000861632026/1
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
415106-2026 - Licitación
Hungría – Servicios de saneamiento y limpieza en áreas urbanas o rurales y relacionados con ellos – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoEKR000861632026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90600000 Servicios de saneamiento y limpieza en áreas urbanas o rurales y relacionados con ellos
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoEKR000861632026/1
Clasificación principal (cpv): 90512000 Servicios de transporte de desperdicios
415106-2026 - Mise en concurrence
Hongrie – Services de propreté et d'hygiénisation en milieu urbain ou rural, et services connexes – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneEKR000861632026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 90600000 Services de propreté et d'hygiénisation en milieu urbain ou rural, et services connexes
5. Lot
LotLOT-0001
Identifiant interneEKR000861632026/1
Nomenclature principale (cpv): 90512000 Services de transport des ordures ménagères
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: EKR000861632026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90600000 Usluge čišćenja i sanitacije u gradskim i seoskim područjima i pripadajuće usluge
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: EKR000861632026/1
Glavna klasifikacija (cpv): 90512000 Usluge prijevoza otpada
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: EKR000861632026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90600000 Servizi di pulizia e di igienizzazione di aree urbane o rurali, e servizi connessi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: EKR000861632026/1
Classificazione principale (cpv): 90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
415106-2026 - Konkurss
Ungārija – Tīrīšanas un sanitārie pakalpojumi lauku apvidos vai pilsētu teritorijās un saistītie pakalpojumi – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikatorsEKR000861632026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90600000 Tīrīšanas un sanitārie pakalpojumi lauku apvidos vai pilsētu teritorijās un saistītie pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikatorsEKR000861632026/1
Galvenā klasifikācija (cpv): 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: EKR000861632026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90600000 Serviços de saneamento e limpeza em áreas urbanas ou rurais, e serviços conexos
Lote: LOT-0001
Classificação principal (cpv): 90512000 Serviços de transporte de resíduos
415106-2026 - Javni razpis
Madžarska – Storitve čiščenja in sanitarne storitve v urbanih ali podeželskih območjih in pripadajoče storitve – Jogellenesen elhelyezett hulladékok felszámolása 5
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorEKR000861632026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90600000 Storitve čiščenja in sanitarne storitve v urbanih ali podeželskih območjih in pripadajoče storitve
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikatorEKR000861632026/1
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90512000 Storitve prevoza odpadkov