See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Sähköenergian hankinta
Описание: Mäntsälän kunta -ryhmän sähkönmyyntisopimuksen kilpailutus, jonka tuloksena sovitaan sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Hankintaryhmässä ovat mukana: • Mäntsälän kunta • Kiinteistö Oy Mäntsälän Toimistotalo • Mäntsälän Sotekiinteistöt Oy Sähköenergia laskutetaan kuukausittain ja sen hinta muodostuu sähkönmyyjän marginaaleista, varttispot-toimituksesta ja hintariskin vähentämiseksi tehtyjen tehopohjaisten hinnankiinnitysten selvityksestä. Lisäksi läpilaskutetaan Fingridin tasepalvelun tuotannon ja kulutuksen volyymimaksu sekä Datahubin käyttöpaikkakohtaiset maksut niiden toimitusjaksolla kulloinkin voimassa olevien hinnastojen mukaisesti.
Вътрешен идентификатор: Mäntsälän kunta -ryhmä
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Tarjoukset ja mahdolliset lisätietopyynnöt tulee toimittaa Tarjouspalvelun kautta. Muulla tavoin toimitettuja tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoajien tasapuolisen kohtelun turvaamiseksi emme vastaa puhelimitse tai muulla edellä mainitusta poikkeavalla tavalla esitettyihin kysymyksiin. Esitetyt kysymykset ja niihin annetut vastaukset julkaistaan sähköisesti Tarjouspalvelussa, samoin kuin tarjouspyyntöön mahdollisesti tehtävät tarkennukset. Tarjoajan on tarkistettava tarjouspyyntöasiakirjoihin mahdollisesti tehdyt tarkennukset tarjouspyynnössä mainituista Tarjouspalvelun internetosoitteista ennen tarjouksen jättämistä. Tarjoaja on velvollinen huomioimaan kysymykset ja niihin annetut vastaukset sekä käyttämään hyväkseen mahdollisesti täsmennettyjä tarjoustietoja tarjousta antaessaan. Tarjouskilpailu tullaan suorittamaan mahdollisten täsmennettyjen asiakirjojen perusteella. TARJOUKSEN JÄTTÄMINEN: Tarjoukset on lähetettävä sähköisesti Tarjouspalvelu.fi-toimittajaportaalista. Järjestelmän käyttöä koskevissa kysymyksissä tulee olla yhteydessä Tarjouspalvelun tukeen (puh. +358 20 766 1075 tai contact.mercell.com), mikäli palvelun Tukiportaalista ei löydy tarvittavaa tietoa. Tukiportaali löytyy osoitteesta https://tarjouspalvelu.fi/venienergia
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Варианти:
Описание на опциите: Sopimuksen puitteissa on mahdollista lisätilauksena ostaa alkuperätakuita asiakkaan niin halutessa (max. sopimusjakson volyymia vastaava määrä). Myyjä tekee asiakkaalle vuosittain tarjouksen kyseisen kalenterivuoden alkuperätakuista viimeistään viisi (5) kuukautta kalenterivuoden alun jälkeen kyseisen toimitusvuoden arvioitua vuosivolyymia vastaavasta määrästä, ellei toisin ole sovittu ja toimittaa sen ensin VENI Energialle (asiakkaan edustaja) hyväksyttäväksi. VENI Energian tarkistuksen jälkeen myyjä lähettää tarjouksen asiakkaan yhteyshenkilölle, joka hyväksyy tai on hyväksymättä tarjouksen. Asiakkaan aloitteesta alkuperätakuita voidaan hankkia myös erikseen sovittuina ajankohtina ja pienemmissä erissä. Myyjä vahvistaa tehdyt ostot ja raportoi hylätyt tarjoukset asiakkaalle ja VENI Energialle. Asiakas varaa oikeuden hankkia alkuperätakuita muualta, mikäli myyjällä ei ole tarjota asiakkaan toivomaa tuotantomuotoa. Alkuperätakuuhankinnan välityspalkkio on sisällytettävä marginaaliin. Alkuperätakuiden arvioitu hintataso on otettu huomioon optioina tämän hankinnan arvon arvioinnissa.
2. Procedure
Procedure
Titel: Sähköenergian hankinta
Intern ID: Mäntsälän kunta -ryhmä
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Valgmuligheder:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Sähköenergian hankinta
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Mäntsälän kunta -ryhmä
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09310000 Ηλεκτρισμός
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Επιλογές:
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Sähköenergian hankinta
Sisäinen tunniste: Mäntsälän kunta -ryhmä
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 09310000 Sähkö
5. Osa
Osa: LOT-0000
Optiot:
2. Procédure
Procédure
Titre: Sähköenergian hankinta
Identifiant interne: Mäntsälän kunta -ryhmä
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Tarjoukset ja mahdolliset lisätietopyynnöt tulee toimittaa Tarjouspalvelun kautta. Muulla tavoin toimitettuja tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoajien tasapuolisen kohtelun turvaamiseksi emme vastaa puhelimitse tai muulla edellä mainitusta poikkeavalla tavalla esitettyihin kysymyksiin. Esitetyt kysymykset ja niihin annetut vastaukset julkaistaan sähköisesti Tarjouspalvelussa, samoin kuin tarjouspyyntöön mahdollisesti tehtävät tarkennukset. Tarjoajan on tarkistettava tarjouspyyntöasiakirjoihin mahdollisesti tehdyt tarkennukset tarjouspyynnössä mainituista Tarjouspalvelun internetosoitteista ennen tarjouksen jättämistä. Tarjoaja on velvollinen huomioimaan kysymykset ja niihin annetut vastaukset sekä käyttämään hyväkseen mahdollisesti täsmennettyjä tarjoustietoja tarjousta antaessaan. Tarjouskilpailu tullaan suorittamaan mahdollisten täsmennettyjen asiakirjojen perusteella. TARJOUKSEN JÄTTÄMINEN: Tarjoukset on lähetettävä sähköisesti Tarjouspalvelu.fi-toimittajaportaalista. Järjestelmän käyttöä koskevissa kysymyksissä tulee olla yhteydessä Tarjouspalvelun tukeen (puh. +358 20 766 1075 tai contact.mercell.com), mikäli palvelun Tukiportaalista ei löydy tarvittavaa tietoa. Tukiportaali löytyy osoitteesta https://tarjouspalvelu.fi/venienergia
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 09310000 Électricité
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Sähköenergian hankinta
Aitheantóir inmheánach: Mäntsälän kunta -ryhmä
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 09310000 Electricity
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Roghanna:
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Sähköenergian hankinta
Belső azonosító: Mäntsälän kunta -ryhmä
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09310000 Villamos energia
5. Rész
Rész: LOT-0000
Opciók:
2. Procedura
Procedura
Titolo: Sähköenergian hankinta
Identificativo interno: Mäntsälän kunta -ryhmä
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 09310000 Elettricità
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Opzioni:
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Sähköenergian hankinta
Vidaus identifikatorius: Mäntsälän kunta -ryhmä
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 09310000 Elektra
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pasirinkimo galimybės:
Interne identificatiecode: Mäntsälän kunta -ryhmä
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 09310000 Elektriciteit
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
Tytuł: Sähköenergian hankinta
Wewnętrzny identyfikator: Mäntsälän kunta -ryhmä
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Opcje:
2. Procedură
Procedură
Titlu: Sähköenergian hankinta
Identificator intern: Mäntsälän kunta -ryhmä
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 09310000 Electricitate
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Názov: Sähköenergian hankinta
Interný identifikátor: Mäntsälän kunta -ryhmä
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 09310000 Elektrická energia
5. Časť
Časť: LOT-0000
Možnosti:
2. Postopek
Postopek
Naslov: Sähköenergian hankinta
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Mäntsälän kunta -ryhmä
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner: