2. Процедура
Процедура
Заглавие: Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Описание: Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Вътрешен идентификатор: JVP2026/85/AK
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45212224 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на стадиони
Допълнителна класификация (cpv): 45212200 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на спортни съоръжения, 45200000 Строителни и монтажни работи на сгради и строителни съоръжения или на части от тях, 45233220 Строителни работи по полагане на пътна настилка на други пътища, 45231400 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни електропроводи, 45236110 Строителни работи на спортни терени
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: JVP2026/85/AK
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45212224 Opførelse af stadioner
Supplerende klassifikation (cpv): 45212200 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med idrætsanlæg, 45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder, 45233220 Belægningsarbejde på veje, 45231400 Arbejder i forbindelse med stærkstrømsluftledninger, 45236110 Jord- og belægningsarbejde i forbindelse med sportspladser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: JVP2026/85/AK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212224 Bau von Stadien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45236110 Oberbauarbeiten für Sportplätze
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: JVP2026/85/AK
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45212224 Κατασκευαστικές εργασίες για στάδια
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45212200 Κατασκευαστικές εργασίες για αθλητικές εγκαταστάσεις, 45200000 Εργασίες για ολόκληρες κατασκευές ή μέρη κατασκευών και έργα πολιτικού μηχανικού, 45233220 Επιφανειακές εργασίες οδοστρώματος οδών, 45231400 Κατασκευαστικές εργασίες για γραμμές ηλεκτροδότησης, 45236110 Εργασίες διάστρωσης επιφανειών για γήπεδα αθλητισμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
415241-2026 - Licitación
Letonia – Trabajos de construcción de estadios – Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoJVP2026/85/AK
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45212224 Trabajos de construcción de estadios
Clasificación adicional (cpv): 45212200 Trabajos de construcción de instalaciones deportivas, 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil, 45233220 Trabajos de pavimentación de carreteras, 45231400 Trabajos de construcción de líneas de conducción eléctrica, 45236110 Trabajos de explanación para campos de deporte
5. Lote
LoteLOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: JVP2026/85/AK
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45212224 Staadionide ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45212200 Spordirajatiste ehitustööd, 45200000 Ehitiste või nende osade ehitustööd ja tsiviilehitustööd, 45233220 Teede pindamistööd, 45231400 Elektriliinide ehitustööd, 45236110 Spordiväljakute pinnakattetööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: JVP2026/85/AK
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45212224 Stadionien rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45212200 Urheilurakennusten rakentamistyöt, 45200000 Maa-, tie- ja vesirakennustöiden ja muiden rakennustöiden kokonais- tai osaurakat, 45233220 Teiden päällystystyöt, 45231400 Sähkölinjojen rakennustyöt, 45236110 Urheilukenttien maanpinnoitus
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: JVP2026/85/AK
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45212224 Građevinski radovi na stadionu
Dodatna klasifikacija (cpv): 45212200 Građevinski radovi na sportskim objektima, 45200000 Radovi na objektima ili dijelovima objekata visokogradnje i niskogradnje, 45233220 Radovi na površinskom sloju cesta, 45231400 Građevinski radovi na elektroenergetskim vodovima, 45236110 Radovi na gornjem ustroju za sportske terene
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: JVP2026/85/AK
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45212224 Stadion építése
További osztályozás (cpv): 45212200 Sportlétesítmények kivitelezése, 45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka, 45233220 Közút burkolása, 45231400 Erősáramú vezeték építése, 45236110 Sportpálya terepegyengetése
5. Rész
Rész: LOT-0000
415241-2026 - Gara
Lettonia – Lavori di costruzione di stadi – Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoJVP2026/85/AK
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45212224 Lavori di costruzione di stadi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45212200 Lavori di costruzione di impianti sportivi, 45200000 Lavori per la costruzione completa o parziale e ingegneria civile, 45233220 Lavori di superficie per strade, 45231400 Lavori generali di costruzione di linee elettriche, 45236110 Lavori di superficie per campi sportivi
5. Lotto
LottoLOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: JVP2026/85/AK
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45212224 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' stejdjums
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45212200 Xogħol ta’ kostruzzjoni għall-faċilitajiet ta’ l-isports, 45200000 Xogħlijiet għall-kostruzzjoni kompluta jew parzjali max-xogħol ta’ l-inġinerija ċivili, 45233220 Xogħlijiet fuq l-uċuħ għal toroq, 45231400 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-linji ta’ l-enerġija elettrika, 45236110 Xogħol fiċ-ċatt għal żoni ta’ l-isports
5. Lott
Lott: LOT-0000
415241-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
Interne identificatiecodeJVP2026/85/AK
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45212224 Bouwen van stadion
Aanvullende classificatie (cpv): 45212200 Bouwen van sportfaciliteiten, 45200000 Volledige of gedeeltelijke bouw- en civieltechnische werkzaamheden, 45233220 Wegdekwerkzaamheden voor wegen, 45231400 Bouwwerkzaamheden voor hoogspanningsleidingen, 45236110 Verharding voor sportvelden
5. Perceel
PerceelLOT-0000
415241-2026 - Procedura konkurencyjna
Łotwa – Roboty budowlane związane ze stadionami – Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Roboty budowlane
Wewnętrzny identyfikatorJVP2026/85/AK
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45212224 Roboty budowlane związane ze stadionami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45212200 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych, 45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, 45233220 Roboty w zakresie nawierzchni dróg, 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych, 45236110 Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
415241-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45212224 Construção de estádio
Classificação adicional (cpv): 45212200 Construção de instalações desportivas, 45200000 Obras de construção total ou parcial e de engenharia civil, 45233220 Pavimentação de estradas, 45231400 Construção de linhas para o transporte de electricidade, 45236110 Nivelamento do terreno para campos desportivos
415241-2026 - Procedură concurențială
Letonia – Lucrări de construcţii de stadioane – Pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" sporta laukuma izbūve
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator internJVP2026/85/AK
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45212224 Lucrări de construcţii de stadioane
Clasificare suplimentară (cpv): 45212200 Lucrări de construcţii de complexe sportive, 45200000 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice, 45233220 Lucrări de îmbrăcare a drumurilor, 45231400 Lucrări de construcţii de linii electrice, 45236110 Lucrări de nivelare a terenurilor de sport
5. Lot
LotLOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: JVP2026/85/AK
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45212224 Gradbena dela na stadionu
Dodatna klasifikacija (cpv): 45212200 Gradbena dela na športnih objektih, 45200000 Dela na objektih ali delih objektov visoke in nizke gradnje, 45233220 Dela na zgornjem ustroju cest, 45231400 Gradbena dela na elektroenergetskih vodih, 45236110 Dela na zgornjem ustroju športnih igrišč
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: JVP2026/85/AK
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212224 Byggnation av stadion
Ytterligare klassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45231400 Anläggningsarbeten för kraftledningar, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000