See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Furnizarea produselor din cadrul Programului pentru școli al României (lapte și produse lactate, produse de panificație – corn și biscuiți) pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029
Описание: Furnizarea produselor din cadrul Programului pentru școli al României (lapte și produse lactate, produse de panificație – corn și biscuiți) pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029, conform cerințelor caietului de sarcini. Informații despre cantitățile minime/maxime, valorile minime/maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent/întregului acord-cadru pentru cele 18 loturi se regăsesc în cadrul fiecărui lot in parte, respectiv la secțiunea II.2 Lista de loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 18 zile, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru respectarea prevederilor art. 160-161 din Legea nr. 98/2016.
Вътрешен идентификатор: 428811020265111
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 15500000 Млечни продукти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona I - școlile și grădinițele de stat din municipiul Cluj-Napoca
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona I - școlile și grădinițele de stat din municipiul Cluj-Napoca, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 4.753.800 bucăţi; Cantitatea maximă : 5.810.040 bucăţi; Valoare minimă : 5.039.028 lei fără TVA; Valoare maximă : 6.158.642,40 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 14.261.400 bucăţi; Cantitatea maximă : 17.430.120 bucăţi; Valoare minimă : 15.117.084 lei fără TVA; Valoare maximă : 18.475.927,20 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 15511000 Мляко, 60000000 Транспортни услуги (с изключение на извозването на отпадъци)
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona II - școlile și grădinițele din comunele Apahida, Ciurila, Feleacu, Florești, Gilău și Săvădisla
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona II - școlile și grădinițele din comunele Apahida, Ciurila, Feleacu, Florești, Gilău și Săvădisla, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 947.160 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.157.760 bucăţi; Valoare minimă : 1.003.989,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.227.225,60 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.841.480 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.473.280 bucăţi; Valoare minimă : 3.011.968,80 lei fără TVA; Valoare maximă : 3.681.676,80 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona III - școlile și grădinițele de stat din comunele Aghireșu, Beliș, Calatele, Căpușu Mare, Gârbău, Măguri Răcătău, Mărgău, Mărișel, Râșca
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona III - școlile și grădinițele de stat din comunele Aghireșu, Beliș, Calatele, Căpușu Mare, Gârbău, Măguri Răcătău, Mărgău, Mărișel, Râșca, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 229.140 bucăţi; Cantitatea maximă : 280.080 bucăţi; Valoare minimă : 242.888,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 296.884,80 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 687.420 bucăţi; Cantitatea maximă : 840.240 bucăţi; Valoare minimă : 728.665,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 890.654,40 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona IV - școlile și grădinițele de stat din orașul Huedin și comunele Ciucea, Izvoru Crișului, Mănăstireni, Negreni, Poieni, Săcuieu, Sâncraiu
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona IV - școlile și grădinițele de stat din orașul Huedin și comunele Ciucea, Izvoru Crișului, Mănăstireni, Negreni, Poieni, Săcuieu, Sâncraiu, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 311.040 bucăţi; Cantitatea maximă : 380.160 bucăţi; Valoare minimă : 329.702,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 402.969,60 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 933.120 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.140.480 bucăţi; Valoare minimă : 989.107,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.208.908,80 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona V - școlile și grădinițele de stat din municipiul Turda și comunele Aiton, Băișoara, Călărași, Iara, Mihai Viteazu, Moldovenești, Petrestii de Jos, Ploscoș, Tureni, Săndulești, Valea Ierii
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona V - școlile și grădinițele de stat din municipiul Turda și comunele Aiton, Băișoara, Călărași, Iara, Mihai Viteazu, Moldovenești, Petrestii de Jos, Ploscoș, Tureni, Săndulești, Valea Ierii, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 902.880 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.103.400 bucăţi; Valoare minimă : 957.052,80 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.169.604,00 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.708.640 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.310.200 bucăţi; Valoare minimă : 2.871.158,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 3.508.812,00 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 5
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona VI - școlile și grădinițele de stat din municipiul Câmpia-Turzii și comunele Căianu, Cămărașu, Ceanu Mare, Cojocna, Frata, Luna, Jucu, Mociu, Suatu, Tritenii de Jos, Viișoara
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VI - școlile și grădinițele de stat din municipiul Câmpia-Turzii și comunele Căianu, Cămărașu, Ceanu Mare, Cojocna, Frata, Luna, Jucu, Mociu, Suatu, Tritenii de Jos, Viișoara, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 921.060 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.125.900 bucăţi; Valoare minimă : 976.323,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.193.454,00 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.763.180 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.377.700 bucăţi; Valoare minimă : 2.928.970,80 lei fără TVA; Valoare maximă : 3.580.362,00 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 6
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona VII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Gherla și comunele Bonțida, Buza, Cătina, Fizeșu Gherlii, Geaca, Mica, Mintiu Gherlii, Palatca, Sânmărtin, Sic, Țaga si Unguraș
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Gherla și comunele Bonțida, Buza, Cătina, Fizeșu Gherlii, Geaca, Mica, Mintiu Gherlii, Palatca, Sânmărtin, Sic, Țaga si Unguraș, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 638.100 bucăţi; Cantitatea maximă : 779.940 bucăţi; Valoare minimă : 676.386,00 lei fără TVA; Valoare maximă : 826.736,40 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 1.914.300 bucăţi; Cantitatea maximă : 2.339.820 bucăţi; Valoare minimă : 2.029.158,00 lei fără TVA; Valoare maximă : 2.480.209,20 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 7
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona VIII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Dej și comunele Aluniș, Bobâlna, Cășeiu, Chiuiești, Câtcău, Cornești, Cuzdrioara, Iclod, Vad
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VIII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Dej și comunele Aluniș, Bobâlna, Cășeiu, Chiuiești, Câtcău, Cornești, Cuzdrioara, Iclod, Vad, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 823.140 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.006.020 bucăţi; Valoare minimă : 872.528,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.066.381,20 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.469.420 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.018.060 bucăţi; Valoare minimă : 2.617.585,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 3.199.143,60 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 8
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: Lapte și produse lactate Zona IX - școlile și grădinițele de stat din comunele Așchileu, Baciu, Borșa, Chinteni, Dăbâca, Panticeu, Recea Cristur, Sânpaul, Vultureni
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de lapte și produse lactate, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona IX - școlile și grădinițele de stat din comunele Așchileu, Baciu, Borșa, Chinteni, Dăbâca, Panticeu, Recea Cristur, Sânpaul, Vultureni, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de lapte (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de produse lactate (marți și joi). Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 329.040 bucăţi; Cantitatea maximă : 402.120 bucăţi; Valoare minimă : 348.782,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 426.247,20 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 987.120 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.206.360 bucăţi; Valoare minimă : 1.046.347,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.278.741,60 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 9
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: Produse de panificație – Corn și biscuiți Zona I - școlile și grădinițele de stat din municipiul Cluj-Napoca
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona I - școlile și grădinițele de stat din municipiul Cluj-Napoca, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 4.753.800 bucăţi; Cantitatea maximă : 5.810.040 bucăţi; Valoare minimă : 3.232.584,00 lei fără TVA; Valoare maximă : 3.950.827,20 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 14.261.400 bucăţi; Cantitatea maximă : 17.430.120 bucăţi; Valoare minimă : 9.697.752,00 lei fără TVA; Valoare maximă : 11.852.481,60 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 10
Основна класификация (cpv): 15811000 Хлебни изделия
Допълнителна класификация (cpv): 15811300 Кроасани, 15821200 Бисквити с прибавка на подсладители, 60000000 Транспортни услуги (с изключение на извозването на отпадъци)
Обособена позиция: LOT-0011
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona II - școlile și grădinițele de stat din comunele Apahida, Ciurila, Feleacu, Florești, Gilău și Săvădisla
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona II - școlile și grădinițele de stat din comunele Apahida, Ciurila, Feleacu, Florești, Gilău și Săvădisla, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 947.160 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.157.760 bucăţi; Valoare minimă : 644.068,80 lei fără TVA; Valoare maximă : 787.276,80 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.841.480 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.473.280 bucăţi; Valoare minimă : 1.932.206,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 2.361.830,40 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 11
Обособена позиция: LOT-0012
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona III - școlile și grădinițele de stat din comunele Aghireșu, Beliș, Calatele, Căpușu Mare, Gârbău, Măguri Răcătău, Mărgău, Mărișel, Râșca
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona III - școlile și grădinițele de stat din comunele Aghireșu, Beliș, Calatele, Căpușu Mare, Gârbău, Măguri Răcătău, Mărgău, Mărișel, Râșca, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 229.140 bucăţi; Cantitatea maximă : 280.080 bucăţi; Valoare minimă : 155.815,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 190.454,40 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 687.420 bucăţi; Cantitatea maximă : 840.240 bucăţi; Valoare minimă : 467.445,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 571.363,20 lei fără TVA;; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 12
Обособена позиция: LOT-0013
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona IV - școlile și grădinițele de stat din orașul Huedin și comunele Ciucea, Izvoru Crișului, Mănăstireni, Negreni, Poieni, Săcuieu, Sâncraiu
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona IV - școlile și grădinițele de stat din orașul Huedin și comunele Ciucea, Izvoru Crișului, Mănăstireni, Negreni, Poieni, Săcuieu, Sâncraiu, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 311.040 bucăţi; Cantitatea maximă : 380.160 bucăţi; Valoare minimă : 211.507,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 258.508,80 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 933.120 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.140.480 bucăţi; Valoare minimă : 634.521,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 775.526,40 lei fără TVA;; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 13
Обособена позиция: LOT-0014
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona V - școlile și grădinițele de stat din municipiul Turda și comunele Aiton, Băișoara, Călărași, Iara, Mihai Viteazu, Moldovenești, Petrestii de Jos, Ploscoș, Tureni, Săndulești, Valea Ierii
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona V - școlile și grădinițele de stat din municipiul Turda și comunele Aiton, Băișoara, Călărași, Iara, Mihai Viteazu, Moldovenești, Petrestii de Jos, Ploscoș, Tureni, Săndulești, Valea Ierii, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 902.880 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.103.400 bucăţi; Valoare minimă : 613.958,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 750.312 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.708.640 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.310.200 bucăţi; Valoare minimă : 1.841.875,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 2.250.936 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 14
Обособена позиция: LOT-0015
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona VI - școlile și grădinițele de stat din municipiul Câmpia-Turzii și comunele Căianu, Cămărașu, Ceanu Mare, Cojocna, Frata, Luna, Jucu, Mociu, Suatu, Tritenii de Jos, Viișoara
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VI - școlile și grădinițele de stat din municipiul Câmpia-Turzii și comunele Căianu, Cămărașu, Ceanu Mare, Cojocna, Frata, Luna, Jucu, Mociu, Suatu, Tritenii de Jos, Viișoara, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 921.060 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.125.900 bucăţi; Valoare minimă : 626.320,80 lei fără TVA; Valoare maximă : 765.612 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.763.180 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.377.700 bucăţi; Valoare minimă : 1.878.962,40 lei fără TVA; Valoare maximă : 2.296.836 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 15
Обособена позиция: LOT-0016
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona VII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Gherla și comunele Bonțida, Buza, Cătina, Fizeșu Gherlii, Geaca, Mica, Mintiu Gherlii, Palatca, Sânmărtin, Sic, Țaga si Unguraș
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Gherla și comunele Bonțida, Buza, Cătina, Fizeșu Gherlii, Geaca, Mica, Mintiu Gherlii, Palatca, Sânmărtin, Sic, Țaga si Unguraș, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 638.100 bucăţi; Cantitatea maximă : 779.940 bucăţi; Valoare minimă : 433.908 lei fără TVA; Valoare maximă : 530.359,20 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 1.914.300 bucăţi; Cantitatea maximă : 2.339.820 bucăţi; Valoare minimă : 1.301.724 lei fără TVA; Valoare maximă : 1.591.077,60 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 16
Обособена позиция: LOT-0017
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona VIII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Dej și comunele Aluniș, Bobâlna, Cășeiu, Chiuiești, Câtcău, Cornești, Cuzdrioara, Iclod, Vad
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona VIII - școlile și grădinițele de stat din municipiul Dej și comunele Aluniș, Bobâlna, Cășeiu, Chiuiești, Câtcău, Cornești, Cuzdrioara, Iclod, Vad, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 823.140 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.006.020 bucăţi; Valoare minimă : 559.735,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 684.093,60 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 2.469.420 bucăţi; Cantitatea maximă : 3.018.060 bucăţi; Valoare minimă : 1.679.205,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 2.052.280,80 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 17
Обособена позиция: LOT-0018
Заглавие: Produse de panificație - Corn și biscuiți Zona IX - școlile și grădinițele de stat din comunele Așchileu, Baciu, Borșa, Chinteni, Dăbâca, Panticeu, Recea Cristur, Sânpaul, Vultureni
Описание: Obiectul acordului–cadru îl constituie furnizarea de produse de panificație - cornuri și biscuiți, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Cluj, în perioada 2026 - 2029 - Zona IX - școlile și grădinițele de stat din comunele Așchileu, Baciu, Borșa, Chinteni, Dăbâca, Panticeu, Recea Cristur, Sânpaul, Vultureni, în limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Fiecare elev/prescolar va primi, săptămânal, 3 portii de corn (luni, miercuri, vineri) și 2 porții de biscuiți (marți și joi) . Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent : Cantitatea minimă : 329.040 bucăţi; Cantitatea maximă : 402.120 bucăţi; Valoare minimă : 223.747,20 lei fără TVA; Valoare maximă : 273.441,60 lei fără TVA; Estimări ale cantităților și valorilor minime si maxime care ar putea face obiectul întregului acord-cadru : Cantitatea minimă : 987.120 bucăţi; Cantitatea maximă : 1.206.360 bucăţi; Valoare minimă : 671.241,60 lei fără TVA; Valoare maximă : 820.324,80 lei fără TVA; Se va încheia un acord-cadru cu maximum 2 operatori economici, respectiv cu ofertanții clasați pe primele două locuri în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE, fără reluarea competiției cu semnatarii acordului-cadru pentru atribuirea contractelor subsecvente. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): În baza acordului-cadru se va atribui câte 1 (unu) contract subsecvent pe fiecare an școlar, pentru fiecare lot. Notificarea cu privire la solicitarea de a încheia un Contract subsecvent va fi transmis ofertantului (Promitentului-Furnizor) clasat pe primul loc în clasamentul rezultat după finalizarea licitației electronice și verificarea documentelor justificative aferente probării informațiilor preliminare prezentate în DUAE.
Вътрешен идентификатор: 18
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 428811020265111
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811300 Croissants, 15821200 Süßes Gebäck, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0011
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Interne Kennung: 18
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 428811020265111
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 15500000 Maitotaloustuotteet
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 15511000 Maito, 60000000 Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
Osa: LOT-0002
Sisäinen tunniste: 2
Osa: LOT-0003
Sisäinen tunniste: 3
Osa: LOT-0004
Sisäinen tunniste: 4
Osa: LOT-0005
Sisäinen tunniste: 5
Osa: LOT-0006
Sisäinen tunniste: 6
Osa: LOT-0007
Sisäinen tunniste: 7
Osa: LOT-0008
Sisäinen tunniste: 8
Osa: LOT-0009
Sisäinen tunniste: 9
Osa: LOT-0010
Sisäinen tunniste: 10
Pääasiallinen luokitus (cpv): 15811000 Leivät ja suolaiset leivonnaiset
Lisäluokitus (cpv): 15811300 Voisarvet, 15821200 Keksit, 60000000 Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
Osa: LOT-0011
Sisäinen tunniste: 11
Osa: LOT-0012
Sisäinen tunniste: 12
Osa: LOT-0013
Sisäinen tunniste: 13
Osa: LOT-0014
Sisäinen tunniste: 14
Osa: LOT-0015
Sisäinen tunniste: 15
Osa: LOT-0016
Sisäinen tunniste: 16
Osa: LOT-0017
Sisäinen tunniste: 17
Osa: LOT-0018
Sisäinen tunniste: 18
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 428811020265111
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 15500000 Dairy products
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 1
Aicmiú breise (cpv): 15511000 Milk, 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 3
Luchtóg: LOT-0004
Aitheantóir inmheánach: 4
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 5
Luchtóg: LOT-0006
Aitheantóir inmheánach: 6
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 7
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 8
Luchtóg: LOT-0009
Aitheantóir inmheánach: 9
Luchtóg: LOT-0010
Aitheantóir inmheánach: 10
Príomhaicmiú (cpv): 15811000 Bread products
Aicmiú breise (cpv): 15811300 Croissants, 15821200 Sweet biscuits, 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
Luchtóg: LOT-0011
Aitheantóir inmheánach: 11
Luchtóg: LOT-0012
Aitheantóir inmheánach: 12
Luchtóg: LOT-0013
Aitheantóir inmheánach: 13
Luchtóg: LOT-0014
Aitheantóir inmheánach: 14
Luchtóg: LOT-0015
Aitheantóir inmheánach: 15
Luchtóg: LOT-0016
Aitheantóir inmheánach: 16
Luchtóg: LOT-0017
Aitheantóir inmheánach: 17
Luchtóg: LOT-0018
Aitheantóir inmheánach: 18
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 428811020265111
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 15500000 Mliječni proizvodi
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 15511000 Mlijeko, 60000000 Prijevozne usluge (osim prijevoza otpada)
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Grupa: LOT-0004
Interna identifikacijska oznaka: 4
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 5
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: 6
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: 7
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 8
Grupa: LOT-0009
Interna identifikacijska oznaka: 9
Grupa: LOT-0010
Interna identifikacijska oznaka: 10
Glavna klasifikacija (cpv): 15811000 Krušni proizvodi
Dodatna klasifikacija (cpv): 15811300 Roščići (croissant), 15821200 Slatki keksi, 60000000 Prijevozne usluge (osim prijevoza otpada)
Grupa: LOT-0011
Interna identifikacijska oznaka: 11
Grupa: LOT-0012
Interna identifikacijska oznaka: 12
Grupa: LOT-0013
Interna identifikacijska oznaka: 13
Grupa: LOT-0014
Interna identifikacijska oznaka: 14
Grupa: LOT-0015
Interna identifikacijska oznaka: 15
Grupa: LOT-0016
Interna identifikacijska oznaka: 16
Grupa: LOT-0017
Interna identifikacijska oznaka: 17
Grupa: LOT-0018
Interna identifikacijska oznaka: 18
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 428811020265111
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 15500000 Piena produkti
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 15511000 Piens, 60000000 Transporta pakalpojumi (izņemot atkritumu transportu)
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 3
Daļa: LOT-0004
Iekšējais identifikators: 4
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 5
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 6
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 7
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 8
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 9
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 10
Galvenā klasifikācija (cpv): 15811000 Maizes izstrādājumi
Papildu klasifikācija (cpv): 15811300 Kruasāni, 15821200 Saldie cepumi, 60000000 Transporta pakalpojumi (izņemot atkritumu transportu)
Daļa: LOT-0011
Iekšējais identifikators: 11
Daļa: LOT-0012
Iekšējais identifikators: 12
Daļa: LOT-0013
Iekšējais identifikators: 13
Daļa: LOT-0014
Iekšējais identifikators: 14
Daļa: LOT-0015
Iekšējais identifikators: 15
Daļa: LOT-0016
Iekšējais identifikators: 16
Daļa: LOT-0017
Iekšējais identifikators: 17
Daļa: LOT-0018
Iekšējais identifikators: 18
415433-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode428811020265111
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 15500000 Zuivelproducten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 15511000 Melk, 60000000 Vervoersdiensten (uitg. vervoer van afval)
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode4
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode5
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode6
PerceelLOT-0007
Interne identificatiecode7
PerceelLOT-0008
Interne identificatiecode8
PerceelLOT-0009
Interne identificatiecode9
PerceelLOT-0010
Interne identificatiecode10
Belangrijkste classificatie (cpv): 15811000 Broodproducten
Aanvullende classificatie (cpv): 15811300 Croissants, 15821200 Zoete koekjes, 60000000 Vervoersdiensten (uitg. vervoer van afval)
PerceelLOT-0011
Interne identificatiecode11
PerceelLOT-0012
Interne identificatiecode12
PerceelLOT-0013
Interne identificatiecode13
PerceelLOT-0014
Interne identificatiecode14
PerceelLOT-0015
Interne identificatiecode15
PerceelLOT-0016
Interne identificatiecode16
PerceelLOT-0017
Interne identificatiecode17
PerceelLOT-0018
Interne identificatiecode18
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 428811020265111
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 15500000 Produkty mleczarskie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15511000 Mleko, 60000000 Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 5
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: 6
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 7
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 8
Część zamówienia: LOT-0009
Wewnętrzny identyfikator: 9
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: 10
Główna klasyfikacja (cpv): 15811000 Pieczywo
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 15811300 Pieczywo francuskie, 15821200 Herbatniki słodkie, 60000000 Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
Część zamówienia: LOT-0011
Wewnętrzny identyfikator: 11
Część zamówienia: LOT-0012
Wewnętrzny identyfikator: 12
Część zamówienia: LOT-0013
Wewnętrzny identyfikator: 13
Część zamówienia: LOT-0014
Wewnętrzny identyfikator: 14
Część zamówienia: LOT-0015
Wewnętrzny identyfikator: 15
Część zamówienia: LOT-0016
Wewnętrzny identyfikator: 16
Część zamówienia: LOT-0017
Wewnętrzny identyfikator: 17
Część zamówienia: LOT-0018
Wewnętrzny identyfikator: 18
415433-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator428811020265111
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 15500000 Mlečni izdelki
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 15511000 Mleko, 60000000 Prevozne storitve (razen prevoza odpadkov)
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4
SklopLOT-0005
Notranji identifikator5
SklopLOT-0006
Notranji identifikator6
SklopLOT-0007
Notranji identifikator7
SklopLOT-0008
Notranji identifikator8
SklopLOT-0009
Notranji identifikator9
SklopLOT-0010
Notranji identifikator10
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 15811000 Krušni izdelki
Dodatna klasifikacija (cpv): 15811300 Rogljički, 15821200 Sladki keksi, 60000000 Prevozne storitve (razen prevoza odpadkov)
SklopLOT-0011
Notranji identifikator11
SklopLOT-0012
Notranji identifikator12
SklopLOT-0013
Notranji identifikator13
SklopLOT-0014
Notranji identifikator14
SklopLOT-0015
Notranji identifikator15
SklopLOT-0016
Notranji identifikator16
SklopLOT-0017
Notranji identifikator17
SklopLOT-0018
Notranji identifikator18