Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90000000 Услуги, свързани с отпадъчните води, битовите отпадъци, чистотата и околната среда
Място на изпълнение
Град: Pforzheim
Пощенски код: 75175
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Pforzheim, Stadtkreis (DE129)
Държава: Гepмaния
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90000000 Kanalizace, odstraňování odpadu, čištění a ekologické služby
Místo plnění
Obec: Pforzheim
PSČ: 75175
Nižší územní jednotka země (NUTS): Pforzheim, Stadtkreis (DE129)
Země: Německo
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90000000 Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
Udførelsessted
By: Pforzheim
Postnummer: 75175
Landsdel (NUTS): Pforzheim, Stadtkreis (DE129)
Land: Tyskland
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90000000 Υπηρεσίες λυμάτων, απορριμμάτων, καθαρισμού και περιβαλλοντικές υπηρεσίες
Τόπος εκτέλεσης
Πόλη: Pforzheim
Ταχυδρομικός κώδικας: 75175
Χώρα: Γερμανία
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Place of performance
Town: Pforzheim
Postcode: 75175
Country: Germany
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90000000 Servicios de alcantarillado, basura, limpieza y medio ambiente
Lugar de ejecución
Localidad: Pforzheim
Código postal: 75175
País: Alemania
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90000000 Reovee- ja jäätmekõrvaldusteenused, puhastus- ja keskkonnateenused
Lepingu täitmise koht
Linn: Pforzheim
Sihtnumber: 75175
Riik: Saksamaa
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90000000 Viemäröinti-, jätehuolto- ja puhdistuspalvelut, ympäristöön liittyvät palvelut
Suorituspaikka
Postitoimipaikka: Pforzheim
Postinumero: 75175
Maa: Saksa
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90000000 Usluge u području otpadnih voda, otpada, čišćenja i okoliša
Mjesto izvršenja
Grad: Pforzheim
Poštanski broj: 75175
Zemlja: Njemačka
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90000000 Szennyvíz- és hulladéktisztítási és környezetvédelmi szolgáltatások
A teljesítés helye
Város: Pforzheim
Irányítószám: 75175
Ország: Németország
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90000000 Nuotekų ir atliekų šalinimo paslaugos, valymo ir aplinkosaugos paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Miestas: Pforzheim
Pašto kodas: 75175
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Pforzheim, Stadtkreis (DE129)
Šalis: Vokietija
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90000000 Notekūdeņu, atkritumu, tīrīšanas un vides pakalpojumi
Izpildes vieta
Pilsēta: Pforzheim
Pasta indekss: 75175
Valsts: Vācija
415500-2026 - Kompetizzjoni
Il-Ġermanja – Servizzi ta' drenaġġ, skart, tindif u ambjentali – Behälterservices für Rest- und Bioabfall und Altpapier inklusive der Vorhaltung eines Behälterlagers
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
TitluBehälterservices für Rest- und Bioabfall und Altpapier inklusive der Vorhaltung eines Behälterlagers
DeskrizzjoniBehälterservices für Rest- und Bioabfall und Altpapier inklusive der Vorhaltung eines Behälterlagers
Identifikatur internTD 2026.13
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90000000 Servizzi ta' drenaġġ, skart, tindif u ambjentali
5. Lott
LottLOT-0000
Identifikatur internLOT-0000
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: TD 2026.13
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: LOT-0000
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90000000 Serviços relativos a águas residuais, resíduos, limpeza e ambiente
Local de execução
Cidade: Pforzheim
País: Alemanha
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90000000 Servicii de evacuare a apelor reziduale, de eliminare a deşeurilor, de igienizare şi servicii privind mediul
Locul de executare
Localitate: Pforzheim
Cod poștal: 75175
Țara: Germania
415500-2026 - Súťaž
Nemecko – Kanalizačné služby, služby na odstraňovanie odpadu, čistenie a environmentálne služby – Behälterservices für Rest- und Bioabfall und Altpapier inklusive der Vorhaltung eines Behälterlagers
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátorTD 2026.13
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90000000 Kanalizačné služby, služby na odstraňovanie odpadu, čistenie a environmentálne služby
5. Časť
ČasťLOT-0000
Interný identifikátorLOT-0000
415500-2026 - Konkurrensutsättning
Tyskland – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Behälterservices für Rest- und Bioabfall und Altpapier inklusive der Vorhaltung eines Behälterlagers
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareTD 2026.13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierareLOT-0000