2. Процедура
Процедура
Заглавие: Verktyg, arbets- och skyddskläder samt förbrukningsmaterial
Описание: Upphandlingen avser ett ramavtal för successiva avrop av arbetskläder, skyddskläder, arbetsskor, personlig skyddsutrustning, handverktyg samt infästnings- och förbrukningsmaterial. Den uppskattade volymen uppgår till cirka 950 000 kr per år. Volymen är baserad på historisk spend och ska inte ses som ett åtagande om framtida avrop.
Вътрешен идентификатор: LTU-1283-2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 44510000 Инструменти
Допълнителна класификация (cpv): 18100000 Работни дрехи, специално работно облекло и аксесоари
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: Verktyg, arbets- och skyddskläder samt förbrukningsmaterial
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: LTU-1283-2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 44510000 Nástroje a nářadí
Další klasifikace (cpv): 18100000 Zaměstnanecké oděvy, speciální pracovní oděvy a oděvní doplňky
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: LTU-1283-2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 44510000 Værktøj
Supplerende klassifikation (cpv): 18100000 Erhvervsbeklædning, særlig arbejdsbeklædning og tilbehør
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: LTU-1283-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44510000 Werkzeug
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: LTU-1283-2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 44510000 Εργαλεία
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18100000 Ρουχισμός επαγγελματικής χρήσης, ειδικός ρουχισμός εργασίας και εξαρτήματα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Internal identifier: LTU-1283-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44510000 Tools
Additional classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: LTU-1283-2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 44510000 Työkalut
Lisäluokitus (cpv): 18100000 Työvaatteet, erikoistyövaatteet ja työasusteet
5. Osa
Osa: LOT-0001
415936-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneLTU-1283-2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 44510000 Outils
Nomenclature complémentaire (cpv): 18100000 Vêtements professionnels, vêtements de travail spéciaux et accessoires
LotLOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: LTU-1283-2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 44510000 Alat
Dodatna klasifikacija (cpv): 18100000 Radna odjeća, posebna radna oprema i pribor
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: LTU-1283-2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 44510000 Szerszámok
További osztályozás (cpv): 18100000 Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: LTU-1283-2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 44510000 Utensili
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18100000 Indumenti ad uso professionale, indumenti speciali da lavoro e accessori
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: LTU-1283-2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 44510000 Għodda
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 18100000 Ħwejjeġ okkupazzjonali, ilbies speċjali tax-xogħol u aċċessorji
5. Lott
Lott: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: LTU-1283-2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 44510000 Narzędzia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18100000 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: LTU-1283-2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 44510000 Ferramentas
Classificação adicional (cpv): 18100000 Vestuário profissional, vestuário de trabalho especial e acessórios
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: LTU-1283-2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 44510000 Scule
Clasificare suplimentară (cpv): 18100000 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: LTU-1283-2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 44510000 Nástroje
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18100000 Pracovné odevy, špeciálne pracovné odevy a doplnky
5. Časť
Časť: LOT-0001
415936-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareLTU-1283-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44510000 Verktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001