415938-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по разработване на софтуер – Servicii de implementare Portal de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri (PSEI-CMA)
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеServicii de implementare Portal de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri (PSEI-CMA)
ОписаниеServiciile solicitate în cadrul prezentului contract sunt structurate în sapte etape (E1–E7), fiecare corespunzând unui pachet de activități (Work Package - WP) esențial pentru realizarea Portalului de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri, precum și pentru asigurarea funcționării continue și eficiente a acestuia, dupa cum urmeaza : E1.Definirea cerințelor funcționale și tehnice și a structurilor de date aferente proceselor vizate de portal, în vederea migrării și integrării cu sistemele și bazele de date existente E2.Proiectarea Portalului de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri, inclusiv integrare cu baze de date ale altor instituții pentru a asigura interoperabilitatea în livrarea serviciilor E3.Instalare și configurare platforme software/ componente tehnice E4.Dezvoltare, configurare și testare unitară platforme software/ componente tehnice E5.Testare (funcțională, performanță, securitate, de integrare, acceptanță) şi asigurarea funcționarii aplicațiilor software pe vechile date migrate E6. Instruire (utilizatori, administratori de business/tehnici) E7.Punere în producție Portal de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri Toate serviciile care vor fi achiziționate sunt descrise în Caietul de sarcini. Notă: AC va răspunde la solicitările de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Conform art. 160 și 161 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, obligația AC de a răspunde la solicitările de clarificări este condiționată de transmiterea solicitărilor de clarificări cu 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор4347550/2026/4706/II.4
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 72262000 Услуги по разработване на софтуер
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеServiciile care fac obiectul prezentului contractului constau în furnizarea de servicii specializate pentru analiza, proiectarea, dezvoltarea, testarea, implementarea, instruirea, migrarea datelor din aplicațiile existente și asigurarea mentenanței pentru Portalul de Servicii Electronice Integrate pentru Cetățeni și Mediul de Afaceri (PSEI-CMA), destinat utilizării de către cele 16 autorități publice locale partenere în proiect. Obiectivul principal al serviciilor este realizarea unei soluții informatice interoperabile, scalabile și prietenoase cu utilizatorul, care să permită furnizarea eficientă a serviciilor publice în format digital și reducerea semnificativă a interacțiunilor fizice dintre cetățeni/entități și administrația locală.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 72263000 Услуги по инсталиране на софтуерни продукти
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 72262000 Vývoj programového vybavení
Další klasifikace (cpv): 72263000 Implementace programového vybavení
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Bistriţa-Năsăud (RO112)
Země: Rumunsko
Další informace: Judetul Bistrita-Nasaud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Bistriţa-Năsăud (RO112)
Land: Rumänien
Zusätzliche Informationen: Judetul Bistrita-Nasaud
415938-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό4347550/2026/4706/II.4
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72262000 Υπηρεσίες ανάπτυξης λογισμικού
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 72263000 Υπηρεσίες υλοποίησης λογισμικού
415938-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno4347550/2026/4706/II.4
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 72262000 Servicios de desarrollo de software
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 72263000 Servicios de implementación de software
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72262000 Tarkvara arendusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 72263000 Tarkvara rakendusteenused
Lepingu täitmise koht
Riik: Rumeenia
Lisateave: Judetul Bistrita-Nasaud
415938-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Services de développement de logiciels – Servicii de implementare Portal de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri (PSEI-CMA)
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne4347550/2026/4706/II.4
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 72262000 Services de développement de logiciels
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 72263000 Services d'implémentation de logiciels
415938-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4347550/2026/4706/II.4
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 72262000 Software development services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 72263000 Software implementation services
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72262000 Usługi rozbudowy oprogramowania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania
Miejsce realizacji
Kraj: Rumunia
Informacje dodatkowe: Judetul Bistrita-Nasaud
415938-2026 - Concurso
Roménia – Serviços de desenvolvimento de software – Servicii de implementare Portal de servicii electronice integrate pentru cetățeni și mediul de afaceri (PSEI-CMA)
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 72262000 Serviços de desenvolvimento de software
Classificação adicional (cpv): 72263000 Serviços de implementação de software
415938-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern4347550/2026/4706/II.4
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 72262000 Servicii de dezvoltare software
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 72263000 Servicii de aplicare de software
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72263000 Programimplementation
Leveransplats
Kompletterande information: Judetul Bistrita-Nasaud