See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Acord Cadru de furnizare “produse pentru modulul de sterilizare”
Описание: Autoritatea contractanta organizatoare Spitalul Clinic de Urgenta Judetean Bistrita intenționează să achiziționeze “produse pentru modulul de sterilizare” prin aplicarea unei proceduri de licitatie deschisa in urma careia se va incheia un acord cadru pe 36 de luni. Achizitia este defalcată pe 10 loturi. Cantitățile minime și maxime prevazute pe durata întregului acord-cadru se regasesc in Caietul de Sarcini Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Вътрешен идентификатор: 370
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33140000 Медицински консумативи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: -Cartus rola cerneala pistol aplicator 3l, Rola indicatoare abur pentru pistolul de lipit etichete
Описание: Conform caietului de sarcini
Вътрешен идентификатор: 1
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Detergent enzimatic, alcalin si tensioactiv 5l, Detergent de neutralizare 5l, Detergent neutru de clatire 5l
Вътрешен идентификатор: 2
Допълнителна класификация (cpv): 39831200 Детергенти
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Rola etichete pentru etichetare echivalent sistem vali print, immacula , Hms Infoword, Rola etichete pentru etichetare echivalent sistem vali print, Immacula , Hms Infoword, Ansamblu ribon pentru imprimanta cu transfer termic culoare neagra compatibil imprimanta Hms Immacula
Вътрешен идентификатор: 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Role si Hartie pt modulul de sterilizare
Вътрешен идентификатор: 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Indicator chimic vh2o2, Banda indicator chimic pentru monitorizarea proceselor de sterilizare cu peroxid de hidrogen vaporizat (cls 1/ tip 1), Indicatori biologici VH2O2 pentru utilizarea in vederea monitorizarii biologice a proceselor de sterilizare cu peroxid de hidrogen vaporizat, Indicator chim
Вътрешен идентификатор: 5
Допълнителна класификация (cpv): 38900000 Различни видове инструменти за оценка или изпитване
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Ribon ERC 28 compatibil imprimanta HAWO, Ribon compatibil imprimanta POLYSTAR, Ribon ERC09 compatibil imprimante CISA, SUMMER, Eagle Amsco 3017, AT-OS
Вътрешен идентификатор: 6
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Agent de sterilizare VH2O2 compatibil sterilizator Reno 130
Вътрешен идентификатор: 7
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Stripuri pentru spalarea automata
Вътрешен идентификатор: 8
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: CARTUS PEROXID DE HIDROGEN H2O2 COMPATIBIL CU STERILIZATORUL Goldberg S-MAX
Вътрешен идентификатор: 9
Допълнителна класификация (cpv): 30192113 Пълнители с мастило
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: Kit HELIX BOWIE DICK PCD sterilizare cu abur 3,5 min(+250 teste), Kit HELIX PCD sterilizare cu abur 5,3 min(+250 teste), Kit HELIX PCD STERILIZARE cu abur 7 min(+250 teste), Kit HELIX PCD control sterilizare cu plasmă sau vapori de peroxid de hidrogen(+250 teste)
Вътрешен идентификатор: 10
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 370
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33140000 Zdravotnický spotřební materiál
5. Část
Část: LOT-0001
Popis: Conform caietului de sarcini
Interní identifikátor: 1
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 2
Další klasifikace (cpv): 39831200 Detergenty
Část: LOT-0003
Interní identifikátor: 3
Část: LOT-0004
Interní identifikátor: 4
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: 5
Další klasifikace (cpv): 38900000 Různé hodnotící a zkušební přístroje
Část: LOT-0006
Interní identifikátor: 6
Část: LOT-0007
Interní identifikátor: 7
Část: LOT-0008
Interní identifikátor: 8
Část: LOT-0009
Interní identifikátor: 9
Další klasifikace (cpv): 30192113 Inkoustové náplně
Část: LOT-0010
Interní identifikátor: 10
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 370
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33140000 Medicinske forbrugsmaterialer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Beskrivelse: Conform caietului de sarcini
Intern ID: 1
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Supplerende klassifikation (cpv): 39831200 Vaske- og rensemidler
Delkontrakt: LOT-0003
Intern ID: 3
Delkontrakt: LOT-0004
Intern ID: 4
Delkontrakt: LOT-0005
Intern ID: 5
Supplerende klassifikation (cpv): 38900000 Diverse måle- og testapparatur
Delkontrakt: LOT-0006
Intern ID: 6
Delkontrakt: LOT-0007
Intern ID: 7
Delkontrakt: LOT-0008
Intern ID: 8
Delkontrakt: LOT-0009
Intern ID: 9
Supplerende klassifikation (cpv): 30192113 Blækpatroner
Delkontrakt: LOT-0010
Intern ID: 10
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 370
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831200 Detergenzien
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30192113 Tonerkassetten
Los: LOT-0010
Interne Kennung: 10
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 370
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Περιγραφή: Conform caietului de sarcini
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 39831200 Απορρυπαντικά
Παρτίδα: LOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 38900000 Ποικίλα όργανα εκτιμήσεων ή δοκιμών
Παρτίδα: LOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6
Παρτίδα: LOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7
Παρτίδα: LOT-0008
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8
Παρτίδα: LOT-0009
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30192113 Φυσίγγες μελάνης
Παρτίδα: LOT-0010
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10
Internal identifier: 370
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 39831200 Detergents
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 38900000 Miscellaneous evaluation or testing instruments
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Additional classification (cpv): 30192113 Ink cartridges
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Bistriţa-Năsăud (RO112)
Riik: Rumeenia
Lisateave: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BISTRITA
Maksumus
415949-2026 - Kilpailu
Romania – Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet – Acord Cadru de furnizare “produse pentru modulul de sterilizare”
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste370
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33140000 Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet
5. Osa
OsaLOT-0001
KuvausConform caietului de sarcini
Sisäinen tunniste1
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
Lisäluokitus (cpv): 39831200 Puhdistus- ja pesuaineet
OsaLOT-0003
Sisäinen tunniste3
OsaLOT-0004
Sisäinen tunniste4
OsaLOT-0005
Sisäinen tunniste5
Lisäluokitus (cpv): 38900000 Erilaiset arviointi- ja testausvälineet
OsaLOT-0006
Sisäinen tunniste6
OsaLOT-0007
Sisäinen tunniste7
OsaLOT-0008
Sisäinen tunniste8
OsaLOT-0009
Sisäinen tunniste9
Lisäluokitus (cpv): 30192113 Värimustekasetit
OsaLOT-0010
Sisäinen tunniste10
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 370
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Cur síos: Conform caietului de sarcini
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2
Aicmiú breise (cpv): 39831200 Detergents
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 3
Luchtóg: LOT-0004
Aitheantóir inmheánach: 4
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 5
Luchtóg: LOT-0006
Aitheantóir inmheánach: 6
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 7
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 8
Luchtóg: LOT-0009
Aitheantóir inmheánach: 9
Aicmiú breise (cpv): 30192113 Ink cartridges
Luchtóg: LOT-0010
Aitheantóir inmheánach: 10
415949-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító370
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33140000 Orvosi fogyóeszközök
5. Rész
RészLOT-0001
LeírásConform caietului de sarcini
Belső azonosító1
RészLOT-0002
Belső azonosító2
További osztályozás (cpv): 39831200 Detergensek
RészLOT-0003
Belső azonosító3
RészLOT-0004
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
További osztályozás (cpv): 38900000 Különféle értékelő- vagy vizsgálóeszközök
RészLOT-0006
Belső azonosító6
RészLOT-0007
Belső azonosító7
RészLOT-0008
CímStripuri pentru spalarea automata
Belső azonosító8
RészLOT-0009
Belső azonosító9
További osztályozás (cpv): 30192113 Festékpatronok
RészLOT-0010
Belső azonosító10
415949-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno370
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33140000 Materiali medici
5. Lotto
LottoLOT-0001
DescrizioneConform caietului de sarcini
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 39831200 Detergenti
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
Identificativo interno4
LottoLOT-0005
Identificativo interno5
Classificazione aggiuntiva (cpv): 38900000 Strumenti vari di valutazione o prova
LottoLOT-0006
Identificativo interno6
LottoLOT-0007
Identificativo interno7
LottoLOT-0008
TitoloStripuri pentru spalarea automata
Identificativo interno8
LottoLOT-0009
Identificativo interno9
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30192113 Cartucce di inchiostro
LottoLOT-0010
Identificativo interno10
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 370
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33140000 Medicīnas palīgmateriāli
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Apraksts: Conform caietului de sarcini
Iekšējais identifikators: 1
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
Papildu klasifikācija (cpv): 39831200 Mazgāšanas līdzekļi
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 3
Daļa: LOT-0004
Iekšējais identifikators: 4
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 5
Papildu klasifikācija (cpv): 38900000 Dažādi vērtējuma un pārbaudes instrumenti
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 6
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 7
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 8
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 9
Papildu klasifikācija (cpv): 30192113 Tintes kasetnes
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 10
Interne identificatiecode: 370
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33140000 Medische verbruiksartikelen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Aanvullende classificatie (cpv): 39831200 Detergenten
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 5
Aanvullende classificatie (cpv): 38900000 Diverse apparatuur voor beoordeling en testen
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: 6
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 7
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 8
Perceel: LOT-0009
Interne identificatiecode: 9
Aanvullende classificatie (cpv): 30192113 Inktcassettes
Perceel: LOT-0010
Interne identificatiecode: 10
Wewnętrzny identyfikator: 370
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33140000 Materiały medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opis: Conform caietului de sarcini
Wewnętrzny identyfikator: 1
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39831200 Detergenty
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 5
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 38900000 Różne przyrządy do badań lub testowania
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: 6
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 7
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 8
Część zamówienia: LOT-0009
Wewnętrzny identyfikator: 9
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30192113 Wkłady drukujące
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: 10
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 370
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33140000 Material médico de consumo
5. Lote
Lote: LOT-0001
Descrição: Conform caietului de sarcini
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Classificação adicional (cpv): 39831200 Detergentes
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 5
Classificação adicional (cpv): 38900000 Instrumentos diversos de avaliação ou ensaio
Lote: LOT-0006
Identificador interno: 6
Lote: LOT-0007
Identificador interno: 7
Lote: LOT-0008
Identificador interno: 8
Lote: LOT-0009
Identificador interno: 9
Classificação adicional (cpv): 30192113 Cartuchos de tinta
Lote: LOT-0010
Identificador interno: 10
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 370
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33140000 Consumabile medicale
Descriere: Conform caietului de sarcini
Identificator intern: 1
Identificator intern: 2
Clasificare suplimentară (cpv): 39831200 Detergenţi
Identificator intern: 3
Identificator intern: 4
Identificator intern: 5
Clasificare suplimentară (cpv): 38900000 Diverse instrumente de evaluare şi de testare
Identificator intern: 6
Identificator intern: 7
Identificator intern: 8
Identificator intern: 9
Clasificare suplimentară (cpv): 30192113 Cartuşe de cerneală
Identificator intern: 10
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 370
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33140000 Zdravotnícky spotrebný materiál
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 39831200 Saponáty
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: 3
Časť: LOT-0004
Interný identifikátor: 4
Časť: LOT-0005
Interný identifikátor: 5
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 38900000 Rôzne vyhodnocovacie a testovacie nástroje
Časť: LOT-0006
Interný identifikátor: 6
Časť: LOT-0007
Interný identifikátor: 7
Časť: LOT-0008
Interný identifikátor: 8
Časť: LOT-0009
Interný identifikátor: 9
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30192113 Atramentové náplne
Časť: LOT-0010
Interný identifikátor: 10