415959-2026 - Състезателна процедура
Полша – Услуги по почистване и хигиенизиране – Świadczenie usługi utrzymania higieny, wykonywanie czynności pomocniczych przy pacjencie oraz usługa transportu wewnętrznego
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеŚwiadczenie usługi utrzymania higieny, wykonywanie czynności pomocniczych przy pacjencie oraz usługa transportu wewnętrznego
ОписаниеPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne i kompleksowe usługi w zakresie utrzymywania czystości i higieny w pomieszczeniach szpitalnych i administracyjnych oraz transportu wewnętrznego i czynności pomocniczych przy pacjentach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, częstotliwość, wykaz pomieszczeń, zestawienie powierzchni opisano w Załącznikach 1.1 do 1.21 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 11.
Вътрешен идентификаторDA.ZP.242.26.2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускорявада
Обосновка на ускорената процедураZamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie postępowania na świadczenie usługi utrzymania higieny, wykonywania czynności pomocniczych przy pacjencie oraz usługa transportu wewnętrznego i zawarcie umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego z zachowaniem terminu składania ofert określonego w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości usług objętych zakresem zamówienia, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego pacjentów i personelu szpitala. Skrócenie przez Zamawiającego terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu niezbędnych usług służących zdrowiu i życiu pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Obecnie obowiązujące umowy na usługę ciągłego i powtarzającego się świadczenia usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w pomieszczeniach Szpitala, kończą się w dniu 25.07.2026r., a utrzymywanie czystości w pomieszczeniach musi odbywać się w sposób niezakłócony. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Niezależnie od powyższego, nawet gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Utrzymanie terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych, uniemożliwiłoby zachowanie ciągłości usług, przez co mógłby ucierpieć szeroko pojęty interes społeczny oraz interes Zamawiającego. Mając na uwadze powyższe Zamawiający skrócił termin składania ofert określony w art. 138 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 90900000 Услуги по почистване и хигиенизиране
Допълнителна класификация (cpv): 90911200 Услуги по почистване на сгради, без жилищните, 90921000 Услуги по дезинфекция, дезинсекция и дератизация, 90910000 Услуги по почистване на сгради, промишлени инсталации и превозни средства
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne i kompleksowe usługi w zakresie utrzymywania czystości i higieny w pomieszczeniach szpitalnych i administracyjnych oraz transportu wewnętrznego i czynności pomocniczych przy pacjentach.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: DA.ZP.242.26.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90900000 Čisticí a hygienické služby
Další klasifikace (cpv): 90911200 Stavební úklid, 90921000 Deratizace a hubení škůdců, 90910000 Úklidové služby
5. Část
Část: LOT-0001
415959-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDDA.ZP.242.26.2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedureja
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90900000 Rengørings- og sanitetstjenester
Supplerende klassifikation (cpv): 90911200 Rengøring af bygninger, 90921000 Desinficering og skadedyrsbekæmpelse, 90910000 Rengøring
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: DA.ZP.242.26.2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90900000 Υπηρεσίες καθαρισμού και απολύμανσης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90911200 Υπηρεσίες καθαρισμού κτιρίων, 90921000 Υπηρεσίες απολύμανσης και εξολόθρευσης, 90910000 Υπηρεσίες καθαρισμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: DA.ZP.242.26.2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90900000 Puhastus- ja desinfitseerimisteenused
Täiendav liigitus (cpv): 90911200 Hoonete puhastusteenused, 90921000 Desinfitseerimis- ja hävitamisteenused, 90910000 Puhastusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: DA.ZP.242.26.2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90900000 Puhdistus- ja puhtaanapitopalvelut
Lisäluokitus (cpv): 90911200 Siivouspalvelut, 90921000 Desinfiointi- ja tuholaistorjuntapalvelut, 90910000 Siivous- ja puhdistuspalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: DA.ZP.242.26.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90900000 Services de nettoyage et d'hygiène
Nomenclature complémentaire (cpv): 90911200 Services de nettoyage de bâtiments, 90921000 Services de désinfection et de désinfestation, 90910000 Services de nettoyage
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: DA.ZP.242.26.2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90900000 Usluge čišćenja i sanitacije
Dodatna klasifikacija (cpv): 90911200 Usluge čišćenja zgrada, 90921000 Usluge dezinfekcije i uništavanja štetočina, 90910000 Usluge čišćenja
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: DA.ZP.242.26.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90900000 Takarítási és higiéniai szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90911200 Épülettakarítási szolgáltatások, 90921000 Fertőtlenítési és kártevőirtási szolgáltatások, 90910000 Takarítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: DA.ZP.242.26.2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90900000 Servizi di pulizia e disinfestazione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90911200 Servizi di pulizia di edifici, 90921000 Servizi di disinfezione e disinfestazione, 90910000 Servizi di pulizia
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
415959-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusDA.ZP.242.26.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintataip
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90900000 Valymo ir sanitarinės paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90911200 Pastatų valymo paslaugos, 90921000 Dezinfekavimo ir naikinimo paslaugos, 90910000 Valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: DA.ZP.242.26.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90900000 Servizzi ta' tindif u iġene
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90911200 Servizzi tat-tindif ta' bini, 90921000 Servizzi tad-disinfettazzjoni u l-esterminazzjoni, 90910000 Servizzi tat-tindif
5. Lott
Lott: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: DA.ZP.242.26.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90900000 Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90911200 Usługi sprzątania budynków, 90921000 Usługi dezynfekcji i dezynsekcji budynków, 90910000 Usługi sprzątania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90900000 Serviços de limpeza e saneamento
Classificação adicional (cpv): 90911200 Serviços de limpeza de edifícios, 90921000 Serviços de desinfecção e exterminação, 90910000 Serviços de limpeza
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90900000 Čistiace a sanitárne služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90911200 Čistenie (upratovanie) budov, 90921000 Dezinfekčné a hubiace služby, 90910000 Upratovacie služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90900000 Storitve čiščenja in sanitarne storitve
Dodatna klasifikacija (cpv): 90911200 Storitve čiščenja stavb, 90921000 Storitve dezinfekcije in iztrebljanja, 90910000 Storitve čiščenja
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: DA.ZP.242.26.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90921000 Desinficering och utrotning, 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001