2. Процедура
Процедура
Заглавие: Spikmattor med tillbehör
Описание: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av spikmattor och tillbehör.
Вътрешен идентификатор: A303.858/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 35000000 Оборудване за безопасност, противопожарно, полицейско и отбранително оборудване
Допълнителна класификация (cpv): 33141770 Уреди, използвани за счупвания, пирони и пластини, 34928300 Предпазни бариери, 35200000 Полицейско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: Spikmattor med tillbehör
2. Řízení
Řízení
Název: Spikmattor med tillbehör
Interní identifikátor: A303.858/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 35000000 Bezpečnostní, hasičské, policejní a ochranné vybavení
Další klasifikace (cpv): 33141770 Přístroje k léčbě zlomenin, šrouby a desky, 34928300 Bezpečnostní bariéry, 35200000 Policejní vybavení
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: Spikmattor med tillbehör
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Spikmattor med tillbehör
Interne Kennung: A303.858/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141770 Knochenbruchvorrichtungen, Stifte und Platten, 34928300 Sicherheitsbarrieren, 35200000 Polizeiausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Spikmattor med tillbehör
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Spikmattor med tillbehör
Εσωτερικό αναγνωριστικό: A303.858/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 35000000 Εξοπλισμός ασφαλείας και πυρόσβεσης, αστυνομικός και αμυντικός εξοπλισμός
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 33141770 Συσκευές καταγμάτων, καρφιά και πλάκες, 34928300 Στηθαία ασφαλείας, 35200000 Αστυνομικός εξοπλισμός
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Spikmattor med tillbehör
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Spikmattor med tillbehör
Identificador interno: A303.858/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 35000000 Equipo de seguridad, extinción de incendios, policía y defensa
Clasificación adicional (cpv): 33141770 Material para fracturas, clavos y placas, 34928300 Barreras de seguridad, 35200000 Equipo para policía
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: Spikmattor med tillbehör
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Spikmattor med tillbehör
Sisemine tunnus: A303.858/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 35000000 Turva-, tuletõrje-, politsei- ja kaitseseadmed
Täiendav liigitus (cpv): 33141770 Abivahendid luumurdude puhul, poldid ja plaadid, 34928300 Turvatõkked, 35200000 Politseivarustus
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: A303.858/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 35000000 Turva-, palontorjunta-, poliisi- ja maanpuolustusvälineet
Lisäluokitus (cpv): 33141770 Murtuman korjausvälineet, puikot ja levyt, 34928300 Suojakaiteet, 35200000 Poliisin varusteet
415963-2026 - Mise en concurrence
Suède – Équipement de sécurité, de lutte contre l'incendie, de police et de défense – Spikmattor med tillbehör
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreSpikmattor med tillbehör
Identifiant interneA303.858/2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 35000000 Équipement de sécurité, de lutte contre l'incendie, de police et de défense
Nomenclature complémentaire (cpv): 33141770 Appareils pour fractures, broches et plaques, 34928300 Barrières de sécurité, 35200000 Équipement de police
5. Lot
LotLOT-0001
Identifiant interneSpikmattor med tillbehör
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Spikmattor med tillbehör
Aitheantóir inmheánach: A303.858/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
Aicmiú breise (cpv): 33141770 Fracture appliances, pins and plates, 34928300 Safety barriers, 35200000 Police equipment
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: Spikmattor med tillbehör
2. Procedura
Procedura
Titolo: Spikmattor med tillbehör
Identificativo interno: A303.858/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 35000000 Attrezzature di sicurezza, antincendio, per la polizia e di difesa
Classificazione aggiuntiva (cpv): 33141770 Apparecchi per fratture, punte e piastre, 34928300 Barriere di sicurezza, 35200000 Attrezzatura per polizia
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Spikmattor med tillbehör
Vidaus identifikatorius: A303.858/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 35000000 Apsaugos, gaisrų gesinimo, policijos ir gynybos įrenginiai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 33141770 Įtaisai lūžiams gydyti, osteosintezės vinys ir plokštelės, 34928300 Apsauginiai barjerai, 35200000 Policijos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: Spikmattor med tillbehör
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: A303.858/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 35000000 Uitrusting voor veiligheid, brandweer, politie en leger
Aanvullende classificatie (cpv): 33141770 Hulpmiddelen voor botbreuken, pinnen en platen, 34928300 Middenbermbeveiliging, 35200000 Uitrusting voor de politie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: Spikmattor med tillbehör
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 35000000 Equipamento de segurança, combate a incêndios, polícia e defesa
Classificação adicional (cpv): 33141770 Alfinetes, placas e material para fracturas, 34928300 Barreiras de segurança, 35200000 Equipamento para a polícia
2. Procedură
Procedură
Titlu: Spikmattor med tillbehör
Identificator intern: A303.858/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 35000000 Echipament de securitate, de luptă împotriva incendiilor, de poliţie şi de apărare
Clasificare suplimentară (cpv): 33141770 Proteze pentru fracturi, ştifturi şi plăci, 34928300 Bariere de siguranţă, 35200000 Echipament de poliţie
Lot: LOT-0001
Identificator intern: Spikmattor med tillbehör
2. Postup
Postup
Názov: Spikmattor med tillbehör
Interný identifikátor: A303.858/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 35000000 Bezpečnostné, hasičské, policajné a ochranné vybavenie
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 33141770 Prostriedky na fixáciu zlomenín, kliny a platničky, 34928300 Bezpečnostné závory, 35200000 Policajný výstroj
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: A303.858/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33141770 Artiklar för behandling av frakturer, spikar och plattor, 34928300 Säkerhetsbarriärer, 35200000 Polisutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Spikmattor med tillbehör