416194-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Строителни работи по оформяне на паркове – Lucrări pentru Revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” – Pădurea Hoia din Cluj-Napoca
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеLucrări pentru Revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” – Pădurea Hoia din Cluj-Napoca
ОписаниеUAT Județul Cluj implementează Contractul de finanțare nr. 374/26.09.2025 pentru proiectul Revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” – Pădurea Hoia din Cluj-Napoca. Proiectul este finanțat în cadrul Programului Regional Nord-Vest 2021-2027 (PR NV 2021-2027), apelul de proiecte nr. PRNV/308/PRNV_P7/OP5/RSO5.1/PRNV_A17. Obiectivul general al proiectului îl reprezintă îmbunătățirea infrastructurii de turism la Muzeul Etnografic al Transilvaniei, secția în aer liber PARCUL ETNOGRAFIC „Romulus Vuia” prin revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” și Pădurea Hoia din Cluj-Napoca și care va contribui la dezvoltarea turismului, turismului cultural și accesul la resursele obiectivele turistice. Obiectivul general al proiectului va fi atins prin următoarele obiective specifice: 1. Realizarea Satului de Vacanţă prin crearea de ateliere cu tematică tradițională. 2. Amenajarea Păduri Parc Hoia prin: - reabilitarea zonei principale de agrement și de relaxare - modernizarea principalelor căi de acces: Alea Muzeului Etnografic, stradaNicolae Pătrașcu - Iluminat stradal nocturn 3. Valorificarea turismului cultural și a accesului la resursele și obiectivele turistice prin creșterea cu 25 % a numarului de vizitatori după primul an de la finalizarea proiectului. Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare, numai prin intermediul SEAP, intr-un termen de cel mult 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari transmise în a 11 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор428811020255160
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45112711 Строителни работи по оформяне на паркове
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеLucrări pentru Revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” – Pădurea Hoia din Cluj-Napoca conform documentatiei de atribuire. Obiectivul general al proiectului va fi atins prin următoarele obiective specifice: 1. Realizarea Satului de Vacanţă prin crearea de ateliere cu tematică tradițională. 2. Amenajarea Păduri Parc Hoia prin: - reabilitarea zonei principale de agrement și de relaxare - modernizarea principalelor căi de acces: Alea Muzeului Etnografic, stradaNicolae Pătrașcu - Iluminat stradal nocturn 3. Valorificarea turismului cultural și a accesului la resursele și obiectivele turistice prin creșterea cu 25 % a numarului de vizitatori după primul an de la finalizarea proiectului.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи, 45212314 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на исторически паметници или мемориали
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45112711 Krajinné úpravy parků
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Cluj (RO113)
Země: Rumunsko
Další informace: Consiliul Judetean Cluj
Hodnota
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 428811020255160
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45212314 Bau von historischen Monumenten oder Gedächtnismalen
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 428811020255160
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45112711 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για πάρκα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες, 45212314 Κατασκευαστικές εργασίες για ιστορικά μνημεία ή μνημεία
416194-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier428811020255160
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45112711 Landscaping work for parks
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45212314 Historical monument or memorial construction work
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 428811020255160
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45112711 Parkide maastikukujundustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd, 45212314 Mälestusmärkide ja -rajatiste ehitustööd
416194-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach428811020255160
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 428811020255160
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45112711 Radovi krajobraznog uređenja parkova
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi, 45212314 Građevinski radovi na povijesnom spomeniku ili spomen-domu
416194-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators428811020255160
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45112711 Parku ainavas veidošana
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi, 45212314 Vēstures pieminekļa vai memoriāla celtniecības darbi
416194-2026 - Mededinging
Roemenië – Landschappelijk ontwerp voor parken – Lucrări pentru Revitalizarea zonei Parcului Etnografic Național ”Romulus Vuia” – Pădurea Hoia din Cluj-Napoca
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Werken
Interne identificatiecode428811020255160
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45112711 Landschappelijk ontwerp voor parken
5. Perceel
PerceelLOT-0000
TitelDefault lot
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden, 45212314 Bouwwerkzaamheden aan historisch monument of gedenkteken
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 428811020255160
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45112711 Lucrări de arhitectură peisagistică a parcurilor
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii, 45212314 Lucrări de construcţii de monumente istorice sau memoriale
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 428811020255160
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45112711 Terénne úpravy parkov
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce, 45212314 Stavebné práce na objektoch historických pamiatok alebo pamätníkov