416229-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по експлоатация на гори – Prestări servicii de exploatare masă lemnoasă UP Vama, Cicârlău, Tăuții Măgherăuș, Bătarci, Turț
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеPrestări servicii de exploatare masă lemnoasă UP Vama, Cicârlău, Tăuții Măgherăuș, Bătarci, Turț
ОписаниеSe solicită oferte pentru prestarea de servicii de exploatare masă lemnoasă pentru partizile cuprinse în catalogul licitației (ANEXA A la Caietul de sarcini) . Autoritatea Contractanta va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări: în a 5-a zi înainte de termenul limită stabilit în Anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.
Вътрешен идентификатор27389563202601
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 77211100 Услуги по експлоатация на гори
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеPrimăria Vama în volum total de 806,03 mc
ОписаниеSe dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 806,03 mc respectiv fasonat mst; despicat m.l. cu Ø >16 cm; stivuit m.l. amestecat cantitatea de 600,00 mc aferentă partizii 2500148306880 P.
Вътрешен идентификатор1
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеPrimăria Cicârlău în volum total de 1291,19 mc
ОписаниеSe dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 1291,19 mc și fasonat mst; despicat m.l. cu Ø >16 cm; stivuit m.l. amestecata în cantitate de 1200,00 mc aferentă partizii 2600148300510 Sr.
Вътрешен идентификатор2
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеPrimăria Tăuții Măgherăuș în volum total de 851,91 mc
ОписаниеSe dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 743,64 mc și fasonat mst; despicat m.l. cu Ø >16 cm; stivuit m.l. amestecata în cantitate de 710,00 mc aferentă partizii 2600148300580 Sr. Se dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 108,27 mc și fasonat mst; despicat m.l. cu Ø >16 cm; stivuit m.l. amestecata în cantitate de 108,27 mc aferentă partizii 2600148300590 Sr.
Вътрешен идентификатор3
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеPrimăria Bătarci în volum total de 208,68 mc
ОписаниеSe dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 140,27 mc aferentă partizii 2600148300500 Sr. Se dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 24,54 mc aferentă partizii 2600148300610 Sr. Se dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 43,87 mc aferentă partizii 2600148300620 Sr.
Вътрешен идентификатор4
Обособена позицияLOT-0005
ЗаглавиеPrimăria Turț în volum total de 217,14 mc
ОписаниеSe dorește achiziționarea de servicii de exploatare mat. lemnos-scos în rampă, sortat pe specii și sortimente în cantitate de 217,14 mc aferent partizii 2600148300350 Sr.
Вътрешен идентификатор5
416229-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor27389563202601
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 77211100 Služby při těžbě řeziva
5. Část
ČástLOT-0001
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
Interní identifikátor2
ČástLOT-0003
Interní identifikátor3
ČástLOT-0004
Interní identifikátor4
ČástLOT-0005
Interní identifikátor5
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77211100 Skovhugst
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Maramureş (RO114)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: fondul forestier al Orașului Tăuții Măgherăuș u.a. 1A,1C
416229-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό27389563202601
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 77211100 Υπηρεσίες περισυλλογής ξυλείας
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
ΠαρτίδαLOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό3
ΠαρτίδαLOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό4
ΠαρτίδαLOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό5
416229-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier27389563202601
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
416229-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne27389563202601
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 77211100 Services d'exploitation forestière
Identifiant interne1
Identifiant interne2
Identifiant interne3
Identifiant interne4
Identifiant interne5
416229-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno27389563202601
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 77211100 Servizi di sfruttamento forestale
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
Identificativo interno4
LottoLOT-0005
Identificativo interno5
416229-2026 - Konkursas
Rumunija – Statybinės miško medžiagos kirtimo paslaugos – Prestări servicii de exploatare masă lemnoasă UP Vama, Cicârlău, Tăuții Măgherăuș, Bătarci, Turț
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius27389563202601
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 77211100 Statybinės miško medžiagos kirtimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
Vidaus identifikatorius3
Pirkimo dalisLOT-0004
Vidaus identifikatorius4
Pirkimo dalisLOT-0005
Vidaus identifikatorius5
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 77211100 Kokmateriālu ieguves pakalpojumi
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Maramureş (RO114)
Valsts: Rumānija
416229-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern27389563202601
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77211100 Servizzi tal-ħsad ta' l-injam
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
Identifikatur intern4
LottLOT-0005
Identifikatur intern5
416229-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator27389563202601
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77211100 Usługi cięcia drewna
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
416229-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern27389563202601
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 77211100 Servicii de exploatare forestieră
Identificator intern1
Identificator intern2
Identificator intern3
Identificator intern4
Identificator intern5
416229-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor27389563202601
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 77211100 Ťažba stavebného dreva
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor1
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor2
ČasťLOT-0003
Interný identifikátor3
ČasťLOT-0004
Interný identifikátor4
ČasťLOT-0005
Interný identifikátor5
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211100 Timmerblädning
Leveransplats
Del av land (NUTS): Maramureş (RO114)
Land: Rumänien