2. Процедура
Процедура
Заглавие: Metropolia Ammattikorkeakoulu Oy - Vakuutusturvan hankinta
Описание: Metropolia Ammattikorkeakoulu Oy (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia vakuutusturvasta ja siihen liittyvistä palveluista. Ensimmäinen vakuutuskausi: 1.1.2027 – 31.12.2027. Tämän jälkeen vakuutuskausi on kalenterivuosi. Hankintayksiköllä on oikeus vakuutuskausien aikana kilpailuttaa vakuutukset uudelleen ja siirtää vakuutukset kilpailutuksen voittajalle. Vakuutukset ovat voimassa toistaiseksi voimassa olevana vuoden kerrallaan.
Вътрешен идентификатор: 618567
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 75000000 Услуги на държавното управление и отбраната; услуги по задължително обществено осигуряване
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 618567
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 75000000 Administrativa, ochrana a sociální zabezpečení
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 618567
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 75000000 Offentlig administration, forsvar og socialsikring
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 618567
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75000000 Dienstleistungen der öffentlichen Verwaltung, Verteidigung und Sozialversicherung
5. Los
Los: LOT-0000
416556-2026 - Competition
Finland – Administration, defence and social security services – Metropolia Ammattikorkeakoulu Oy - Vakuutusturvan hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier618567
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 75000000 Administration, defence and social security services
5. Lot
LotLOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 618567
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 75000000 Servicios de administración pública, defensa y servicios de seguridad social
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 618567
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 75000000 Riigihaldus-, kaitse- ja sotsiaalkindlustusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 618567
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 75000000 Julkishallinnon palvelut, maanpuolustus ja sosiaaliturvapalvelut
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 618567
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 75000000 Usluge javne uprave, obrane i socijalnog osiguranja
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 618567
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 75000000 Közigazgatási, honvédelmi és társadalombiztosítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 618567
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 75000000 Servizi di pubblica amministrazione e difesa e servizi di previdenza sociale
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 618567
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 75000000 Administravimo, gynybos ir socialinės apsaugos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 618567
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 75000000 Pārvaldes, aizsardzības un sociālā nodrošinājuma pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 618567
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 75000000 Servizzi ta' l-amministrazzjoni, difiża, u sigurtà soċjali
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: 618567
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 75000000 Diensten voor openbaar bestuur, defensie en sociale verzekering
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 618567
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 75000000 Usługi administracji publicznej, obrony i zabezpieczenia socjalnego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 618567
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 75000000 Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
Lot: LOT-0000
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 618567
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 75000000 Verejná správa, obrana, sociálne zabezpečenie a s tým spojené služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 618567
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 75000000 Storitve uprave, obrambe in socialnega zavarovanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 618567
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000