416608-2026 - Състезателна процедура
Швeция – Услуги по набиране на персонал – Rekryteringstjänster
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеRekryteringstjänster
ОписаниеVisit Sweden avser att ingå ramavtal med tre (3) leverantörer av rekryteringstjänster. Ramavtalsleverantörerna kommer att rangordnas utifrån upphandlingens tilldelningsbeslut (rang 1–3). Avrop sker enligt rangordning, vilket innebär att Visit Sweden i första hand riktar avropsförfrågan till den Anbudsgivare som antagits som rang 1. Syftet med upphandlingen är att kunna avropa Rekryteringstjänster på ett enkelt och effektivt sätt, för att generera tids- och kostnadsbesparingar. Visit Sweden efterfrågar en rekryteringstjänst som kan tillgodose bolagets samlade rekryteringsbehov, med tyngdpunkt på Marknadsföring/Kommunikation, och som har kapacitet att genomföra rekryteringar brett för samtliga typer av tjänster inom organisationen, inklusive såväl specialist- som chefs- och stödfunktioner, primärt i Sverige men även på våra utlandsmarknader.
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 79600000 Услуги по набиране на персонал
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Вътрешен идентификаторurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130577:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 79610000 Посреднически услуги по подбор и насочване на персонал
2. Řízení
Řízení
Název: Rekryteringstjänster
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79600000 Nábor zaměstnanců
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 79610000 Umísťování pracovníků
2. Procedure
Procedure
Titel: Rekryteringstjänster
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79600000 Rekrutteringstjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 79610000 Formidling af personale
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Rekryteringstjänster
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79600000 Υπηρεσίες πρόσληψης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 79610000 Υπηρεσίες τοποθέτησης προσωπικού
416608-2026 - Competition
Sweden – Recruitment services – Rekryteringstjänster
Contract or concession notice – standard regime
Services
TitleRekryteringstjänster
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79600000 Recruitment services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 79610000 Placement services of personnel
416608-2026 - Licitación
Suecia – Servicios de contratación – Rekryteringstjänster
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloRekryteringstjänster
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79600000 Servicios de contratación
5. Lote
LoteLOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 79610000 Servicios de colocación de personal
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Rekryteringstjänster
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79600000 Värbamisteenistus
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 79610000 Personali paigutusteenused
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Rekryteringstjänster
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79600000 Recruitment services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aicmiú breise (cpv): 79610000 Placement services of personnel
2. Postupak
Postupak
Naslov: Rekryteringstjänster
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79600000 Usluge zapošljavanja
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130577:Lot:1
Dodatna klasifikacija (cpv): 79610000 Usluge posredovanja u zapošljavanju osoblja
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Rekryteringstjänster
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79600000 Munkaerő-toborzási szolgáltatás
5. Rész
Rész: LOT-0001
További osztályozás (cpv): 79610000 Állásközvetítési szolgáltatás
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Rekryteringstjänster
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79600000 Darbinieku pieņemšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 79610000 Personāla iekārtošanas pakalpojumi
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79600000 Recruteringsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 79610000 Plaatsing van personeel
416608-2026 - Concurso
Suécia – Serviços de recrutamento – Rekryteringstjänster
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 79600000 Serviços de recrutamento
Classificação adicional (cpv): 79610000 Serviços de colocação de pessoal
2. Postup
Postup
Názov: Rekryteringstjänster
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79600000 Náborové služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 79610000 Umiestňovanie zamestnancov
416608-2026 - Javni razpis
Švedska – Storitve zaposlovanja – Rekryteringstjänster
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
NaslovRekryteringstjänster
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79600000 Storitve zaposlovanja
5. Sklop
SklopLOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 79610000 Storitve posredovanja zaposlitev