2. Процедура
Процедура
Заглавие: Provádění běžné údržby vzduchotechniky, centrálního zdroje chladu, technologických zařízení a technologického chlazení
Описание: Předmětem plnění veřejné zakázky je úplatné poskytování služeb spočívajících v kontinuálním zajišťování provozu, nestranného zjišťování stavu, poskytování běžného servisu a pravidelném provádění běžné údržby v Biotechnologickém a biomedicínském centru AV ČR a UK ve Vestci, a to vzduchotechniky, centrálního zdroje chladu, technologických zařízení a technologického chlazení.
Вътрешен идентификатор: TA: 896037
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 50730000 Услуги по ремонт и поддържане на хладилни съоръжения
Допълнителна класификация (cpv): 50700000 Услуги по ремонт и поддържане на инсталации на сгради, 50000000 Услуги по ремонт и поддръжка, 50530000 Услуги по ремонт и поддържане на машини, 50514000 Услуги по ремонт и поддържане на метални контейнери, 50514200 Услуги по ремонт и поддържане на метални резервоари, 50500000 Услуги по ремонт и поддържане на помпи, арматурни изделия, метални контейнери и машини, 50532000 Услуги по ремонт и поддържане на електрически машини, апарати и свързаното с тях оборудване, 42500000 Оборудване за охлаждане и вентилиране, 45232141 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на разпределителна отоплителна мрежа
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0003
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: TA: 896037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen, 50514000 Reparatur und Wartung von Metallbehältern, 50514200 Reparatur und Wartung von Behältern, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen, 45232141 Heizanlage
5. Los
Los: LOT-0003
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: TA: 896037
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 50730000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ψυκτικών συγκροτημάτων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50700000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εγκαταστάσεων κτιρίου, 50000000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης, 50530000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης μηχανημάτων, 50514000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης μεταλλικών δοχείων, 50514200 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης δεξαμενών, 50500000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων, 50532000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ηλεκτρικών μηχανημάτων, συσκευών και συναφούς εξοπλισμού, 42500000 Εξοπλισμός ψύξης και αερισμού, 45232141 Εργασίες σε εγκαταστάσεις θέρμανσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0003
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: TA: 896037
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
Additional classification (cpv): 50700000 Repair and maintenance services of building installations, 50000000 Repair and maintenance services, 50530000 Repair and maintenance services of machinery, 50514000 Repair and maintenance services of metal containers, 50514200 Repair and maintenance services of reservoirs, 50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery, 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment, 42500000 Cooling and ventilation equipment, 45232141 Heating works
5. Lot
Lot: LOT-0003
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: TA: 896037
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 50730000 Servicios de reparación y mantenimiento de grupos refrigeradores
Clasificación adicional (cpv): 50700000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de edificios, 50000000 Servicios de reparación y mantenimiento, 50530000 Servicios de reparación y mantenimiento de maquinaria, 50514000 Servicios de reparación y mantenimiento de contenedores metálicos, 50514200 Servicios de reparación y mantenimiento de depósitos, 50500000 Servicios de reparación y mantenimiento de bombas, válvulas, grifos, contenedores metálicos y maquinaria, 50532000 Servicios de reparación y mantenimiento de maquinaria eléctrica, aparatos y equipo asociado, 42500000 Equipos de refrigeración y ventilación, 45232141 Trabajos relacionados con la calefacción
5. Lote
Lote: LOT-0003
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: TA: 896037
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 50730000 Jahutusseadmete remondi- ja hooldusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 50700000 Ehitusseadmete remondi- ja hooldusteenused, 50000000 Remondi- ja hooldusteenused, 50530000 Masinate remondi- ja hooldusteenused, 50514000 Metallmahutite remondi- ja hooldusteenused, 50514200 Reservuaaride remondi- ja hooldusteenused, 50500000 Pumpade, ventiilide, kraanide, metallmahutite, agregaatide ja masinate remondi- ja hooldusteenused, 50532000 Elektrimasinate, -aparaatide ja seonduvate seadmete remondi- ja hooldusteenused, 42500000 Jahutus- ja ventilatsiooniseadmed, 45232141 Küttesüsteemide tööd
5. Osa
Osa: LOT-0003
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: TA: 896037
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 50730000 Services de réparation et d'entretien de groupes de réfrigération
Nomenclature complémentaire (cpv): 50700000 Services de réparation et d'entretien d'installations de bâtiments, 50000000 Services de réparation et d'entretien, 50530000 Services de réparation et d'entretien de machines, 50514000 Services de réparation et d'entretien de conteneurs en métal, 50514200 Services de réparation et d'entretien de réservoirs, 50500000 Services de réparation et d'entretien de pompes, de vannes, de robinets, de conteneurs en métal et de machines, 50532000 Services de réparation et d'entretien de machines et d'appareils électriques et de matériel connexe, 42500000 Matériel de réfrigération et de ventilation, 45232141 Installations de chauffage
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: TA: 896037
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0003
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: TA: 896037
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 50730000 Usluge popravaka i održavanja rashladnih skupina
Dodatna klasifikacija (cpv): 50700000 Usluge popravaka i održavanja instalacija u zgradama, 50000000 Usluge popravaka i održavanja, 50530000 Usluge popravaka i održavanja strojeva, 50514000 Usluge popravaka i održavanja metalnih kontejnera, 50514200 Usluge popravaka i održavanja rezervoara, 50500000 Usluge popravaka i održavanja crpki, ventila, slavina i metalnih kontejnera te strojeva, 50532000 Usluge popravaka i održavanja električnih strojeva, aparata i pripadajuće opreme, 42500000 Rashladni uređaji i uređaji za provjetravanje, 45232141 Postrojenje za grijanje
5. Grupa
Grupa: LOT-0003
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: TA: 896037
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 50730000 Aušinimo įrenginių remonto ir priežiūros paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50700000 Remonto ir priežiūros paslaugos, susijusios su pastatais, 50000000 Remonto ir priežiūros paslaugos, 50530000 Mašinų remonto ir priežiūros paslaugos, 50514000 Metalinių talpyklų remonto ir priežiūros paslaugos, 50514200 Rezervuarų remonto ir priežiūros paslaugos, 50500000 Siurblių, vožtuvų, čiaupų ir metalinių talpyklų, agregatų ir įrenginių remonto bei priežiūros paslaugos, 50532000 Elektros mašinų, aparatų ir susijusių įrenginių remonto ir priežiūros paslaugos, 42500000 Aušinimo ir vėdinimo įrenginiai, 45232141 Šildymo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0003
Iekšējais identifikators: TA: 896037
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 50730000 Dzesēšanas ierīču remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 50700000 Ēku instalāciju remonta un uzturēšanas pakalpojumi, 50000000 Remonta un apkopes pakalpojumi, 50530000 Iekārtu remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 50514000 Metāla konteineru remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 50514200 Rezervuāru remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 50500000 Sūkņu, vārstu, krānu un metāla konteineru, iekārtu un ierīču remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 50532000 Elektroierīču, aparātu un saistīto iekārtu remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 42500000 Dzesēšanas un ventilācijas iekārtas, 45232141 Apkures iekārtas
5. Daļa
Daļa: LOT-0003
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: TA: 896037
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 50730000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ gruppi tat-tkessieħ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 50700000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ l-istallazzjonijiet tal-bini, 50000000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni, 50530000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ makkinarju, 50514000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ kontenituri metalliċi, 50514200 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ riżervaturi, 50500000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ pompi, valvoli, vitien u ta’ kontenituri tal-metall u ta’ makkinarju, 50532000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ makkinarju bl-elettriku, apparat u tagħmir relatat, 42500000 Apparat tat-tkessieħ u l-ventilazzjoni, 45232141 Xogħlijiet tas-sħana
5. Lott
Lott: LOT-0003
Interne identificatiecode: TA: 896037
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 50730000 Reparatie en onderhoud van koelinstallaties
Aanvullende classificatie (cpv): 50700000 Reparatie en onderhoud van uitrusting in gebouwen, 50000000 Reparatie- en onderhoudsdiensten, 50530000 Reparatie en onderhoud van machines, 50514000 Reparatie en onderhoud van metalen containers, 50514200 Reparatie en onderhoud van reservoirs, 50500000 Reparatie en onderhoud van pompen, kleppen, kranen, metalen containers en machines, 50532000 Reparatie en onderhoud van elektrische machines, apparatuur en aanverwante uitrusting, 42500000 Koel- en ventilatie-uitrusting, 45232141 Aanleg van verwarming
5. Perceel
Perceel: LOT-0003
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: TA: 896037
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50730000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50700000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych, 50000000 Usługi naprawcze i konserwacyjne, 50530000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn, 50514000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojemników metalowych, 50514200 Usługi w zakresie napraw i konserwacji rezerwuarów, 50500000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp, zaworów, zaworów odcinających, pojemników metalowych i maszyn, 50532000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn elektrycznych, aparatury i podobnych urządzeń, 42500000 Urządzenia chłodzące i wentylacyjne, 45232141 Roboty grzewcze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0003
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: TA: 896037
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 50730000 Servicii de reparare şi de întreţinere a grupurilor de refrigerare
Clasificare suplimentară (cpv): 50700000 Servicii de reparare şi de întreţinere a instalaţiilor de construcţii, 50000000 Servicii de reparare şi întreţinere, 50530000 Servicii de reparare şi de întreţinere a maşinilor, 50514000 Servicii de reparare şi de întreţinere a containerelor de metal, 50514200 Servicii de reparare şi de întreţinere a rezervoarelor, 50500000 Servicii de reparare şi de întreţinere a pompelor, a vanelor, a robinetelor, a containerelor de metal şi a maşinilor, 50532000 Servicii de reparare şi de întreţinere a maşinilor şi aparatelor electrice şi a echipamentului conex, 42500000 Echipamente de răcire şi de ventilare, 45232141 Instalaţii de încălzire
416672-2026 - Javni razpis
Češka – Storitve popravila in vzdrževanja hladilnih skupin – Provádění běžné údržby vzduchotechniky, centrálního zdroje chladu, technologických zařízení a technologického chlazení
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorTA: 896037
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 50730000 Storitve popravila in vzdrževanja hladilnih skupin
Dodatna klasifikacija (cpv): 50700000 Storitve popravila in vzdrževanja inštalacij pri gradnjah, 50000000 Storitve popravila in vzdrževanja, 50530000 Storitve popravila in vzdrževanja strojev, 50514000 Storitve popravila in vzdrževanja kovinskih kontejnerjev, 50514200 Storitve popravila in vzdrževanja rezervoarjev, 50500000 Storitve popravila in vzdrževanja črpalk, ventilov, pip, kovinskih kontejnerjev in strojev, 50532000 Storitve popravila in vzdrževanja električnih strojev, aparatov in pripadajoče opreme, 42500000 Naprave za hlajenje in prezračevanje, 45232141 Ogrevalni objekti
5. Sklop
SklopLOT-0003