2. Процедура
Процедура
Заглавие: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΕΡΓΟΥ 2 (Κ.Α. 11742) ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ, ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΜΕ ΤΙΤΛΟ «ΚΟΜΒΟΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ – ΠΟΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ ΣΤΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΑΓΡΟΔΙΑΤΡΟΦΗ: ΒΙΟ-ΚΑΙΝΟΤΟΜΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ» ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΟΠΣ 6012080, ΕΝΤΑΓΜΕΝΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΚΡΗΤΗ 2021-2027»
Описание: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού και συγκεκριμένα: 1) Σύστημα Φασματοσκοπίας NMR 600 MHz 2) Σύστημα τετρακόπτερου, με πολυφασματική κάμερα και σετ πρόσθετων μπαταριών 3) Σύστημα τετρακόπτερου, με θερμική κάμερα 4) Ολοκληρωμένο σύστημα αρδεύσεως 5) Κινητό σύστημα απεικόνισης αμπελώνων Φορέας χρηματοδότησης της παρούσας σύμβασης είναι η Περιφέρεια Κρήτης. Η σύμβαση υλοποιείται στο πλαίσιο του Υποέργου 2 (ΚΑ ΕΛΚΕ 11742) «Προμήθεια και εγκατάσταση υποδομής χαρακτηρισμού τροφίμων και γεωργίας ακριβείας» της Πράξης με τίτλο «Κόμβος Καινοτομίας Κρήτης – Πόλος Ακαδημαϊκής Αριστείας στη Βιώσιμη Αγροδιατροφή: Βιο-καινοτόμες εφαρμογές στα Τρόφιμα και στη Γεωργία» και κωδικό ΟΠΣ 6012080, ενταγμένης στο Πρόγραμμα «Κρήτη 2021-2027» με βάση την με αριθ. πρωτ. εισερχ. 4659/4-3-2025/Α.Π οικ 1003 (ΑΔΑ: 6ΣΓ97ΛΚ-ΣΤ8) Απόφασης του Περιφερειάρχη Κρήτης, το οποίο χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή ‘Ένωση - Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) και από εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ (Συλλογική Απόφαση ΕΠ0027, Ενάριθμος Έργου 2025ΕΠ00270013). Για την παρούσα διαδικασία έχει εκδοθεί η απόφαση με αρ. πρωτ. 12626/2026 (ΑΔΑ ΕΠΡΛ469Β7Γ-ΣΩ7) για την ανάληψη υποχρέωσης/έγκριση δέσμευσης πίστωσης για το οικονομικό έτος 2026.
Вътрешен идентификатор: Διακ. 30800/2026 - ΕΣΗΔΗΣ 386468
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33114000 Уреди за спектроскопия
Допълнителна класификация (cpv): 35613000 Безпилотни летателни средства, 31440000 Батерии, 43323000 Оборудване за напояване, 38650000 Фотографско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Τμήμα 1
Описание: Σύστημα Φασματοσκοπίας NMR 600 MHz
Количество: 1 брой
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Τμήμα 2
Описание: Σύστημα τετρακόπτερου, με πολυφασματική κάμερα και σετ πρόσθετων μπαταριών
Основна класификация (cpv): 35613000 Безпилотни летателни средства
Допълнителна класификация (cpv): 31440000 Батерии
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Τμήμα 3
Описание: Σύστημα τετρακόπτερου, με θερμική κάμερα
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Τμήμα 4
Описание: Ολοκληρωμένο σύστημα αρδεύσεως
Основна класификация (cpv): 43323000 Оборудване за напояване
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Τμήμα 5
Описание: Κινητό σύστημα απεικόνισης αμπελώνων
Основна класификация (cpv): 38650000 Фотографско оборудване
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33114000 Udstyr til spektrografi
Supplerende klassifikation (cpv): 35613000 Ubemandede luftfartøjer, 31440000 Batterier, 43323000 Kunstvandingsudstyr, 38650000 Fotografisk udstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Τμήμα 1
Mængde: 1 styk
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Τμήμα 2
Primær klassifikation (cpv): 35613000 Ubemandede luftfartøjer
Supplerende klassifikation (cpv): 31440000 Batterier
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Τμήμα 3
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: Τμήμα 4
Primær klassifikation (cpv): 43323000 Kunstvandingsudstyr
Delkontrakt: LOT-0005
Titel: Τμήμα 5
Primær klassifikation (cpv): 38650000 Fotografisk udstyr
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: Διακ. 30800/2026 - ΕΣΗΔΗΣ 386468
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33114000 Συσκευές φασματοσκοπίας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 35613000 Μη επανδρωμένα εναέρια οχήματα, 31440000 Μπαταρίες, 43323000 Εξοπλισμός άρδευσης, 38650000 Φωτογραφικός εξοπλισμός
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Τμήμα 1
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Τμήμα 2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 35613000 Μη επανδρωμένα εναέρια οχήματα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31440000 Μπαταρίες
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Τμήμα 3
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Τμήμα 4
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 43323000 Εξοπλισμός άρδευσης
Παρτίδα: LOT-0005
Τίτλος: Τμήμα 5
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38650000 Φωτογραφικός εξοπλισμός
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33114000 Espectroscopios
Clasificación adicional (cpv): 35613000 Vehículos aéreos no tripulados, 31440000 Baterías, 43323000 Equipo de irrigación, 38650000 Equipo fotográfico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Τμήμα 1
Cantidad: 1 pieza
Lote: LOT-0002
Título: Τμήμα 2
Clasificación principal (cpv): 35613000 Vehículos aéreos no tripulados
Clasificación adicional (cpv): 31440000 Baterías
Lote: LOT-0003
Título: Τμήμα 3
Lote: LOT-0004
Título: Τμήμα 4
Clasificación principal (cpv): 43323000 Equipo de irrigación
Lote: LOT-0005
Título: Τμήμα 5
Clasificación principal (cpv): 38650000 Equipo fotográfico
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33114000 Appareils de spectroscopie
Nomenclature complémentaire (cpv): 35613000 Véhicules aériens sans pilote, 31440000 Batteries, 43323000 Matériel d'irrigation, 38650000 Matériel de photographie
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Τμήμα 1
Quantité: 1 pièce
Lot: LOT-0002
Titre: Τμήμα 2
Nomenclature principale (cpv): 35613000 Véhicules aériens sans pilote
Nomenclature complémentaire (cpv): 31440000 Batteries
Lot: LOT-0003
Titre: Τμήμα 3
Lot: LOT-0004
Titre: Τμήμα 4
Nomenclature principale (cpv): 43323000 Matériel d'irrigation
Lot: LOT-0005
Titre: Τμήμα 5
Nomenclature principale (cpv): 38650000 Matériel de photographie
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: Διακ. 30800/2026 - ΕΣΗΔΗΣ 386468
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33114000 Spektroskopski uređaji
Dodatna klasifikacija (cpv): 35613000 Letjelice bez posade, 31440000 Baterije, 43323000 Oprema za navodnjavanje, 38650000 Fotografska oprema
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Τμήμα 1
Količina: 1 komad
Grupa: LOT-0002
Naslov: Τμήμα 2
Glavna klasifikacija (cpv): 35613000 Letjelice bez posade
Dodatna klasifikacija (cpv): 31440000 Baterije
Grupa: LOT-0003
Naslov: Τμήμα 3
Grupa: LOT-0004
Naslov: Τμήμα 4
Opis: Ολοκληρωμένο σύστημα αρδεύσεως
Glavna klasifikacija (cpv): 43323000 Oprema za navodnjavanje
Grupa: LOT-0005
Naslov: Τμήμα 5
Glavna klasifikacija (cpv): 38650000 Fotografska oprema
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33114000 Spektroszkópiai berendezések
További osztályozás (cpv): 35613000 Pilóta nélküli repülőgépek, 31440000 Elemek, 43323000 Öntözőberendezések, 38650000 Fényképészeti berendezések
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Τμήμα 1
Mennyiség: 1 darab
Rész: LOT-0002
Cím: Τμήμα 2
Fő osztályozás (cpv): 35613000 Pilóta nélküli repülőgépek
További osztályozás (cpv): 31440000 Elemek
Rész: LOT-0003
Cím: Τμήμα 3
Rész: LOT-0004
Cím: Τμήμα 4
Leírás: Ολοκληρωμένο σύστημα αρδεύσεως
Fő osztályozás (cpv): 43323000 Öntözőberendezések
Rész: LOT-0005
Cím: Τμήμα 5
Fő osztályozás (cpv): 38650000 Fényképészeti berendezések
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33114000 Apparecchi per spettroscopia
Classificazione aggiuntiva (cpv): 35613000 Veicoli aerei senza equipaggio, 31440000 Batterie, 43323000 Impianti di irrigazione, 38650000 Apparecchiature fotografiche
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: Τμήμα 1
Quantità: 1 pezzo
Lotto: LOT-0002
Titolo: Τμήμα 2
Classificazione principale (cpv): 35613000 Veicoli aerei senza equipaggio
Classificazione aggiuntiva (cpv): 31440000 Batterie
Lotto: LOT-0003
Titolo: Τμήμα 3
Lotto: LOT-0004
Titolo: Τμήμα 4
Classificazione principale (cpv): 43323000 Impianti di irrigazione
Lotto: LOT-0005
Titolo: Τμήμα 5
Classificazione principale (cpv): 38650000 Apparecchiature fotografiche
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33114000 Apparati ta' l-ispektrografija
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 35613000 Vetturi ta' l-ajru bla bdott, 31440000 Batteriji, 43323000 Apparat ta' l-irrigazzjoni, 38650000 Apparat fotografiku
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Τμήμα 1
Kwantità: 1 biċċa
Lott: LOT-0002
Titlu: Τμήμα 2
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 35613000 Vetturi ta' l-ajru bla bdott
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31440000 Batteriji
Lott: LOT-0003
Titlu: Τμήμα 3
Lott: LOT-0004
Titlu: Τμήμα 4
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 43323000 Apparat ta' l-irrigazzjoni
Lott: LOT-0005
Titlu: Τμήμα 5
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 38650000 Apparat fotografiku
Interne identificatiecode: Διακ. 30800/2026 - ΕΣΗΔΗΣ 386468
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33114000 Instrumentarium voor spectroscopie
Aanvullende classificatie (cpv): 35613000 Onbemande luchtvaartuigen, 31440000 Accu's/batterijen, 43323000 Irrigatie-uitrusting, 38650000 Foto-uitrusting
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Hoeveelheid: 1 stuk
Perceel: LOT-0002
Belangrijkste classificatie (cpv): 35613000 Onbemande luchtvaartuigen
Aanvullende classificatie (cpv): 31440000 Accu's/batterijen
Perceel: LOT-0003
Perceel: LOT-0004
Belangrijkste classificatie (cpv): 43323000 Irrigatie-uitrusting
Perceel: LOT-0005
Belangrijkste classificatie (cpv): 38650000 Foto-uitrusting
Wewnętrzny identyfikator: Διακ. 30800/2026 - ΕΣΗΔΗΣ 386468
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33114000 Urządzenia do spektroskopii
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35613000 Bezzałogowe pojazdy powietrzne, 31440000 Baterie, 43323000 Sprzęt do nawadniania, 38650000 Sprzęt fotograficzny
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Τμήμα 1
Ilość: 1 sztuka
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Τμήμα 2
Główna klasyfikacja (cpv): 35613000 Bezzałogowe pojazdy powietrzne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 31440000 Baterie
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Τμήμα 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Τμήμα 4
Główna klasyfikacja (cpv): 43323000 Sprzęt do nawadniania
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Τμήμα 5
Główna klasyfikacja (cpv): 38650000 Sprzęt fotograficzny
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33114000 Aparelhos para espectroscopia
Classificação adicional (cpv): 35613000 Veículos aéreos não tripulados, 31440000 Baterias, 43323000 Equipamento para irrigação, 38650000 Equipamento para fotografia
Quantidade: 1 artigo
Classificação principal (cpv): 35613000 Veículos aéreos não tripulados
Classificação adicional (cpv): 31440000 Baterias
Classificação principal (cpv): 43323000 Equipamento para irrigação
Classificação principal (cpv): 38650000 Equipamento para fotografia
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33114000 Aparate de spectroscopie
Clasificare suplimentară (cpv): 35613000 Vehicule aeriene fără pilot, 31440000 Baterii, 43323000 Echipament de irigare, 38650000 Echipament fotografic
Cantitate: 1 unitate
Clasificarea principală (cpv): 35613000 Vehicule aeriene fără pilot
Clasificare suplimentară (cpv): 31440000 Baterii
Clasificarea principală (cpv): 43323000 Echipament de irigare
Clasificarea principală (cpv): 38650000 Echipament fotografic
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33114000 Spektroskopické prístroje
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 35613000 Nepilotované letecké prostriedky, 31440000 Batérie, 43323000 Zavlažovacie zariadenia, 38650000 Fotografické zariadenia
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Τμήμα 1
Množstvo: 1 kus
Časť: LOT-0002
Názov: Τμήμα 2
Hlavná klasifikácia (cpv): 35613000 Nepilotované letecké prostriedky
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31440000 Batérie
Časť: LOT-0003
Názov: Τμήμα 3
Časť: LOT-0004
Názov: Τμήμα 4
Hlavná klasifikácia (cpv): 43323000 Zavlažovacie zariadenia
Časť: LOT-0005
Názov: Τμήμα 5
Hlavná klasifikácia (cpv): 38650000 Fotografické zariadenia
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33114000 Naprave za spektroskopijo
Dodatna klasifikacija (cpv): 35613000 Letala brez posadke, 31440000 Baterije, 43323000 Oprema za namakanje, 38650000 Fotografska oprema
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Količina: 1 kos
Sklop: LOT-0002
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 35613000 Letala brez posadke
Sklop: LOT-0003
Sklop: LOT-0004
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 43323000 Oprema za namakanje
Sklop: LOT-0005
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38650000 Fotografska oprema