2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Świadczenie usługi odbioru, transportu i ostatecznego zagospodarowania odpadów powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w ZUOK w Białymstoku”
Описание: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i ostateczne zagospodarowanie odpadów powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku (dalej: „ZUOK w Białymstoku” lub „ZUOK”) przez okres 12 miesięcy. Pod pojęciem „ostatecznego zagospodarowania odpadów” Zamawiający rozumie ostateczny proces odzysku R2-R11 zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.).
Вътрешен идентификатор: NDZ.231.16.2026.BK
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци
Допълнителна класификация (cpv): 90510000 Отстраняване и третиране на битови отпадъци, 90533000 Услуги по управление на сметища, 90520000 Услуги, свързани с радиоактивни, токсични, медицински и опасни отпадъци, 90512000 Услуги по събиране на хартия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Część 1 – Świadczenie usługi odbioru, transportu i ostatecznego zagospodarowania odpadów stałych z oczyszczania gazów odlotowych o kodzie 19 01 07*
Описание: Część 1 zamówienia obejmuje świadczenie usługi sukcesywnego odbioru, trans-portu i ostatecznego zagospodarowania odpadów powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku (dalej: ZUOK), sklasyfikowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r. poz. 10) jako odpady o kodzie 19 01 07* – odpady stałe z oczyszczania gazów odlotowych, w ilości 2 000 Mg w ramach zamówienia podstawowego, podlegające ostatecznemu zagospodarowaniu w jednym z procesów odzysku R2–R11, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm., dalej: „ustawa o od-padach”). Pod pojęciem „ostatecznego zagospodarowania odpadów” Zamawiający rozumie ostateczny proces odzysku R2–R11, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy o odpadach.
Вътрешен идентификатор: Część 1
Количество: 3 000 тона
Варианти:
Описание на опциите: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w okresie obowiązywania Umowy z opcji w postaci zwiększenia zamówienia podstawowego obejmującego 2 000 Mg odpadów maksymalnie o 1 000 Mg, tj. łączna ilość odpadów objętych zamówieniem podstawowym oraz opcją nie będzie wyższa niż 3 000 Mg. W razie skorzystania z opcji cena jednostkowa netto za 1 Mg odpadów o kodzie 19 01 07*, która zostanie wskazana w Umowie, nie ulega zmianie, z zastrzeżeniem postanowień § 10 wzoru umowy (Tom II SWZ). Zamawiający może skorzystać z opcji jednorazowo albo wielokrotnie, aż do wyczerpania maksymalnej ilości odpadów objętych opcją.
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Część 2 – Świadczenie usługi odbioru, transportu i ostatecznego zagospodarowania pyłów z kotłów zawierających substancje niebezpieczne o kodzie 19 01 15*
Описание: Część 2 zamówienia obejmuje świadczenie usługi sukcesywnego odbioru, trans-portu i ostatecznego zagospodarowania odpadów powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku (dalej: ZUOK), sklasyfikowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r. poz. 10) jako odpady o kodzie 19 01 15* – pyły z kotłów zawierające substancje niebezpieczne, w ilości 600 Mg w ramach zamówienia podstawowego, podlegające ostatecznemu zagospodarowaniu w jednym z proce-sów odzysku R2–R11, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm., dalej: „ustawa o odpadach”). Pod pojęciem „ostatecznego zagospodarowania odpadów” Zamawiający rozumie ostateczny proces odzysku R2–R11, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy o odpadach.
Вътрешен идентификатор: Część 2
Допълнителна класификация (cpv): 90510000 Отстраняване и третиране на битови отпадъци, 90533000 Услуги по управление на сметища, 90512000 Услуги по събиране на хартия, 90520000 Услуги, свързани с радиоактивни, токсични, медицински и опасни отпадъци
Количество: 1 000 тона
Описание на опциите: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania w okresie obowiązywania Umowy z opcji w postaci zwiększenia zamówienia podstawowego obejmującego 600 Mg odpadów maksymalnie o 400 Mg, tj. łączna ilość odpadów objętych zamówieniem podstawowym oraz opcją nie będzie wyższa niż 1 000 Mg. W razie skorzystania z opcji cena jednostkowa netto za 1 Mg odpadów o kodzie 19 01 15*, która zostanie wskazana w Umowie, nie ulega zmianie, z zastrzeżeniem postanowień § 10 wzoru umowy (Tom II SWZ). Zamawiający może skorzystać z opcji jednorazowo albo wielokrotnie, aż do wyczerpania maksymalnej ilości odpadów objętych opcją.
423966-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα – „Świadczenie usługi odbioru, transportu i ostatecznego zagospodarowania odpadów powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w ZUOK w Białymstoku”
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόNDZ.231.16.2026.BK
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90510000 Διάθεση και επεξεργασία απορριμμάτων, 90533000 Υπηρεσίες διαχείρισης χώρου απόρριψης μπαζών, 90520000 Υπηρεσίες ραδιενεργών, τοξικών, ιατρικών και επικίνδυνων αποβλήτων, 90512000 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικόCzęść 1
Ποσότητα3 000 τόνοι
Επιλογές
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικόCzęść 2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90510000 Διάθεση και επεξεργασία απορριμμάτων, 90533000 Υπηρεσίες διαχείρισης χώρου απόρριψης μπαζών, 90512000 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων, 90520000 Υπηρεσίες ραδιενεργών, τοξικών, ιατρικών και επικίνδυνων αποβλήτων
Ποσότητα1 000 τόνοι
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: NDZ.231.16.2026.BK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90533000 Waste-tip management services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services, 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część 1
Quantity: 3 000 tonnes
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: Część 2
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90533000 Waste-tip management services, 90512000 Refuse transport services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services
Quantity: 1 000 tonnes
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: NDZ.231.16.2026.BK
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos
Clasificación adicional (cpv): 90510000 Eliminación y tratamiento de desperdicios, 90533000 Servicios de gestión de vertederos, 90520000 Servicios de residuos radiactivos, tóxicos, médicos y peligrosos, 90512000 Servicios de transporte de desperdicios
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: Część 1
Cantidad: 3 000 toneladas
Opciones:
Lote: LOT-0002
Identificador interno: Część 2
Clasificación adicional (cpv): 90510000 Eliminación y tratamiento de desperdicios, 90533000 Servicios de gestión de vertederos, 90512000 Servicios de transporte de desperdicios, 90520000 Servicios de residuos radiactivos, tóxicos, médicos y peligrosos
Cantidad: 1 000 toneladas
423966-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusNDZ.231.16.2026.BK
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused
Täiendav liigitus (cpv): 90510000 Jäätmekõrvaldus- ja käitlusteenused, 90533000 Ulaprügila haldusteenused, 90520000 Radioaktiivsete, toksiliste, meditsiini- ja ohtlike jäätmete teenused, 90512000 Jäätmeveoteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnusCzęść 1
Kogus3 000 tonni
Täiendavad hankevõimalused
OsaLOT-0002
Sisemine tunnusCzęść 2
Täiendav liigitus (cpv): 90510000 Jäätmekõrvaldus- ja käitlusteenused, 90533000 Ulaprügila haldusteenused, 90512000 Jäätmeveoteenused, 90520000 Radioaktiivsete, toksiliste, meditsiini- ja ohtlike jäätmete teenused
Kogus1 000 tonni
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: NDZ.231.16.2026.BK
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut
Lisäluokitus (cpv): 90510000 Jätteiden poiskuljetus ja käsittely, 90533000 Avokaatopaikan hoitopalvelut, 90520000 Radioaktiivisia jätteitä, ongelma- ja sairaalajätteitä ja vaarallisia jätteitä koskevat palvelut, 90512000 Jätteiden kuljetuspalvelut
Osa: LOT-0001
Sisäinen tunniste: Część 1
Määrä: 3 000 tonnia
Optiot:
Osa: LOT-0002
Sisäinen tunniste: Część 2
Lisäluokitus (cpv): 90510000 Jätteiden poiskuljetus ja käsittely, 90533000 Avokaatopaikan hoitopalvelut, 90512000 Jätteiden kuljetuspalvelut, 90520000 Radioaktiivisia jätteitä, ongelma- ja sairaalajätteitä ja vaarallisia jätteitä koskevat palvelut
Määrä: 1 000 tonnia
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: NDZ.231.16.2026.BK
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: Część 1
Cainníocht: 3 000 tona
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: Część 2
Cainníocht: 1 000 tona
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom
Dodatna klasifikacija (cpv): 90510000 Zbrinjavanje i obrada otpada, 90533000 Usluge upravljanja odlagalištem otpada, 90520000 Usluge u vezi s radioaktivnim, otrovnim, medicinskim i opasnim otpadom, 90512000 Usluge prijevoza otpada
Mjesto izvršenja
Poštanska adresa: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku ul. Gen. W. Andersa 40F
Grad: Białystok
Poštanski broj: 15-113
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: NDZ.231.16.2026.BK
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90500000 Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90510000 Hulladék ártalmatlanítása és kezelése, 90533000 Hulladéklerakóhely-üzemeltetési szolgáltatások, 90520000 Radioaktív, mérgező, egészségügyi és veszélyes hulladékkal kapcsolatos szolgáltatások, 90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: Część 1
Mennyiség: 3 000 tonna
Opciók:
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: Część 2
További osztályozás (cpv): 90510000 Hulladék ártalmatlanítása és kezelése, 90533000 Hulladéklerakóhely-üzemeltetési szolgáltatások, 90512000 Hulladékszállítási szolgáltatások, 90520000 Radioaktív, mérgező, egészségügyi és veszélyes hulladékkal kapcsolatos szolgáltatások
Mennyiség: 1 000 tonna
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90510000 Trattamento e smaltimento dei rifiuti, 90533000 Servizi di gestione discariche di rifiuti, 90520000 Servizi per rifiuti radioattivi, tossici, medicali e pericolosi, 90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: Część 1
Quantità: 3 000 tonnellate
Opzioni:
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: Część 2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90510000 Trattamento e smaltimento dei rifiuti, 90533000 Servizi di gestione discariche di rifiuti, 90512000 Servizi di trasporto di rifiuti, 90520000 Servizi per rifiuti radioattivi, tossici, medicali e pericolosi
Quantità: 1 000 tonnellate
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: NDZ.231.16.2026.BK
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90500000 Su atliekomis susijusios paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90510000 Atliekų šalinimo ir apdorojimo paslaugos, 90533000 Atliekų aikštelių tvarkymo paslaugos, 90520000 Su radioaktyviosiomis, toksinėmis, medicininėmis ir pavojingomis atliekomis susijusios paslaugos, 90512000 Atliekų vežimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: Część 1
Kiekis: 3 000 tonos
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: Część 2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90510000 Atliekų šalinimo ir apdorojimo paslaugos, 90533000 Atliekų aikštelių tvarkymo paslaugos, 90512000 Atliekų vežimo paslaugos, 90520000 Su radioaktyviosiomis, toksinėmis, medicininėmis ir pavojingomis atliekomis susijusios paslaugos
Kiekis: 1 000 tonos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90500000 Serviços relativos a resíduos e lixos
Classificação adicional (cpv): 90510000 Tratamento e eliminação de resíduos, 90533000 Serviços de gestão de depósitos de resíduos, 90520000 Serviços de resíduos radioactivos, tóxicos, médicos e perigosos, 90512000 Serviços de transporte de resíduos
Quantidade: 3 000 toneladas
Opções:
Classificação adicional (cpv): 90510000 Tratamento e eliminação de resíduos, 90533000 Serviços de gestão de depósitos de resíduos, 90512000 Serviços de transporte de resíduos, 90520000 Serviços de resíduos radioactivos, tóxicos, médicos e perigosos
Quantidade: 1 000 toneladas
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: NDZ.231.16.2026.BK
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Clasificare suplimentară (cpv): 90510000 Eliminare şi tratare a deşeurilor menajere, 90533000 Servicii de gestionare a haldelor de deşeuri, 90520000 Servicii privind deşeurile radioactive, toxice, medicale şi periculoase, 90512000 Servicii de transport de deşeuri menajere
Identificator intern: Część 1
Cantitate: 3 000 tone
Opțiuni:
Identificator intern: Część 2
Clasificare suplimentară (cpv): 90510000 Eliminare şi tratare a deşeurilor menajere, 90533000 Servicii de gestionare a haldelor de deşeuri, 90512000 Servicii de transport de deşeuri menajere, 90520000 Servicii privind deşeurile radioactive, toxice, medicale şi periculoase
Cantitate: 1 000 tone
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: NDZ.231.16.2026.BK
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90500000 Služby súvisiace s likvidáciou odpadu a odpadom
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90510000 Likvidácia a spracovanie odpadu, 90533000 Správa odvalov odpadu, 90520000 Služby súvisiace s rádioaktívnym, toxickým, zdravotníckym a nebezpečným odpadom, 90512000 Služby na prepravu odpadu
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: Część 1
Množstvo: 3 000 tony
Možnosti:
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: Część 2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90510000 Likvidácia a spracovanie odpadu, 90533000 Správa odvalov odpadu, 90512000 Služby na prepravu odpadu, 90520000 Služby súvisiace s rádioaktívnym, toxickým, zdravotníckym a nebezpečným odpadom
Množstvo: 1 000 tony
423966-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorNDZ.231.16.2026.BK
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90500000 Storitve v zvezi z odpadki
Dodatna klasifikacija (cpv): 90510000 Odstranjevanje in obdelava odpadkov, 90533000 Storitve upravljanja odlagališč odpadkov, 90520000 Storitve v zvezi z radioaktivnimi, strupenimi, medicinskimi in nevarnimi odpadki, 90512000 Storitve prevoza odpadkov
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikatorCzęść 1
Količina3 000 tone
Možnosti
SklopLOT-0002
Notranji identifikatorCzęść 2
Dodatna klasifikacija (cpv): 90510000 Odstranjevanje in obdelava odpadkov, 90533000 Storitve upravljanja odlagališč odpadkov, 90512000 Storitve prevoza odpadkov, 90520000 Storitve v zvezi z radioaktivnimi, strupenimi, medicinskimi in nevarnimi odpadki
Količina1 000 tone