2. Процедура
Процедура
Заглавие: Radioaktiva Läkemedel
Описание: Upphandling av radioaktiva läkemedel. Produktgrupperna är A: Tc-generatorer, B: Kalla Kit, och C: Radioaktiva produkter.
Вътрешен идентификатор: RS 2026-01033
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33600000 Фармацевтични продукти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Název: Radioaktiva Läkemedel
Interní identifikátor: RS 2026-01033
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33600000 Léčivé přípravky a zdravotnické prostředky
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Titel: Radioaktiva Läkemedel
Intern ID: RS 2026-01033
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33600000 Lægemidler
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: RS 2026-01033
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Radioaktiva Läkemedel
Εσωτερικό αναγνωριστικό: RS 2026-01033
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33600000 Φαρμακευτικά προϊόντα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Radioaktiva Läkemedel
Identificador interno: RS 2026-01033
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33600000 Productos farmacéuticos
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Radioaktiva Läkemedel
Sisemine tunnus: RS 2026-01033
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33600000 Ravimid
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Radioaktiva Läkemedel
Sisäinen tunniste: RS 2026-01033
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33600000 Farmaseuttiset tuotteet
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Radioaktiva Läkemedel
Aitheantóir inmheánach: RS 2026-01033
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Naslov: Radioaktiva Läkemedel
Interna identifikacijska oznaka: RS 2026-01033
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33600000 Farmaceutski proizvodi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Radioaktiva Läkemedel
Belső azonosító: RS 2026-01033
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33600000 Gyógyszerészeti termékek
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Titolo: Radioaktiva Läkemedel
Identificativo interno: RS 2026-01033
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33600000 Prodotti farmaceutici
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Radioaktiva Läkemedel
Vidaus identifikatorius: RS 2026-01033
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33600000 Farmacijos produktai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
424234-2026 - Konkurss
Zviedrija – Farmācijas izstrādājumi – Radioaktiva Läkemedel
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
NosaukumsRadioaktiva Läkemedel
Iekšējais identifikatorsRS 2026-01033
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33600000 Farmācijas izstrādājumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Radioaktiva Läkemedel
Identifikatur intern: RS 2026-01033
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33600000 Prodotti farmaċewtiċi
5. Lott
Lott: LOT-0000
Tytuł: Radioaktiva Läkemedel
Wewnętrzny identyfikator: RS 2026-01033
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33600000 Produkty farmaceutyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
424234-2026 - Concurso
Suécia – Produtos farmacêuticos – Radioaktiva Läkemedel
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloRadioaktiva Läkemedel
Identificador internoRS 2026-01033
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33600000 Produtos farmacêuticos
LoteLOT-0000
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: RS 2026-01033
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33600000 Produse farmaceutice
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: RS 2026-01033
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33600000 Farmacevtski proizvodi
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: RS 2026-01033
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000