See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Henkilösuojainten, suojavaatteiden ja jalkineiden hankinta
Описание: Salon kaupunki (jäljempänä hankintayksikkö / tilaaja) pyytää tarjouksia henkilösuojainten, suojavaatteiden ja jalkineiden hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena ovat henkilösuojaimet, suojavaatteet, turvajalkineet sekä muut jalkineet lähinnä ravitsemis- ja puhtaanapitopalvelujen käyttöön. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tässä tarjouspyynnössä. Suojavaatteilla tarkoitetaan vaatteita, jotka suojaavat käyttäjään lialta, vaihtuvilta lämpöolosuhteilta ja työturvallisuusriskeiltä. Suojavaatteilla on tuotekohtaisesti erityistarpeita liittyen muun muassa näkyviin varoitusvaatimuksiin sekä lämpöolosuhteisiin. Turvajalkineilla tarkoitetaan jalkineita, jotka suojaavat käyttäjää jalkoihin kohdistuvilta vammoilta sekä liukastumisilta. Henkilösuojaimilla tarkoitetaan välineitä, varusteita ja vaatteita, jotka suojaavat tapaturmalta tai sairastumiselta työssä. Hankinnan sopimuskausi on kaksi vuotta eli vuosille 2026–2027. Lisäksi tilaaja varaa mahdollisuuden sopimuksen jatkamiselle alkuperäisin ehdoin kahteen yhden vuoden pituiseen optiokauteen vuosille 2028 ja 2029. Optiolla tarkoitetaan mahdollisuutta sopimuksen jatkamiseen alkuperäisin ehdoin. Tilaaja päättää option käytöstä ja kestosta erikseen. Hankinta tullaan toteuttamaan puitejärjestelynä, jonka toimintamalli on kuvattu tarjouspyynnön kohdassa Sopimusmenettely.
Вътрешен идентификатор: 4829/02.08.00.06/2025
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 18000000 Облекло, обувни изделия, пътни артикули и аксесоари
Допълнителна класификация (cpv): 18100000 Работни дрехи, специално работно облекло и аксесоари, 18143000 Предпазна екипировка, 18800000 Обувни изделия
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: 1. Henkilösuojaimet
Описание: Hankinnan kohteena ovat henkilösuojaimet tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti, kuten esimerkiksi kuulosuojaimet, suojalasit, hengityssuojaimet, suojakäsineet jne.
Вътрешен идентификатор: 1.-0
Допълнителна класификация (cpv): 18140000 Аксесоари за работни дрехи
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: 2. Suojavaatteet
Описание: Hankinnan kohteena ovat suojavaatteet tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti, kuten esimerkiksi suojatakit ja- housut, paidat, huomiovaatteet jne.
Вътрешен идентификатор: 2.-1
Допълнителна класификация (cpv): 18100000 Работни дрехи, специално работно облекло и аксесоари
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: 3. Turvakengät
Описание: Hankinnan kohteena ovat turvakengät tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Вътрешен идентификатор: 3.-2
Допълнителна класификация (cpv): 18800000 Обувни изделия
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: 4. Työjalkineet
Описание: Hankinnan kohteena on työjalkineet tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä kuvatulla tavalla. Pääsääntöisesti työjalkineita hankkii ravitsemis- ja puhtaanapitopalvelut sen henkilökunnalle ravitsemis- ja puhtaanapitopalvelujen työtehtävissä käytettäviksi.
Вътрешен идентификатор: 4.-3
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 4829/02.08.00.06/2025
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 18000000 Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
Supplerende klassifikation (cpv): 18100000 Erhvervsbeklædning, særlig arbejdsbeklædning og tilbehør, 18143000 Beskyttelsesudrustning, 18800000 Fodtøj
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: 1. Henkilösuojaimet
Intern ID: 1.-0
Supplerende klassifikation (cpv): 18140000 Tilbehør til arbejdsbeklædning
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: 2. Suojavaatteet
Intern ID: 2.-1
Supplerende klassifikation (cpv): 18100000 Erhvervsbeklædning, særlig arbejdsbeklædning og tilbehør
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: 3. Turvakengät
Intern ID: 3.-2
Supplerende klassifikation (cpv): 18800000 Fodtøj
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: 4. Työjalkineet
Intern ID: 4.-3
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 4829/02.08.00.06/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 18143000 Schutzkleidung, 18800000 Schuhwerk
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1.-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2.-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3.-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4.-3
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4829/02.08.00.06/2025
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18000000 Είδη και εξαρτήματα ρουχισμού, υπόδησης, αποσκευών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18100000 Ρουχισμός επαγγελματικής χρήσης, ειδικός ρουχισμός εργασίας και εξαρτήματα, 18143000 Προστατευτικά εξαρτήματα, 18800000 Υποδήματα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: 1. Henkilösuojaimet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1.-0
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18140000 Εξαρτήματα επαγγελματικού ρουχισμού
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: 2. Suojavaatteet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2.-1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18100000 Ρουχισμός επαγγελματικής χρήσης, ειδικός ρουχισμός εργασίας και εξαρτήματα
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: 3. Turvakengät
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3.-2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 18800000 Υποδήματα
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: 4. Työjalkineet
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4.-3
Internal identifier: 4829/02.08.00.06/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18000000 Clothing, footwear, luggage articles and accessories
Additional classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories, 18143000 Protective gear, 18800000 Footwear
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. Henkilösuojaimet
Internal identifier: 1.-0
Additional classification (cpv): 18140000 Workwear accessories
Lot: LOT-0002
Title: 2. Suojavaatteet
Internal identifier: 2.-1
Additional classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories
Lot: LOT-0003
Title: 3. Turvakengät
Internal identifier: 3.-2
Additional classification (cpv): 18800000 Footwear
Lot: LOT-0004
Title: 4. Työjalkineet
Internal identifier: 4.-3
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 4829/02.08.00.06/2025
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 18000000 Prendas de vestir, calzado, artículos de viaje y accesorios
Clasificación adicional (cpv): 18100000 Ropa de trabajo, ropa de trabajo especial y accesorios, 18143000 Indumentaria de protección, 18800000 Calzado
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: 1. Henkilösuojaimet
Identificador interno: 1.-0
Clasificación adicional (cpv): 18140000 Accesorios de ropa de trabajo
Lote: LOT-0002
Título: 2. Suojavaatteet
Identificador interno: 2.-1
Clasificación adicional (cpv): 18100000 Ropa de trabajo, ropa de trabajo especial y accesorios
Lote: LOT-0003
Título: 3. Turvakengät
Identificador interno: 3.-2
Clasificación adicional (cpv): 18800000 Calzado
Lote: LOT-0004
Título: 4. Työjalkineet
Identificador interno: 4.-3
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 4829/02.08.00.06/2025
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 18000000 Rõivad, jalatsid, reisitarbed ja manused
Täiendav liigitus (cpv): 18100000 Kutserõivad, eritöörõivad ja manused, 18143000 Kaitsevarustus, 18800000 Jalatsid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: 1. Henkilösuojaimet
Sisemine tunnus: 1.-0
Täiendav liigitus (cpv): 18140000 Töörõivaste manused
Osa: LOT-0002
Pealkiri: 2. Suojavaatteet
Sisemine tunnus: 2.-1
Täiendav liigitus (cpv): 18100000 Kutserõivad, eritöörõivad ja manused
Osa: LOT-0003
Pealkiri: 3. Turvakengät
Sisemine tunnus: 3.-2
Täiendav liigitus (cpv): 18800000 Jalatsid
Osa: LOT-0004
Pealkiri: 4. Työjalkineet
Sisemine tunnus: 4.-3
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 4829/02.08.00.06/2025
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18000000 Vaatteet, jalkineet, matkalaukkutuotteet ja tarvikkeet
Lisäluokitus (cpv): 18100000 Työvaatteet, erikoistyövaatteet ja työasusteet, 18143000 Suojavaatteet ja -varusteet, 18800000 Jalkineet
Ilmoituksen nimi: 1. Henkilösuojaimet
Sisäinen tunniste: 1.-0
Lisäluokitus (cpv): 18140000 Työasusteet
Ilmoituksen nimi: 2. Suojavaatteet
Sisäinen tunniste: 2.-1
Lisäluokitus (cpv): 18100000 Työvaatteet, erikoistyövaatteet ja työasusteet
Ilmoituksen nimi: 3. Turvakengät
Sisäinen tunniste: 3.-2
Lisäluokitus (cpv): 18800000 Jalkineet
Ilmoituksen nimi: 4. Työjalkineet
Sisäinen tunniste: 4.-3
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 4829/02.08.00.06/2025
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 18000000 Vêtements, articles chaussants, bagages et accessoires
Nomenclature complémentaire (cpv): 18100000 Vêtements professionnels, vêtements de travail spéciaux et accessoires, 18143000 Équipements de protection, 18800000 Articles chaussants
Titre: 1. Henkilösuojaimet
Identifiant interne: 1.-0
Nomenclature complémentaire (cpv): 18140000 Accessoires pour vêtements de travail
Titre: 2. Suojavaatteet
Identifiant interne: 2.-1
Nomenclature complémentaire (cpv): 18100000 Vêtements professionnels, vêtements de travail spéciaux et accessoires
Titre: 3. Turvakengät
Identifiant interne: 3.-2
Nomenclature complémentaire (cpv): 18800000 Articles chaussants
Titre: 4. Työjalkineet
Identifiant interne: 4.-3
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 4829/02.08.00.06/2025
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: 1. Henkilösuojaimet
Aitheantóir inmheánach: 1.-0
Aicmiú breise (cpv): 18140000 Workwear accessories
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: 2. Suojavaatteet
Aitheantóir inmheánach: 2.-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: 3. Turvakengät
Aitheantóir inmheánach: 3.-2
Aicmiú breise (cpv): 18800000 Footwear
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: 4. Työjalkineet
Aitheantóir inmheánach: 4.-3
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 4829/02.08.00.06/2025
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 18000000 Odjeća, obuća, prtljaga i pribor
Dodatna klasifikacija (cpv): 18100000 Radna odjeća, posebna radna oprema i pribor, 18143000 Zaštitna oprema, 18800000 Obuća
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: 1. Henkilösuojaimet
Interna identifikacijska oznaka: 1.-0
Dodatna klasifikacija (cpv): 18140000 Odjevna radna oprema
Grupa: LOT-0002
Naslov: 2. Suojavaatteet
Interna identifikacijska oznaka: 2.-1
Dodatna klasifikacija (cpv): 18100000 Radna odjeća, posebna radna oprema i pribor
Grupa: LOT-0003
Naslov: 3. Turvakengät
Interna identifikacijska oznaka: 3.-2
Dodatna klasifikacija (cpv): 18800000 Obuća
Grupa: LOT-0004
Naslov: 4. Työjalkineet
Interna identifikacijska oznaka: 4.-3
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 4829/02.08.00.06/2025
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 18000000 Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők
További osztályozás (cpv): 18100000 Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők, 18143000 Védőfelszerelések, 18800000 Lábbelik
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: 1. Henkilösuojaimet
Belső azonosító: 1.-0
További osztályozás (cpv): 18140000 Munkaruházati kiegészítők
Rész: LOT-0002
Cím: 2. Suojavaatteet
Belső azonosító: 2.-1
További osztályozás (cpv): 18100000 Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők
Rész: LOT-0003
Cím: 3. Turvakengät
Belső azonosító: 3.-2
További osztályozás (cpv): 18800000 Lábbelik
Rész: LOT-0004
Cím: 4. Työjalkineet
Belső azonosító: 4.-3
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 18000000 Indumenti, calzature, articoli da viaggio e accessori
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18100000 Indumenti ad uso professionale, indumenti speciali da lavoro e accessori, 18143000 Attrezzi di protezione, 18800000 Calzature
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: 1. Henkilösuojaimet
Identificativo interno: 1.-0
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18140000 Accessori per indumenti da lavoro
Lotto: LOT-0002
Titolo: 2. Suojavaatteet
Identificativo interno: 2.-1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18100000 Indumenti ad uso professionale, indumenti speciali da lavoro e accessori
Lotto: LOT-0003
Titolo: 3. Turvakengät
Identificativo interno: 3.-2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18800000 Calzature
Lotto: LOT-0004
Titolo: 4. Työjalkineet
Identificativo interno: 4.-3
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 4829/02.08.00.06/2025
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18000000 Drabužiai, avalynė, lagaminai ir jų priedai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18100000 Profesiniai drabužiai, specialūs darbo drabužiai ir jų priedai, 18143000 Apsaugos priemonės, 18800000 Avalynė
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: 1. Henkilösuojaimet
Vidaus identifikatorius: 1.-0
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18140000 Darbo drabužių priedai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: 2. Suojavaatteet
Vidaus identifikatorius: 2.-1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18100000 Profesiniai drabužiai, specialūs darbo drabužiai ir jų priedai
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: 3. Turvakengät
Vidaus identifikatorius: 3.-2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18800000 Avalynė
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: 4. Työjalkineet
Vidaus identifikatorius: 4.-3
Interne identificatiecode: 4829/02.08.00.06/2025
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 18000000 Kleding, schoeisel, bagageartikelen en accessoires
Aanvullende classificatie (cpv): 18100000 Beroepskleding, speciale werkkleding en toebehoren, 18143000 Beschermende uitrusting, 18800000 Schoeisel
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1.-0
Aanvullende classificatie (cpv): 18140000 Accessoires voor werkkleding
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2.-1
Aanvullende classificatie (cpv): 18100000 Beroepskleding, speciale werkkleding en toebehoren
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3.-2
Aanvullende classificatie (cpv): 18800000 Schoeisel
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4.-3
Wewnętrzny identyfikator: 4829/02.08.00.06/2025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 18000000 Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18100000 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki, 18143000 Akcesoria ochronne, 18800000 Obuwie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: 1. Henkilösuojaimet
Wewnętrzny identyfikator: 1.-0
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18140000 Dodatki do odzieży roboczej
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: 2. Suojavaatteet
Wewnętrzny identyfikator: 2.-1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18100000 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: 3. Turvakengät
Wewnętrzny identyfikator: 3.-2
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18800000 Obuwie
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: 4. Työjalkineet
Wewnętrzny identyfikator: 4.-3
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 18000000 Vestuário, calçado, malas e artigos de viagem, acessórios
Classificação adicional (cpv): 18100000 Vestuário profissional, vestuário de trabalho especial e acessórios, 18143000 Equipamento (vestuário) de protecção, 18800000 Calçado
Classificação adicional (cpv): 18140000 Acessórios para vestuário de trabalho
Classificação adicional (cpv): 18100000 Vestuário profissional, vestuário de trabalho especial e acessórios
Classificação adicional (cpv): 18800000 Calçado
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 4829/02.08.00.06/2025
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 18000000 Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii
Clasificare suplimentară (cpv): 18100000 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii, 18143000 Echipamente de protecţie, 18800000 Articole de încălţăminte
Titlu: 1. Henkilösuojaimet
Identificator intern: 1.-0
Clasificare suplimentară (cpv): 18140000 Accesorii pentru îmbrăcăminte de lucru
Titlu: 2. Suojavaatteet
Identificator intern: 2.-1
Clasificare suplimentară (cpv): 18100000 Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
Titlu: 3. Turvakengät
Identificator intern: 3.-2
Clasificare suplimentară (cpv): 18800000 Articole de încălţăminte
Titlu: 4. Työjalkineet
Identificator intern: 4.-3
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4829/02.08.00.06/2025
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 18000000 Odevy, obuv, brašnárske výrobky a príslušenstvo
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18100000 Pracovné odevy, špeciálne pracovné odevy a doplnky, 18143000 Ochranný výstroj, 18800000 Obuv
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: 1. Henkilösuojaimet
Interný identifikátor: 1.-0
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18140000 Doplnky pracovných odevov
Časť: LOT-0002
Názov: 2. Suojavaatteet
Interný identifikátor: 2.-1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18100000 Pracovné odevy, špeciálne pracovné odevy a doplnky
Časť: LOT-0003
Názov: 3. Turvakengät
Interný identifikátor: 3.-2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18800000 Obuv
Časť: LOT-0004
Názov: 4. Työjalkineet
Interný identifikátor: 4.-3
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18000000 Oblačila, obutev, prtljaga in pribor
Dodatna klasifikacija (cpv): 18100000 Poklicna oblačila, posebna delovna oblačila in pribor, 18143000 Oprema za zaščito, 18800000 Obutev
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1.-0
Dodatna klasifikacija (cpv): 18140000 Pribor za delovna oblačila
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2.-1
Dodatna klasifikacija (cpv): 18100000 Poklicna oblačila, posebna delovna oblačila in pribor
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 3.-2
Dodatna klasifikacija (cpv): 18800000 Obutev
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: 4.-3