2. Процедура
Процедура
Заглавие: Tevi din otel fara sudura utilizate la presiune, DN 20 – DN 300 – circuit primar - LOT 1; Țevi din otel sudate utilizate la presiune, DN 700, DN 900 si DN 1000 – circuit primar - LOT 2
Описание: Produsele care fac obiectul prezentei achiziții constau în furnizarea de tevi din otel fara sudura utilizate la presiune, Dn 20 – Dn 300 - circuit primar (LOT 1) și tevi din otel sudate utilizate la presiune, Dn 700, Dn 900 si Dn 1000 – circuit primar (LOT 2), utilizate de catre CMTEB S.A. pentru inlocuirea tevilor de agent termic primar din cadrul retelelor de transport. Produsele ce urmeaza a fi livrate trebuie sa respecte cerintele impuse prin Caietul de Sarcini. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 12 a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. C. În conformitate cu prevederile art. 29 alin. (3) din HG nr. 394/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, entitatea contractantă menţionează că va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit.
Вътрешен идентификатор: 109/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 44161500 Тръбопроводи с високо налягане
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Tevi din otel fara sudura utilizate la presiune, DN 20– DN 300 – circuit primar
Описание: Conform cerințelor din Caietul de Sarcini Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru și ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1.1 Lot 1: Tevi din otel fara sudura utilizate la presiune, Dn 20 – Dn 300– circuit primar, atașată Documentatiei de atribuire. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor încheia 8 contracte subsecvente, cantitatea celui mai mare contract subsecvent fiind de maxim 65%, iar cel mai mic de minim 5% din necesarul total solicitat. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: – 2.015.037,41 lei, fara TVA.
Вътрешен идентификатор: 1
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Tevi din otel sudate utilizate la presiune, Dn 700, Dn 900 si Dn 1000 – circuit primar
Описание: Conform cerințelor din Caietul de Sarcini Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului-cadru și ale unui singur contract subsecvent se regasesc in Anexa nr. 1.2, Lot 2: Tevi din otel sudate utilizate la presiune, Dn 700, Dn 900 si Dn 1000 – circuit primar, atașată Documentatiei de atribuire. Frecventa și valoarea contractelor ce vor fi atribuite (dacă se cunosc): Pe durata acordului-cadru se vor încheia 8 contracte subsecvente, cantitatea celui mai mare contract subsecvent fiind de maxim 65%, iar cel mai mic de minim 5% din necesarul total solicitat. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: – 4.987.636,99 lei, fara TVA.
Вътрешен идентификатор: 2
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 109/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 44161500 Højtryksrørledning
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 109/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44161500 Hochdruckrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 109/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 44161500 Conducciones de alta presión
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 109/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 44161500 Kõrgsurvetrassid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 109/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 44161500 Suurpaineputkijohdot
Sisäinen tunniste: 1
Sisäinen tunniste: 2
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 109/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 44161500 Nagynyomású csővezeték
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 1
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 109/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 44161500 Aukšto slėgio vamzdynas
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Iekšējais identifikators: 109/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 44161500 Augstspiediena cauruļvadu līnijas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 109/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 44161500 Pipline ta' pressjoni għolja
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: 1
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: 2
425062-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode109/2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 44161500 Hogedrukpijpleiding
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 44161500 Condutas de alta pressão
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 109/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 44161500 Conducte de înaltă presiune
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: 1
Lot: LOT-0002
Identificator intern: 2
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 109/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 44161500 Visokotlačni cevovodi
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 2