Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 39500000 Текстилни изделия
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Constanţa (RO223)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Стойност
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 39500000 Textilní výrobky
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Constanţa (RO223)
Země: Rumunsko
Další informace: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Hodnota
425133-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Textilwaren – Lenjerie de pat pentru cazarmament
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLenjerie de pat pentru cazarmament
BeschreibungProcedura de licitație deschisa pentru achiziția de Lenjerie de pat pentru cazarmament a cărei valoare totala este de 755.385,60 lei fără TVA. Fiecare participant la procedura are posibilitatea de a depune oferte pentru 1 (un) lot, mai multe sau pentru toate loturile. Estimările cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe întreaga perioadă a acordului-cadru și a celor care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, se regăsesc în caietele de sarcini. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne KennungCOD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT 4515484_2026_PAAPD1625879-;4515484 – 2026 – 45
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39500000 Textilwaren
5. Los
LosLOT-0001
TitelLenjerie de pat
BeschreibungCearșaf simplu- min 1.935 buc, -max 3.870 buc; Cearșaf plic- min 1.935 buc, -max 3.870 buc; Față pernă- min 1.995 buc, -max 3.990 buc;
Interne Kennung1
Haupteinstufung (cpv): 39512000 Bettwäsche
LosLOT-0002
TitelPleduri
BeschreibungPled -min 635 buc, -max 1.270 buc ;
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 39511200 Reisedecken
LosLOT-0003
TitelPerne
BeschreibungPernă-min 550 buc -max 1.100 buc ;
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 39516120 Kopfkissen
LosLOT-0004
TitelSaltele
BeschreibungSaltea -min 300 buc, -max 600 buc ;
Interne Kennung4
Haupteinstufung (cpv): 39143112 Matratzen
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39500000 Υφαντουργικά είδη
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Constanţa (RO223)
Χώρα: Ρουμανία
Αξία
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39500000 Textile articles
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Constanţa (RO223)
Country: Romania
Value
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 39500000 Artículos textiles
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Constanţa (RO223)
País: Rumanía
Información complementaria: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Valor
425133-2026 - Hange
Rumeenia – Tekstiiltooted – Lenjerie de pat pentru cazarmament
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriLenjerie de pat pentru cazarmament
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 39500000 Tekstiiltooted
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLenjerie de pat
Sisemine tunnus1
Peamine liigitus (cpv): 39512000 Voodipesu
OsaLOT-0002
PealkiriPleduri
Sisemine tunnus2
Peamine liigitus (cpv): 39511200 Reisivaibad
OsaLOT-0003
PealkiriPerne
Sisemine tunnus3
Peamine liigitus (cpv): 39516120 Padjad
OsaLOT-0004
PealkiriSaltele
Sisemine tunnus4
Peamine liigitus (cpv): 39143112 Madratsid
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39500000 Tekstiilitarvikkeet
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Constanţa (RO223)
Maa: Romania
Arvo
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39500000 Articles textiles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Lenjerie de pat
Identifiant interne: 1
Nomenclature principale (cpv): 39512000 Linge de lit
Lot: LOT-0002
Titre: Pleduri
Identifiant interne: 2
Nomenclature principale (cpv): 39511200 Plaids
Lot: LOT-0003
Titre: Perne
Identifiant interne: 3
Nomenclature principale (cpv): 39516120 Oreillers
Lot: LOT-0004
Titre: Saltele
Identifiant interne: 4
Nomenclature principale (cpv): 39143112 Matelas
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Constanţa (RO223)
Tír: An Rómáin
Luach
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 39500000 Tekstilni proizvodi
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Constanţa (RO223)
Zemlja: Rumunjska
Vrijednost
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 39500000 Articoli tessili
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Constanţa (RO223)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Valore
425133-2026 - Konkursas
Rumunija – Tekstilės dirbiniai – Lenjerie de pat pentru cazarmament
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39500000 Tekstilės dirbiniai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasLenjerie de pat
Vidaus identifikatorius1
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39512000 Lovos skalbiniai
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasPleduri
Vidaus identifikatorius2
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39511200 Pledai
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasPerne
Vidaus identifikatorius3
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39516120 Pagalvės
Pirkimo dalisLOT-0004
PavadinimasSaltele
Vidaus identifikatorius4
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39143112 Čiužiniai
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 39500000 Tekstilpreces
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Constanţa (RO223)
Valsts: Rumānija
Vērtība
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 39500000 Oġġetti tat-tessuti
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Constanţa (RO223)
Pajjiż: Ir-Rumanija
Informazzjoni addizzjonali: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Valur
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39500000 Wyroby włókiennicze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Lenjerie de pat
Wewnętrzny identyfikator: 1
Główna klasyfikacja (cpv): 39512000 Bielizna pościelowa
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Pleduri
Wewnętrzny identyfikator: 2
Główna klasyfikacja (cpv): 39511200 Pledy
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Perne
Wewnętrzny identyfikator: 3
Główna klasyfikacja (cpv): 39516120 Poduszki
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Saltele
Wewnętrzny identyfikator: 4
Główna klasyfikacja (cpv): 39143112 Materace
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 39500000 Artigos têxteis
Local de execução
País: Roménia
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 39500000 Articole textile
Locul de executare
Subdiviziunea țării (NUTS): Constanţa (RO223)
Țara: România
Valoare
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39500000 Tekstilni izdelki
Kraj izvajanja
Država: Romunija
Vrednost
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39500000 Textilvaror
Leveransplats
Del av land (NUTS): Constanţa (RO223)
Land: Rumänien
Kompletterande information: str. Fulgerului nr. 1, Constanţa
Värde