2. Процедура
Процедура
Заглавие: Πληροφοριακό Σύστημα Υπηρεσιών που αναπτύσσουν επιχειρησιακές αρμοδιότητες στον τομέα της Διαχείρισης Συνόρων
Описание: Αντικείμενο του έργου είναι η δημιουργία της υποδομής και η προμήθεια του απαραίτητου λογισμικού, εξοπλισμού και υπηρεσιών με κύριο στόχο τη δημιουργία ενός Πληροφοριακού Συστήματος (Π.Σ.) Υπηρεσιών που αναπτύσσουν Επιχειρησιακές Αρμοδιότητες στον τομέα Διαχείρισης Συνόρων που θα λειτουργεί ως ένα σύγχρονο, κοινό εργαλείο των αστυνομικών υπηρεσιών ανά τη χώρα, με το οποίο θα επιτυγχάνεται η ενιαία στρατηγική και επιχειρησιακή προσέγγιση στην αστυνομική πρακτική για την επίτευξη της εσωτερικής ασφάλειας της χώρας μέσω της προστασίας και αποτελεσματικής διαχείρισης των εξωτερικών συνόρων. Με το Π.Σ. , το οποίο ενσωματώνει λειτουργίες Κοινής Επιχειρησιακής Εικόνας και Υποστήριξης Λήψης Απόφασης, θα αναβαθμιστεί η λειτουργία όλων των Κέντρων Επιχειρήσεων που διαχειρίζονται και συντονίζουν περιστατικά αστυνομικού ενδιαφέροντος που αφορούν στην προστασία των συνόρων της χώρας. Τα αναβαθμισμένα Κέντρα Επιχειρήσεων θα διαλειτουργούν σε ένα Π.Σ. που θα περιλαμβάνει αυτοματοποιημένα ψηφιακά εργαλεία και μέσα, που θα υποστηρίζουν στο συντομότερο δυνατό χρόνο τη λήψη αποφάσεων από τα όργανα Διοίκησης Περιστατικών και σε όλα τα επίπεδα Διοίκησης (Τακτικό – Επιχειρησιακό-Στρατηγικό) στις φάσεις του Κύκλου Διαχείρισης Περιστατικών και Κρίσεων.
Вътрешен идентификатор: Πληροφοριακό Σύστημα Υπηρεσιών που αναπτύσσουν επιχειρησιακές αρμοδιότητες στον τομέα της Διαχείρισης Συνόρων
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Допълнителен характер на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 72000000 ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка
Допълнителна класификация (cpv): 30200000 Компютърно оборудване и принадлежности, 80533100 Услуги по компютърно обучение
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Další charakteristika zakázky: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 72000000 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora
Další klasifikace (cpv): 30200000 Počítače, 80533100 Počítačová školení
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Supplerende kontrakttype: Varer
Primær klassifikation (cpv): 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
Supplerende klassifikation (cpv): 30200000 Edb-maskiner og -artikler, 80533100 Edb-uddannelse
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30200000 Εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών και προμήθειες, 80533100 Υπηρεσίες εκπαίδευσης στον τομέα της πληροφορικής
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Naturaleza complementaria del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Clasificación adicional (cpv): 30200000 Equipo y material informático, 80533100 Servicios de formación informática
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Lepingu täiendav olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
Täiendav liigitus (cpv): 30200000 Arvutiseadmed ja nende tarvikud, 80533100 Arvutikoolitusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Täydentävä hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
Lisäluokitus (cpv): 30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet, 80533100 ATK-koulutus
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Objet
Nature principale du marché: Services
Nature complémentaire du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
Nomenclature complémentaire (cpv): 30200000 Matériel et fournitures informatiques, 80533100 Services de formation informatique
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Dodatna priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
Dodatna klasifikacija (cpv): 30200000 Računarska oprema i potrepštine, 80533100 Usluge izobrazbe za rad s računalom
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Az eljárás legfontosabb jellemzői: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
A szerződés kiegészítő jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 72000000 IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás
További osztályozás (cpv): 30200000 Számítógépek és tartozékaik, 80533100 Számítógépes képzési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Caratteristiche principali della procedura: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Natura aggiuntiva dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 72000000 Servizi informatici: consulenza, sviluppo di software, Internet e supporto
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30200000 Apparecchiature informatiche e forniture, 80533100 Servizi di formazione informatica
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Līguma papildveids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 72000000 IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts
Papildu klasifikācija (cpv): 30200000 Datoru iekārtas un piederumi, 80533100 Datormācības pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Elementi prinċipali tal-proċedura: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 30200000 Apparat u aċċessorji tal-kompjuter, 80533100 Servizzi tat-taħriġ tal-kompjuter
5. Lott
Lott: LOT-0001
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Doel
Aard van het contract: Diensten
Aanvullende aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 30200000 Computeruitrusting en -benodigdheden, 80533100 Opleidingscursussen voor computergebruik
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Dodatkowy charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30200000 Urządzenia komputerowe, 80533100 Usługi szkolenia komputerowego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Principalele caracteristici ale procedurii: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Scop
Natura contractului: Servicii
Natura suplimentară a contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
Clasificare suplimentară (cpv): 30200000 Echipament şi accesorii pentru computer, 80533100 Servicii de formare în informatică
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Dodatna vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72000000 Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora
Dodatna klasifikacija (cpv): 30200000 Računalniška oprema in pribor, 80533100 Storitve računalniškega usposabljanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 80533100 Datautbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001