2. Процедура
Процедура
Заглавие: Säterigatan - nyproduktion av bostäder
Описание: Vid Säterigatan i stadsdelen Lundby på Hisingen har den nya detaljplanen vunnit laga kraft. Syftet är att kunna uppföra en tät sammanhängande bebyggelse för att bättre knyta ihop Norra Älvstranden med övriga Lundby. Framtiden Byggutveckling AB har förvärvat Sannegården 90:3 (kv A-D) där samtliga kvarter omfattar ca 450 lägenheter. Denna upphandling avser kvarter C med option för att även utföra kvarter D. Det finns även optioner för avgående underjordiska garage i respektive kvarter.
Вътрешен идентификатор: 26/3
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45211000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на жилищни сгради
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 26/3
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45211000 Stavební úpravy bytových domů a rodinných domů
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 26/3
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45211000 Byggearbejder på enfamiliehuse og boligejendomme
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 26/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser
5. Los
Los: LOT-0000
Internal identifier: 26/3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211000 Construction work for multi-dwelling buildings and individual houses
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 26/3
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45211000 Trabajos de construcción de inmuebles de viviendas colectivas y unifamiliares
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 26/3
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45211000 Korterelamute ja eramute ehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 26/3
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45211000 Rivi- ja kerrostalojen sekä erillistalojen rakennustyöt
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 26/3
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45211000 Travaux de construction d'immeubles collectifs et de maisons individuelles
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 26/3
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 26/3
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45211000 Radovi na podizanju višestambenih zgrada i obiteljskih kuća
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 26/3
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45211000 Lavori di costruzione di condomini e case unifamiliari
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 26/3
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45211000 Daugiabučių ir individualių namų statybos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 26/3
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45211000 Daudzdzīvokļu ēku un individuālo māju celtniecības darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 26/3
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45211000 Xogħol tal-kostruzzjoni ta’ binja b’ħafna abitazzjonijiet u ta’ djar individwali
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: 26/3
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45211000 Bouwwerkzaamheden voor meergezins- en eengezinswoningen
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 26/3
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45211000 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45211000 Construção de edifícios de vários fogos e de moradias independentes
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 26/3
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45211000 Lucrări de construcţii de imobile colective şi de case individuale
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 26/3
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45211000 Gradbena dela na večstanovanjskih stavbah in enodružinskih stavbah
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000