425570-2026 - Състезателна процедура
Дaния – Услуги по превозване на отпадъци – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеAfsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
ОписаниеUdbuddet omhandler afsætning af diverse affaldsfraktioner fra Thisteds Kommunes 4 genbrugscentre til korrekt behandling.
Вътрешен идентификаторA305841
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 90513000 Услуги по превозване на отпадъци
Допълнителна класификация (cpv): 90514000 Услуги по преработване на битови отпадъци
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеDelaftale 1 Planglas og Isomix
ОписаниеPlanglas fra Thy Recycle ApS omfatter usorteret planglas, vinduesglas og autoruder. Affaldsfraktionen er ikke screenet for PCB og kan derfor indeholde dette.Opgaven omfatter transport og behandling af Planglas og Isomix med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Planglas og Isomix forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 300 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_1-0
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеDelaftale 2 Jern og Metal
ОписаниеJern og metal fra Thy Recycle ApS omfatter blandet jern og metal skrot, kabler, mm.Opgaven omfatter transport og behandling af Jern og metal med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Jern og metal forventes i kontraktperioden at udgøre:Blandet Jern og Metal ca. 850 ton/år. Kabler ca. 22 ton/år
Вътрешен идентификаторA305841_2-1
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеDelaftale 3 Tekstil
ОписаниеTekstil fra Thy Recycle ApS omfatter f.eks. sengetøj, duge, klude, tøj og lignende udtjente materialer af tekstil.Opgaven omfatter transport og behandling af Tekstil med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Tekstil forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 180 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_3-2
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеDelaftale 4 Jord
ОписаниеJord fra Thy Recycle ApS bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser og vil stamme fra erhverv og private.Opgaven omfatter transport og behandling af Jord med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Jord forventes i kontraktperioden at udgøre: Ren jord ca. 1.900 ton/år. Lettere forurenet jord ca. 400 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_4-3
Обособена позицияLOT-0005
ЗаглавиеDelaftale 5 Pap og Papir
ОписаниеPap og papir fra Thy Recycle ApS omfatter blandet papir og pap, bølgepap og bøger. Affaldsfraktionerne bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser og vil stamme fra erhverv og private. Opgaven omfatter behandling af Pap og papir med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder. Mængden af Pap og pair forventes i kontraktperioden at udgøre: Blandet Pap og papir ca. 70 ton/år. Bøger ca. 90 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_5-4
Обособена позицияLOT-0006
ЗаглавиеDelaftale 6 Gips
ОписаниеGips fra Thy Recycle ApS omfatter gips og gipsplader. Affaldsfraktionen bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser og vil stamme fra erhverv og private.Opgaven omfatter behandling af Gips med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Gips forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 200 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_6-5
Обособена позицияLOT-0007
ЗаглавиеDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
ОписаниеSanitet og porcelæn fra Thy Recycle ApS bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser og vil stamme fra erhverv og private.Opgaven omfatter behandling af Sanitet og porcelæn med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Sanitet og porcelæn forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 60 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_7-6
Обособена позицияLOT-0008
ЗаглавиеDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
ОписаниеA2 træ (Rent træ) og A4 (Trykimprægneret træ) fra Thy Recycle ApS bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser og vil stamme fra erhverv og private.For A2 træ (Rent træ) gælder, at opgaven omfatter behandling herunder sortering af træet med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder. Mængden af træ forventes i kontraktperioden at udgøre: A2-træ (Rent træ) ca. 2.030 ton/år. A4 træ (Trykimprægneret træ) ca. 630 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_8-7
Обособена позицияLOT-0009
ЗаглавиеDelaftale 9 Plast
ОписаниеPlastaffald fra Thy Recycle ApS omfatter bladet hård plast, havemøbler, PVC, plast kofangere og folier.Opgaven omfatter behandling herunder sortering af plasten med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af plast forventes i kontraktperioden at udgøre: Blandet hård plast ca. 255 ton/år. Havemøbler ca. 28 ton/år. PVC ca. 82 ton/år. Klar plast blød ca. 28 ton/år. Farvet plast blød ca. 28 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_9-8
Обособена позицияLOT-0010
ЗаглавиеDelaftale 10 Byggeaffald
ОписаниеByggeaffald fra Thy Recycle ApS omfatter beton, mursten og tegl samt blandede murbrokker. Opgaven omfatter transport og behandling af Byggeaffald med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af Byggeaffald forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 4.500 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_10-9
Обособена позицияLOT-0011
ЗаглавиеDelaftale 11 Stenuld
ОписаниеIsolering fra Thy Recycle ApS omfatter stenuld.Opgaven omfatter behandling af stenuld med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest samt indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Mængden af stenuld forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 30 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_11-10
Обособена позицияLOT-0012
ЗаглавиеDelaftale 12 Haveaffald
ОписаниеHaveaffald fra Thy Recycle ApS omfatter det have og parkaffald der bliver indleveret på Thy Recycle ApS’ genbrugspladser.Opgaven omfatter transport og behandling af Haveaffald med efterfølgende afsætning af det sorterede materiale og rejekt/sorteringsrest, indberetning til Ordregiver samt relevante myndigheder.Leverandøren står for grabning ifm. afhentning af fraktionen.Mængden af Haveaffald forventes i kontraktperioden at udgøre ca. 5.300 ton/år.
Вътрешен идентификаторA305841_12-11
425570-2026 - Zadávání
Dánsko – Odstraňování a čištění odpadu neklasifikovaného jako nebezpečný – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátorA305841
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízeníOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 90513000 Odstraňování a čištění odpadu neklasifikovaného jako nebezpečný
Další klasifikace (cpv): 90514000 Odstraňování odpadu recyklací
5. Část
ČástLOT-0001
NázevDelaftale 1 Planglas og Isomix
Interní identifikátorA305841_1-0
ČástLOT-0002
NázevDelaftale 2 Jern og Metal
Interní identifikátorA305841_2-1
ČástLOT-0003
NázevDelaftale 3 Tekstil
Interní identifikátorA305841_3-2
ČástLOT-0004
NázevDelaftale 4 Jord
Interní identifikátorA305841_4-3
ČástLOT-0005
NázevDelaftale 5 Pap og Papir
Interní identifikátorA305841_5-4
ČástLOT-0006
NázevDelaftale 6 Gips
Interní identifikátorA305841_6-5
ČástLOT-0007
NázevDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Interní identifikátorA305841_7-6
ČástLOT-0008
NázevDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Interní identifikátorA305841_8-7
ČástLOT-0009
NázevDelaftale 9 Plast
Interní identifikátorA305841_9-8
ČástLOT-0010
NázevDelaftale 10 Byggeaffald
Interní identifikátorA305841_10-9
ČástLOT-0011
NázevDelaftale 11 Stenuld
Interní identifikátorA305841_11-10
ČástLOT-0012
NázevDelaftale 12 Haveaffald
Interní identifikátorA305841_12-11
425570-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Affaldsbehandling og bortskaffelse af ufarligt affald – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDA305841
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90513000 Affaldsbehandling og bortskaffelse af ufarligt affald
Supplerende klassifikation (cpv): 90514000 Affaldsgenvinding
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelDelaftale 1 Planglas og Isomix
Intern IDA305841_1-0
DelkontraktLOT-0002
TitelDelaftale 2 Jern og Metal
Intern IDA305841_2-1
DelkontraktLOT-0003
TitelDelaftale 3 Tekstil
Intern IDA305841_3-2
DelkontraktLOT-0004
TitelDelaftale 4 Jord
Intern IDA305841_4-3
DelkontraktLOT-0005
TitelDelaftale 5 Pap og Papir
Intern IDA305841_5-4
DelkontraktLOT-0006
TitelDelaftale 6 Gips
Intern IDA305841_6-5
DelkontraktLOT-0007
TitelDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Intern IDA305841_7-6
DelkontraktLOT-0008
TitelDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Intern IDA305841_8-7
DelkontraktLOT-0009
TitelDelaftale 9 Plast
Intern IDA305841_9-8
DelkontraktLOT-0010
TitelDelaftale 10 Byggeaffald
Intern IDA305841_10-9
DelkontraktLOT-0011
TitelDelaftale 11 Stenuld
Intern IDA305841_11-10
DelkontraktLOT-0012
TitelDelaftale 12 Haveaffald
Intern IDA305841_12-11
425570-2026 - Licitación
Dinamarca – Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoA305841
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Principales características del procedimientoOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90513000 Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos
Clasificación adicional (cpv): 90514000 Servicios de reciclado de desperdicios
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloDelaftale 1 Planglas og Isomix
Identificador internoA305841_1-0
LoteLOT-0002
TítuloDelaftale 2 Jern og Metal
Identificador internoA305841_2-1
LoteLOT-0003
TítuloDelaftale 3 Tekstil
Identificador internoA305841_3-2
LoteLOT-0004
TítuloDelaftale 4 Jord
Identificador internoA305841_4-3
LoteLOT-0005
TítuloDelaftale 5 Pap og Papir
Identificador internoA305841_5-4
LoteLOT-0006
TítuloDelaftale 6 Gips
Identificador internoA305841_6-5
LoteLOT-0007
TítuloDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Identificador internoA305841_7-6
LoteLOT-0008
TítuloDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Identificador internoA305841_8-7
LoteLOT-0009
TítuloDelaftale 9 Plast
Identificador internoA305841_9-8
LoteLOT-0010
TítuloDelaftale 10 Byggeaffald
Identificador internoA305841_10-9
LoteLOT-0011
TítuloDelaftale 11 Stenuld
Identificador internoA305841_11-10
LoteLOT-0012
TítuloDelaftale 12 Haveaffald
Identificador internoA305841_12-11
425570-2026 - Hange
Taani – Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusA305841
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Menetluskorra kirjeldusOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90513000 Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 90514000 Jäätmete taaskasutusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriDelaftale 1 Planglas og Isomix
Sisemine tunnusA305841_1-0
OsaLOT-0002
PealkiriDelaftale 2 Jern og Metal
Sisemine tunnusA305841_2-1
OsaLOT-0003
PealkiriDelaftale 3 Tekstil
Sisemine tunnusA305841_3-2
OsaLOT-0004
PealkiriDelaftale 4 Jord
Sisemine tunnusA305841_4-3
OsaLOT-0005
PealkiriDelaftale 5 Pap og Papir
Sisemine tunnusA305841_5-4
OsaLOT-0006
PealkiriDelaftale 6 Gips
Sisemine tunnusA305841_6-5
OsaLOT-0007
PealkiriDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Sisemine tunnusA305841_7-6
OsaLOT-0008
PealkiriDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Sisemine tunnusA305841_8-7
OsaLOT-0009
PealkiriDelaftale 9 Plast
Sisemine tunnusA305841_9-8
OsaLOT-0010
PealkiriDelaftale 10 Byggeaffald
Sisemine tunnusA305841_10-9
OsaLOT-0011
PealkiriDelaftale 11 Stenuld
Sisemine tunnusA305841_11-10
OsaLOT-0012
PealkiriDelaftale 12 Haveaffald
Sisemine tunnusA305841_12-11
425570-2026 - Kilpailu
Tanska – Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteA305841
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Menettelyn tärkeimmät piirteetOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90513000 Vaarattomien jätteiden käsittely ja poiskuljetus
Lisäluokitus (cpv): 90514000 Jätteenkierrätyspalvelut
Ilmoituksen nimiDelaftale 1 Planglas og Isomix
Sisäinen tunnisteA305841_1-0
Ilmoituksen nimiDelaftale 2 Jern og Metal
Sisäinen tunnisteA305841_2-1
Ilmoituksen nimiDelaftale 3 Tekstil
Sisäinen tunnisteA305841_3-2
Ilmoituksen nimiDelaftale 4 Jord
Sisäinen tunnisteA305841_4-3
Ilmoituksen nimiDelaftale 5 Pap og Papir
Sisäinen tunnisteA305841_5-4
Ilmoituksen nimiDelaftale 6 Gips
Sisäinen tunnisteA305841_6-5
Ilmoituksen nimiDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Sisäinen tunnisteA305841_7-6
Ilmoituksen nimiDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Sisäinen tunnisteA305841_8-7
Ilmoituksen nimiDelaftale 9 Plast
Sisäinen tunnisteA305841_9-8
Ilmoituksen nimiDelaftale 10 Byggeaffald
Sisäinen tunnisteA305841_10-9
Ilmoituksen nimiDelaftale 11 Stenuld
Sisäinen tunnisteA305841_11-10
Ilmoituksen nimiDelaftale 12 Haveaffald
Sisäinen tunnisteA305841_12-11
425570-2026 - Mise en concurrence
Danemark – Services de traitement et d'élimination des ordures ménagères et des déchets non dangereux – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneA305841
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 90513000 Services de traitement et d'élimination des ordures ménagères et des déchets non dangereux
Nomenclature complémentaire (cpv): 90514000 Services de recyclage des ordures ménagères
5. Lot
LotLOT-0001
TitreDelaftale 1 Planglas og Isomix
Identifiant interneA305841_1-0
LotLOT-0002
TitreDelaftale 2 Jern og Metal
Identifiant interneA305841_2-1
LotLOT-0003
TitreDelaftale 3 Tekstil
Identifiant interneA305841_3-2
LotLOT-0004
TitreDelaftale 4 Jord
Identifiant interneA305841_4-3
LotLOT-0005
TitreDelaftale 5 Pap og Papir
Identifiant interneA305841_5-4
LotLOT-0006
TitreDelaftale 6 Gips
Identifiant interneA305841_6-5
LotLOT-0007
TitreDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Identifiant interneA305841_7-6
LotLOT-0008
TitreDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Identifiant interneA305841_8-7
LotLOT-0009
TitreDelaftale 9 Plast
Identifiant interneA305841_9-8
LotLOT-0010
TitreDelaftale 10 Byggeaffald
Identifiant interneA305841_10-9
LotLOT-0011
TitreDelaftale 11 Stenuld
Identifiant interneA305841_11-10
LotLOT-0012
TitreDelaftale 12 Haveaffald
Identifiant interneA305841_12-11
425570-2026 - Iomaíocht
An Danmhairg – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachA305841
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Príomhghnéithe an nóis imeachtaOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
Aicmiú breise (cpv): 90514000 Refuse recycling services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
TeidealDelaftale 1 Planglas og Isomix
Aitheantóir inmheánachA305841_1-0
LuchtógLOT-0002
TeidealDelaftale 2 Jern og Metal
Aitheantóir inmheánachA305841_2-1
LuchtógLOT-0003
TeidealDelaftale 3 Tekstil
Aitheantóir inmheánachA305841_3-2
LuchtógLOT-0004
TeidealDelaftale 4 Jord
Aitheantóir inmheánachA305841_4-3
LuchtógLOT-0005
TeidealDelaftale 5 Pap og Papir
Aitheantóir inmheánachA305841_5-4
LuchtógLOT-0006
TeidealDelaftale 6 Gips
Aitheantóir inmheánachA305841_6-5
LuchtógLOT-0007
TeidealDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Aitheantóir inmheánachA305841_7-6
LuchtógLOT-0008
TeidealDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Aitheantóir inmheánachA305841_8-7
LuchtógLOT-0009
TeidealDelaftale 9 Plast
Aitheantóir inmheánachA305841_9-8
LuchtógLOT-0010
TeidealDelaftale 10 Byggeaffald
Aitheantóir inmheánachA305841_10-9
LuchtógLOT-0011
TeidealDelaftale 11 Stenuld
Aitheantóir inmheánachA305841_11-10
LuchtógLOT-0012
TeidealDelaftale 12 Haveaffald
Aitheantóir inmheánachA305841_12-11
425570-2026 - Verseny
Dánia – Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosítóA305841
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Az eljárás legfontosabb jellemzőiOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90514000 Hulladék-újrafeldolgozási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
CímDelaftale 1 Planglas og Isomix
Belső azonosítóA305841_1-0
RészLOT-0002
CímDelaftale 2 Jern og Metal
Belső azonosítóA305841_2-1
RészLOT-0003
CímDelaftale 3 Tekstil
Belső azonosítóA305841_3-2
RészLOT-0004
CímDelaftale 4 Jord
Belső azonosítóA305841_4-3
RészLOT-0005
CímDelaftale 5 Pap og Papir
Belső azonosítóA305841_5-4
RészLOT-0006
CímDelaftale 6 Gips
Belső azonosítóA305841_6-5
RészLOT-0007
CímDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Belső azonosítóA305841_7-6
RészLOT-0008
CímDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Belső azonosítóA305841_8-7
RészLOT-0009
CímDelaftale 9 Plast
Belső azonosítóA305841_9-8
RészLOT-0010
CímDelaftale 10 Byggeaffald
Belső azonosítóA305841_10-9
RészLOT-0011
CímDelaftale 11 Stenuld
Belső azonosítóA305841_11-10
RészLOT-0012
CímDelaftale 12 Haveaffald
Belső azonosítóA305841_12-11
425570-2026 - Gara
Danimarca – Servizi di trattamento e smaltimento di rifiuti urbani e domestici non pericolosi – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoA305841
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Caratteristiche principali della proceduraOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 90513000 Servizi di trattamento e smaltimento di rifiuti urbani e domestici non pericolosi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90514000 Servizi di riciclo dei rifiuti
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloDelaftale 1 Planglas og Isomix
Identificativo internoA305841_1-0
LottoLOT-0002
TitoloDelaftale 2 Jern og Metal
Identificativo internoA305841_2-1
LottoLOT-0003
TitoloDelaftale 3 Tekstil
Identificativo internoA305841_3-2
LottoLOT-0004
TitoloDelaftale 4 Jord
Identificativo internoA305841_4-3
LottoLOT-0005
TitoloDelaftale 5 Pap og Papir
Identificativo internoA305841_5-4
LottoLOT-0006
TitoloDelaftale 6 Gips
Identificativo internoA305841_6-5
LottoLOT-0007
TitoloDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Identificativo internoA305841_7-6
LottoLOT-0008
TitoloDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Identificativo internoA305841_8-7
LottoLOT-0009
TitoloDelaftale 9 Plast
Identificativo internoA305841_9-8
LottoLOT-0010
TitoloDelaftale 10 Byggeaffald
Identificativo internoA305841_10-9
LottoLOT-0011
TitoloDelaftale 11 Stenuld
Identificativo internoA305841_11-10
LottoLOT-0012
TitoloDelaftale 12 Haveaffald
Identificativo internoA305841_12-11
425570-2026 - Konkursas
Danija – Nepavojingų atliekų apdorojimo ir šalinimo paslaugos – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusA305841
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Pagrindiniai procedūros ypatumaiOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90513000 Nepavojingų atliekų apdorojimo ir šalinimo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90514000 Atliekų perdirbimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatoriusA305841_1-0
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasDelaftale 2 Jern og Metal
Vidaus identifikatoriusA305841_2-1
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasDelaftale 3 Tekstil
Vidaus identifikatoriusA305841_3-2
Pirkimo dalisLOT-0004
PavadinimasDelaftale 4 Jord
Vidaus identifikatoriusA305841_4-3
Pirkimo dalisLOT-0005
PavadinimasDelaftale 5 Pap og Papir
Vidaus identifikatoriusA305841_5-4
Pirkimo dalisLOT-0006
PavadinimasDelaftale 6 Gips
Vidaus identifikatoriusA305841_6-5
Pirkimo dalisLOT-0007
Vidaus identifikatoriusA305841_7-6
Pirkimo dalisLOT-0008
PavadinimasDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Vidaus identifikatoriusA305841_8-7
Pirkimo dalisLOT-0009
PavadinimasDelaftale 9 Plast
Vidaus identifikatoriusA305841_9-8
Pirkimo dalisLOT-0010
PavadinimasDelaftale 10 Byggeaffald
Vidaus identifikatoriusA305841_10-9
Pirkimo dalisLOT-0011
PavadinimasDelaftale 11 Stenuld
Vidaus identifikatoriusA305841_11-10
Pirkimo dalisLOT-0012
PavadinimasDelaftale 12 Haveaffald
Vidaus identifikatoriusA305841_12-11
425570-2026 - Konkurss
Dānija – Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikatorsA305841
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Procedūras galvenās iezīmesOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90514000 Atkritumu otrreizējās pārstrādes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsDelaftale 1 Planglas og Isomix
Iekšējais identifikatorsA305841_1-0
DaļaLOT-0002
NosaukumsDelaftale 2 Jern og Metal
Iekšējais identifikatorsA305841_2-1
DaļaLOT-0003
NosaukumsDelaftale 3 Tekstil
Iekšējais identifikatorsA305841_3-2
DaļaLOT-0004
NosaukumsDelaftale 4 Jord
Iekšējais identifikatorsA305841_4-3
DaļaLOT-0005
NosaukumsDelaftale 5 Pap og Papir
Iekšējais identifikatorsA305841_5-4
DaļaLOT-0006
NosaukumsDelaftale 6 Gips
Iekšējais identifikatorsA305841_6-5
DaļaLOT-0007
Iekšējais identifikatorsA305841_7-6
DaļaLOT-0008
NosaukumsDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Iekšējais identifikatorsA305841_8-7
DaļaLOT-0009
NosaukumsDelaftale 9 Plast
Iekšējais identifikatorsA305841_9-8
DaļaLOT-0010
NosaukumsDelaftale 10 Byggeaffald
Iekšējais identifikatorsA305841_10-9
DaļaLOT-0011
NosaukumsDelaftale 11 Stenuld
Iekšējais identifikatorsA305841_11-10
DaļaLOT-0012
NosaukumsDelaftale 12 Haveaffald
Iekšējais identifikatorsA305841_12-11
425570-2026 - Kompetizzjoni
Id-Danimarka – Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internA305841
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Elementi prinċipali tal-proċeduraOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90513000 Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90514000 Servizzi ta' riċikaġġ ta' l-iskart
5. Lott
LottLOT-0001
TitluDelaftale 1 Planglas og Isomix
Identifikatur internA305841_1-0
LottLOT-0002
TitluDelaftale 2 Jern og Metal
Identifikatur internA305841_2-1
LottLOT-0003
TitluDelaftale 3 Tekstil
Identifikatur internA305841_3-2
LottLOT-0004
TitluDelaftale 4 Jord
Identifikatur internA305841_4-3
LottLOT-0005
TitluDelaftale 5 Pap og Papir
Identifikatur internA305841_5-4
LottLOT-0006
TitluDelaftale 6 Gips
Identifikatur internA305841_6-5
LottLOT-0007
TitluDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Identifikatur internA305841_7-6
LottLOT-0008
TitluDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Identifikatur internA305841_8-7
LottLOT-0009
TitluDelaftale 9 Plast
Identifikatur internA305841_9-8
LottLOT-0010
TitluDelaftale 10 Byggeaffald
Identifikatur internA305841_10-9
LottLOT-0011
TitluDelaftale 11 Stenuld
Identifikatur internA305841_11-10
LottLOT-0012
TitluDelaftale 12 Haveaffald
Identifikatur internA305841_12-11
425570-2026 - Procedura konkurencyjna
Dania – Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikatorA305841
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Główne aspekty proceduryOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90514000 Usługi recyklingu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
TytułDelaftale 1 Planglas og Isomix
Wewnętrzny identyfikatorA305841_1-0
Część zamówieniaLOT-0002
TytułDelaftale 2 Jern og Metal
Wewnętrzny identyfikatorA305841_2-1
Część zamówieniaLOT-0003
TytułDelaftale 3 Tekstil
Wewnętrzny identyfikatorA305841_3-2
Część zamówieniaLOT-0004
TytułDelaftale 4 Jord
Wewnętrzny identyfikatorA305841_4-3
Część zamówieniaLOT-0005
TytułDelaftale 5 Pap og Papir
Wewnętrzny identyfikatorA305841_5-4
Część zamówieniaLOT-0006
TytułDelaftale 6 Gips
Wewnętrzny identyfikatorA305841_6-5
Część zamówieniaLOT-0007
TytułDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Wewnętrzny identyfikatorA305841_7-6
Część zamówieniaLOT-0008
TytułDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Wewnętrzny identyfikatorA305841_8-7
Część zamówieniaLOT-0009
TytułDelaftale 9 Plast
Wewnętrzny identyfikatorA305841_9-8
Część zamówieniaLOT-0010
TytułDelaftale 10 Byggeaffald
Wewnętrzny identyfikatorA305841_10-9
Część zamówieniaLOT-0011
TytułDelaftale 11 Stenuld
Wewnętrzny identyfikatorA305841_11-10
Część zamówieniaLOT-0012
TytułDelaftale 12 Haveaffald
Wewnętrzny identyfikatorA305841_12-11
425570-2026 - Javni razpis
Danska – Storitve obdelave in odstranjevanja nenevarnih odpadkov – Afsætning af affaldsfraktioner - Thy Recycle
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorA305841
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Glavne značilnosti postopkaOffentligt udbud iht. udbudsloven.
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90513000 Storitve obdelave in odstranjevanja nenevarnih odpadkov
Dodatna klasifikacija (cpv): 90514000 Storitve recikliranja odpadkov
5. Sklop
SklopLOT-0001
NaslovDelaftale 1 Planglas og Isomix
Notranji identifikatorA305841_1-0
SklopLOT-0002
NaslovDelaftale 2 Jern og Metal
Notranji identifikatorA305841_2-1
SklopLOT-0003
NaslovDelaftale 3 Tekstil
Notranji identifikatorA305841_3-2
SklopLOT-0004
NaslovDelaftale 4 Jord
Notranji identifikatorA305841_4-3
SklopLOT-0005
NaslovDelaftale 5 Pap og Papir
Notranji identifikatorA305841_5-4
SklopLOT-0006
NaslovDelaftale 6 Gips
Notranji identifikatorA305841_6-5
SklopLOT-0007
NaslovDelaftale 7 Sanitet og porcelæn
Notranji identifikatorA305841_7-6
SklopLOT-0008
NaslovDelaftale 8 A2 træ og A4 træ
Notranji identifikatorA305841_8-7
SklopLOT-0009
NaslovDelaftale 9 Plast
Notranji identifikatorA305841_9-8
SklopLOT-0010
NaslovDelaftale 10 Byggeaffald
Notranji identifikatorA305841_10-9
SklopLOT-0011
NaslovDelaftale 11 Stenuld
Notranji identifikatorA305841_11-10
SklopLOT-0012
NaslovDelaftale 12 Haveaffald
Notranji identifikatorA305841_12-11