See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ηλεκτρονικός Διεθνής Ανοιχτός Μειοδοτικός Δημόσιος Διαγωνισμός, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει τιμής, για την προμήθεια και τοποθέτηση χιλίων πεντακοσίων (1.500) αμπούλων με βάση, αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600 ml και προστατευτικού πλέγματος αυτών, προκειμένου να καλύπτονται οι απαιτήσεις πυρασφάλειας στα οχήματα της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε.
Описание: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και τοποθέτηση αμπούλων με βάση αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600 ml, και προστατευτικών πλεγμάτων αυτών. Η προμήθεια θα αφορά σε χίλια πεντακόσια (1.500) τεμ αμπούλας με βάση, και 1500 τεμ προστατευτικό πλέγμα, τα οποία θα τοποθετηθούν εντός 500 λεωφορείων της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε. προκειμένου να καλύπτονται οι απαιτήσεις πυρασφάλειας στα οχήματα της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε.. Ειδικότερα ο Ανάδοχος θα προβεί εντός της συμβατικής περιόδου: 1. Στην προμήθεια και τοποθέτηση χιλίων πεντακοσίων 1500 τεμ. αμπούλων με βάση, αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600 ml, 2. Στην προμήθεια και τοποθέτηση χιλίων πεντακοσίων 1500 τεμ προστατευτικών πλεγμάτων αμπουλών, Α/Α ΚΩΔ. ΕΙΔΟΥΣ (ΟΣΥ) ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΙΔΟΥΣ Μ.Μ. ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ) ΣΕ (€) ΤΙΜΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΞΙΑ ΤΜΗΜΑ 1 Προμήθεια -Αμπούλας με βάση, Bonpet 600ml ΤΜ 1500 300,00€ 450.000€ ΤΜΗΜΑ 2 Προμήθεια – Προστατευτικού πλέγματος ΤΜ 1500 100,00€ 150.000€ ΤΜΗΜΑ 3 Εργασίες Τοποθέτησης Αμπούλων (με βάση) πυρόσβεσης bonpet και προστατευτικών πλεγμάτων ΤΜ 1 140.000€ 140.000€ ΤΜΗΜΑ 4 Επίβλεψη εργασιών από μηχανικό ΤΜ 1 92.000,00 € 92.000,00 € ΣΥΝΟΛΟ (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ) 832.000,00€ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ 10% 83.200,00€ ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ 10% 915.200,00€ ΦΠΑ 24% 219.648,00€ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%) 1.134.848,00€ Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων: (CPV) : 35110000-8: Εξοπλισμός πυρόσβεσης, διάσωσης και ασφαλείας Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για διάστημα τεσσάρων (4) μηνών από την υπόδειξη των οχημάτων όπου θα τοποθετηθούν οι αμπούλες με βάση, αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600ml και προστατευτικά πλέγματα αυτών με την προϋπόθεση ότι τα οχήματα θα διατίθενται σε εργάσιμες ημέρες και ώρες στις εγκαταστάσεις που θα συμφωνηθούν με τον ανάδοχο. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης 10%) ανέρχεται στο ποσό των 915.200,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 1.134.848,00€ και αναλύεται ως εξής: - Εκτιμώμενη αξία παρούσας σύμβασης 832.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (1.031.680,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και - Εκτιμώμενη αξία δικαιώματος προαίρεσης αύξησης φυσικού αντικειμένου 83.200,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (103.168,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ). Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, αποκλειστικά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή). Η κατακύρωση της προμήθειας θα γίνει στον προμηθευτή που θα προσφέρει τη χαμηλότερη προσφορά έτσι όπως θα προκύπτει από την υποβληθείσα οικονομική προσφορά του στο ΕΣΗΔΗΣ, για το σύνολο του συμβατικού αντικειμένου. Δεν επιτρέπονται εναλλακτικές προσφορές. Τονίζεται ότι η προσφορά πρέπει να καλύπτει το σύνολο της προμήθειας συμπεριλαμβανομένης της τοποθέτησης, αποκλειόμενης κάθε προσφοράς που θα αναφέρεται σε μέρος αυτών.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 35110000 Противопожарно, спасително оборудване и оборудване за безопасност
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και τοποθέτηση αμπούλων με βάση αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600 ml, και προστατευτικών πλεγμάτων αυτών. Η προμήθεια θα αφορά σε χίλια πεντακόσια (1.500) τεμ αμπούλας με βάση, και 1500 τεμ προστατευτικό πλέγμα, τα οποία θα τοποθετηθούν εντός 500 λεωφορείων της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε. προκειμένου να καλύπτονται οι απαιτήσεις πυρασφάλειας στα οχήματα της Ο.ΣΥ. Μ.Α.Ε.. Ειδικότερα ο Ανάδοχος θα προβεί εντός της συμβατικής περιόδου: 1. Στην προμήθεια και τοποθέτηση χιλίων πεντακοσίων 1500 τεμ. αμπούλων με βάση, αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600 ml, 2. Στην προμήθεια και τοποθέτηση χιλίων πεντακοσίων 1500 τεμ προστατευτικών πλεγμάτων αμπουλών, Α/Α ΚΩΔ. ΕΙΔΟΥΣ (ΟΣΥ) ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΙΔΟΥΣ Μ.Μ. ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ) ΣΕ (€) ΤΙΜΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΞΙΑ ΤΜΗΜΑ 1 Προμήθεια -Αμπούλας με βάση, Bonpet 600ml ΤΜ 1500 300,00€ 450.000€ ΤΜΗΜΑ 2 Προμήθεια – Προστατευτικού πλέγματος ΤΜ 1500 100,00€ 150.000€ ΤΜΗΜΑ 3 Εργασίες Τοποθέτησης Αμπούλων (με βάση) πυρόσβεσης bonpet και προστατευτικών πλεγμάτων ΤΜ 1 140.000€ 140.000€ ΤΜΗΜΑ 4 Επίβλεψη εργασιών από μηχανικό ΤΜ 1 92.000,00 € 92.000,00 € ΣΥΝΟΛΟ (ΠΛΕΟΝ ΦΠΑ) 832.000,00€ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ 10% 83.200,00€ ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ 10% 915.200,00€ ΦΠΑ 24% 219.648,00€ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%) 1.134.848,00€ Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων: (CPV) : 35110000-8: Εξοπλισμός πυρόσβεσης, διάσωσης και ασφαλείας Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για διάστημα τεσσάρων (4) μηνών από την υπόδειξη των οχημάτων όπου θα τοποθετηθούν οι αμπούλες με βάση, αυτόματης πυρόσβεσης τύπου BONPET 600ml και προστατευτικά πλέγματα αυτών με την προϋπόθεση ότι τα οχήματα θα διατίθενται σε εργάσιμες ημέρες και ώρες στις εγκαταστάσεις που θα συμφωνηθούν με τον ανάδοχο. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης (συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης 10%) ανέρχεται στο ποσό των 915.200,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 1.134.848,00€ και αναλύεται ως εξής: - Εκτιμώμενη αξία παρούσας σύμβασης 832.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (1.031.680,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και - Εκτιμώμενη αξία δικαιώματος προαίρεσης αύξησης φυσικού αντικειμένου 83.200,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (103.168,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ). Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, αποκλειστικά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή). Η κατακύρωση της προμήθειας θα γίνει στον προμηθευτή που θα προσφέρει τη χαμηλότερη προσφορά έτσι όπως θα προκύπτει από την υποβληθείσα οικονομική προσφορά του στο ΕΣΗΔΗΣ, για το σύνολο του συμβατικού αντικειμένου. Δεν επιτρέπονται εναλλακτικές προσφορές. Τονίζεται ότι η προσφορά πρέπει να καλύπτει το σύνολο της προμήθειας συμπεριλαμβανομένης της τοποθέτησης, αποκλειόμενης κάθε προσφοράς που θα αναφέρεται σε μέρος αυτών. Σε περίπτωση όπου υποβληθεί μόνο μία (1) παραδεκτή προσφορά, θα ακολουθηθεί διαδικασία διαπραγμάτευσης/βελτίωσης της οικονομικής προσφοράς κατόπιν Πρόσκλησης προς τον οικονομικό φορέα. Σε περίπτωση μη βελτίωσης της οικονομικής προσφοράς, ο Αναθέτων Φορέας διατηρεί το δικαίωμα να ματαιώσει την διαδικασία ανάθεσης, για το συγκεκριμένο είδος, εφόσον, κατά την απόλυτη κρίση του, κρίνει ότι δεν έχει εξασφαλισθεί επαρκής ανταγωνισμός. Η ως άνω διαδικασία διαπραγμάτευσης θα πραγματοποιηθεί, από την επιτροπή αξιολόγησης του διαγωνισμού και το αποτέλεσμα αυτής θα συμπεριληφθεί στην απόφαση κατακύρωσης.
Вътрешен идентификатор: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 35110000 Hasičské, záchranářské a bezpečnostní vybavení
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 35110000 Brandbekæmpelses-, rednings- og sikkerhedsudstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 35110000 Εξοπλισμός πυρόσβεσης, διάσωσης και ασφαλείας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 35110000 Equipo de extinción de incendios, salvamento y seguridad
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 35110000 Tuletõrje-, pääste- ja turvaseadmed
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nature complémentaire du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 35110000 Équipement de lutte contre l'incendie, de sauvetage et de sécurité
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identifiant interne: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Dodatna priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 35110000 Vatrogasna oprema, oprema za spašavanje i sigurnosna oprema
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
425619-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés - Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 35110000 Tűzoltó, mentő- és biztonsági felszerelések
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosítóΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Kiti sutarties objektai: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 35110000 Gaisrų gesinimo, gelbėjimo ir saugos įrenginiai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 35110000 Ugunsdzēsības, glābšanas un drošības aprīkojums
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Aanvullende aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 35110000 Uitrusting voor brandbestrijding, redding en veiligheid
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 35110000 Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Natureza adicional do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 35110000 Equipamento de combate a incêndios, socorro e segurança
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Natura suplimentară a contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 35110000 Echipament de luptă împotriva incendiilor, de salvare şi de siguranţă
Identificator intern: ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 01/2026
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 35110000 Hasičské, záchranárske a bezpečnostné vybavenie
5. Časť
Časť: LOT-0001