425807-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Медицинско оборудване – SISTEM CHIRURGIE MINIM INVAZIVĂ ASISTATĂ ROBOTIC – ROBOT CHIRURGICAL în cadrul Proiectului INOFORMDOC
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеSISTEM CHIRURGIE MINIM INVAZIVĂ ASISTATĂ ROBOTIC – ROBOT CHIRURGICAL în cadrul Proiectului INOFORMDOC
ОписаниеFurnizare și instalare SISTEM CHIRURGIE MINIM INVAZIVĂ ASISTATĂ ROBOTIC – ROBOT CHIRURGICAL în cadrul proiectului ”INOFORMDOC”, cod proiect 351225, depus în cadrul apelului de proiecte pS/688/PS_P3/OP4/ESO4.7/PS_P3_ESO4.7_A6 – Sprijin pentru asigurarea de competențe profesionale și competențe transversale prin consolidarea educației doctorale și a capacității instituționale în medicină și farmacie. Pe lângă furnizarea efectivă a echipamentelor, livrarea se va considera îndeplinită când serviciile accesorii vor fi realizate, respectiv: • instalarea, punerea în funcțiune și testarea echipamentelor; • efectuării instruirii (training-ului). În conf. cu prev. art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice op. ec. interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este cu [18] zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. In conf. cu prev. art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, AC stabilește un termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 12 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit astfel încât op. ec. să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea DA și, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de AC.
Вътрешен идентификатор4283538_2025_PAAPD1574620
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33100000 Медицинско оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеFurnizare și instalare de sistem chirurgie minim invazivă asistată robotic – robot chirurgical conform cerintelor din caietul de sarcini
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 50800000 Различни услуги по ремонт и поддържане, 51400000 Услуги по инсталиране на медицинско и хирургическо оборудване, 80511000 Услуги по обучение на персонала
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 4283538_2025_PAAPD1574620
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 51400000 Installation von medizinischen und chirurgischen Einrichtungen, 80511000 Ausbildung des Personals
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33100000 Lääketieteelliset laitteet
5. Osa
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 50800000 Erilaiset korjaus- ja huoltopalvelut, 51400000 Lääketieteellisten ja kirurgisten laitteiden asentaminen, 80511000 Henkilökunnan koulutuspalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 4283538_2025_PAAPD1574620
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33100000 Équipements médicaux
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 50800000 Services divers d'entretien et de réparation, 51400000 Services d'installation de matériel médical et chirurgical, 80511000 Services de formation du personnel
425807-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4283538_2025_PAAPD1574620
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 50800000 Miscellaneous repair and maintenance services, 51400000 Installation services of medical and surgical equipment, 80511000 Staff training services
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
Rész: LOT-0000
Cím: Default lot
Belső azonosító: 1
További osztályozás (cpv): 50800000 Különféle javítási és karbantartási szolgáltatások, 51400000 Gyógyászati és sebészeti berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 80511000 Személyzeti képzési szolgáltatások
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 4283538_2025_PAAPD1574620
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50800000 Įvairios remonto ir priežiūros paslaugos, 51400000 Medicinos ir chirurginės įrangos montavimo paslaugos, 80511000 Darbuotojų mokymo paslaugos
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 4283538_2025_PAAPD1574620
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 50800000 Servizzi varji ta’ tiswija u tal-manutenzjoni, 51400000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat mediku u kirurġiku, 80511000 Servizzi tat-taħriġ tal-personal
425807-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode4283538_2025_PAAPD1574620
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
PerceelLOT-0000
TitelDefault lot
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 50800000 Diverse reparatie- en onderhoudsdiensten, 51400000 Installatie van medische en chirurgische uitrusting, 80511000 Stafopleidingsdiensten
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4283538_2025_PAAPD1574620
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33100000 Zdravotnícke vybavenie
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 50800000 Rôzne opravárske a údržbárske služby, 51400000 Inštalácia lekárskych a chirurgických zariadení, 80511000 Školenie pracovníkov
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50800000 Razne storitve popravila in vzdrževanja, 51400000 Storitve inštalacije medicinske in kirurške opreme, 80511000 Storitve usposabljanja kadrov (osebja)
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 4283538_2025_PAAPD1574620
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 51400000 Installation av medicinsk och kirurgisk utrustning, 80511000 Personalutbildning