2. Процедура
Процедура
Заглавие: Roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszo/rowerowego poprzez przebudowę/budowę oświetlenia ciągów pieszo rowerowych/pieszych na terenie miasta Rzeszowa – etap I (2 cęści)
Описание: Roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszo/rowerowego poprzez przebudowę/budowę oświetlenia ciągów pieszo rowerowych/pieszych na terenie miasta Rzeszowa – etap I w podziale na 2 części Cześć 1: Budowa oświetlenia ul. Porąbki Część 2: Budowa oświetlenia ul. Herbowej, ul. bocznej Herbowej, ul. bocznej Potokowej
Вътрешен идентификатор: ZP-A.271.33.2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45316110 Монтажни работи на оборудване за осветление на пътища, летища и други
Допълнителна класификация (cpv): 45316100 Монтажни работи на осветители на пътища, летища и други, 45311200 Работи по свързване на електрически инсталации, 45231400 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни електропроводи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Cześć 1: Budowa oświetlenia ul. Porąbki
Описание: Budowa oświetlenia na ul. Porąbki na odcinku od ul. Budziwojskiej do ul. Senatorskiej. Długość oświetlanej drogi wynosi ~1,5 km. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Porąbki klasę oświetlenia drogi M4, - montaż słupów aluminiowych, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, - montaż przyłącza wraz z ZK-0 na słupie ŻN oraz montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą. UWAGA: W przypadku niezachowania wymaganej odległości 1m projektowanych słupów od krawędzi jezdni należy w porozumieniu z Inwestorem zastosować na słupie odpowiednie oznakowanie lub zamontować na tym odcinku krawężnik na drodze.
Вътрешен идентификатор: Cześć 1: Budowa oświetlenia ul. Porąbki
Варианти:
Описание на опциите: Zamawiający nie przewiduje opcji
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Część 2: Budowa oświetlenia ul. Herbowej, ul. bocznej Herbowej, ul. bocznej Potokowej
Описание: W ramach niniejszej części zamówienia przewiduje się realizację zadań obejmujących budowę oświetlenia ulicznego, z podziałem na poszczególne ulice, tj.: ul. Herbową, ul. boczną Herbowej oraz ul. boczną Potokowej. Zadanie 1: Oświetlenie ul. Herbowej na odcinku od ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Chmielnej, Długość oświetlanej drogi wynosi ok. 525 m. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Herbowej klasę oświetlenia drogi M4, - montaż słupów aluminiowych (wysokość montażu oprawy 9m) anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1,5m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji, - wymienić przy ul. Jana Pawła II istniejącego słupa stalowego nr 68 typu T S-100SRw/196/fi70 z jedną wnęką na nowy słup stalowy z dwiema wnękami. Na nowy słup należy przełożyć istniejący wysięgnik, istniejącą oprawę oraz istniejące złącza IZK. Pozostanie istniejący fundament. Zadanie 2: Oświetlenie ul. bocznej Herbowej Długość oświetlanej drogi wynosi ok. 480 m. Zgodnie z aktualizacją do projektu po trasie projektowanego kabla oświetleniowego przy ul. Herbowej zamontować latarnie oświetleniowe (co około 33m). Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, - montaż przyłącza z istn. słupa linii napowietrznej n/n nr 13/13, montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą zgodnie z aktualizacją specyfikacji, - demontaż istniejącej szafy oświetleniowej. dla ul. bocznej Herbowej: - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED (dla słupów niskich) z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. bocznej Herbowej klasę oświetlenia drogi C4, - montaż słupów aluminiowych niskich o wysokości 5m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy bez wysięgnika, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji. dla ul. Herbowej (zgodnie z aktualizacją schematu jednokreskowego): - montaż słupów aluminiowych (wysokość montażu oprawy 9m) anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1,5m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji, - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED (dla słupów wysokich) z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Herbowej klasę oświetlenia drogi M4, - demontaż istniejących opraw z wysięgnikami zamontowanych na słupach energetycznych na odcinku proj. oświetlenia przy ul. Herbowej. Zadanie 3: Oświetlenie ul. bocznej Potokowej działki nr 5963/78 obr. 222 Długość oświetlanej drogi wynosi 315 m. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na ul. bocznej Potokowej klasę oświetlenia drogi M5, - montaż słupów aluminiowych o wysokości 4m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, - montaż słupów aluminiowych o wysokości 6m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, - montaż przyłącza z rozdzielni nn stacji trafo oraz montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą. Szafę oświetleniową z demontażu dostarczy Zamawiający.
Вътрешен идентификатор: Część 2: Budowa oświetlenia ul. Herbowej, ul. bocznej Herbowej, ul. bocznej Potokowej
426173-2026 - Zadávání
Polsko – Instalace a montáž zařízení pro osvětlení silnic – Roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszo/rowerowego poprzez przebudowę/budowę oświetlenia ciągów pieszo rowerowych/pieszych na terenie miasta Rzeszowa – etap I (2 cęści)
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátorZP-A.271.33.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45316110 Instalace a montáž zařízení pro osvětlení silnic
Další klasifikace (cpv): 45316100 Instalace a montáž zařízení pro venkovní osvětlení, 45311200 Instalace a montáž elektrických zařízení, 45231400 Stavební práce pro elektrické vedení
5. Část
ČástLOT-0001
PopisBudowa oświetlenia na ul. Porąbki na odcinku od ul. Budziwojskiej do ul. Senatorskiej. Długość oświetlanej drogi wynosi ~1,5 km. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: ­ - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Porąbki klasę oświetlenia drogi M4, ­ - montaż słupów aluminiowych, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, ­ - montaż przyłącza wraz z ZK-0 na słupie ŻN oraz montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą. UWAGA: W przypadku niezachowania wymaganej odległości 1m projektowanych słupów od krawędzi jezdni należy w porozumieniu z Inwestorem zastosować na słupie odpowiednie oznakowanie lub zamontować na tym odcinku krawężnik na drodze.
Možnosti
ČástLOT-0002
PopisW ramach niniejszej części zamówienia przewiduje się realizację zadań obejmujących budowę oświetlenia ulicznego, z podziałem na poszczególne ulice, tj.: ul. Herbową, ul. boczną Herbowej oraz ul. boczną Potokowej. Zadanie 1: Oświetlenie ul. Herbowej na odcinku od ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Chmielnej, Długość oświetlanej drogi wynosi ok. 525 m. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: ­ - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, ­ - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Herbowej klasę oświetlenia drogi M4, ­ - montaż słupów aluminiowych (wysokość montażu oprawy 9m) anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1,5m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji, ­ - wymienić przy ul. Jana Pawła II istniejącego słupa stalowego nr 68 typu T S-100SRw/196/fi70 z jedną wnęką na nowy słup stalowy z dwiema wnękami. Na nowy słup należy przełożyć istniejący wysięgnik, istniejącą oprawę oraz istniejące złącza IZK. Pozostanie istniejący fundament. Zadanie 2: Oświetlenie ul. bocznej Herbowej Długość oświetlanej drogi wynosi ok. 480 m. Zgodnie z aktualizacją do projektu po trasie projektowanego kabla oświetleniowego przy ul. Herbowej zamontować latarnie oświetleniowe (co około 33m). Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: ­ - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, ­ - montaż przyłącza z istn. słupa linii napowietrznej n/n nr 13/13, montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą zgodnie z aktualizacją specyfikacji, ­- demontaż istniejącej szafy oświetleniowej. dla ul. bocznej Herbowej: ­ - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED (dla słupów niskich) z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. bocznej Herbowej klasę oświetlenia drogi C4, ­ - montaż słupów aluminiowych niskich o wysokości 5m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy bez wysięgnika, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji. dla ul. Herbowej (zgodnie z aktualizacją schematu jednokreskowego): ­ - montaż słupów aluminiowych (wysokość montażu oprawy 9m) anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1,5m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych zgodnie z aktualizacją specyfikacji, ­ - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED (dla słupów wysokich) z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim zgodnie z aktualizacją specyfikacji. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na odcinku ul. Herbowej klasę oświetlenia drogi M4, ­ - demontaż istniejących opraw z wysięgnikami zamontowanych na słupach energetycznych na odcinku proj. oświetlenia przy ul. Herbowej. Zadanie 3: Oświetlenie ul. bocznej Potokowej działki nr 5963/78 obr. 222 Długość oświetlanej drogi wynosi 315 m. Zakres robót zgodnie z aktualizacją specyfikacji: ­ - montaż kabla oświetleniowego YAKXS 4x35 mm2, ­ - montaż opraw oświetleniowych drogowych LED z gniazdem Zhaga i sterownikiem z dostępem do systemu 10-letnim. Dobór opraw potwierdzić obliczeniami fotometrycznymi, przyjmując na ul. bocznej Potokowej klasę oświetlenia drogi M5, ­ - montaż słupów aluminiowych o wysokości 4m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, ­ - montaż słupów aluminiowych o wysokości 6m, anodowanych lub malowanych proszkowo z elastomerem stopy i wysięgnikiem o dł. 1m, na fundamentach prefabrykowanych betonowych, ­ - montaż przyłącza z rozdzielni nn stacji trafo oraz montaż szafy oświetleniowej wraz z aparaturą. Szafę oświetleniową z demontażu dostarczy Zamawiający.
426173-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
Intern IDZP-A.271.33.2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45316110 Installation af gadebelysningsudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 45316100 Installation af udstyr til udendørsbelysning, 45311200 Installation af elarmaturer, 45231400 Arbejder i forbindelse med stærkstrømsluftledninger
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerZamawiający nie przewiduje opcji
DelkontraktLOT-0002
426173-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόZP-A.271.33.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45316110 Εγκατάσταση εξοπλισμού φωτισμού οδών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45316100 Τοποθέτηση εξοπλισμού φωτισμού εξωτερικών χώρων, 45311200 Εγκατάσταση ηλεκτρικών εξαρτημάτων, 45231400 Κατασκευαστικές εργασίες για γραμμές ηλεκτροδότησης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογώνZamawiający nie przewiduje opcji
ΠαρτίδαLOT-0002
426173-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteZP-A.271.33.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45316110 Katuvalojen asennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45316100 Ulkovalojen asennustyöt, 45311200 Sähköasennustyöt, 45231400 Sähkölinjojen rakennustyöt
5. Osa
OsaLOT-0001
Optiot
OsaLOT-0002
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: ZP-A.271.33.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45316110 Installation de matériel d'éclairage public
Nomenclature complémentaire (cpv): 45316100 Installation d'appareils d'éclairage extérieur, 45311200 Travaux d'installations électriques, 45231400 Travaux de construction de lignes électriques
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description des options: Zamawiający nie przewiduje opcji
Lot: LOT-0002
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: ZP-A.271.33.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45316110 Installation of road lighting equipment
Aicmiú breise (cpv): 45316100 Installation of outdoor illumination equipment, 45311200 Electrical fitting work, 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: Zamawiający nie przewiduje opcji
Luchtóg: LOT-0002
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: ZP-A.271.33.2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45316110 Instalacija cestovne rasvjete
Dodatna klasifikacija (cpv): 45316100 Instalacija vanjske rasvjete, 45311200 Elektromontažni radovi, 45231400 Građevinski radovi na elektroenergetskim vodovima
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: Cześć 1: Budowa oświetlenia ul. Porąbki
Opcije:
Grupa: LOT-0002
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: ZP-A.271.33.2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45316110 Installazione di impianti di illuminazione stradale
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45316100 Installazione di dispositivi di illuminazione esterna, 45311200 Lavori di connessione elettrici, 45231400 Lavori generali di costruzione di linee elettriche
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Opzioni:
Descrizione delle opzioni: Zamawiający nie przewiduje opcji
Lotto: LOT-0002
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ZP-A.271.33.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45316110 Kelių apšvietimo įrenginių montavimas
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45316100 Lauko apšvietimo įrenginių montavimas, 45311200 Elektros įrengimo darbai, 45231400 Elektros energijos tiekimo linijų tiesimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
426173-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
Iekšējais identifikatorsZP-A.271.33.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45316110 Ceļu apgaismes ierīču uzstādīšana
Papildu klasifikācija (cpv): 45316100 Āra apgaismes ierīču uzstādīšana, 45311200 Elektroinstalācijas darbi, 45231400 Elektrolīniju būvdarbi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iespējas
DaļaLOT-0002
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: ZP-A.271.33.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45316110 Stallazzjoni tat-tagħmir ta’ l-illuminazzjoni tat-toroq
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45316100 Stallazzjoni tat-tagħmir ta’ l-illuminazzjoni esterna, 45311200 Xogħol tal-apparati elettriċi, 45231400 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-linji ta’ l-enerġija elettrika
5. Lott
Lott: LOT-0001
Għażliet:
Deskrizzjoni tal-għażliet: Zamawiający nie przewiduje opcji
Lott: LOT-0002
Interne identificatiecode: ZP-A.271.33.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45316110 Installeren van straatverlichtingsuitrusting
Aanvullende classificatie (cpv): 45316100 Installeren van buitenverlichting, 45311200 Aanbrengen van elektrische fittings, 45231400 Bouwwerkzaamheden voor hoogspanningsleidingen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Opties:
Beschrijving van de opties: Zamawiający nie przewiduje opcji
Perceel: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: ZP-A.271.33.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45316110 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45316100 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, 45311200 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych, 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: ZP-A.271.33.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45316110 Instalare de echipament de iluminare stradală
Clasificare suplimentară (cpv): 45316100 Instalare de echipament de iluminare exterioară, 45311200 Lucrări de conexiuni electrice, 45231400 Lucrări de construcţii de linii electrice
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: ZP-A.271.33.2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45316110 Inštalovanie osvetlenia ciest
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45316100 Inštalovanie vonkajších osvetľovacích zariadení, 45311200 Elektroinštalačné práce v neobytných budovách, 45231400 Stavebné práce na stavbe elektrických vedení
5. Časť
Časť: LOT-0001
Možnosti:
Časť: LOT-0002