426175-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Специализирани оптически инструменти – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
ОписаниеScopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea de echipamente de diagnoza completă a parametrilor principali ai pulsurilor laser utilizate in cadrul experimentelor, ce vor determina următoarele proprietăți și parametri ai pulsurilor laser: faza spectrală, contrastul temporal, energie și durata de puls, conform cerintelor din caietul de sarcini si documentelor conexe. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Вътрешен идентификатор8/ELI/AP/P/25.05.2026, pozitie PAP 3P
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 38636000 Специализирани оптически инструменти
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеDispozitive pentru determinarea fazei spectrale și a duratei de puls
ОписаниеScopul acestei proceduri de atribuire este achizitia de echipamente de diagnoza a pulsurilor laser ce vor determina urmatorii parametri ai pulsurilor laser utilizate in cadrul experimentelor: faza spectrală și durata de puls, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Вътрешен идентификатор1
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеDispozitive pentru măsurarea energiei de puls
ОписаниеScopul acestei proceduri de atribuire este achizitia de echipamente de diagnoza a pulsurilor laser ce vor determina urmatorul parametru al pulsurilor laser utilizate in cadrul experimentelor: energia de puls, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Вътрешен идентификатор2
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеDispozitive pentru determinarea contrastului
ОписаниеScopul acestei proceduri de atribuire este achizitia de echipamentele de diagnoza a pulsurilor laser ce vor determina urmatorul parametru al pulsurilor laser utilizate in cadrul experimentelor: contrastul, in conditiile de calitate si in cantitatile mentionate in caietul de sarcini.
Вътрешен идентификатор3
Основна класификация (cpv): 31712346 Фотодиоди
426175-2026 - Zadávání
Rumunsko – Speciální optické nástroje – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 38636000 Speciální optické nástroje
5. Část
ČástLOT-0001
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
Interní identifikátor2
ČástLOT-0003
Interní identifikátor3
Hlavní klasifikace (cpv): 31712346 Diody citlivé na světlo
426175-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Optiske specialinstrumenter – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 38636000 Optiske specialinstrumenter
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
Intern ID3
Primær klassifikation (cpv): 31712346 Lysfølsomme dioder
426175-2026 - Competition
Romania – Specialist optical instruments – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
TitleECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38636000 Specialist optical instruments
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
Main classification (cpv): 31712346 Photosensitive diodes
426175-2026 - Licitación
Rumanía – Instrumentos ópticos especializados – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 38636000 Instrumentos ópticos especializados
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
Clasificación principal (cpv): 31712346 Diodos fotosensibles
426175-2026 - Hange
Rumeenia – Professionaalsed optikariistad – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 38636000 Professionaalsed optikariistad
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus3
Peamine liigitus (cpv): 31712346 Valgustundlikud dioodid
426175-2026 - Kilpailu
Romania – Optiset erikoislaitteet – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 38636000 Optiset erikoislaitteet
Sisäinen tunniste1
Sisäinen tunniste2
Sisäinen tunniste3
Pääasiallinen luokitus (cpv): 31712346 Valoherkät diodit
426175-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach3
426175-2026 - Gara
Romania – Strumenti ottici specialistici – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
TitoloECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 38636000 Strumenti ottici specialistici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
Classificazione principale (cpv): 31712346 Diodi fotosensibili
426175-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Strumenti ottiċi speċjali – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 38636000 Strumenti ottiċi speċjali
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 31712346 Dajowds fotosensittivi
See the notice on TED website
Titel: ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Interne identificatiecode: 8/ELI/AP/P/25.05.2026, pozitie PAP 3P
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38636000 Speciale optische instrumenten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Belangrijkste classificatie (cpv): 31712346 Fotodioden
426175-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Specjalistyczne przyrządy optyczne – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Dostawy
TytułECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 38636000 Specjalistyczne przyrządy optyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Główna klasyfikacja (cpv): 31712346 Fotodiody
426175-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 31712346 Díodos fotossensíveis
426175-2026 - Procedură concurențială
România – Instrumente optice specializate – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Produse
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 38636000 Instrumente optice specializate
Identificator intern1
Identificator intern2
Identificator intern3
Clasificarea principală (cpv): 31712346 Diode fotosensibile
426175-2026 - Súťaž
Rumunsko – Špecializované optické prístroje – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
NázovECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 38636000 Špecializované optické prístroje
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor1
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor2
ČasťLOT-0003
Interný identifikátor3
Hlavná klasifikácia (cpv): 31712346 Diódy citlivé na svetlo
426175-2026 - Javni razpis
Romunija – Specialistični optični instrumenti – ECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Blago
2. Postopek
Postopek
NaslovECHIPAMENTE DIAGNOZA LASER
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38636000 Specialistični optični instrumenti
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 31712346 Svetlobno občutljive diode