2. Процедура
Процедура
Заглавие: Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Описание: Autoritatea contractantă, DIRECȚIA SILVICĂ IASI, intenționează să achiziționeze un buldoexcavator, în leasing financiar, utilaj destinat activităților de întreținere, reparații curente și intervenții operative pe drumurile forestiere aflate în administrare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor :15 zile. NOTA : Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din fisa de date a achizitiei.
Вътрешен идентификатор: 15901202026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 43262000 Изкопни машини
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Autoritatea contractantă, DIRECȚIA SILVICĂ IAȘI, intenționează să achiziționeze un buldoexcavator, în leasing financiar, utilaj destinat activităților de întreținere, reparații curente și intervenții operative pe drumurile forestiere aflate în administrare.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 50110000 Услуги по техническо обслужване и ремонт на автомобили и мотоциклети и свързаното с тях оборудване, 66114000 Услуги по финансов лизинг
426253-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Udgravningsmaskiner – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID15901202026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 43262000 Udgravningsmaskiner
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 50110000 Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer og beslægtet udstyr, 66114000 Finansiel leasing
426253-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό15901202026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 43262000 Μηχανήματα εκσκαφής
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 50110000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης μηχανοκίνητων οχημάτων και παρεπόμενου εξοπλισμού, 66114000 Υπηρεσίες χρηματοδοτικής μίσθωσης
Internal identifier: 15901202026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 43262000 Excavating machinery
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment, 66114000 Financial leasing services
426253-2026 - Licitación
Rumanía – Maquinaria para excavación – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno15901202026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 43262000 Maquinaria para excavación
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 50110000 Servicios de reparación y mantenimiento de vehículos de motor y equipo asociado, 66114000 Servicios de arrendamiento financiero
426253-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Machines excavatrices – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne15901202026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 43262000 Machines excavatrices
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 50110000 Services de réparation et d'entretien de véhicules à moteur et d'équipements connexes, 66114000 Services de leasing financier
426253-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Excavating machinery – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach15901202026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 43262000 Excavating machinery
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment, 66114000 Financial leasing services
426253-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Strojevi za iskopavanje – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka15901202026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 43262000 Strojevi za iskopavanje
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50110000 Usluge popravljanje i održavanja za motorna vozila i pripadajuću opremu, 66114000 Usluge financijskog leasinga
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 15901202026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 43262000 Macchine escavatrici
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50110000 Servizi di riparazione e manutenzione di veicoli a motore e attrezzature affini, 66114000 Servizi di leasing finanziario
426253-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius15901202026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 43262000 Kasimo mašinos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 50110000 Motorinių priemonių ir su jomis susijusių įrenginių remonto, priežiūros ir panašios paslaugos, 66114000 Finansinio lizingo paslaugos
Wewnętrzny identyfikator: 15901202026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 43262000 Czerparki
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 50110000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi, 66114000 Usługi leasingu finansowego
426253-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern15901202026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 43262000 Utilaje excavatoare
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 50110000 Servicii de reparare şi de întreţinere a autovehiculelor şi a echipamentelor conexe, 66114000 Servicii de leasing financiar
426253-2026 - Konkurrensutsättning
Rumänien – Maskinell utrustning för schaktning – Buldoexcavator in leasing financiar, DS Iasi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare15901202026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43262000 Maskinell utrustning för schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 66114000 Finansiell leasing