2. Процедура
Процедура
Заглавие: „Sisteme electronice de acces pasageri”
Описание: Obiectul achiziției îl reprezintă încheierea unui contract sectorial de furnizare „Sisteme electronice de acces pasageri”. Descrierea produselor este disponibilă în secțiunea Caiet de sarcini din cadrul prezentei documentații de atribuire. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări la Documentația de atribuire: 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, solicitările de clarificări vor fi transmise în S.E.A.P. Entitatea contractantă a stabilit două termene limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare după cum urmează: primul termen - limită este în a 22-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; al doilea termen – limită este în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Cele două termene de răspuns la clarificări nu afectează dreptul operatorilor economici de a adresa solicitări de clarificări pe parcursul întregii perioade care se scurge de la momentul publicării Anunțului de Participare și până la termenul limită cu 14 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor stabilită de către Entitatea contractantă. În funcție de complexitatea solicitărilor de clarificare adresate de către operatorii economici, pentru care răspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Entitatea contractantă și-a rezervat dreptul de a publica răspunsurile la clarificări, respectiv la al doilea termen stabilit în Documentația de atribuire.
Вътрешен идентификатор: 13
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 42961100 Система за контрол на достъп
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 30200000 Компютърно оборудване и принадлежности, 34967000 Летищна съобщителна система (COM), 48810000 Информационни системи, 50610000 Услуги по ремонт и поддържане на съоръжението за безопасност, 72267100 Услуги по поддържане на софтуер на информационните технологии
426318-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Σύστημα ελέγχου εισόδου – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό13
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42961100 Σύστημα ελέγχου εισόδου
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30200000 Εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών και προμήθειες, 34967000 Συστήματα επικοινωνίας αερολιμένων (COM), 48810000 Συστήματα πληροφόρησης, 50610000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εξοπλισμού ασφαλείας, 72267100 Συντήρηση λογισμικού τεχνολογίας των πληροφοριών
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 13
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 42961100 Système de contrôle des accès
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 30200000 Matériel et fournitures informatiques, 34967000 Système de communication aéroportuaire (COM), 48810000 Systèmes d'information, 50610000 Services de réparation et d'entretien du matériel de sécurité, 72267100 Maintenance de logiciels de technologies de l'information
426318-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Access control system – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach13
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 42961100 Access control system
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 34967000 Airport Communication System (COM), 48810000 Information systems, 50610000 Repair and maintenance services of security equipment, 72267100 Maintenance of information technology software
426318-2026 - Verseny
Románia – Hozzáférés-ellenőrző rendszerek – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító13
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 42961100 Hozzáférés-ellenőrző rendszerek
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 30200000 Számítógépek és tartozékaik, 34967000 Légiközlekedési távközlési rendszer (COM), 48810000 Információs rendszerek, 50610000 Biztonsági eszközökkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások, 72267100 Informatikai szoftver karbantartása
426318-2026 - Mededinging
Roemenië – Toegangscontrolesysteem – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode13
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 42961100 Toegangscontrolesysteem
5. Perceel
PerceelLOT-0000
TitelDefault lot
Interne identificatiecode1
Aanvullende classificatie (cpv): 30200000 Computeruitrusting en -benodigdheden, 34967000 Luchthaven-communicatiesysteem (COM), 48810000 Informatiesystemen, 50610000 Reparatie- en onderhoudsdiensten voor beveiligingsuitrusting, 72267100 Onderhoud van software voor informatietechnologie
426318-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – System kontroli dostępu – „Sisteme electronice de acces pasageri”
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator13
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 42961100 System kontroli dostępu
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30200000 Urządzenia komputerowe, 34967000 System komunikacji lotniskowej (COM), 48810000 Systemy informacyjne, 50610000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu bezpieczeństwa, 72267100 Konserwacja oprogramowania technologii informacji
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 13
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 42961100 Sisteme de control al accesului
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 30200000 Echipament şi accesorii pentru computer, 34967000 Sistem de comunicaţii aeroportuar (COM), 48810000 Sisteme de informare, 50610000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului de securitate, 72267100 Întreţinerea resurselor logice de tehnologie a informaţiei
426318-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42961100 Passerkontrollsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 34967000 Kommunikationssystem på flygplats, 48810000 Informationssystem, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 72267100 Underhåll av IT-programvara