426521-2026 - Състезателна процедура
България – Медицински консумативи – "Доставка на медицински изделия за неврохирургия, детска хирургия и други специфични медицински изделия/консумативи за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие"Доставка на медицински изделия за неврохирургия, детска хирургия и други специфични медицински изделия/консумативи за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД
ОписаниеОбществената поръчка включва периодична доставка на медицински изделия за неврохирургия, детска хирургия и други специфични медицински изделия/консумативи за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД, посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, неразделна част от настоящата документация за възлагане. Код на поръчката, съгласно Общ терминологичен речник: 33140000 – Медицински консумативи. Поръчката е разделена на 14 (четиринадесет) обособени позиции, като Обособени позиции №№ 1÷3 са подробно описана в Техническата спецификация – Приложение № 1, неразделна част от настоящите указания за възлагане. Съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП Възложителят има право да възлага обособени позиции реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156 464,00 лв. за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин не надхвърля 20% от общата прогнозна стойност на поръчката. Предвид горното Обособени позиции № 4 – № 14 ще бъдат възложени чрез директно възлагане, тъй като са с индивидуална прогнозна стойност под 50 000,00 лв. без ДДС и попадат в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Както следва: Обособена позиция № 4 – Лъчезащитни престилки и яки – 28 бр. - 7 462,00 евро; Обособена позиция № 5 – Специфични консумативи за нуждите на "Мултипрофилно Спешно отделение" - 4 000,00 евро; Обособена позиция № 6 – Иглодържател за бормашина Stryker/ Pin Collet – 1 бр. - 1 860,00 евро; Обособена позиция № 7 – Щуцер за антидекубитален дюшек Hico 370 – 10 бр. - 150,00 евро; Обособена позиция № 8 – Батерия за ЕКГ апарат CardioM Pro – 1 бр. - 284,00 евро; Обособена позиция № 9 – Кислороден сензор за респиратор Taema Extend – 1 бр. - 196,00 евро; Обособена позиция № 10 – Пациентен ЕКГ кабел с три отвеждания за пациентен монитор Comen Star 8000 – 6 бр. - 660,00 евро; Обособена позиция № 11 – Зъбни колела за ротолепачна машина Miniro H-Data – 4 бр. - 200,00 евро; Обособена позиция № 12 – Тъчскриин за фако апарат Bausch&Lomb Stellaris – 1 бр. - 360,00 евро; Обособена позиция № 13 – Специализирани медицински изделия - AEROGEN USB контролер 3 бр., Aerogen Solo 10 бр./пак., Т-парче, адаптор 10 бр.пак. - 3 330,00 евро; Обособена позиция № 14 – Медицински изделия консумативи за нуждите на Първа клиника по хирургия (вкл. ултразвуков трансдюсер с 10 бр. Ултразвукови скалпели и ултразвуков енергиен генератор) - 12 453,33 евро; Прогнозна стойност на Обособени позиции № 4 – № 14 е в размер на 30 955,33 евро без ДДС, която представлява 1,9 % от общата прогнозна стойност на поръчката която ще се възложи чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП. ​​​​ Не се допуска представяне на варианти в офертата. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 месеца, считано от датата на подписване на договора. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 2% (два процента) от стойността на договора без ДДС. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца.
Вътрешен идентификатор587335
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаОбществената поръчка включва периодична доставка на медицински изделия за неврохирургия, детска хирургия и други специфични медицински изделия/консумативи за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД, посочени в Техническата спецификация – Приложение № 1, неразделна част от настоящата документация за възлагане. Код на поръчката, съгласно Общ терминологичен речник: 33140000 – Медицински консумативи. Поръчката е разделена на 14 (четиринадесет) обособени позиции, като Обособени позиции №№ 1÷3 са подробно описана в Техническата спецификация – Приложение № 1, неразделна част от настоящите указания за възлагане. Съгласно чл. 21, ал. 6 ЗОП Възложителят има право да възлага обособени позиции реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156 464,00 лв. за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин не надхвърля 20% от общата прогнозна стойност на поръчката. Предвид горното Обособени позиции № 4 – № 14 ще бъдат възложени чрез директно възлагане, тъй като са с индивидуална прогнозна стойност под 50 000,00 лв. без ДДС и попадат в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Както следва: Обособена позиция № 4 – Лъчезащитни престилки и яки – 28 бр. - 7 462,00 евро; Обособена позиция № 5 – Специфични консумативи за нуждите на "Мултипрофилно Спешно отделение" - 4 000,00 евро; Обособена позиция № 6 – Иглодържател за бормашина Stryker/ Pin Collet – 1 бр. - 1 860,00 евро; Обособена позиция № 7 – Щуцер за антидекубитален дюшек Hico 370 – 10 бр. - 150,00 евро; Обособена позиция № 8 – Батерия за ЕКГ апарат CardioM Pro – 1 бр. - 284,00 евро; Обособена позиция № 9 – Кислороден сензор за респиратор Taema Extend – 1 бр. - 196,00 евро; Обособена позиция № 10 – Пациентен ЕКГ кабел с три отвеждания за пациентен монитор Comen Star 8000 – 6 бр. - 660,00 евро; Обособена позиция № 11 – Зъбни колела за ротолепачна машина Miniro H-Data – 4 бр. - 200,00 евро; Обособена позиция № 12 – Тъчскриин за фако апарат Bausch&Lomb Stellaris – 1 бр. - 360,00 евро; Обособена позиция № 13 – Специализирани медицински изделия - AEROGEN USB контролер 3 бр., Aerogen Solo 10 бр./пак., Т-парче, адаптор 10 бр.пак. - 3 330,00 евро; Обособена позиция № 14 – Медицински изделия консумативи за нуждите на Първа клиника по хирургия (вкл. ултразвуков трансдюсер с 10 бр. Ултразвукови скалпели и ултразвуков енергиен генератор) - 12 453,33 евро; Прогнозна стойност на Обособени позиции № 4 – № 14 е в размер на 30 955,33 евро без ДДС, която представлява 1,9 % от общата прогнозна стойност на поръчката която ще се възложи чрез открита процедура през ЦАИС ЕОП. ​​​​ Не се допуска представяне на варианти в офертата. Срокът на изпълнение на обществената поръчка е 24 месеца, считано от датата на подписване на договора. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 2% (два процента) от стойността на договора без ДДС. Срокът на валидност на офертите е 6 месеца. Общата прогнозната стойност на настоящата обществена поръчка (Обособени позиции № 1÷14), включени в обществената поръчка, е в размер на 1 621 264,73 евро без ДДС.
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33140000 Медицински консумативи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Заглавие„Изделия за мозъчно-съдови заболявания"
ОписаниеПериодична доставка на „Изделия за мозъчно-съдови заболявания"​​​​​​​. В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 438 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор587336
Обособена позицияLOT-0002
Заглавие„Консумативи за електроножове“
ОписаниеПериодична доставка на „Консумативи за електроножове“. В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 20 795 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор587427
Обособена позицияLOT-0003
Заглавие„Специфични медицински изделия /консумативи за Клиника по Детска хирургия“
ОписаниеПериодична доставка на „Специфични медицински изделия /консумативи за Клиника по Детска хирургия“ ​​​​​​​. В колона "Прогнозно количество", общо за всички номенклатурни единици - 409 бр., подробно описани в Техническата спецификация – Приложение № 1. Доставките зависят от конкретните потребностите на болничното заведение и не може да бъде определен постоянен график за доставки. Срокът за доставка е както следва: » при регулярна заявки – до 72 (седемдесет и два) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка; » при спешни заявки – до 6 (шест) часа, считано от часа, последващ часа на получаване на писмена заявка.
Вътрешен идентификатор587434
426521-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor587335
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33140000 Zdravotnický spotřební materiál
5. Část
ČástLOT-0001
Interní identifikátor587336
ČástLOT-0002
Název„Консумативи за електроножове“
Interní identifikátor587427
ČástLOT-0003
Interní identifikátor587434
426521-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID587335
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 33140000 Medicinske forbrugsmaterialer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID587336
DelkontraktLOT-0002
Titel„Консумативи за електроножове“
Intern ID587427
DelkontraktLOT-0003
Intern ID587434
426521-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung587335
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung587336
LosLOT-0002
Interne Kennung587427
LosLOT-0003
Interne Kennung587434
426521-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier587335
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier587336
LotLOT-0002
Title„Консумативи за електроножове“
Internal identifier587427
LotLOT-0003
Internal identifier587434
426521-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno587335
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 33140000 Material médico fungible
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno587336
LoteLOT-0002
Título„Консумативи за електроножове“
Identificador interno587427
LoteLOT-0003
Identificador interno587434
426521-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus587335
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus587336
OsaLOT-0002
Pealkiri„Консумативи за електроножове“
Sisemine tunnus587427
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus587434
426521-2026 - Kilpailu
Bulgaria – Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet – "Доставка на медицински изделия за неврохирургия, детска хирургия и други специфични медицински изделия/консумативи за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste587335
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33140000 Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet
Sisäinen tunniste587336
Ilmoituksen nimi„Консумативи за електроножове“
Sisäinen tunniste587427
Sisäinen tunniste587434
426521-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach587335
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach587336
LuchtógLOT-0002
Teideal„Консумативи за електроножове“
Aitheantóir inmheánach587427
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach587434
426521-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka587335
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33140000 Medicinski potrošni materijal
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka587336
GrupaLOT-0002
Naslov„Консумативи за електроножове“
Interna identifikacijska oznaka587427
GrupaLOT-0003
Interna identifikacijska oznaka587434
426521-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno587335
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33140000 Materiali medici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno587336
LottoLOT-0002
Titolo„Консумативи за електроножове“
Identificativo interno587427
LottoLOT-0003
Identificativo interno587434
426521-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius587335
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33140000 Medicinos reikmenys
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius587336
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius587427
Pirkimo dalisLOT-0003
Vidaus identifikatorius587434
426521-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern587335
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33140000 Oġġetti ta' konsum mediċi
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern587336
LottLOT-0002
Titlu„Консумативи за електроножове“
Identifikatur intern587427
LottLOT-0003
Identifikatur intern587434
426521-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33140000 Material médico de consumo
426521-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern587335
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33140000 Consumabile medicale
Identificator intern587336
Identificator intern587427
Identificator intern587434
426521-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator587335
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33140000 Proizvodi za medicinsko uporabo
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator587336
SklopLOT-0002
Notranji identifikator587427
SklopLOT-0003
Notranji identifikator587434
426521-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare587335
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare587336
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare587427
Del (anbudsområde)LOT-0003
Intern identifierare587434