2. Процедура
Процедура
Заглавие: El-entreprenader
Описание: Ramavtalet avser el-entreprenader på totalentreprenad. Största andelen entreprenader kommer avse installation av laddare för el-bilar och MC, med tillhörande kanalisation, kraft och datainstallationer. Beställaren har även behov av byte av belysningssystem, centralbyten mm som kan ske i samband med laddprojektet eller som en egen entreprenad. Uppdragen omfattar även uppgradering av elserviser som en del av ladd entreprenaden eller som egen entreprenad.
Вътрешен идентификатор: SP 2026/103
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45310000 Строителни и монтажни работи на електрически инсталации
Допълнителна класификация (cpv): 45315100 Строителни и монтажни работи на електротехнически инсталации
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: El-entreprenader
2. Řízení
Řízení
Název: El-entreprenader
Interní identifikátor: SP 2026/103
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45310000 Elektroinstalační práce
Další klasifikace (cpv): 45315100 Instalace a montáž elektrotechnického zařízení
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: El-entreprenader
2. Procedure
Procedure
Titel: El-entreprenader
Intern ID: SP 2026/103
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45310000 Udførelse af elektriske installationer
Supplerende klassifikation (cpv): 45315100 Elektrotekniske installationsarbejder
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: El-entreprenader
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: El-entreprenader
Εσωτερικό αναγνωριστικό: SP 2026/103
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45315100 Εργασίες τοποθέτησης ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: El-entreprenader
Title: El-entreprenader
Internal identifier: SP 2026/103
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45310000 Electrical installation work
Additional classification (cpv): 45315100 Electrical engineering installation works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: El-entreprenader
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: El-entreprenader
Identificador interno: SP 2026/103
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45310000 Trabajos de instalación eléctrica
Clasificación adicional (cpv): 45315100 Trabajos de instalación de ingeniería eléctrica
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: El-entreprenader
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: El-entreprenader
Sisemine tunnus: SP 2026/103
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45310000 Elektripaigaldustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45315100 Elektrotehnilised paigaldustööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: El-entreprenader
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: El-entreprenader
Sisäinen tunniste: SP 2026/103
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45310000 Sähköjohtojen asennus ja muut sähköasennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45315100 Sähkötekniset asennustyöt
Sisäinen tunniste: El-entreprenader
2. Procédure
Procédure
Titre: El-entreprenader
Identifiant interne: SP 2026/103
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45310000 Travaux d'équipement électrique
Nomenclature complémentaire (cpv): 45315100 Installations électrotechniques
Identifiant interne: El-entreprenader
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: El-entreprenader
Aitheantóir inmheánach: SP 2026/103
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: El-entreprenader
426889-2026 - Gara
Svezia – Lavori di installazione di cablaggi – El-entreprenader
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Lavori
2. Procedura
Procedura
TitoloEl-entreprenader
Identificativo internoSP 2026/103
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoLavori
Classificazione principale (cpv): 45310000 Lavori di installazione di cablaggi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45315100 Lavori di installazione di ingegneria elettrica
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo internoEl-entreprenader
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: El-entreprenader
Vidaus identifikatorius: SP 2026/103
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45315100 Elektros instaliacijos inžinerinio montavimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: El-entreprenader
Nosaukums: El-entreprenader
Iekšējais identifikators: SP 2026/103
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45310000 Elektrības vadu instalācijas darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 45315100 Elektrotehnisko instalāciju darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: El-entreprenader
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: El-entreprenader
Identifikatur intern: SP 2026/103
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45310000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-elettriku
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45315100 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-inġinerija ta’ l-elettriku
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: El-entreprenader
Interne identificatiecode: SP 2026/103
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45310000 Aanleg van elektriciteit
Aanvullende classificatie (cpv): 45315100 Elektrotechnische installatiewerken
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: El-entreprenader
Tytuł: El-entreprenader
Wewnętrzny identyfikator: SP 2026/103
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45315100 Instalacyjne roboty elektrotechniczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: El-entreprenader
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: SP 2026/103
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45310000 Lucrări de instalaţii electrice
Clasificare suplimentară (cpv): 45315100 Instalaţii electrotehnice
Identificator intern: El-entreprenader
2. Postopek
Postopek
Naslov: El-entreprenader
Notranji identifikator: SP 2026/103
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45310000 Elektroinštalacijska dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 45315100 Elektrotehniške inštalacije
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: El-entreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SP 2026/103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: El-entreprenader