427353-2026 - Състезателна процедура
Полша – Апарати с Х (рентгенови) лъчи – Dostawa, montaż i uruchomienie aparatury RTG wraz z wcześniejszą przebudową wybranych pomieszczeń
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки - Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеDostawa, montaż i uruchomienie aparatury RTG wraz z wcześniejszą przebudową wybranych pomieszczeń
ОписаниеPrzetarg nieograniczony
Предишно обявление230063-2026
Вътрешен идентификаторZP-10/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускорявада
Обосновка на ускорената процедураWstępne ogłoszenie informacyjne
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Допълнителен характер на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 33111000 Апарати с Х (рентгенови) лъчи
Допълнителна класификация (cpv): 45450000 Други довършителни строителни работи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеDostawa aparatu RTG w ramach zadania inwestycyjnego "Zakupy Inwestycyjne dla Miejskiego Centrum Opieki"
Описание1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie aparatury RTG wraz z wcześniejszą przebudową wybranych pomieszczeń. 2. Na przedmiot zamówienia składają się: 1.1. Dostawa, montaż, podłączenie, uruchomienie, kwalifikacja aparatury RTG, sprzętu do kontroli jakości, sprzętu komputerowego 1.2. Dostawa urządzeń do dezynfekcji oraz dostawa oprogramowania PACS/RIS, wdrożenie oprogramowania PACS/RIS oraz jego pełna integracja z systemem HIS Zamawiającego (AMMS firmy Asseco). 1.3. Przebudowa (adaptacja) pomieszczeń pod konkretny model aparatury dostarczonej przez Wykonawcę (w tym w szczególności): • opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy istniejącej pracowni rtg, wykonanie projektu osłon stałych, • modernizacja osłon stałych. 1.4. Z pełnomocnictwa Zamawiającego rejestracja aparatury RTG i uzyskanie w drodze decyzji administracyjnej pozwolenia na jej użytkowanie (oraz użytkowanie zaadaptowanych pomieszczeń) przed odpowiednimi urzędami, instytucjami i służbami. 1.5. Obsługa posprzedażna aparatury RTG, sprzętu do kontroli jakości, sprzętu komputerowego, urządzeń dezynfekcyjnych; w tym szkolenia, obsługa gwarancyjna, itp. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ wraz załącznikiem A należy go odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych przez Zamawiającego odpowiedzi na pytania Wykonawców. 4. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ, przy czym zobowiązany jest do wskazania w załączniku nr 1 typu/modelu, nazwy (firmy) producenta oferowanego aparatu RTG, sprzętu do kontroli jakości, urządzeń do dezynfekcji, systemu PACS oraz załączenia do oferty przedmiotowych środków dowodowych, określonych w Rozdziale V SWZ, służących potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia. Weryfikacja zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w załączniku nr 1 do SWZ, w tym w szczególności w oparciu o typ/ model, nazwę (firmę) producenta oferowanych przedmiotów zamówienia oraz o przedmiotowe środku dowodowe, o których mowa w Rozdziale V SWZ. 5. Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): • 33111000-1– Aparatura rentgenowska, • 33111800-9– Diagnostyczny system rentgenowski, • 45453000-7 – Roboty remontowe i renowacyjne, • 45450000-6 – Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych; 6.1. Przed wszczęciem postępowania Zamawiający przeprowadził w zakresie zakupu aparatu RTG oraz adaptacji pomieszczeń wstępne konsultacje rynkowe, z których wynika, że Wykonawcy dysponują swobodną możliwością prowadzenia prac adaptacyjnych pomieszczeń, w których ma być zainstalowana aparatura. 6.2. Brak podziału na części nie będzie prowadził do utrudnień logistycznych, a tym samym nie będzie prowadził do ograniczania konkurencji, szczególnie dla MŚP. W rzeczywistości to właśnie podział na części prowadziłby do sytuacji utrudnień logistycznych dla Zamawiającego i potencjalnych Wykonawców, gdzie w miejscu instalacji należałyby koordynować pracę Wykonawcy prac adaptacyjnych oraz wykonawcy dostawy aparatury RTG. 6.3. Ze względu na specyfikę montażu aparatury RTG, prace adaptacyjne z nią związane dla pełnej kompatybilności dostawy i robót budowlanych co do celu i wyniku muszą być prowadzone przez jednego Wykonawcę. 7. Zamawiający przed złożeniem oferty wymaga od Wykonawców odbycia wizji lokalnej celem ustalenia optymalnych warunków realizacji wykonania prac adaptacyjnych, robót instalacyjno-montażowych wraz z ewentualnymi robotami budowlanymi. 7.1. Wizję lokalną można odbyć codziennie w godzinach 8:00-13:00 w dni robocze (za wyjątkiem soboty i niedzieli/dni świątecznych) na terenie Miejskiego Centrum Opieki do momentu złożenia oferty. 7.2. Zamawiający wyda wykonawcom potwierdzenie odbycia wizji lokalnej. 7.3. Zamawiający zaleca wykonawcom dołączenie do oferty odwzorowania elektronicznego (najlepiej skanu w PDF) dokumentu pkt 7.2. powyżej. Podstawa prawna: art. 131 ust. 2 ustawy. Zamawiający informuje jednocześnie, że nieodbycie wizji lokalnej skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18., który przewiduje odrzucenie oferty, gdy wykonawca nie odbył wymaganej wizji. 8. Każdy z Wykonawców może złożyć jedna ofertę. 9. Przed wszczęciem niniejszego postępowania Zamawiający przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe https://platformazakupowa.pl/transakcja/1262019 10. Niniejsze postępowanie poprzedzone jest wstępnym ogłoszeniem informacyjnym: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1289127 https://ted.europa.eu/pl/notice/-/detail/230063-2026 Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych: 1. Szczegóły w dokumencie SWZ. 2.Zamawiający przewiduje wyjaśnianie oraz uzupełnianie przedmiotowych środków dowodowych. RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z dokumentem SWZ RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z dokumentem SWZ Zamówienie nie obejmuje opcji ani wznowień. Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia: Zgodnie z odpowiednimi zapisami zał. nr 4 do SWZ
Основна класификация (cpv): 33111800 Система за рентгенова диагностика
2. Řízení
Řízení
Popis: Przetarg nieograniczony
Předchozí oznámení: 230063-2026
Interní identifikátor: ZP-10/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Odůvodnění zrychleného řízení: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 33111000 Rentgenové přístroje
Další klasifikace (cpv): 45450000 Ostatní dokončovací stavební činnosti
5. Část
Část: LOT-0001
Hlavní klasifikace (cpv): 33111800 Diagnostický rentgenový systém
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 33111800 Røntgendiagnostikanlæg
Udførelsessted
By: Kraków
Landsdel (NUTS): Miasto Kraków (PL213)
Land: Polen
427353-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
BeschreibungPrzetarg nieograniczony
Vorherige Bekanntmachung230063-2026
Interne KennungZP-10/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensWstępne ogłoszenie informacyjne
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 33111800 Röntgendiagnosesystem
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Περιγραφή: Przetarg nieograniczony
Προηγούμενη προκήρυξη/γνωστοποίηση: 230063-2026
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ZP-10/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Αιτιολόγηση για την επιτάχυνση της διαδικασίας: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33111000 Ακτινολογικά μηχανήματα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45450000 Άλλες εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33111800 Διαγνωστικό σύστημα ακτίνων Χ
2. Procedure
Procedure
Description: Przetarg nieograniczony
Previous notice: 230063-2026
Internal identifier: ZP-10/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 33111000 X-ray devices
Additional classification (cpv): 45450000 Other building completion work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 33111800 Diagnostic X-ray system
2. Procédure
Procédure
Avis précédent: 230063-2026
Identifiant interne: ZP-10/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Justification de la procédure accélérée: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nature complémentaire du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 33111000 Appareils de radiographie
Nomenclature complémentaire (cpv): 45450000 Autres travaux de parachèvement de bâtiment
Nomenclature principale (cpv): 33111800 Système de radiodiagnostic
2. Eljárás
Eljárás
Leírás: Przetarg nieograniczony
Előző hirdetmény: 230063-2026
Belső azonosító: ZP-10/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
A gyorsított eljárás indoklása: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 33111000 Röntgenberendezések
További osztályozás (cpv): 45450000 Egyéb épületbefejezési munka
5. Rész
Rész: LOT-0001
Fő osztályozás (cpv): 33111800 Diagnosztikai röntgenrendszerek
2. Procedura
Procedura
Descrizione: Przetarg nieograniczony
Avviso o bando precedente: 230063-2026
Identificativo interno: ZP-10/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Giustificazione della procedura accelerata: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Natura aggiuntiva dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 33111000 Apparecchi radiologici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45450000 Altri lavori di completamento di edifici
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione principale (cpv): 33111800 Sistema di diagnosi radiologica
2. Procedūra
Procedūra
Aprašymas: Przetarg nieograniczony
Ankstesnis skelbimas: 230063-2026
Vidaus identifikatorius: ZP-10/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Pagreitintos procedūros pagrindimas: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Kiti sutarties objektai: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33111000 Rentgeno prietaisai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45450000 Kiti pastatų užbaigimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33111800 Diagnostinė rentgeno sistema
Apraksts: Przetarg nieograniczony
Iepriekšējs paziņojums: 230063-2026
Iekšējais identifikators: ZP-10/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Paātrinātās procedūras izmantošanas pamatojums: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 33111000 Rentgena aparāti
Papildu klasifikācija (cpv): 45450000 Citi ēku celtniecības pabeigšanas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Galvenā klasifikācija (cpv): 33111800 Rentgena diagnostikas sistēmas
Beschrijving: Przetarg nieograniczony
Eerdere aankondiging: 230063-2026
Interne identificatiecode: ZP-10/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Rechtvaardiging voor de versnelde procedure: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Aanvullende aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 33111000 Röntgenapparatuur
Aanvullende classificatie (cpv): 45450000 Overige werkzaamheden in verband met de afwerking van gebouwen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Belangrijkste classificatie (cpv): 33111800 Systeem voor röntgendiagnostiek
2. Procedură
Procedură
Descriere: Przetarg nieograniczony
Anunț anterior: 230063-2026
Identificator intern: ZP-10/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Justificarea procedurii accelerate: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Scop
Natura contractului: Produse
Natura suplimentară a contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 33111000 Aparate de radiologie
Clasificare suplimentară (cpv): 45450000 Alte lucrări de finisare a construcţiilor
Clasificarea principală (cpv): 33111800 Sistem de radiodiagnosticare
2. Postup
Postup
Opis: Przetarg nieograniczony
Predchádzajúce oznámenie: 230063-2026
Interný identifikátor: ZP-10/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Odôvodnenie zrýchleného postupu: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Druh zmluvy: Tovary
Doplňujúci druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 33111000 Röntgenové prístroje
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45450000 Iné práce na kompletizácii a dokončievaní budov
5. Časť
Časť: LOT-0001
Hlavná klasifikácia (cpv): 33111800 Diagnostický röntgenový systém
2. Postopek
Postopek
Predhodno obvestilo: 230063-2026
Notranji identifikator: ZP-10/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Obrazložitev za pospešen postopek: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33111000 Rentgenske naprave
Dodatna klasifikacija (cpv): 45450000 Druga zaključna gradbena dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33111800 Sistem za rentgensko diagnostiko
427353-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
BeskrivningPrzetarg nieograniczony
Föregående meddelande230063-2026
Intern identifierareZP-10/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetWstępne ogłoszenie informacyjne
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik