See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Описание: Διακήρυξη διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια και εγκατάσταση: α) ενός (1) συγκροτήματος αξονικού Τομογράφου Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος 128 σειρών ανιχνευτών, (CPV: 33115200-1), προϋπολογισμού 1.300.000,00€ με ΦΠΑ 24%, και β) ενός (1) συγκροτήματος Αξονικού Τομογράφου Ακτινοθεραπευτικού Τμήματος 64 τομών/σάρωση με σταθμό εργασίας προσομοίωσης ακτινοθεραπείας, (CPV: 33115200-1), προϋπολογισμού 980.000,00€ με ΦΠΑ 24%, με τις απαραίτητες εργασίες αντικατάστασης του παλαιού εξοπλισμού και για τα δύο συγκροτήματα (CPV: 45111300-1, 90514000-3), που αφορά στο υποέργο με α/α 2: «Αξονικοί Τομογράφοι», της ενταγμένης στο Πρόγραμμα «Κεντρική Μακεδονία 2021 - 2027», πράξης με τίτλο: «Προμήθεια - εγκατάσταση ειδών ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για την κάλυψη αναγκών διαφόρων τμημάτων του Γ.Ν. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ», με κωδικό ΟΠΣ 6034747. (ΑΡ. ΕΣΗΔΗΣ:399047, 399055)
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33115200 CAT скенери
Допълнителна класификация (cpv): 45111300 Работи по събаряне, 90514000 Услуги по преработване на битови отпадъци
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Τμήμα 1
Описание: Ένα (1) συγκρότημα αξονικού Τομογράφου Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος 128 σειρών ανιχνευτών, (CPV: 33115200-1), προϋπολογισμού 1.300.000,00€ με ΦΠΑ 24%
Вътрешен идентификатор: Τμήμα 1
Количество: 1 брой
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Τμήμα 2
Описание: Ένα (1) συγκρότημα Αξονικού Τομογράφου Ακτινοθεραπευτικού Τμήματος 64 τομών/σάρωση με σταθμό εργασίας προσομοίωσης ακτινοθεραπείας, (CPV: 33115200-1), προϋπολογισμού 980.000,00€ με ΦΠΑ 24%, με τις απαραίτητες εργασίες αντικατάστασης του παλαιού εξοπλισμού (CPV: 45111300-1, 90514000-3)
Вътрешен идентификатор: Τμήμα 2
2. Řízení
Řízení
Název: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33115200 CAT skener
Další klasifikace (cpv): 45111300 Demontážní práce, 90514000 Odstraňování odpadu recyklací
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Τμήμα 1
Interní identifikátor: Τμήμα 1
Množství: 1 kus
Část: LOT-0002
Název: Τμήμα 2
Interní identifikátor: Τμήμα 2
2. Procedure
Procedure
Titel: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33115200 CAT-scannere
Supplerende klassifikation (cpv): 45111300 Demonteringsarbejde, 90514000 Affaldsgenvinding
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Τμήμα 1
Intern ID: Τμήμα 1
Mængde: 1 styk
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Τμήμα 2
Intern ID: Τμήμα 2
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33115200 CAT-Scanner
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Τμήμα 1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Interne Kennung: Τμήμα 2
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33115200 CAT-skannerid
Täiendav liigitus (cpv): 45111300 Lahtirakestamine, 90514000 Jäätmete taaskasutusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: Τμήμα 1
Sisemine tunnus: Τμήμα 1
Kogus: 1 tükk
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Τμήμα 2
Sisemine tunnus: Τμήμα 2
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33115200 Tietokoneaksiaalitomografialaitteet
Lisäluokitus (cpv): 45111300 Purkutyöt, 90514000 Jätteenkierrätyspalvelut
Ilmoituksen nimi: Τμήμα 1
Sisäinen tunniste: Τμήμα 1
Määrä: 1 kappale
Ilmoituksen nimi: Τμήμα 2
Sisäinen tunniste: Τμήμα 2
2. Postupak
Postupak
Naslov: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33115200 CAT skeneri
Dodatna klasifikacija (cpv): 45111300 Radovi demontaže, 90514000 Usluge recikliranja otpada
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Τμήμα 1
Interna identifikacijska oznaka: Τμήμα 1
Količina: 1 komad
Grupa: LOT-0002
Naslov: Τμήμα 2
Interna identifikacijska oznaka: Τμήμα 2
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33115200 Aksiālie datortomogrāfi
Papildu klasifikācija (cpv): 45111300 Demontēšanas darbi, 90514000 Atkritumu otrreizējās pārstrādes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Τμήμα 1
Iekšējais identifikators: Τμήμα 1
Daudzums: 1 gabals
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Τμήμα 2
Iekšējais identifikators: Τμήμα 2
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33115200 Scanners tip CAT
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45111300 Xogħlijiet ta' żmantellar, 90514000 Servizzi ta' riċikaġġ ta' l-iskart
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Τμήμα 1
Identifikatur intern: Τμήμα 1
Kwantità: 1 biċċa
Lott: LOT-0002
Titlu: Τμήμα 2
Identifikatur intern: Τμήμα 2
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33115200 CAT-scanners
Aanvullende classificatie (cpv): 45111300 Demontagewerkzaamheden, 90514000 Diensten voor afvalrecycling
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: Τμήμα 1
Hoeveelheid: 1 stuk
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: Τμήμα 2
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Αρ. Διακήρυξης 002/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33115200 Skanery do tomografii komputerowej osiowej
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45111300 Roboty rozbiórkowe, 90514000 Usługi recyklingu odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Τμήμα 1
Wewnętrzny identyfikator: Τμήμα 1
Ilość: 1 sztuka
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Τμήμα 2
Wewnętrzny identyfikator: Τμήμα 2
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33115200 Tomografe axiale transversale cuplate la un calculator
Clasificare suplimentară (cpv): 45111300 Lucrări de demontare, 90514000 Servicii de reciclare a deşeurilor menajere
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: Τμήμα 1
Cantitate: 1 unitate
Lot: LOT-0002
Identificator intern: Τμήμα 2
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33115200 CAT skener
Dodatna klasifikacija (cpv): 45111300 Razstavljanje, 90514000 Storitve recikliranja odpadkov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: Τμήμα 1
Količina: 1 kos
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: Τμήμα 2