427682-2026 - Състезателна процедура
Дaния – ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеIT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
ОписаниеFrederikssund Kommune udbyder en kontrakt om levering, implementering og drift af et samlet IT-system til håndtering af kommunale bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas. Frederikssund Kommune har ca. 47.000 indbyggere og et aktivt foreningsliv, som understøttes gennem tilskudsordninger og adgang til kommunale faciliteter. Formålet med udbuddet er at anskaffe en samlet digital løsning til: •booking og administration af kommunale faciliteter og lokaler, •oprettelse og vedligeholdelse af foreningers stamoplysninger samt foreningsregister, •administration og udbetaling af tilskud og puljer, •håndtering af fritidspas. Løsningen skal effektivt understøtte Ordregivers administrative arbejdsgange og samtidig give foreninger og borgere en enkel og brugervenlig adgang. Ordregiver tilstræber én fælles indgang for de primære brugere (Ordregivers foreninger) til al kommunikation vedrørende tilskud og faciliteter. Løsningen skal være intuitiv at anvende for alle brugergrupper, herunder ældre borgere.
Вътрешен идентификатор745628
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 72000000 ИТ услуги: консултации, разработване на софтуер, Интернет и поддръжка
Допълнителна класификация (cpv): 72263000 Услуги по инсталиране на софтуерни продукти, 48810000 Информационни системи, 72261000 Услуги по оказване на помощ, свързана със софтуерните продукти, 72267000 Услуги по поддържане и ремонт на софтуер
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
Допълнителна класификация (cpv): 72263000 Услуги по инсталиране на софтуерни продукти, 72261000 Услуги по оказване на помощ, свързана със софтуерните продукти, 72267000 Услуги по поддържане и ремонт на софтуер
Варианти
Описание на опциитеOrdregiver har en ensidig option til at forlænge kontrakten på uændrede vilkår og uden forhandling med op til samlet 2 år, højst 1 år ad gangen. Udnyttelse meddeles skriftligt senest 2 måneder før den til enhver tid gældende udløbsdato.
427682-2026 - Zadávání
Dánsko – Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor745628
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 72000000 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora
Další klasifikace (cpv): 72263000 Implementace programového vybavení, 48810000 Informační systémy, 72261000 Podpora programového vybavení, 72267000 Údržba a opravy programového vybavení
5. Část
ČástLOT-0000
Další klasifikace (cpv): 72263000 Implementace programového vybavení, 72261000 Podpora programového vybavení, 72267000 Údržba a opravy programového vybavení
Možnosti
427682-2026 - Competition
Denmark – IT services: consulting, software development, Internet and support – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier745628
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72263000 Software implementation services, 48810000 Information systems, 72261000 Software support services, 72267000 Software maintenance and repair services
5. Lot
LotLOT-0000
Additional classification (cpv): 72263000 Software implementation services, 72261000 Software support services, 72267000 Software maintenance and repair services
Options
427682-2026 - Licitación
Dinamarca – Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno745628
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Clasificación adicional (cpv): 72263000 Servicios de implementación de software, 48810000 Sistemas de información, 72261000 Servicios de apoyo al software, 72267000 Servicios de mantenimiento y reparación de software
5. Lote
LoteLOT-0000
Clasificación adicional (cpv): 72263000 Servicios de implementación de software, 72261000 Servicios de apoyo al software, 72267000 Servicios de mantenimiento y reparación de software
Opciones
427682-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach745628
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
Roghanna
427682-2026 - Nadmetanje
Danska – Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka745628
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
Dodatna klasifikacija (cpv): 72263000 Usluge izvođenja programske podrške, 48810000 Informacijski sustavi, 72261000 Usluge podrške programa, 72267000 Usluge održavanja i popravaka programske podrške
5. Grupa
GrupaLOT-0000
Dodatna klasifikacija (cpv): 72263000 Usluge izvođenja programske podrške, 72261000 Usluge podrške programa, 72267000 Usluge održavanja i popravaka programske podrške
Opcije
427682-2026 - Gara
Danimarca – Servizi informatici: consulenza, sviluppo di software, Internet e supporto – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno745628
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 72000000 Servizi informatici: consulenza, sviluppo di software, Internet e supporto
Classificazione aggiuntiva (cpv): 72263000 Servizi di implementazione di software, 48810000 Sistemi di informazione, 72261000 Servizi di assistenza software, 72267000 Servizi di manutenzione e riparazione di software
5. Lotto
LottoLOT-0000
Classificazione aggiuntiva (cpv): 72263000 Servizi di implementazione di software, 72261000 Servizi di assistenza software, 72267000 Servizi di manutenzione e riparazione di software
Opzioni
427682-2026 - Konkurss
Dānija – IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators745628
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 72000000 IT pakalpojumi konsultēšana, programmatūras izstrāde, internets un atbalsts
Papildu klasifikācija (cpv): 72263000 Programmatūras ieviešanas pakalpojumi, 48810000 Informācijas sistēmas, 72261000 Programmatūras atbalsta pakalpojumi, 72267000 Programmatūras uzturēšanas un labošanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
Papildu klasifikācija (cpv): 72263000 Programmatūras ieviešanas pakalpojumi, 72261000 Programmatūras atbalsta pakalpojumi, 72267000 Programmatūras uzturēšanas un labošanas pakalpojumi
Iespējas
427682-2026 - Mededinging
Denemarken – IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode745628
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 72263000 Software-implementatiediensten, 48810000 Informatiesystemen, 72261000 Softwareondersteuningsdiensten, 72267000 Onderhouds- en reparatiediensten voor software
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Aanvullende classificatie (cpv): 72263000 Software-implementatiediensten, 72261000 Softwareondersteuningsdiensten, 72267000 Onderhouds- en reparatiediensten voor software
Opties
427682-2026 - Procedura konkurencyjna
Dania – Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator745628
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania, 48810000 Systemy informacyjne, 72261000 Usługi pomocnicze w zakresie oprogramowania, 72267000 Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72263000 Usługi wdrażania oprogramowania, 72261000 Usługi pomocnicze w zakresie oprogramowania, 72267000 Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
Opcje
427682-2026 - Concurso
Dinamarca – Serviços de TI: consultoria, desenvolvimento de software, Internet e apoio – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 72000000 Serviços de TI: consultoria, desenvolvimento de software, Internet e apoio
Classificação adicional (cpv): 72263000 Serviços de implementação de software, 48810000 Sistemas de informação, 72261000 Serviços de assistência em matéria de software, 72267000 Serviços de manutenção e reparação de software
Classificação adicional (cpv): 72263000 Serviços de implementação de software, 72261000 Serviços de assistência em matéria de software, 72267000 Serviços de manutenção e reparação de software
Opções
427682-2026 - Javni razpis
Danska – Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora – IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator745628
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72000000 Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora
Dodatna klasifikacija (cpv): 72263000 Storitve izvajanja programske opreme, 48810000 Informacijski sistemi, 72261000 Podporne storitve za programsko opremo, 72267000 Storitve vzdrževanja in popravila programske opreme
5. Sklop
SklopLOT-0000
Dodatna klasifikacija (cpv): 72263000 Storitve izvajanja programske opreme, 72261000 Podporne storitve za programsko opremo, 72267000 Storitve vzdrževanja in popravila programske opreme