428133-2026 - Състезателна процедура
България – Услуги на обществения пътен транспорт – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
Заглавие„Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
ОписаниеОбщественият превоз на пътници по линията от републиканската транспортна схема, от квота на Община Кюстендил ще се осъществява в пълно съответствие с утвърдени и съгласувани Маршрутни разписания на автобусна линия София – Кюстендил. Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил по утвърдената транспортна схема е със следния маршрут: Автогара Кюстендил – Радомир („Младежки дом“) – Автогара „Овча купел“ – София Спирки по маршрута: • Автогара Кюстендил; • Радомир – „Младежки дом“; • Автогара „Овча купел“ – София. Основни технически показатели: • Обща дължина на маршрута: 82 км; • Време за движение за един курс: 1 ч. 40 мин.; • Общо време за пътуване за един курс: 1 ч. 41 мин.; • Средна техническа скорост: 49 км/ч; • Средна съобщителна скорост: 49 км/ч. Количество и обем на транспортната услуга Дневен пробег: • 1 148 км; • 14 курса дневно. Месечен пробег: • 35 014 км; • 427 курса месечно. Годишен пробег: • 420 168 км; • 5 124 курса годишно. Общ пробег за срока на договора (60 месеца): • 2 100 840 км; • 25 620 курса. Обемът на поръчката е прогнозен и е изчислен въз основа на действащите към момента на възлагане маршрутни разписания. Възложителят си запазва правото, при необходимост и по реда на Наредба № 2 от 15.03.2002 г. за условията и реда за утвърждаване на транспортни схеми и за осъществяване на обществени превози на пътници с автобуси (Наредба № 2), да предлага промени в маршрутните разписания пред компетентните органи.
Вътрешен идентификатор590990
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 60112000 Услуги на обществения пътен транспорт
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Варианти
Описание на опциитеС оглед на предвидения дълъг срок за изпълнение на поръчката от 60 (шестдесет) месеца (5 години) и предвид факта, че финансирането е изцяло обвързано с целеви средства от държавния бюджет, съществува обективна възможност за промяна в нормативната уредба или в размера на държавните субсидии. Поради това, за да се гарантира финансовата устойчивост на договора, непрекъснатостта на транспортната услуга и съответствието с действащата нормативна уредба, Възложителят предвижда опция по реда на чл. 21, ал. 1 от ЗОП. Тя изразява възможност за едностранно увеличаване на финансовия ресурс на договора с до 48 000 евро без ДДС от страна на Възложителя при: 1. Увеличени трансфери, субсидии или компенсации от Републиканския бюджет, целево отпуснати за линията по реда на Наредбата; или 2. Последващи нормативни изменения в актовете на Министерския съвет, Министерството на транспорта и съобщенията, Министерството на финансите или на друг компетентен орган, определящи по-високи размери на субсидиите и/или компенсациите за съответния вид обществен превоз.
428133-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung590990
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
428133-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό590990
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 60112000 Υπηρεσίες δημόσιων οδικών μεταφορών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Επιλογές
428133-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier590990
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
LotLOT-0001
Options
428133-2026 - Licitación
Bulgaria – Servicios de transporte por la vía pública – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno590990
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 60112000 Servicios de transporte por la vía pública
5. Lote
LoteLOT-0001
Opciones
428133-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus590990
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 60112000 Maantee ühistransporditeenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendavad hankevõimalused
428133-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste590990
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 60112000 Joukkoliikennepalvelut maanteitse
Optiot
428133-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach590990
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
428133-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka590990
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 60112000 Usluge javnog cestovnog prijevoza
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Opcije
428133-2026 - Verseny
Bulgária – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító590990
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 60112000 Közúti tömegközlekedési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Opciók
428133-2026 - Gara
Bulgaria – Servizi di trasporto pubblico terrestre – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno590990
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 60112000 Servizi di trasporto pubblico terrestre
5. Lotto
LottoLOT-0001
Opzioni
428133-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius590990
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 60112000 Viešojo kelių transporto paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Pasirinkimo galimybės
428133-2026 - Konkurss
Bulgārija – Sabiedriskie autotransporta pakalpojumi – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators590990
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 60112000 Sabiedriskie autotransporta pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iespējas
428133-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode590990
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 60112000 Openbaarvervoersdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
428133-2026 - Procedura konkurencyjna
Bułgaria – Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator590990
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60112000 Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Opcje
428133-2026 - Concurso
Bulgária – Serviços de transporte público rodoviário – „Обществен превоз на пътници по автобусна линия София – Кюстендил, която е част от Републиканската транспортна схема от квотата на Община Кюстендил“
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 60112000 Serviços de transporte público rodoviário
Opções
428133-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor590990
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 60112000 Služby verejnej cestnej dopravy
5. Časť
ČasťLOT-0001
Možnosti
428133-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator590990
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 60112000 Storitve javnega cestnega prevoza
5. Sklop
SklopLOT-0001