434704-2026 - Състезателна процедура
България – Услуги, свързани със строителството – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеИзпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
ОписаниеОбществената поръчка е за изпълнение на услуги - строителен надзор и функции на Инженер по Фидик, които ще се осъществяват за обект, включващ изготвяне на работен проект, строителство, доставка на необходимото оборудване и въвеждане в експлоатация на две метростанции и тунелни участъци. Изпълнението на обекта ще се извърши по два договора по Договорните условия за Технологично оборудване и Проектиране-Строителство, първо издание на ФИДИК на български език от 2002 г. на БААИК (Превод от английски език от Николай В. Атанасов на първото издание на ФИДИК от 1999 г. (ISBN 2-88432-023-7, Жълтата книга на ФИДИК), а именно: - Договор за изпълнение на Обособена позиция № 1 с предмет: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния – участък от км. 0+000,00 до км. 0+887,78 (начало МС 2) с една метростанция; - Договор за изпълнение на Обособена позиция № 2 с предмет: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния – участък от км. 0+887,78 (начало МС 2) до МС Люлин с една метростанция.
Вътрешен идентификатор591466
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 71500000 Услуги, свързани със строителството
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ОписаниеОбществената поръчка е за изпълнение на услуги - строителен надзор и функции на Инженер по Фидик, които ще се осъществяват за обект, включващ изготвяне на работен проект, строителство, доставка на необходимото оборудване и въвеждане в експлоатация на две метростанции и тунелни участъци. Изпълнението на обекта ще се извърши по два договора по Договорните условия за Технологично оборудване и Проектиране-Строителство, първо издание на ФИДИК на български език от 2002 г. на БААИК (Превод от английски език от Николай В. Атанасов на първото издание на ФИДИК от 1999 г. (ISBN 2-88432-023-7, Жълтата книга на ФИДИК), а именно: - Договор за изпълнение на Обособена позиция № 1 с предмет: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния – участък от км. 0+000,00 до км. 0+887,78 (начало МС 2) с една метростанция; - Договор за изпълнение на Обособена позиция № 2 с предмет: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния – участък от км. 0+887,78 (начало МС 2) до МС Люлин с една метростанция. Основните задължения на изпълнителя на инженерно-консултантските услуги са:  Изготвяне на оценка за съответствие на всички части на техническите/работните проекти съгласно изискванията на чл. 142 от Закона за устройство на територията /ЗУТ/ и одобряване на съгласуваните технически/работни проекти.  Управление и координация на строителния процес и упражняване на строителен надзор съгласно изискванията на чл. 166 и др. от ЗУТ по време на строителството на подобектите, така че да се гарантира изпълнението на обекта по всички части в съответствие с техническите/работните проекти, изискванията на българското законодателство и Възложителя;  Контрол, отчетност и текущо приемане на строително-монтажните работи в съответствие със съгласуваните технически/работни проекти с оформяне на съответните актове и протоколи;  Координация на работите по пускови изпитания и въвеждане в експлоатация на подобектите, при необходимост изготвяне оценка за съответствие за съществени изменения на инвестиционните проекти по смисъла на чл. 154 от ЗУТ;  Осигуряване издаването на всички документи в съответствие с действащото българско законодателство по време на строителството и въвеждането на подобектите в експлоатация и организиране предаването на обекта с държавна приемателна комисия съгласно ЗУТ. Поръчката включва и всички други дейности, предвидени в ЗУТ, в технологичните правила и нормативи или необходими за осигуряване на ефективен и качествен контрол, както и допълнителните изисквания на възложителя, съгласно техническите спецификации за изпълнението на подобектите от двете обособени позиции, включително задълженията на инженер-консултанта по двата договора за проектиране и строителство, сключени по Договорните условия за Технологично оборудване и Проектиране-Строителство на ФИДИК.
434704-2026 - Konkurrencevilkår
Bulgarien – Tjenesteydelser i forbindelse med byggeri – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID591466
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71500000 Tjenesteydelser i forbindelse med byggeri
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
434704-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung591466
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
434704-2026 - Licitación
Bulgaria – Servicios relacionados con la construcción – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno591466
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 71500000 Servicios relacionados con la construcción
5. Lote
LoteLOT-0001
434704-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus591466
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 71500000 Ehitusega seotud teenused
5. Osa
OsaLOT-0001
434704-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste591466
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71500000 Rakentamiseen liittyvät palvelut
434704-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka591466
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71500000 Usluge povezane s građevinarstvom
5. Grupa
GrupaLOT-0001
434704-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno591466
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 71500000 Servizi connessi alla costruzione
5. Lotto
LottoLOT-0001
434704-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius591466
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71500000 Su statyba susijusios paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
434704-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators591466
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71500000 Ar celtniecību saistītie pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
434704-2026 - Kompetizzjoni
Il-Bulgarija – Servizzi relatati mal-kostruzzjoni – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern591466
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71500000 Servizzi relatati mal-kostruzzjoni
5. Lott
LottLOT-0001
434704-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator591466
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71500000 Usługi związane z budownictwem
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
434704-2026 - Concurso
Bulgária – Serviços relacionados com a construção – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 71500000 Serviços relacionados com a construção
434704-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern591466
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 71500000 Servicii privind construcţiile
5. Lot
LotLOT-0001
434704-2026 - Konkurrensutsättning
Bulgarien – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Изпълнение на строителен надзор и функции на Инженер по Фидик за договори с договорните условия на Фидик за обект: Проектиране и строителство на отклонение от първа метролиния от МС Люлин до Околовръстен път с две метростанции.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare591466
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001