See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Maaperätutkimukset
Описание: TeeSe Botnia Oy Ab pyytää tarjouksia puitejärjestelyn solmimiseksi maaperätutkimuksista Vaasan kaupungin ja muiden omistajayhteisöjensä tarpeisiin viimeistään 15.9.2026 (tavoite) alkavalle toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle.
Вътрешен идентификатор: 614994
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Optiona voidaan tilata myös muita tarjouspyynnön kohteena olevaan kokonaisuuteen sidoksissa olevia palveluita, joita on saatavissa valituilta palveluntuottajilta.
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71351500 Услуги по проучване на почвата
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Варианти:
Описание на опциите: Optiona voidaan tilata myös muita tarjouspyynnön kohteena olevaan kokonaisuuteen sidoksissa olevia palveluita, joita on saatavissa valituilta palveluntuottajilta.
2. Procedure
Procedure
Titel: Maaperätutkimukset
Intern ID: 614994
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71351500 Undersøgelser af terræn
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Valgmuligheder:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Maaperätutkimukset
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 614994
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71351500 Υπηρεσίες εδαφολογικών ερευνών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Επιλογές:
Title: Maaperätutkimukset
Internal identifier: 614994
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71351500 Ground investigation services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Maaperätutkimukset
Identificador interno: 614994
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71351500 Servicios de estudio de suelos
5. Lote
Lote: LOT-0000
Opciones:
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Maaperätutkimukset
Sisemine tunnus: 614994
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71351500 Maapinna uuringuteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
Täiendavad hankevõimalused:
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Maaperätutkimukset
Sisäinen tunniste: 614994
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71351500 Maaperän tutkimuspalvelut
Optiot:
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Maaperätutkimukset
Aitheantóir inmheánach: 614994
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Roghanna:
2. Postupak
Postupak
Naslov: Maaperätutkimukset
Interna identifikacijska oznaka: 614994
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71351500 Usluge istraživanja tla
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Opcije:
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Maaperätutkimukset
Vidaus identifikatorius: 614994
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71351500 Grunto tyrimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pasirinkimo galimybės:
Nosaukums: Maaperätutkimukset
Iekšējais identifikators: 614994
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71351500 Grunts izpētes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iespējas:
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Maaperätutkimukset
Wewnętrzny identyfikator: 614994
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71351500 Usługi badania gleby
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Opcje:
2. Postup
Postup
Názov: Maaperätutkimukset
Interný identifikátor: 614994
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71351500 Pozemný prieskum
5. Časť
Časť: LOT-0000
Možnosti:
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 614994
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71351500 Storitve preiskave tal
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 614994
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71351500 Markundersökningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner: