Място на изпълнение
Пощенски адрес: „Монетен двор“ ЕАД, кв. „Гара Искър“, ул. „5006” № 6, гр. София, Република България
Град: София
Пощенски код: 1528
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): София (столица) (BG411)
Държава: България
Místo plnění
Obec: София
PSČ: 1528
Nižší územní jednotka země (NUTS): София (столица) (BG411)
Země: Bulharsko
Udførelsessted
By: София
Postnummer: 1528
Landsdel (NUTS): София (столица) (BG411)
Land: Bulgarien
Erfüllungsort
Stadt: София
Postleitzahl: 1528
Τόπος εκτέλεσης
Πόλη: София
Ταχυδρομικός κώδικας: 1528
Χώρα: Βουλγαρία
449605-2026 - Competition
Bulgaria – Coin blanks – Доставка на монетни заготовки за производство на евромонети по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleДоставка на монетни заготовки за производство на евромонети по обособени позиции
DescriptionНастоящата обществена поръчка включва три обособени позиции, както следва: - Обособена позиция № 1 (ОП № 1): „Доставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 1, 2 и 5 цента“; - Обособена позиция № 2 (ОП № 2): „Доставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 10, 20 и 50 цента“; - Обособена позиция № 3 (ОП № 3): „Доставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 1 и 2 евро“.​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​Предмет на настоящата процедура е възлагане на доставките на монетни заготовки, необходими за отсичането на евромонети с българска национална страна, от всички номинали в обращение (разменни монети и възпоменателни монети от 2 евро). Общото прогнозно количество монетни заготовки, предмет на възлагане с настоящата обществена поръчка, за предвидения й срок на изпълнение от 5 (пет) години, възлиза на 10 174.32 тона.
Internal identifier578429
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44451000 Coin blanks
5. Lot
LotLOT-0001
TitleДоставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 1, 2 и 5 цента
DescriptionПредмет на обособена позиция № 1 (ОП № 1) е възлагане доставката на монетни заготовки за производство на евромонети с българска национална страна, с номинали 1, 2 и 5 цента. ​​​​​​​Прогнозното общо количество монетни заготовки, което следва да се достави в срока на действие на договора за възлагане на ОП № 1 е 3667.17 тона. Конкретните количества монетни заготовки, обект на възлагане с всяка отделна заявка по реда на проекта на договор, се определят на база преценка за текущата необходимост от съответните номинали евромонети в паричното обращение. Предвижда се договорът за възлагане на ОП № 1 да се сключи за срок от 5 (пет) години, считано от датата на подписването му. Предвижда се първоначалните количества монетни заготовки, както следва: а) 39 тона монетни заготовки за евромонети за 5 цента; б) 30 тона монетни заготовки за евромонети за 2 цента; в) 23 тона монетни заготовки за евромонети за 1 цент, да бъдат доставени в срок до 3 (три) месеца, считано от датата на подписване на Договора. Срокът за доставка на първонанчалните количества е възможно да бъде удължен с не повече от 30 (тридесет) календарни дни по взаимно съгласие на Страните, изразено в писмена форма. Срокът за изпълнение на всяка конкретна доставка, с изключение на първите доставки за всеки номинал, се определя в съответна писмена заявка по реда на проекта на договор.​​​​​​​
Internal identifier578477
LotLOT-0002
TitleДоставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 10, 20 и 50 цента
DescriptionПредмет на обособена позиция № 2 (ОП № 2) е възлагане доставката на монетни заготовки за производство на евромонети с българска национална страна, с номинали 10, 20 и 50 цента. ​​​​​​​Прогнозното общо количество монетни заготовки, което следва да се достави в срока на действие на договора за възлагане на ОП № 2 е 4660.66 тона. Конкретните количества монетни заготовки, обект на възлагане с всяка отделна заявка по реда на проекта на договор, се определят на база преценка за текущата необходимост от съответните номинали евромонети в паричното обращение. Предвижда се договорът за възлагане на ОП № 2 да се сключи за срок от 5 (пет) години, считано от датата на подписването му. Предвижда се първоначалните количества монетни заготовки, както следва: а) 78 тона монетни заготовки за евромонети за 50 цента; б) 57 тона монетни заготовки за евромонети за 20 цента; в) 41 тона монетни заготовки за евромонети за 10 цента, да бъдат доставени в срок до 3 (три) месеца, считано от датата на подписване на Договора. Срокът за доставка на първонанчалните количества е възможно да бъде удължен с не повече от 30 (тридесет) календарни дни по взаимно съгласие на Страните, изразено в писмена форма. Срокът за изпълнение на всяка конкретна доставка, с изключение на първите доставки за всеки номинал, се определя в съответна писмена заявка по реда на проекта на договор.​​​​​​​
Internal identifier579105
LotLOT-0003
TitleДоставка на монетни заготовки за производство на евромонети с номинали 1 и 2 евро
DescriptionПредмет на обособена позиция № 3 (ОП №3) е възлагане доставката на сдвоени монетни заготовки за производство на евромонети с българска национална страна, с номинали 1 и 2 евро. ​​​​​​​Прогнозното общо количество монетни заготовки, което следва да се достави в срока на действие на договора за възлагане на ОП № 3 е 1846.49 ​​​​​​​тона. Конкретните количества монетни заготовки, обект на възлагане с всяка отделна заявка по реда на проекта на договор, се определят на база преценка за текущата необходимост от съответните номинали евромонети в паричното обращение. Предвижда се договорът за възлагане на ОП № 3 да се сключи за срок от 5 (пет) години, считано от датата на подписването му. Предвижда се избраният изпълнител да извърши следните първоначални доставки в срокове, както следва: а) 75 тона монетни заготовки за евромонети за 1 евро - в срок до 4 (четири) месеца, считано от датата на подписване на договора по ОП № 3; б) 85 тона монетни заготовки за евромонети за 2 евро - в срок до 4 (четири) месеца, считано от датата на писменото уведомление от възложителя за одобрение на мострите на монетни заготовки с изработен гурт по реда на проекта на договор. Срокът за доставка на първоначалните количества е възможно да бъде удължен с не повече от 30 (тридесет) календарни дни по взаимно съгласие на Страните, изразено в писмена форма. Срокът за изпълнение на всяка конкретна доставка, с изключение на първите доставки за всеки номинал, се определя в съответна писмена заявка по реда на проекта на договор.​​​​​​​
Internal identifier579140
Lugar de ejecución
Localidad: София
Código postal: 1528
País: Bulgaria
Lepingu täitmise koht
Linn: София
Sihtnumber: 1528
Riik: Bulgaaria
Suorituspaikka
Postitoimipaikka: София
Postinumero: 1528
Maa: Bulgaria
Lieu d’exécution
Ville: София
Code postal: 1528
Pays: Bulgarie
Mjesto izvršenja
Grad: София
Poštanski broj: 1528
Zemlja: Bugarska
A teljesítés helye
Város: София
Irányítószám: 1528
Ország: Bulgária
Luogo di esecuzione
Località: София
Codice postale: 1528
Suddivisione del paese (NUTS): София (столица) (BG411)
Paese: Bulgaria
449605-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius578429
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 44451000 Monetų ruošiniai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius578477
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius579105
Pirkimo dalisLOT-0003
Vidaus identifikatorius579140
Izpildes vieta
Pilsēta: София
Pasta indekss: 1528
Valsts apakšiedalījums (NUTS): София (столица) (BG411)
Valsts: Bulgārija
Plaats van uitvoering
Stad: София
Postcode: 1528
Land: Bulgarije
449605-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator578429
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 44451000 Matryce do bilonu
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator578477
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator579105
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator579140
Local de execução
Cidade: София
País: Bulgária
Locul de executare
Localitate: София
Cod poștal: 1528
Țara: Bulgaria
Miesto plnenia
Mesto: София
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): София (столица) (BG411)
Krajina: Bulharsko
Kraj izvajanja
Poštna številka: 1528
Država: Bolgarija
Leveransplats
Ort: София