2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ochrona osób i mienia, pomieszczeń, budynków i terenu przyległego do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o.
Описание: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi ochrony osób i mienia, pomieszczeń, budynków i terenu przyległego do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o., zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Вътрешен идентификатор: RZP.27.21.2026.KB
Вид процедура: Открита
Основни характеристики на процедурата: Procedura uregulowana w Dziale IV Rozdziale 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2024, poz. 1320 ze zm.)
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79710000 Услуги по безопасност
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi ochrony osób i mienia, pomieszczeń, budynków i terenu przyległego do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. W przypadku skorzystania z PRAWA OPCJI dotyczącej lokalizacji Zabraniecka 2 Warszawa WWE – wprowadzona zostanie zmiana charakteru ochrony z ochrony fizycznej kwalifikowanych pracowników ochrony, (bez uprawnień do użycia broni) na ochronę realizowaną przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną (SUFO). Umowa będzie realizowana przez okres 12 miesięcy od dnia faktycznego rozpoczęcia świadczenia usługi, które przewiduje się najwcześniej na dzień 01.08.2026 r. od godz. 7:00. Umowa będzie realizowana do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację zadania określonych w § 3 ust. 1 umowy, nie krócej niż do dnia 01.08.2027 r. godz. 7:00 w oparciu o cenę jednostkową zaproponowaną przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej, zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji umowy nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel (umowa zostanie podpisana na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania). Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. W przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy określona w § 3 ust. 1 umowy zostanie w pełni wykorzystana przed wskazanym terminem zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy. Natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy (na warunkach zaproponowanych w ofercie najkorzystniejszej) do chwili, gdy przyznane środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 3 miesiące. Wymagania ogólne dotyczące sposobu realizacji zamówienia 1) Ochrona fizyczna realizowana będzie poprzez zapewnienie funkcjonowania: • posterunków obsadzonych: - kwalifikowanymi pracownikami ochrony wyposażonych w środki przymusu bezpośredniego - w przypadku skorzystania z PRAWA OPCJI – wprowadzenie w obiekcie Zabraniecka 2 Warszawa WWE Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej (SUFO) obsadzonych pracownikami: a) wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, b) z dopuszczeniem do posiadania broni, c) wykonujący zadanie, które dopuszcza użycie broni (zgodnie z art. 40 ustawy o ochronie osób i mienia) broń palną która może być noszona wyłącznie podczas służby, realizowanych w formie: - posterunków stałych, wystawianych w miejscach wymagających ochrony dwunastogodzinnej i całodobowej - posterunków stałych, wystawianych w miejscach wymagających ochrony dwunastogodzinnej i całodobowej, np. w wyznaczonych pomieszczeniach, - posterunków doraźnych, wystawianych w miejscu, które wymaga ochrony natychmiastowej, - patroli, wykonujących zadania ochrony odcinka obszaru po wyznaczonej trasie, - patroli interwencyjnych: a) podejmujących działania w zakresie ochrony mienia na wezwanie do określonego miejsca lub w efekcie alarmu z systemu monitorowania sygnałów alarmowych, zdolne stawić się na miejsce wezwania do 10 minut od otrzymania zgłoszenia, b) w przypadku skorzystania a PRAWA OPCJI – wprowadzenie w obiekcie Zabraniecka 2 Warszawa WWE obsadzonych kwalifikowanymi pracownikami ochrony SUFO, • monitorowania sygnałów alarmowych z instalacji SSWiN, • monitorowania podglądu z instalacji CCTiV, • nadzoru – przeprowadzanego przez inspektorów nadzoru ze strony Wykonawcy w celu skontrolowania sposobu wykonywania zadań ochronnych przez pracowników ochrony oraz rozpoznania aktualnego stanu bezpieczeństwa obiektu. W sytuacjach wyjątkowych lub zagrożenia pracownicy ochrony realizujący zadania ochrony fizycznej obiektów, wspomagani będą przez mobilne patrole interwencyjne (grupy interwencyjne) wyposażone w środki przymusu bezpośredniego. 2. Wymogi dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane przez Zamawiającego - wymóg z art. 95 ustawy Pzp. 1) Zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga, aby osoby zaangażowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia w zakresie określonym w pkt 2) poniżej były zatrudnione na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ze szczególnym uwzględnieniem zobowiązań publiczno-prawnych wynikających z obowiązków pracodawcy oraz powinny zostać przeszkolone w zakresie bhp, ppoż. oraz innych przepisów zależnie od zakresu obowiązków i miejsca świadczenia usług. 2) Powyższy obowiązek obejmuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy przez Wykonawcę, osób uczestniczących w realizacji zamówienia wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: • stała lub doraźna ochrona fizyczna. Oznacza to, że każda roboczogodzina wykonywania usługi przez te osoby musi być wykonywana wyłącznie w ramach umowy o pracę. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w SWZ.
Варианти:
Описание на опциите: Zamawiający zastrzega sobie prawo do realizacji, na zasadach prawa opcji, zakresu zamówienia dotyczącego Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Warszawska Wytwórnia Energii” przy ul. Zabranieckiej 2 poprzez możliwość wprowadzenia zmiany charakteru ochrony z ochrony fizycznej kwalifikowanych pracowników ochrony (bez uprawnień do używania broni) na ochronę realizowaną przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną (SUFO) na zasadach opisanych w Części II SWZ - Opisie Przedmiotu Zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W przypadku wystąpienia konieczności skorzystania z prawa opcji na Wykonawcę nałożony zostanie obowiązek realizacji zamówienia do wysokości środków, o których mowa w § 3 ust. 1 Części IV SWZ - Projektowane postanowienia umowy, na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: RZP.27.21.2026.KB
Typ řízení: Otevřené
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79710000 Bezpečnostní služby
5. Část
Část: LOT-0001
Možnosti:
449824-2026 - Konkurrencevilkår
Udbudsbekendtgørelse – den lempelige ordning
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDRZP.27.21.2026.KB
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79710000 Sikkerhedstjenester
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Valgmuligheder
449824-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης — απλουστευμένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόRZP.27.21.2026.KB
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79710000 Υπηρεσίες ασφάλειας
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Επιλογές
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: RZP.27.21.2026.KB
Menetluse liik: Avatud
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79710000 Turvateenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendavad hankevõimalused:
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: RZP.27.21.2026.KB
Type de procédure: Ouverte
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Procedura uregulowana w Dziale IV Rozdziale 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2024, poz. 1320 ze zm.)
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79710000 Services de sécurité
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
449824-2026 - Iomaíocht
Fógra conartha – an córas éadrom
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachRZP.27.21.2026.KB
An cineál nóis imeachtaOscailte
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79710000 Security services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: RZP.27.21.2026.KB
Vrsta postupka: Otvoren
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79710000 Usluge na području sigurnosti
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Opcije:
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: RZP.27.21.2026.KB
Az eljárás típusa: Nyitott
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79710000 Biztonsági szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: RZP.27.21.2026.KB
Pirkimo būdas: Atviras
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79710000 Apsaugos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Iekšējais identifikators: RZP.27.21.2026.KB
Procedūras veids: Atklāta
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79710000 Apsardzes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iespējas:
449824-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt – reġim ħafif
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internRZP.27.21.2026.KB
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79710000 Servizzi tas-sigurtà
5. Lott
LottLOT-0001
Għażliet
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: RZP.27.21.2026.KB
Rodzaj procedury: Otwarta
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79710000 Usługi ochroniarskie
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
449824-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare - regim simplificat
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator internRZP.27.21.2026.KB
Tip de procedurăDeschisă
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 79710000 Servicii de siguranţă
LotLOT-0001
Opțiuni
449824-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania – zjednodušený režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátorRZP.27.21.2026.KB
Druh postupuVerejná súťaž
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79710000 Bezpečnostné služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
Možnosti
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79710000 Varovalne storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: RZP.27.21.2026.KB
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Optioner: