Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90910000 Услуги по почистване на сгради, промишлени инсталации и превозни средства
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Helsinki-Uusimaa (FI1B1)
Държава: Финлaндия
Допълнителна информация: Siuntio,Inkoo ja Hanko
Условия за възлагане на обществена поръчка
450203-2026 - Zadávání
Finsko – Úklidové služby – Siivouspalvelujen hankinta Siuntion, Inkoon, Hangon ja Espoon alueille
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevSiivouspalvelujen hankinta Siuntion, Inkoon, Hangon ja Espoon alueille
PopisLänsi-Uudenmaan hyvinvointialue (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia siivouspalveluiden hankinnasta. Hankinnassa hankitaan toistaiseksi voimassa oleville kohteille ylläpitosiivousta, vuosihuoltotöitä ja erikseen tilattavia siivoustöitä, esimerkiksi kalusteiden pesua. Hankinnan ennakoitu arvo on 7 100 000 euroa (alv 0 %), joka jakautuu osa-alueiden kesken seuraavasti: Osa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue ennakoitu arvo on 1 300 000 € (alv 0%). Osa-alue 2 Hangon alue ennakoitu arvo on 2 000 000 € (alv 0%) Osa-alue 3 Espoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola) ennakoitu arvo on 3 800 000 € (alv 0 %) Jokaiselle osa-alueelle valitaan yksi (1) toimittaja ja yksi (1) varatoimittaja. Varatoimittajan kanssa voidaan tehdä sopimus, mikäli Toimittajan sopimus päättyy osittain tai kokonaan pääsääntöisesti irtisanomisen johdosta. Varatoimittajalta voidaan myös pyytää yksittäisten kohteiden osalta palvelun tuottamista. Kohteiden hinnoittelussa noudatetaan varatoimittajan tarjouksessaan antamia hintoja mahdollisine sopimusehtojen mukaisine hinnankorotuksineen. Tilaaja järjestää kiinnostuneille tarjoajille kohdekäynnit Espoossa ja Hangossa viikolla 25. Tarkemmat tiedot kohteista ja ajankohdista löytyy liitteen 2.1 "Kohdeluettelo ja hinnat" kolmannelta välilehdeltä "Näyttösuunnitelma". Tarkempi kuvaus hankinnan sisällöstä on tarjouspyynnön liitteellä 2. "Hankinnan kohteen kuvaus".
Interní identifikátor3932/2025
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 90910000 Úklidové služby
5. Část
ČástLOT-0001
NázevOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
PopisOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Interní identifikátor1-0
ČástLOT-0002
NázevOsa-alue 2 Hangon alue
PopisOsa-alue 2 Hangon alue
Interní identifikátor2-1
ČástLOT-0003
NázevOsa-alue 3 Espoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola)
PopisEspoon itäinen alue (Leppävaara ja Tapiola)
Interní identifikátor3-2
450203-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID3932/2025
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90910000 Rengøring
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
BeskrivelseOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Intern ID1-0
DelkontraktLOT-0002
TitelOsa-alue 2 Hangon alue
BeskrivelseOsa-alue 2 Hangon alue
Intern ID2-1
DelkontraktLOT-0003
Intern ID3-2
450203-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung3932/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1-0
LosLOT-0002
BeschreibungOsa-alue 2 Hangon alue
Interne Kennung2-1
LosLOT-0003
Interne Kennung3-2
450203-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
Internal identifier3932/2025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Internal identifier1-0
LotLOT-0002
TitleOsa-alue 2 Hangon alue
DescriptionOsa-alue 2 Hangon alue
Internal identifier2-1
LotLOT-0003
Internal identifier3-2
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90910000 Servicios de limpieza
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Helsinki-Uusimaa (FI1B1)
País: Finlandia
Información complementaria: Siuntio,Inkoo ja Hanko
Condiciones de la contratación pública
450203-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus3932/2025
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90910000 Puhastusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1-0
OsaLOT-0002
PealkiriOsa-alue 2 Hangon alue
KirjeldusOsa-alue 2 Hangon alue
Sisemine tunnus2-1
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus3-2
450203-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste3932/2025
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90910000 Siivous- ja puhdistuspalvelut
Sisäinen tunniste1-0
Ilmoituksen nimiOsa-alue 2 Hangon alue
KuvausOsa-alue 2 Hangon alue
Sisäinen tunniste2-1
Sisäinen tunniste3-2
450203-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach3932/2025
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1-0
LuchtógLOT-0002
TeidealOsa-alue 2 Hangon alue
Cur síosOsa-alue 2 Hangon alue
Aitheantóir inmheánach2-1
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach3-2
450203-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka3932/2025
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90910000 Usluge čišćenja
5. Grupa
GrupaLOT-0001
OpisOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Interna identifikacijska oznaka1-0
GrupaLOT-0002
NaslovOsa-alue 2 Hangon alue
OpisOsa-alue 2 Hangon alue
Interna identifikacijska oznaka2-1
GrupaLOT-0003
Interna identifikacijska oznaka3-2
450203-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka - Skelbimas apie pakeitimą
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius3932/2025
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90910000 Valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1-0
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasOsa-alue 2 Hangon alue
AprašymasOsa-alue 2 Hangon alue
Vidaus identifikatorius2-1
Pirkimo dalisLOT-0003
Vidaus identifikatorius3-2
450203-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern3932/2025
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90910000 Servizzi tat-tindif
5. Lott
LottLOT-0001
TitluOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Identifikatur intern1-0
LottLOT-0002
TitluOsa-alue 2 Hangon alue
DeskrizzjoniOsa-alue 2 Hangon alue
Identifikatur intern2-1
LottLOT-0003
Identifikatur intern3-2
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90910000 Reinigingsdiensten
Plaats van uitvoering
Land: Finland
Aanvullende informatie: Siuntio,Inkoo ja Hanko
Voorwaarden van de aanbesteding
450203-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno3932/2025
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 90910000 Serviços de limpeza
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1-0
LoteLOT-0002
TítuloOsa-alue 2 Hangon alue
DescriçãoOsa-alue 2 Hangon alue
Identificador interno2-1
LoteLOT-0003
Identificador interno3-2
450203-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern3932/2025
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 90910000 Servicii de curăţenie
Identificator intern1-0
DescriereOsa-alue 2 Hangon alue
Identificator intern2-1
Identificator intern3-2
450203-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
2. Postup
Postup
Interný identifikátor3932/2025
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90910000 Upratovacie služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovOsa-alue 1 Siuntion ja Inkoon alue
Interný identifikátor1-0
ČasťLOT-0002
NázovOsa-alue 2 Hangon alue
Interný identifikátor2-1
ČasťLOT-0003
Interný identifikátor3-2
450203-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator3932/2025
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90910000 Storitve čiščenja
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1-0
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2-1
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3-2
450203-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare3932/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
BeskrivningOsa-alue 2 Hangon alue
Intern identifierare2-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
Intern identifierare3-2