See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Mikkelin veturitallialue - Pilaantuneen maan vastaanotto
Описание: Mikkelin kaupunki pyytää tarjouksia Mikkelissä, katuosoitteessa Ratakatu 7, sijaitsevan entisen veturitallialueen massanvaihtona suoritettavista pilaantuneen maan vastaanotosta. Tilaajana hankkeessa toimii Mikkelin kaupunki. Vastaanottokustannuksista vastaavat Mikkelin kaupunki ja VR-Yhtymä Oyj. Hankinnan kohteena ovat Mikkelin veturitallialueen pilaantuneen maa-aineksen käsittely ja vastaanotto. Vastaanottoaika on arviolta lokakuusta 2026 - heinäkuuhun 2027. Mahdollinen maiden läjittäminen/kuivattaminen voi vaikuttaa vastaanottoaikaan kunnostusurakan edetessä. Hankinta liittyy kiinteästi urakkaan Mikkelin veturitallialue - Pilaantuneen maaperän kunnostus. Tarjouspyyntö on ehdollinen, ja hankinta toteutuu siihen varattujen määrärahojen, myönnettävien lupien ja PIMA päätöksen sekä veturitallien pilaantuneen maaperän kunnostusurakan puitteissa. Vastaanottoon tuotavat jätejakeet on yksilöity tarjouspyyntöasiakirjoissa. Hankinnan ennakoitu arvo ylittää palveluhankintojen EU-kynnysarvon 216 000 euroa (alv. 0 %). Hankinnan arvo muodostuu urakan aikana kaivettavien pilaantuneiden maa-ainesten määristä, niiden jakautumisesta eri jätejakeisiin ja jätejaekohtaisista vastaanottokustannuksista. Arviot määristä on esitetty tarjouspyyntöasiakirjoissa. Määrät eivät ole tilaajaa sitovia, tilaajalle ei muodostu määräostovelvoitetta eikä velvollisuutta toimittaa arvioituja massamääriä. Palveluntuottajalle ei muodostu hankinnan kohteena olevaan palveluntuotantoon yksinoikeutta. Hankinta on jaettu osiin vastaanotettavien jätejakeiden mukaan. Osiin jakaminen mahdollistaa tarjoajien osallistumisen kilpailutukseen vastaanottopaikkojen ja -kapasiteettien sekä ympäristölupien puitteissa. Hankintayksikölle osiin jakaminen mahdollistaa kokonaistaloudellisesti edullisimman vaihtoehdon valinnan jätejakeittain, maa-aineisten vastaanottoon ja kuljettamiseen liittyvät kokonaiskustannukset huomioon ottaen. Massojen kuvaus on esitetty liitteessä 3 Mikkelin veturitallialueen vastaanottotarjouspyynnön massojen kuvaus. Tulostaulukot on esitetty liitteessä 3.1 ja valokuvat liitteessä 3.2. Tarjotut hinnat tulee täyttää liitteenä olevalle tarjouslomakkeelle (liite 4). Tarjouslomakkeelle tarjoajan tulee täyttää tarjoajaa ja vastaanottopaikkaa koskevat tiedot sekä tarjoamansa arvonlisäverottomat jätejaekohtaiset yksikköhinnat siten, kuin ne on lomakkeella pyydetty. Tämän lisäksi tarjoajan tulee syöttää tarjouslomakkeen arvonlisäveroton vertailuhinta € / t tarjoukselle sille varattuun paikkaan. Tarjoaja vastaa siitä, että tarjoukselle syötetty hinta vastaa tarjouslomakkeen hintaa. Täytetty tarjouslomake (excel) tulee ladata tarjoukselle sille varattuun kohtaan. Kilpailutuksen perusteella perustetaan puitejärjestely, johon valitaan yksi pilaantuneen maa-aineksen vastaanottopalveluja tuottava palveluntuottaja jokaista jätejaetta kohden. Massojen vastaanotoista tehdään tilaussopimukset. Tilaaja pidättää itsellään oikeuden hylätä perustellusta syystä kaikki tehdyt tarjoukset. Tarjouksista valitaan jätejakeittain kokonaistaloudellisesti vertailuhinnan perusteella edullisimmat tarjoukset. Vertailuhintaan lasketaan kuormakohtainen punnitusmaksu, tiedonsiirto SIIRTO-rekisteriin, vastaanottomaksu ja kuljetushinta. Tilaaja pidättää oikeuden lisähankintaan, joka olennaisesti liittyy hankinnan kohteena olevaan palveluntuotantoon. Tilaaja pidättää oikeuden olla kokonaan tilaamatta vastaanottopalvelua, mikäli jotakin jätejaetta ei todeta kunnostusurakan aikana eikä vastaanottopalvelulle siten ole tarvetta.
Вътрешен идентификатор: 618531
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци
Допълнителна класификация (cpv): 90000000 Услуги, свързани с отпадъчните води, битовите отпадъци, чистотата и околната среда, 90740000 Услуги по проследяване и наблюдение на замърсителите и възстановяване, 90900000 Услуги по почистване и хигиенизиране
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: 1.1. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Описание: 1.1. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Вътрешен идентификатор: 1.1-0
Варианти:
Описание на опциите: Lisähankintamahdollisuudet hankinta-asiakirjojen mukaisesti.
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: 1.2. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Описание: 1.2. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Вътрешен идентификатор: 1.2-1
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: 1.3. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Описание: 1.3. Pilaantumaton maan sekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Вътрешен идентификатор: 1.3-2
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Описание: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Вътрешен идентификатор: 1.4-3
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: 2.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Описание: 2.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Вътрешен идентификатор: 2.2-4
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: 2.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Описание: 2.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Вътрешен идентификатор: 2.1-5
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: 3.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Описание: 3.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Вътрешен идентификатор: 3.1-6
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: 3.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Описание: 3.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Вътрешен идентификатор: 3.2-7
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: 4.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Описание: 4.1. Pilaantunut maa - jätettä <2 til-%
Вътрешен идентификатор: 4.1-8
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: 4.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Описание: 4.2. Pilaantunut maa - jätettä >2-10 til-%*
Вътрешен идентификатор: 4.2-9
Обособена позиция: LOT-0011
Заглавие: 5.1. Vaarallinen jäte - jätettä <2 til-%
Описание: 5.1. Vaarallinen jäte - jätettä <2 til-%
Вътрешен идентификатор: 5.1-10
Обособена позиция: LOT-0012
Заглавие: 5.2. Vaarallinen jäte - jätettä >2-10 til-%*
Описание: 5.2. Vaarallinen jäte - jätettä >2-10 til-%*
Вътрешен идентификатор: 5.2-11
Обособена позиция: LOT-0013
Заглавие: 6.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Описание: 6.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Вътрешен идентификатор: 6.2-12
Обособена позиция: LOT-0014
Заглавие: 6.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Описание: 6.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Вътрешен идентификатор: 6.1-13
Обособена позиция: LOT-0015
Заглавие: 6.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Описание: 6.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Вътрешен идентификатор: 6.3-14
Обособена позиция: LOT-0016
Заглавие: 7.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Описание: 7.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Вътрешен идентификатор: 7.1-15
Обособена позиция: LOT-0017
Заглавие: 7.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Описание: 7.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Вътрешен идентификатор: 7.2-16
Обособена позиция: LOT-0018
Заглавие: 7.3. Maansekainen puujäte- jätettä >60 til-%
Описание: 7.3. Maansekainen puujäte- jätettä >60 til-%
Вътрешен идентификатор: 7.3-17
Обособена позиция: LOT-0019
Заглавие: 8.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Описание: 8.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Вътрешен идентификатор: 8.1-18
Обособена позиция: LOT-0020
Заглавие: 8.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Описание: 8.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Вътрешен идентификатор: 8.2-19
Обособена позиция: LOT-0021
Заглавие: 8.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Описание: 8.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Вътрешен идентификатор: 8.3-20
Обособена позиция: LOT-0022
Заглавие: 9.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Описание: 9.1. Maansekainen puujäte - jätettä >10-30 til-%*
Вътрешен идентификатор: 9.1-21
Обособена позиция: LOT-0023
Заглавие: 9.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Описание: 9.2. Maansekainen puujäte - jätettä >30-60 til-%
Вътрешен идентификатор: 9.2-22
Обособена позиция: LOT-0024
Заглавие: 9.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Описание: 9.3. Maansekainen puujäte - jätettä >60 til-%
Вътрешен идентификатор: 9.3-23
Обособена позиция: LOT-0025
Заглавие: 10.1 Kreosootilla kyllästetty puu
Описание: Kreosootilla kyllästetty puu
Вътрешен идентификатор: 10.1-24
Обособена позиция: LOT-0026
Заглавие: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Описание: CCA kyllästetty puu*
Вътрешен идентификатор: 10.2-25
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 618531
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90500000 Služby související s likvidací odpadů a odpady
Další klasifikace (cpv): 90000000 Kanalizace, odstraňování odpadu, čištění a ekologické služby, 90740000 Sledování, monitorování znečišťujících látek a sanace, 90900000 Čisticí a hygienické služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 1.1-0
Možnosti:
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 1.2-1
Část: LOT-0003
Interní identifikátor: 1.3-2
Část: LOT-0004
Název: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Popis: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Interní identifikátor: 1.4-3
Část: LOT-0005
Interní identifikátor: 2.2-4
Část: LOT-0006
Interní identifikátor: 2.1-5
Část: LOT-0007
Interní identifikátor: 3.1-6
Část: LOT-0008
Interní identifikátor: 3.2-7
Část: LOT-0009
Interní identifikátor: 4.1-8
Část: LOT-0010
Interní identifikátor: 4.2-9
Část: LOT-0011
Interní identifikátor: 5.1-10
Část: LOT-0012
Interní identifikátor: 5.2-11
Část: LOT-0013
Interní identifikátor: 6.2-12
Část: LOT-0014
Interní identifikátor: 6.1-13
Část: LOT-0015
Interní identifikátor: 6.3-14
Část: LOT-0016
Interní identifikátor: 7.1-15
Část: LOT-0017
Interní identifikátor: 7.2-16
Část: LOT-0018
Interní identifikátor: 7.3-17
Část: LOT-0019
Interní identifikátor: 8.1-18
Část: LOT-0020
Interní identifikátor: 8.2-19
Část: LOT-0021
Interní identifikátor: 8.3-20
Část: LOT-0022
Interní identifikátor: 9.1-21
Část: LOT-0023
Interní identifikátor: 9.2-22
Část: LOT-0024
Interní identifikátor: 9.3-23
Část: LOT-0025
Popis: Kreosootilla kyllästetty puu
Interní identifikátor: 10.1-24
Část: LOT-0026
Název: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Popis: CCA kyllästetty puu*
Interní identifikátor: 10.2-25
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 618531
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90000000 Υπηρεσίες λυμάτων, απορριμμάτων, καθαρισμού και περιβαλλοντικές υπηρεσίες, 90740000 Υπηρεσίες εντοπισμού και παρακολούθησης και αποκατάστασης ρυπαντών, 90900000 Υπηρεσίες καθαρισμού και απολύμανσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1.1-0
Επιλογές:
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1.2-1
Παρτίδα: LOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1.3-2
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Περιγραφή: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1.4-3
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2.2-4
Παρτίδα: LOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2.1-5
Παρτίδα: LOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3.1-6
Παρτίδα: LOT-0008
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3.2-7
Παρτίδα: LOT-0009
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4.1-8
Παρτίδα: LOT-0010
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4.2-9
Παρτίδα: LOT-0011
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5.1-10
Παρτίδα: LOT-0012
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5.2-11
Παρτίδα: LOT-0013
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6.2-12
Παρτίδα: LOT-0014
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6.1-13
Παρτίδα: LOT-0015
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6.3-14
Παρτίδα: LOT-0016
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7.1-15
Παρτίδα: LOT-0017
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7.2-16
Παρτίδα: LOT-0018
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7.3-17
Παρτίδα: LOT-0019
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8.1-18
Παρτίδα: LOT-0020
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8.2-19
Παρτίδα: LOT-0021
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8.3-20
Παρτίδα: LOT-0022
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9.1-21
Παρτίδα: LOT-0023
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9.2-22
Παρτίδα: LOT-0024
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9.3-23
Παρτίδα: LOT-0025
Περιγραφή: Kreosootilla kyllästetty puu
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10.1-24
Παρτίδα: LOT-0026
Τίτλος: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Περιγραφή: CCA kyllästetty puu*
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10.2-25
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 618531
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused
Täiendav liigitus (cpv): 90000000 Reovee- ja jäätmekõrvaldusteenused, puhastus- ja keskkonnateenused, 90740000 Saasteaine jälitamis-, seire- ja eelnenud olukorra taastamise teenused, 90900000 Puhastus- ja desinfitseerimisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1.1-0
Täiendavad hankevõimalused:
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 1.2-1
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 1.3-2
Osa: LOT-0004
Pealkiri: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Kirjeldus: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Sisemine tunnus: 1.4-3
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: 2.2-4
Osa: LOT-0006
Sisemine tunnus: 2.1-5
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: 3.1-6
Osa: LOT-0008
Sisemine tunnus: 3.2-7
Osa: LOT-0009
Sisemine tunnus: 4.1-8
Osa: LOT-0010
Sisemine tunnus: 4.2-9
Osa: LOT-0011
Sisemine tunnus: 5.1-10
Osa: LOT-0012
Sisemine tunnus: 5.2-11
Osa: LOT-0013
Sisemine tunnus: 6.2-12
Osa: LOT-0014
Sisemine tunnus: 6.1-13
Osa: LOT-0015
Sisemine tunnus: 6.3-14
Osa: LOT-0016
Sisemine tunnus: 7.1-15
Osa: LOT-0017
Sisemine tunnus: 7.2-16
Osa: LOT-0018
Sisemine tunnus: 7.3-17
Osa: LOT-0019
Sisemine tunnus: 8.1-18
Osa: LOT-0020
Sisemine tunnus: 8.2-19
Osa: LOT-0021
Sisemine tunnus: 8.3-20
Osa: LOT-0022
Sisemine tunnus: 9.1-21
Osa: LOT-0023
Sisemine tunnus: 9.2-22
Osa: LOT-0024
Sisemine tunnus: 9.3-23
Osa: LOT-0025
Kirjeldus: Kreosootilla kyllästetty puu
Sisemine tunnus: 10.1-24
Osa: LOT-0026
Pealkiri: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Kirjeldus: CCA kyllästetty puu*
Sisemine tunnus: 10.2-25
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 618531
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut
Lisäluokitus (cpv): 90000000 Viemäröinti-, jätehuolto- ja puhdistuspalvelut, ympäristöön liittyvät palvelut, 90740000 Saasteiden jäljittäminen ja seuranta ja ennallistamispalvelut, 90900000 Puhdistus- ja puhtaanapitopalvelut
Sisäinen tunniste: 1.1-0
Optiot:
Sisäinen tunniste: 1.2-1
Sisäinen tunniste: 1.3-2
Ilmoituksen nimi: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Kuvaus: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Sisäinen tunniste: 1.4-3
Sisäinen tunniste: 2.2-4
Sisäinen tunniste: 2.1-5
Sisäinen tunniste: 3.1-6
Sisäinen tunniste: 3.2-7
Sisäinen tunniste: 4.1-8
Sisäinen tunniste: 4.2-9
Sisäinen tunniste: 5.1-10
Sisäinen tunniste: 5.2-11
Sisäinen tunniste: 6.2-12
Sisäinen tunniste: 6.1-13
Sisäinen tunniste: 6.3-14
Sisäinen tunniste: 7.1-15
Sisäinen tunniste: 7.2-16
Sisäinen tunniste: 7.3-17
Sisäinen tunniste: 8.1-18
Sisäinen tunniste: 8.2-19
Sisäinen tunniste: 8.3-20
Sisäinen tunniste: 9.1-21
Sisäinen tunniste: 9.2-22
Sisäinen tunniste: 9.3-23
Kuvaus: Kreosootilla kyllästetty puu
Sisäinen tunniste: 10.1-24
Ilmoituksen nimi: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Kuvaus: CCA kyllästetty puu*
Sisäinen tunniste: 10.2-25
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 618531
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90500000 Services liés aux déchets et aux ordures
Nomenclature complémentaire (cpv): 90000000 Services d'évacuation des eaux usées et d'élimination des déchets, services d'hygiénisation et services relatifs à l'environnement, 90740000 Services de recherche, de surveillance et de réhabilitation des polluants, 90900000 Services de nettoyage et d'hygiène
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identifiant interne: 1.1-0
Options:
Lot: LOT-0002
Identifiant interne: 1.2-1
Lot: LOT-0003
Identifiant interne: 1.3-2
Lot: LOT-0004
Titre: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Identifiant interne: 1.4-3
Lot: LOT-0005
Identifiant interne: 2.2-4
Lot: LOT-0006
Identifiant interne: 2.1-5
Lot: LOT-0007
Identifiant interne: 3.1-6
Lot: LOT-0008
Identifiant interne: 3.2-7
Lot: LOT-0009
Identifiant interne: 4.1-8
Lot: LOT-0010
Identifiant interne: 4.2-9
Lot: LOT-0011
Identifiant interne: 5.1-10
Lot: LOT-0012
Identifiant interne: 5.2-11
Lot: LOT-0013
Identifiant interne: 6.2-12
Lot: LOT-0014
Identifiant interne: 6.1-13
Lot: LOT-0015
Identifiant interne: 6.3-14
Lot: LOT-0016
Identifiant interne: 7.1-15
Lot: LOT-0017
Identifiant interne: 7.2-16
Lot: LOT-0018
Identifiant interne: 7.3-17
Lot: LOT-0019
Identifiant interne: 8.1-18
Lot: LOT-0020
Identifiant interne: 8.2-19
Lot: LOT-0021
Identifiant interne: 8.3-20
Lot: LOT-0022
Identifiant interne: 9.1-21
Lot: LOT-0023
Identifiant interne: 9.2-22
Lot: LOT-0024
Identifiant interne: 9.3-23
Lot: LOT-0025
Identifiant interne: 10.1-24
Lot: LOT-0026
Titre: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Description: CCA kyllästetty puu*
Identifiant interne: 10.2-25
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 618531
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Aicmiú breise (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services, 90740000 Pollutants tracking and monitoring and rehabilitation services, 90900000 Cleaning and sanitation services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 1.1-0
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 1.2-1
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 1.3-2
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Cur síos: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Aitheantóir inmheánach: 1.4-3
Luchtóg: LOT-0005
Aitheantóir inmheánach: 2.2-4
Luchtóg: LOT-0006
Aitheantóir inmheánach: 2.1-5
Luchtóg: LOT-0007
Aitheantóir inmheánach: 3.1-6
Luchtóg: LOT-0008
Aitheantóir inmheánach: 3.2-7
Luchtóg: LOT-0009
Aitheantóir inmheánach: 4.1-8
Luchtóg: LOT-0010
Aitheantóir inmheánach: 4.2-9
Luchtóg: LOT-0011
Aitheantóir inmheánach: 5.1-10
Luchtóg: LOT-0012
Aitheantóir inmheánach: 5.2-11
Luchtóg: LOT-0013
Aitheantóir inmheánach: 6.2-12
Luchtóg: LOT-0014
Aitheantóir inmheánach: 6.1-13
Luchtóg: LOT-0015
Aitheantóir inmheánach: 6.3-14
Luchtóg: LOT-0016
Aitheantóir inmheánach: 7.1-15
Luchtóg: LOT-0017
Aitheantóir inmheánach: 7.2-16
Luchtóg: LOT-0018
Aitheantóir inmheánach: 7.3-17
Luchtóg: LOT-0019
Aitheantóir inmheánach: 8.1-18
Luchtóg: LOT-0020
Aitheantóir inmheánach: 8.2-19
Luchtóg: LOT-0021
Aitheantóir inmheánach: 8.3-20
Luchtóg: LOT-0022
Aitheantóir inmheánach: 9.1-21
Luchtóg: LOT-0023
Aitheantóir inmheánach: 9.2-22
Luchtóg: LOT-0024
Aitheantóir inmheánach: 9.3-23
Luchtóg: LOT-0025
Cur síos: Kreosootilla kyllästetty puu
Aitheantóir inmheánach: 10.1-24
Luchtóg: LOT-0026
Teideal: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Cur síos: CCA kyllästetty puu*
Aitheantóir inmheánach: 10.2-25
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 618531
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom
Dodatna klasifikacija (cpv): 90000000 Usluge u području otpadnih voda, otpada, čišćenja i okoliša, 90740000 Usluge traganja i praćenja zagađivala i usluge sanacije, 90900000 Usluge čišćenja i sanitacije
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1.1-0
Opcije:
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 1.2-1
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 1.3-2
Grupa: LOT-0004
Naslov: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Opis: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Interna identifikacijska oznaka: 1.4-3
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 2.2-4
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: 2.1-5
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: 3.1-6
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 3.2-7
Grupa: LOT-0009
Interna identifikacijska oznaka: 4.1-8
Grupa: LOT-0010
Interna identifikacijska oznaka: 4.2-9
Grupa: LOT-0011
Interna identifikacijska oznaka: 5.1-10
Grupa: LOT-0012
Interna identifikacijska oznaka: 5.2-11
Grupa: LOT-0013
Interna identifikacijska oznaka: 6.2-12
Grupa: LOT-0014
Interna identifikacijska oznaka: 6.1-13
Grupa: LOT-0015
Interna identifikacijska oznaka: 6.3-14
Grupa: LOT-0016
Interna identifikacijska oznaka: 7.1-15
Grupa: LOT-0017
Interna identifikacijska oznaka: 7.2-16
Grupa: LOT-0018
Interna identifikacijska oznaka: 7.3-17
Grupa: LOT-0019
Interna identifikacijska oznaka: 8.1-18
Grupa: LOT-0020
Interna identifikacijska oznaka: 8.2-19
Grupa: LOT-0021
Interna identifikacijska oznaka: 8.3-20
Grupa: LOT-0022
Interna identifikacijska oznaka: 9.1-21
Grupa: LOT-0023
Interna identifikacijska oznaka: 9.2-22
Grupa: LOT-0024
Interna identifikacijska oznaka: 9.3-23
Grupa: LOT-0025
Opis: Kreosootilla kyllästetty puu
Interna identifikacijska oznaka: 10.1-24
Grupa: LOT-0026
Naslov: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Opis: CCA kyllästetty puu*
Interna identifikacijska oznaka: 10.2-25
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 618531
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90000000 Servizi fognari, di raccolta dei rifiuti, di pulizia e ambientali, 90740000 Servizi di individuazione e monitoraggio delle sostanze inquinanti e di bonifica, 90900000 Servizi di pulizia e disinfestazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: 1.1-0
Opzioni:
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: 1.2-1
Lotto: LOT-0003
Identificativo interno: 1.3-2
Lotto: LOT-0004
Titolo: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Identificativo interno: 1.4-3
Lotto: LOT-0005
Identificativo interno: 2.2-4
Lotto: LOT-0006
Identificativo interno: 2.1-5
Lotto: LOT-0007
Identificativo interno: 3.1-6
Lotto: LOT-0008
Identificativo interno: 3.2-7
Lotto: LOT-0009
Identificativo interno: 4.1-8
Lotto: LOT-0010
Identificativo interno: 4.2-9
Lotto: LOT-0011
Identificativo interno: 5.1-10
Lotto: LOT-0012
Identificativo interno: 5.2-11
Lotto: LOT-0013
Identificativo interno: 6.2-12
Lotto: LOT-0014
Identificativo interno: 6.1-13
Lotto: LOT-0015
Identificativo interno: 6.3-14
Lotto: LOT-0016
Identificativo interno: 7.1-15
Lotto: LOT-0017
Identificativo interno: 7.2-16
Lotto: LOT-0018
Identificativo interno: 7.3-17
Lotto: LOT-0019
Identificativo interno: 8.1-18
Lotto: LOT-0020
Identificativo interno: 8.2-19
Lotto: LOT-0021
Identificativo interno: 8.3-20
Lotto: LOT-0022
Identificativo interno: 9.1-21
Lotto: LOT-0023
Identificativo interno: 9.2-22
Lotto: LOT-0024
Identificativo interno: 9.3-23
Lotto: LOT-0025
Identificativo interno: 10.1-24
Lotto: LOT-0026
Titolo: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Descrizione: CCA kyllästetty puu*
Identificativo interno: 10.2-25
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 618531
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90500000 Su atliekomis susijusios paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90000000 Nuotekų ir atliekų šalinimo paslaugos, valymo ir aplinkosaugos paslaugos, 90740000 Teršalų stebėjimo ir užterštų zonų atkūrimo paslaugos, 90900000 Valymo ir sanitarinės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1.1-0
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 1.2-1
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 1.3-2
Pirkimo dalis: LOT-0004
Aprašymas: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Vidaus identifikatorius: 1.4-3
Pirkimo dalis: LOT-0005
Vidaus identifikatorius: 2.2-4
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 2.1-5
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: 3.1-6
Pirkimo dalis: LOT-0008
Vidaus identifikatorius: 3.2-7
Pirkimo dalis: LOT-0009
Vidaus identifikatorius: 4.1-8
Pirkimo dalis: LOT-0010
Vidaus identifikatorius: 4.2-9
Pirkimo dalis: LOT-0011
Vidaus identifikatorius: 5.1-10
Pirkimo dalis: LOT-0012
Vidaus identifikatorius: 5.2-11
Pirkimo dalis: LOT-0013
Vidaus identifikatorius: 6.2-12
Pirkimo dalis: LOT-0014
Vidaus identifikatorius: 6.1-13
Pirkimo dalis: LOT-0015
Vidaus identifikatorius: 6.3-14
Pirkimo dalis: LOT-0016
Vidaus identifikatorius: 7.1-15
Pirkimo dalis: LOT-0017
Vidaus identifikatorius: 7.2-16
Pirkimo dalis: LOT-0018
Vidaus identifikatorius: 7.3-17
Pirkimo dalis: LOT-0019
Vidaus identifikatorius: 8.1-18
Pirkimo dalis: LOT-0020
Vidaus identifikatorius: 8.2-19
Pirkimo dalis: LOT-0021
Vidaus identifikatorius: 8.3-20
Pirkimo dalis: LOT-0022
Vidaus identifikatorius: 9.1-21
Pirkimo dalis: LOT-0023
Vidaus identifikatorius: 9.2-22
Pirkimo dalis: LOT-0024
Vidaus identifikatorius: 9.3-23
Pirkimo dalis: LOT-0025
Aprašymas: Kreosootilla kyllästetty puu
Vidaus identifikatorius: 10.1-24
Pirkimo dalis: LOT-0026
Pavadinimas: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Aprašymas: CCA kyllästetty puu*
Vidaus identifikatorius: 10.2-25
Iekšējais identifikators: 618531
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90000000 Notekūdeņu, atkritumu, tīrīšanas un vides pakalpojumi, 90740000 Piesārņotāju noteikšanas un monitoringa, un rehabilitācijas pakalpojumi, 90900000 Tīrīšanas un sanitārijas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 1.1-0
Iespējas:
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 1.2-1
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 1.3-2
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Apraksts: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Iekšējais identifikators: 1.4-3
Daļa: LOT-0005
Iekšējais identifikators: 2.2-4
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: 2.1-5
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: 3.1-6
Daļa: LOT-0008
Iekšējais identifikators: 3.2-7
Daļa: LOT-0009
Iekšējais identifikators: 4.1-8
Daļa: LOT-0010
Iekšējais identifikators: 4.2-9
Daļa: LOT-0011
Iekšējais identifikators: 5.1-10
Daļa: LOT-0012
Iekšējais identifikators: 5.2-11
Daļa: LOT-0013
Iekšējais identifikators: 6.2-12
Daļa: LOT-0014
Iekšējais identifikators: 6.1-13
Daļa: LOT-0015
Iekšējais identifikators: 6.3-14
Daļa: LOT-0016
Iekšējais identifikators: 7.1-15
Daļa: LOT-0017
Iekšējais identifikators: 7.2-16
Daļa: LOT-0018
Iekšējais identifikators: 7.3-17
Daļa: LOT-0019
Iekšējais identifikators: 8.1-18
Daļa: LOT-0020
Iekšējais identifikators: 8.2-19
Daļa: LOT-0021
Iekšējais identifikators: 8.3-20
Daļa: LOT-0022
Iekšējais identifikators: 9.1-21
Daļa: LOT-0023
Iekšējais identifikators: 9.2-22
Daļa: LOT-0024
Iekšējais identifikators: 9.3-23
Daļa: LOT-0025
Apraksts: Kreosootilla kyllästetty puu
Iekšējais identifikators: 10.1-24
Daļa: LOT-0026
Nosaukums: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Apraksts: CCA kyllästetty puu*
Iekšējais identifikators: 10.2-25
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: 618531
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90500000 Diensten op het gebied van vuilnis en afval
Aanvullende classificatie (cpv): 90000000 Diensten inzake afvalwater, afval, reiniging en milieu, 90740000 Diensten in verband met opsporing, toezicht en verwijdering van vervuilende stoffen, 90900000 Schoonmaak- en afvalverwijderingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1.1-0
Opties:
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 1.2-1
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 1.3-2
Perceel: LOT-0004
Titel: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Interne identificatiecode: 1.4-3
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 2.2-4
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: 2.1-5
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 3.1-6
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 3.2-7
Perceel: LOT-0009
Interne identificatiecode: 4.1-8
Perceel: LOT-0010
Interne identificatiecode: 4.2-9
Perceel: LOT-0011
Interne identificatiecode: 5.1-10
Perceel: LOT-0012
Interne identificatiecode: 5.2-11
Perceel: LOT-0013
Interne identificatiecode: 6.2-12
Perceel: LOT-0014
Interne identificatiecode: 6.1-13
Perceel: LOT-0015
Interne identificatiecode: 6.3-14
Perceel: LOT-0016
Interne identificatiecode: 7.1-15
Perceel: LOT-0017
Interne identificatiecode: 7.2-16
Perceel: LOT-0018
Interne identificatiecode: 7.3-17
Perceel: LOT-0019
Interne identificatiecode: 8.1-18
Perceel: LOT-0020
Interne identificatiecode: 8.2-19
Perceel: LOT-0021
Interne identificatiecode: 8.3-20
Perceel: LOT-0022
Interne identificatiecode: 9.1-21
Perceel: LOT-0023
Interne identificatiecode: 9.2-22
Perceel: LOT-0024
Interne identificatiecode: 9.3-23
Perceel: LOT-0025
Interne identificatiecode: 10.1-24
Perceel: LOT-0026
Titel: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Beschrijving: CCA kyllästetty puu*
Interne identificatiecode: 10.2-25
Wewnętrzny identyfikator: 618531
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90000000 Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne, 90740000 Usługi śledzenia skażeń, monitoringu i oczyszczania, 90900000 Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1.1-0
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 1.2-1
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 1.3-2
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Wewnętrzny identyfikator: 1.4-3
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 2.2-4
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: 2.1-5
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 3.1-6
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 3.2-7
Część zamówienia: LOT-0009
Wewnętrzny identyfikator: 4.1-8
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: 4.2-9
Część zamówienia: LOT-0011
Wewnętrzny identyfikator: 5.1-10
Część zamówienia: LOT-0012
Wewnętrzny identyfikator: 5.2-11
Część zamówienia: LOT-0013
Wewnętrzny identyfikator: 6.2-12
Część zamówienia: LOT-0014
Wewnętrzny identyfikator: 6.1-13
Część zamówienia: LOT-0015
Wewnętrzny identyfikator: 6.3-14
Część zamówienia: LOT-0016
Wewnętrzny identyfikator: 7.1-15
Część zamówienia: LOT-0017
Wewnętrzny identyfikator: 7.2-16
Część zamówienia: LOT-0018
Wewnętrzny identyfikator: 7.3-17
Część zamówienia: LOT-0019
Wewnętrzny identyfikator: 8.1-18
Część zamówienia: LOT-0020
Wewnętrzny identyfikator: 8.2-19
Część zamówienia: LOT-0021
Wewnętrzny identyfikator: 8.3-20
Część zamówienia: LOT-0022
Wewnętrzny identyfikator: 9.1-21
Część zamówienia: LOT-0023
Wewnętrzny identyfikator: 9.2-22
Część zamówienia: LOT-0024
Wewnętrzny identyfikator: 9.3-23
Część zamówienia: LOT-0025
Wewnętrzny identyfikator: 10.1-24
Część zamówienia: LOT-0026
Tytuł: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Wewnętrzny identyfikator: 10.2-25
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 618531
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Clasificare suplimentară (cpv): 90000000 Servicii de evacuare a apelor reziduale, de eliminare a deşeurilor, de igienizare şi servicii privind mediul, 90740000 Servicii de înregistrare, monitorizare şi reabilitare a poluanţilor, 90900000 Servicii de curăţenie şi igienizare
Identificator intern: 1.1-0
Opțiuni:
Identificator intern: 1.2-1
Identificator intern: 1.3-2
Titlu: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Descriere: 1.4. Pilaantumaton puujäte*
Identificator intern: 1.4-3
Identificator intern: 2.2-4
Identificator intern: 2.1-5
Identificator intern: 3.1-6
Identificator intern: 3.2-7
Identificator intern: 4.1-8
Identificator intern: 4.2-9
Identificator intern: 5.1-10
Identificator intern: 5.2-11
Identificator intern: 6.2-12
Identificator intern: 6.1-13
Identificator intern: 6.3-14
Identificator intern: 7.1-15
Identificator intern: 7.2-16
Identificator intern: 7.3-17
Identificator intern: 8.1-18
Identificator intern: 8.2-19
Identificator intern: 8.3-20
Identificator intern: 9.1-21
Identificator intern: 9.2-22
Identificator intern: 9.3-23
Descriere: Kreosootilla kyllästetty puu
Identificator intern: 10.1-24
Titlu: 10.2 CCA kyllästetty puu*
Descriere: CCA kyllästetty puu*
Identificator intern: 10.2-25
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 618531
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90500000 Storitve v zvezi z odpadki
Dodatna klasifikacija (cpv): 90000000 Storitve v zvezi z odplakami, odpadki, čiščenjem in okoljem, 90740000 Storitve sledenja in spremljanja onesnaževal ter rehabilitacije, 90900000 Storitve čiščenja in sanitarne storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: 1.1-0
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: 1.2-1
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: 1.3-2
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: 1.4-3
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: 2.2-4
Sklop: LOT-0006
Notranji identifikator: 2.1-5
Sklop: LOT-0007
Notranji identifikator: 3.1-6
Sklop: LOT-0008
Notranji identifikator: 3.2-7
Sklop: LOT-0009
Notranji identifikator: 4.1-8
Sklop: LOT-0010
Notranji identifikator: 4.2-9
Sklop: LOT-0011
Notranji identifikator: 5.1-10
Sklop: LOT-0012
Notranji identifikator: 5.2-11
Sklop: LOT-0013
Notranji identifikator: 6.2-12
Sklop: LOT-0014
Notranji identifikator: 6.1-13
Sklop: LOT-0015
Notranji identifikator: 6.3-14
Sklop: LOT-0016
Notranji identifikator: 7.1-15
Sklop: LOT-0017
Notranji identifikator: 7.2-16
Sklop: LOT-0018
Notranji identifikator: 7.3-17
Sklop: LOT-0019
Notranji identifikator: 8.1-18
Sklop: LOT-0020
Notranji identifikator: 8.2-19
Sklop: LOT-0021
Notranji identifikator: 8.3-20
Sklop: LOT-0022
Notranji identifikator: 9.1-21
Sklop: LOT-0023
Notranji identifikator: 9.2-22
Sklop: LOT-0024
Notranji identifikator: 9.3-23
Sklop: LOT-0025
Notranji identifikator: 10.1-24
Sklop: LOT-0026
Notranji identifikator: 10.2-25