2. Процедура
Процедура
Заглавие: Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Описание: Prestarea de servicii de transport aerian ocazional de pasageri, prin rezervarea și emiterea de bilete de avion la zboruri interne și internaționale de pasageri, conform necesităților concrete de deplasare ale personalului Serviciului de Protecție și pază în baza contractelor subsecvente acordului-cadru, care vor fi încheiate pe durata valabilității acestuia. Pe perioada acordului-cadru se estimează achiziţionarea unui număr minim de 100 bilete şi maxim de 8000 bilete. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 4283635/9/25062026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 60420000 Услуги на въздушния транспорт без разписание
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Prestarea de servicii de transport aerian ocazional de pasageri, prin rezervarea și emiterea de bilete de avion la zboruri interne și internaționale de pasageri, conform necesităților concrete de deplasare ale personalului Serviciului de Protecție și pază în baza contractelor subsecvente acordului-cadru, care vor fi încheiate pe durata valabilității acestuia. Pe perioada acordului-cadru se estimează achiziţionarea unui număr minim de 100 bilete şi maxim de 8000 bilete. Pentru un singur contract/comanda subsecventa dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, se estimează achiziţionarea unui număr minim de 1 bilet şi maxim de 20 bilete. Valoarea estimată a celui mai mare contract/comanda subsecventa care se anticipează că va fi atribuita pe durata acordului - cadru este de: 100.000 RON fără TVA. Numărul efectiv de bilete va fi determinat în funcție de necesitățile autorității contractante la momentul atribuirii contractelor subsecvente și fondurile alocate cu această destinație. Autoritatea contractanta va încheia un acord-cadru cu cel puțin 3 operatori economici, numărul maxim fiind nelimitat, atribuind ulterior, prin reluarea competiției între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru, contracte subsecvente de servicii de transport aerian intern și/sau international de pasageri pentru destinațiile / clasele / durata / condițiile deplasării stabilite de către Autoritatea contractanta în etapa de reluare a competiției. Atribuirea contractelor subsecvente se va realiza cu respectarea elementelor / condițiilor prevazute în acordul-cadru, prin reluarea competitiei ori de cate ori va aparea necesitatea organizării unor deplasări în țară și/sau străinatate a personalului sau delegaților autorității contractante.
Вътрешен идентификатор: 1
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 4283635/9/25062026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 60420000 Nepravidelná letecká doprava
5. Část
Část: LOT-0000
Název: Default lot
Interní identifikátor: 1
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 4283635/9/25062026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 60420000 Ikke-regelmæssig luftfartsvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Intern ID: 1
451553-2026 - Licitación
Rumanía – Servicios de transporte aéreo no regular – Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno4283635/9/25062026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 60420000 Servicios de transporte aéreo no regular
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 4283635/9/25062026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 60420000 Juhuveoteenused õhutranspordiga
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
451553-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Services de transport aérien non régulier – Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne4283635/9/25062026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 60420000 Services de transport aérien non régulier
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 4283635/9/25062026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 60420000 Non-scheduled air transport services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
451553-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Usluge izvanrednog zračnog prijevoza – Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4283635/9/25062026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 60420000 Usluge izvanrednog zračnog prijevoza
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
451553-2026 - Verseny
Románia – Nem menetrendszerű légi szállítás – Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító4283635/9/25062026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 60420000 Nem menetrendszerű légi szállítás
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 4283635/9/25062026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 60420000 Servizi di trasporto aereo non regolare
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
451553-2026 - Konkursas
Rumunija – Nereguliaraus oro transporto paslaugos – Acord-cadru servicii de transport aerian ocazional
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius4283635/9/25062026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 60420000 Nereguliaraus oro transporto paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
Iekšējais identifikators: 4283635/9/25062026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 60420000 Neregulāru gaisa satiksmes pārvadājumu pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 4283635/9/25062026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 60420000 Servizzi mhux-skedati tat-trasport bl-ajru
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Wewnętrzny identyfikator: 4283635/9/25062026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60420000 Usługi nieregularnego transportu lotniczego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 60420000 Serviços de transporte aéreo não regular
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 60420000 Servicii de transport aerian ocazional
Lot: LOT-0000
Identificator intern: 1
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 60420000 Storitve v posebnem zračnem prevozu
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Notranji identifikator: 1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 4283635/9/25062026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60420000 Icke-reguljär flygtrafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1