2. Процедура
Процедура
Заглавие: Gara a procedura aperta per l'appalto delle "Opere di urbanizzazione dell'area a servizio del Terminal Crociere a Porto Corsini - 2° Stralcio"
Описание: Gara a procedura aperta per l'appalto delle "Opere di urbanizzazione dell'area a servizio del Terminal Crociere a Porto Corsini - 2° Stralcio"
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45233120 Строителни и монтажни работи на пътища
Допълнителна класификация (cpv): 45231300 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни водопроводи и канализация, 45231000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни проводи, 45112000 Изкопни и земни работи, 45112710 Строителни работи по оформяне на зелени площи, 45112300 Работи по насипване и рекултивация на почвата
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45233120 Výstavba silnic
Další klasifikace (cpv): 45231300 Stavební práce pro vodovodní a kanalizační potrubí, 45231000 Stavební práce pro potrubní, telekomunikační a elektrické vedení, 45112000 Výkopové a zemní práce, 45112710 Krajinné úpravy zelených ploch, 45112300 Navážka a rekultivace půdy
5. Část
Část: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112300 Aufschüttung und Landgewinnungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45233120 Έργα οδοποιίας
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45231300 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς ύδρευσης και αποχέτευσης, 45231000 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς μεγάλων αποστάσεων, καλώδια επικοινωνιών και μεταφοράς ενέργειας, 45112000 Εργασίες εκσκαφών και μετακίνησης γαιών, 45112710 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για χώρους πρασίνου, 45112300 Εργασίες προσχώσεων και αξιοποίησης εκτάσεων γης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45233120 Trabajos de construcción de carreteras
Clasificación adicional (cpv): 45231300 Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales, 45231000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, 45112000 Trabajos de excavación y movimiento de tierras, 45112710 Trabajos de paisajismo en zonas verdes, 45112300 Trabajos de relleno y recuperación del suelo
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45233120 Teeehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45231300 Vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitustööd, 45231000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide ehitustööd, 45112000 Kaeve- ja pinnase eemaldamistööd, 45112710 Haljasalade maastikukujundustööd, 45112300 Täite- ja maaparandustööd
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45233120 Travaux de construction de routes
Nomenclature complémentaire (cpv): 45231300 Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance, 45231000 Travaux de construction de pipelines, de lignes de communications et de lignes électriques, 45112000 Travaux de fouille et de terrassement, 45112710 Travaux d'aménagement paysager d'espaces verts, 45112300 Travaux de remblayage et de mise en condition du terrain
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45233120 Road construction works
Aicmiú breise (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45112710 Landscaping work for green areas, 45112300 Infill and land-reclamation work
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
451693-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Radovi
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45233120 Građevinski radovi na cesti
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231300 Građevinski radovi na cjevovodu za vodu i kanalizaciju, 45231000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, 45112000 Radovi iskopa i zemljani radovi, 45112710 Radovi krajobraznog uređenja zelenih površina, 45112300 Radovi nasipavanja i pridobivanja zemljišta
5. Grupa
GrupaLOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45233120 Kelių tiesimo darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45231300 Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų tiesimo darbai, 45231000 Vamzdynų, ryšių ir elektros energijos tiekimo linijų tiesimo darbai, 45112000 Kasimo ir žemės perstūmos darbai, 45112710 Kraštovaizdžio darbai žaliosiose zonose, 45112300 Užpylimo ir melioracijos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45233120 Ceļu būvdarbi
Papildu klasifikācija (cpv): 45231300 Ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbi, 45231000 Cauruļvadu, komunikāciju un elektropadeves līniju būvdarbi, 45112000 Rakšanas un zemes pārvietošanas darbi, 45112710 Zaļo zonu ainavas veidošana, 45112300 Apbūves un zemes meliorācijas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45233120 Xogħlijiet tal-kostruzzjoni tat-toroq
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45231300 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-linji tal-pajpijiet ta’ l-ilma u tad-drenaġġ, 45231000 Xogħol tal-kostruzzjoni għal-linji tal-pajpijiet, linji tal-komunikazzjoni u ta’ l-enerġija, 45112000 Xogħol ta’ l-eskavazzjoni u t-twarrib tal-materjal, 45112710 Xogħol ta’ l-irranġar tal-pajsaġġ għal żoni ħodor, 45112300 Xogħol ta’ mili ta’ artijiet u tar-rikjamazzjoni ta’ l-art
5. Lott
Lott: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych, 45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby, 45112710 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych, 45112300 Rekultywacja gleby
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45233120 Construção de estradas
Classificação adicional (cpv): 45231300 Construção de condutas para água e águas residuais, 45231000 Construção de condutas de longa distância e de linhas para comunicação e transporte de energia, 45112000 Escavação e movimento de terras, 45112710 Trabalhos de paisagismo em áreas verdes, 45112300 Aterros e valorização dos solos
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45233120 Lucrări de construcţii de drumuri
Clasificare suplimentară (cpv): 45231300 Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă, 45231000 Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, 45112000 Lucrări de excavare şi de terasament, 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi, 45112300 Lucrări de rambleiere şi de asanare a terenului
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45233120 Gradbena dela na cestah
Dodatna klasifikacija (cpv): 45231300 Gradbena dela na cevovodih za vodo in odplake, 45231000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, 45112000 Izkopna in zemeljska dela, 45112710 Krajinsko oblikovanje za zelene površine, 45112300 Nasipavanje in pridobivanje zemljišč
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233120 Vägbygge
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45112000 Grävning och schaktning, 45112710 Utformning av grönområden, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001