2. Процедура
Процедура
Заглавие: SR-urakka, Uudisrakennus, Helsinki, Lassila, Heka Lassila Hopeatie 14-16 ER
Описание: Hankinnan kohteena on seniorikeskuksen rakentaminen Helsingin Lassilaan kiinteähintaisena SR-urakkana sisältäen rakennusteknisten töiden lisäksi kaikki LVISA-työt sekä kaiken tarvittavan suunnittelun. Rakennettava kohde sijaitsee Haagan kaupunginosassa Lassilassa kehäradan itäpuolella. Hanke on purkavaa uudisrakentamista. Nykyisestä korttelista 29176 puretaan 3 kpl Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) vuonna 1978 valmistuneet asuinrakennukset ja niidet pihat. Optiona korttelista 29175 puretaan 1 kpl Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) vuonna 1978 valmistunut asuinrakennus ja piha. Hankkeessa suunnitellaan pitkäaikaista ympärivuorokautista hoitaa ikääntyneille tarjoava seniorikeskus Helsingin kaupungin sosiaali- ja terveystoimialalle (Sotepe). Hankkeessa rakennetaan seniorikeskus, joka liittyy toiminnallisesti Hopeatien nykyiseen palvelutaloon. Hankkeen laajuus poikkeaa kaavan mukaisesta ratkaisusta. Suunnittelun lähtökohdaksi tulee hyödyntää tarjouspyynnön mukana olevat viitesuunnitelmat ja tilaohjelma. SR-urakkaan lukeutuvat: - tontti 29176/5, Heka Lassila Hopeatie 14-16 ER - tontti 29175/6 pysäköinti - purkusuunnitelmat ja -työt Suunnittelu voidaan aloittaa esisopimuksen allekirjoituksen jälkeen. Rakennustyön arvioitu alkamisajankohta on 10/2027 ja työt tulee aloittaa viimeistään 12/2027. Hankinnan kohde on tarkemmin kuvattu tarjouspyynnön liitteenä olevissa kaupallisissa ja teknisissä asiakirjoissa. Liiteasiakirjat löytyvät julkaisun Tarjouspalvelu-sivuilta kohdassa "Liitteet ja linkit" ilmoitetusta linkistä.
Вътрешен идентификатор: 2825001912
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Варианти:
Описание на опциите: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 2825001912
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
5. Část
Část: LOT-0000
Možnosti:
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 2825001912
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
Internal identifier: 2825001912
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2825001912
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
5. Lote
Lote: LOT-0000
Opciones:
Descripción de las opciones: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 2825001912
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 2825001912
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45000000 Travaux de construction
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 2825001912
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 2825001912
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Opcije:
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 2825001912
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45000000 Építési munkák
5. Rész
Rész: LOT-0000
Opciók:
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 2825001912
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Opzioni:
Descrizione delle opzioni: Ei lisähankintamahdollisuuksia.
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2825001912
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pasirinkimo galimybės:
Iekšējais identifikators: 2825001912
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iespējas:
Wewnętrzny identyfikator: 2825001912
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Opcje:
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45000000 Construção
Opções:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 2825001912
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Opțiuni:
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 2825001912
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0000