2. Процедура
Процедура
Заглавие: Nosturilla tyhjennettävät jätesäiliöt Vuoreksen lähikeräysalueelle
Описание: Hankinnan kohteena on tarjouspyynnön mukaiset jätteiden keräyssäiliöt Tampereen Vuoreksen kaupunginosan lähikeräyspisteisiin. Tilaaja perustaa Vuoreksen kaupunginosaan jätteiden lähikeräysjärjestelmän, joka koostuu nosturilla jäteautoon tyhjennettävistä jätesäiliöistä. Alueelle on suunniteltu 32 kpl erillistä keräyspistettä, joista 29 kpl on suunniteltu tehtäväksi maan pinnalle integroiduilla jätesäiliöillä ja 3 kpl varsinaisilla maanpinnan alapuolelle ulottuvilla säiliöillä. Yhdessä säiliöryhmässä on 2 - 14 kpl jätesäiliöitä, jotka voivat olla kokonaisia yhden jätejakeen vastaanottavia säiliöitä tai jaettuja useamman jätejakeen sisältäviä säiliöitä. Hankinta käsittää jätesäiliöt asennettuina ja käyttövalmiina liitteenä olevien suunnitelmien mukaisesti.
Вътрешен идентификатор: 617851
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Hankinnan arvioitu aikataulu on seuraava. Tilaaja pidättää oikeuden aikataulumuutoksiin. Kohteen laskenta-aika 1.7.2026 - 13.08.2026 Kysymykset 5.8.2026 mennessä. Hankintapäätös ja odotusaika 17.8.2026 Sopimusneuvottelut (tekninen) 21.8.2026 Toimitussopimus 25.08.2022 Säiliöiden valmistumisaika alkaa viimeistään 30.08.2026 Asennukset alkavat viimeistään 01.10.2026 Asennukset valmistuvat viimeistään 1.5.2027 Mahdolliset ennallistamistyöt 31.5.2027 mennessä Astioiden toimitusaika 01.10.2026 – 1.5.2027
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 34928480 Контейнери и кофи за отпадъци и смет
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Nosturilla tyhjennettävät jätteiden pintakeräyssäiliöt
Описание: Nosturilla tyhjennettävien pintakeräyssäiliöiden hankinta Vuoreksen kaupunginosaan, Tampereelle.
Вътрешен идентификатор: Nosturilla tyhjennettävät jätteiden pintakeräyssäiliöt-0
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Nosturilla tyhjennettävät jätteiden syväkeräyssäiliöt
Описание: Nosturilla tyhjennettävien syväkeräyssäiliöiden hankinta Vuoreksen kaupunginosaan, Tampereelle.
Вътрешен идентификатор: Nosturilla tyhjennettävät jätteiden syväkeräyssäiliöt-1
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 617851
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 34928480 Kontejnery a nádoby na odpad a odpadky
5. Část
Část: LOT-0001
Část: LOT-0002
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 617851
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 34928480 Affaldscontainere og -spande
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Delkontrakt: LOT-0002
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 617851
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Los: LOT-0002
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 617851
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34928480 Δοχεία και κάδοι απορριμμάτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Παρτίδα: LOT-0002
Internal identifier: 617851
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34928480 Waste and rubbish containers and bins
5. Lot
Lot: LOT-0001
Lot: LOT-0002
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 617851
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 34928480 Jäätme- ja prügikonteinerid ning -kastid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Osa: LOT-0002
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 617851
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Hankinnan arvioitu aikataulu on seuraava. Tilaaja pidättää oikeuden aikataulumuutoksiin. Kohteen laskenta-aika 1.7.2026 - 13.08.2026 Kysymykset 5.8.2026 mennessä. Hankintapäätös ja odotusaika 17.8.2026 Sopimusneuvottelut (tekninen) 21.8.2026 Toimitussopimus 25.08.2022 Säiliöiden valmistumisaika alkaa viimeistään 30.08.2026 Asennukset alkavat viimeistään 01.10.2026 Asennukset valmistuvat viimeistään 1.5.2027 Mahdolliset ennallistamistyöt 31.5.2027 mennessä Astioiden toimitusaika 01.10.2026 – 1.5.2027
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 34928480 Conteneurs et poubelles de déchets
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 617851
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Luchtóg: LOT-0002
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 617851
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 34928480 Contenitori e cestini per rifiuti e immondizia
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Lotto: LOT-0002
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 617851
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 34928480 Reċipjenti u laned għaż-żibel u l-iskart
5. Lott
Lott: LOT-0001
Lott: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 617851
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34928480 Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Część zamówienia: LOT-0002
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 617851
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 34928480 Kontajnery a nádoby na odpad a odpadky
5. Časť
Časť: LOT-0001
Časť: LOT-0002
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 617851
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 34928480 Zabojniki in koši za odpadke
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Sklop: LOT-0002
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 617851
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002