452374-2026 - Състезателна процедура
Унгapия – Инженерни услуги по проектиране и конструиране – TOP_PLUSZ-1.3.2-23-NY1-2025-00011 _Tervezés_magas
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим - Обявление за промяна
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеTOP_PLUSZ-1.3.2-23-NY1-2025-00011 _Tervezés_magas
Описание„Közösségi és kulturális intézmények fejlesztése Nyíregyházán” című TOP_PLUSZ-1.3.2-23-NY1-2025-00011 számú projekt vonatkozásában tervezési munkák: Egyeztetési terv; Kiviteli terv elkészítése és a Tervezői művezetési feladatok ellátása; a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása 4 RÉSZben az alábbiak szerint: 1. RÉSZ - Borbányai Művelődési Ház fejlesztése 2. RÉSZ - Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár fejlesztése 3. RÉSZ - Mustárház Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda fejlesztése 4. RÉSZ - Városmajori Közösségi Ház fejlesztése
Вътрешен идентификаторEKR000107172026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаAjánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét, hogy az ajánlati felhívás BT-750 pontjai szerinti valamennyi alkalmassági minimumkövetelményt és ezek előírt igazolási módját a minősített Ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz, valamint a Közbeszerzési Hatóság „bronz” fokozatú minősítéséhez képest szigorúbban határozta meg. Ugyanis az Ajánlatkérő által előírt műszaki szakmai referencia alkalmasság típusában és mértékében, a műszaki szakmai szakember alkalmasság típusában eltér a „bronz” fokozatú minősítéshez szükséges követelményektől. Az ajánlatkérő a Kbt. 81. § (4)-(5) bekezdése alapján úgy rendelkezik, hogy az ajánlatok bírálatát az ajánlatok értékelését követően végzi el. Csak az értékelési sorrendben a legkedvezőbb vagy Ajánlatkérő döntése alapján a legkedvezőbb és az azt követő legkedvezőbb ajánlattevő tekintetében végzi el az ajánlati ár megítélését, valamint a bírálatot.
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 71320000 Инженерни услуги по проектиране и конструиране
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеBorbányai Művelődési Ház fejlesztése
Описание1. RÉSZ - Borbányai Művelődési Ház fejlesztése Egyeztetési, előkészítő dokumentációk; Kiviteli tervdokumentáció elkészítése, és a Tervezői művezetési feladatok ellátása, kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. Nyíregyháza, Margaretta u 50. sz. alatti, földszintes, művelődési ház funkciójú ingatlan korszerűsítése. - Nagyterem épületgépészeti korszerűsítése - Nagyterem általános világításának és színpadtechnikai világításának korszerűsítése - Az intézmény kisebb közösségi terek műszaki állapotának feljavítása - Az intézmény külső területének fejlesztése - Az intézmény udvari zöldfelület fejlesztése és csapadékvíz kezelése Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Előkészítési feladatok Településképi bejelentési eljárás lefolytatása A kivitelezési tervdokumentáció tervező általi leszállítása A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Вътрешен идентификаторEKR000107172026/1
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеMóricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár fejleszt
Описание2. RÉSZ - Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár fejlesztése Egyeztetési, előkészítő dokumentációk; Kiviteli tervdokumentáció elkészítése, és a Tervezői művezetési feladatok ellátása, kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. Nyíregyháza, Szabadság tér 14. szám alatti 1661 m2 alapterületű könyvtár korszerűsítése. Az épület belső gépészeti és elektromos rendszerek korszerűsítése, valamint a kapcsolódó szakipari munkák elvégzése: o Álmennyezetek bontása visszaépítése a földszinten, 1. emeleten és 2. emeleten o Közönségforgalmi WC-k komplett felújítása – bontás és újraépítés - földszinten, 1. emeleten és 2. emeleten o Elektromos felújítás földszinten, 1. emeleten és 2. emeleten: Elektromos hálózat felülvizsgálata, világítótestek cseréje. o Gépészeti rendszer felújítás földszinten, 1. emeleten és 2. emeleten: Folyadékhűtő cseréje hőszivattyúra, VRF kültéri 110 KW hidroboxokkal, szerelvényekkel. Az épület déli oldalán – második emelet - lévő üvegfal árnyékolása: Az intézmény déli oldalán, a második emelet magasságában található nagy üvegfal. Az épület gyermekkönyvtári részének és az előadók előtti közösségi térre néző rész árnyékolásának megoldása függőleges zöldfal építésével szükséges. Futtatott zöldhomlokzat kialakítása a déli tetőterasz mentén. Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Előkészítési feladatok Településképi bejelentési eljárás lefolytatása A kivitelezési tervdokumentáció tervező általi leszállítása A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Вътрешен идентификаторEKR000107172026/2
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеMustárház Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda
Описание3. RÉSZ - Mustárház Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda fejlesztése Egyeztetési, előkészítési dokumentációt, engedélyezési tervdokumentációkat és kiviteli tervdokumentációkat kell készíteni, valamint a szükséges engedélyeket/jóváhagyásokat kell beszerezni. Tervező feladata a tervek alapján kiírásra kerülő kivitelezési közbeszerzési eljárások szakmai támogatása és a tervező művezetési feladatok ellátása. Nyíregyháza, Szent I. u. 10. szám alatti, pince+földszint elrendezésű, közösségi ház funkciójú épület korszerűsítése. Az intézmény belső udvarának fejlesztése o Fedett-nyitott szabadtéri színpad és közönségforgalmi területek kialakítása. A súlyponti helyen egy fedett, nyitott cca. 49 m2 alapterületű szabadtéri színpad kialakítása. o Nyugati telekhatár mentén kerítés építése, cca. 40,0 m. o Beton térkőburkolat készítés meglévő beton járda és térburkolat helyén, cca. 160,0 m2 o 12 állásos fedett kerékpártároló telepítése új térburkolatra. Kerékpártároló 1,0 db, térburkolat 16,5 m2 o Udvari térvilágítás kiépítés: Világítási oszlopok elhelyezése. Világítótestek felszerelése. Elektromos megtáplálás épület elosztószekrényéből. Szürkületi és kézi kapcsoló beépítése. 3,0 db o Meglévő pergola felújítása o Beton gyeprács burkolatú parkoló felújítása Az intézmény udvari zöldfelület fejlesztése és csapadékvíz kezelése o Csapadékvíz elvezetés gyűjtőbe. 1db 3 m3-es föld alatti műanyag tartály elhelyezése földkiemeléssel, kavicságyazat készítéssel, tömörítéssel. Csapadékvíz-csatorna kiépítése cca. 100,0 m földkiemeléssel, meglévő kifolyók bekötésével, tisztítóidomok beépítésével. o Az udvari zöldfelület-fejlesztéssel összefüggő kertészeti munkák: Fák ültetése szállítással, talajjavítással. Zöldfelület fejlesztés.  Az intézmény belső közösségi tereinek fejlesztése o A klimatikus viszonyok javítása érdekében szükséges 2 db klíma beépítése kül- és beltéri egység elhelyezésével, elektromos megtáplálással. o A leromlott műszaki állapotú szakipari szerkezeteket szükséges felújítani. Laminált parketta burkolat cseréje. Bontás, polifoam alátét elhelyezés, új laminált parketta lerakás. 178,17 m2. Belső ajtók felújítása. Fa szerkezet javítás, vasalat pótlás, zár cseréje, alapmázolás, zománclakkozás. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Engedélyes tervdokumentáció szállítása Településképi véleményezési eljárás/országos tervtanács nyilatkozatának beszerzése A tervdokumentációk véglegesítése Engedélyezési eljárás lefolytatása Kiviteli terv véglegesítése engedély alapján AA rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Вътрешен идентификаторEKR000107172026/3
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеVárosmajori Közösségi Ház fejlesztése
Описание4. RÉSZ - Városmajori Közösségi Ház fejlesztése Egyeztetési, előkészítő dokumentációk; Kiviteli tervdokumentáció elkészítése, és a Tervezői művezetési feladatok ellátása, kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. Nyíregyháza, Városmajor u. 3. szám alatti, földszint+részben emeleti szint elrendezésű, közösségi ház funkciójú épület korszerűsítése. - Nagy előadóterem épületgépészeti korszerűsítése; - Nagy előadóterem általános világításának és színpadtechnikai világításának korszerűsítése;  Az intézményben kétnemű illemhely (WC csoport) kialakítása a nagyterem kiszolgálására és a háttér kiszolgálóhelyiségek funkcionálisan jobban működő átalakítása, felújítása;  Az intézmény akadálymentesítése a nagy előadóterem megközelítéséhez;  Az intézmény udvari zöldfelület fejlesztése és csapadékvíz kezelése o Csapadékvíz elvezetés gyűjtőbe. 1db 3 m3-es föld alatti műanyag tartály elhelyezése földkiemeléssel, kavicságyazat készítéssel, tömörítéssel. Csapadékvíz-csatorna kiépítése cca. 100,0 m földkiemeléssel, meglévő kifolyók bekötésével, tisztítóidomok beépítésével. o Az udvari zöldfelület-fejlesztéssel összefüggő kertészeti munkák: Fák ültetése szállítással, talajjavítással. Cserjék és talajtakaró növények ültetése, szállítással, talajcserével. Gyepesítés magvetéssel/felülvetéssel. Díszes évelőágy kialakítása - évelők és díszfüvek ültetése, szállítással. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Előkészítés Településképi bejelentési eljárás lefolytatása A kivitelezési tervdokumentáció leszállítása A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Вътрешен идентификаторEKR000107172026/4
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Intern ID: EKR000107172026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71320000 Ingeniørmæssig projektering
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: EKR000107172026/1
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: EKR000107172026/2
Delkontrakt: LOT-0003
Beskrivelse: 3. RÉSZ - Mustárház Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda fejlesztése Egyeztetési, előkészítési dokumentációt, engedélyezési tervdokumentációkat és kiviteli tervdokumentációkat kell készíteni, valamint a szükséges engedélyeket/jóváhagyásokat kell beszerezni. Tervező feladata a tervek alapján kiírásra kerülő kivitelezési közbeszerzési eljárások szakmai támogatása és a tervező művezetési feladatok ellátása. Nyíregyháza, Szent I. u. 10. szám alatti, pince+földszint elrendezésű, közösségi ház funkciójú épület korszerűsítése. Az intézmény belső udvarának fejlesztése o Fedett-nyitott szabadtéri színpad és közönségforgalmi területek kialakítása. A súlyponti helyen egy fedett, nyitott cca. 49 m2 alapterületű szabadtéri színpad kialakítása. o Nyugati telekhatár mentén kerítés építése, cca. 40,0 m. o Beton térkőburkolat készítés meglévő beton járda és térburkolat helyén, cca. 160,0 m2 o 12 állásos fedett kerékpártároló telepítése új térburkolatra. Kerékpártároló 1,0 db, térburkolat 16,5 m2 o Udvari térvilágítás kiépítés: Világítási oszlopok elhelyezése. Világítótestek felszerelése. Elektromos megtáplálás épület elosztószekrényéből. Szürkületi és kézi kapcsoló beépítése. 3,0 db o Meglévő pergola felújítása o Beton gyeprács burkolatú parkoló felújítása Az intézmény udvari zöldfelület fejlesztése és csapadékvíz kezelése o Csapadékvíz elvezetés gyűjtőbe. 1db 3 m3-es föld alatti műanyag tartály elhelyezése földkiemeléssel, kavicságyazat készítéssel, tömörítéssel. Csapadékvíz-csatorna kiépítése cca. 100,0 m földkiemeléssel, meglévő kifolyók bekötésével, tisztítóidomok beépítésével. o Az udvari zöldfelület-fejlesztéssel összefüggő kertészeti munkák: Fák ültetése szállítással, talajjavítással. Zöldfelület fejlesztés. Az intézmény belső közösségi tereinek fejlesztése o A klimatikus viszonyok javítása érdekében szükséges 2 db klíma beépítése kül- és beltéri egység elhelyezésével, elektromos megtáplálással. o A leromlott műszaki állapotú szakipari szerkezeteket szükséges felújítani. Laminált parketta burkolat cseréje. Bontás, polifoam alátét elhelyezés, új laminált parketta lerakás. 178,17 m2. Belső ajtók felújítása. Fa szerkezet javítás, vasalat pótlás, zár cseréje, alapmázolás, zománclakkozás. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Engedélyes tervdokumentáció szállítása Településképi véleményezési eljárás/országos tervtanács nyilatkozatának beszerzése A tervdokumentációk véglegesítése Engedélyezési eljárás lefolytatása Kiviteli terv véglegesítése engedély alapján AA rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Intern ID: EKR000107172026/3
Delkontrakt: LOT-0004
Beskrivelse: 4. RÉSZ - Városmajori Közösségi Ház fejlesztése Egyeztetési, előkészítő dokumentációk; Kiviteli tervdokumentáció elkészítése, és a Tervezői művezetési feladatok ellátása, kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. Nyíregyháza, Városmajor u. 3. szám alatti, földszint+részben emeleti szint elrendezésű, közösségi ház funkciójú épület korszerűsítése. - Nagy előadóterem épületgépészeti korszerűsítése; - Nagy előadóterem általános világításának és színpadtechnikai világításának korszerűsítése; Az intézményben kétnemű illemhely (WC csoport) kialakítása a nagyterem kiszolgálására és a háttér kiszolgálóhelyiségek funkcionálisan jobban működő átalakítása, felújítása; Az intézmény akadálymentesítése a nagy előadóterem megközelítéséhez; Az intézmény udvari zöldfelület fejlesztése és csapadékvíz kezelése o Csapadékvíz elvezetés gyűjtőbe. 1db 3 m3-es föld alatti műanyag tartály elhelyezése földkiemeléssel, kavicságyazat készítéssel, tömörítéssel. Csapadékvíz-csatorna kiépítése cca. 100,0 m földkiemeléssel, meglévő kifolyók bekötésével, tisztítóidomok beépítésével. o Az udvari zöldfelület-fejlesztéssel összefüggő kertészeti munkák: Fák ültetése szállítással, talajjavítással. Cserjék és talajtakaró növények ültetése, szállítással, talajcserével. Gyepesítés magvetéssel/felülvetéssel. Díszes évelőágy kialakítása - évelők és díszfüvek ültetése, szállítással. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése valósul meg. Az alábbi feladatok elvégzése (minden tételnél 1 db értendő) Előkészítés Településképi bejelentési eljárás lefolytatása A kivitelezési tervdokumentáció leszállítása A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény és az országos településrendezési és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-1.3.2-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 35/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Ezen kötelezettség ajánlattevőnek felróható megszegése esetén és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes tervezői díj. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Intern ID: EKR000107172026/4
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: EKR000107172026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71320000 Tehnilise projekteerimise teenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: EKR000107172026/1
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: EKR000107172026/2
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: EKR000107172026/3
Osa: LOT-0004
Sisemine tunnus: EKR000107172026/4